Hoşgeldiniz!

Halil İnalcık Videoları İzle

Halil İnalcık - Osmanlıyı Din Ehlinin Yozlaşması Yıktı 02:49
Halil İnalcık - Osmanlıyı Din Ehlinin Yozlaşması Yıktı 3.351 izlenme - 6 ay önce Halil İnalcık Hocamızın sözlerinden çıkan sonuç şudur: Osmanlı'da din adamlarının devlet yönetimi üzerindeki etkileri zamanla artmıştır. Söz konusu artış, bırakalım Osmanlı'nın zaten en baştan beri pek olmayan bilim üretme yeteneğini, Osmanlı'nın Batı kültürünü, bilimini, kurumlarını takip etme, uyarlama yeteneğini bile azaltmıştır.
Halil İnalcık'ın Atatürk Anısı 05:14
Halil İnalcık'ın Atatürk Anısı 4.007 izlenme - 11 ay önce Bugün vefat eden büyük tarihçi Halil İnalcık'ın, Mustafa Kemal Atatürk Anısı. Büyük adamdı, büyük tarihçiydi, keşke bin yıl yaşasa denebilecek bir kişiydi..
İlber Ortaylı Hocası Halil İnalcık'ı 100. Yılında Anlattı 47:57
İlber Ortaylı Hocası Halil İnalcık'ı 100. Yılında Anlattı 2.517 izlenme - 11 ay önce 25 Temmuz'da, Turkiye en buyuk tarihcisini kaybetti. Vefatindan birkac ay once Halil İnalcık'ı 100. yılında ogrencisi Ilber Ortayli anlatti. Umarim sitede en azindan onumuzdeki haftalarda daha fazla Halil Inalcik videosu goruruz. Not: Mirgun Cabas'in Her Sey programindan alintidir. Ekranin %'inde goruldugu gibi.
Celal Şengör - Osmanlı Tarihiyle İlgili Okunması Gereken 3 Yazar ve Kitapları 01:56
Celal Şengör - Osmanlı Tarihiyle İlgili Okunması Gereken 3 Yazar ve Kitapları 1.833 izlenme - 1 yıl önce "izletken" adlı bir utube kanalı "celal şengör röportaj serisi" adlı bir video dizini oluşturuyor ve güzel sorulara, güzel cevaplar alarak kanallarına yüklüyorlar. izlemenizi ve takip etmenizi öneririm. kanalın linki: https://www.youtube.com/channel/UCit_veRuhyi41kdPGPAToXg
Osmanlı'dan Önce İstanbul - Halil İnalcık ve İlber Ortaylı 28:58
Osmanlı'dan Önce İstanbul - Halil İnalcık ve İlber Ortaylı 1.346 izlenme - 2 yıl önce Büyük üstad Halil İnalcık ve öğrencisi İlber Ortaylı yine bizleri aydınlatıyor. Valla ne açıklayayım adamlar açıklıyor zaten. Osmanlı dönemi için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/107598/halil-inalcik-ve-ilber-ortayli-osmanlinin-istanbula-yerlesimi-uzerine
Halil İnalcık ve İlber Ortaylı: Osmanlı'nın İstanbul'a Yerleşimi Üzerine 46:28
Halil İnalcık ve İlber Ortaylı: Osmanlı'nın İstanbul'a Yerleşimi Üzerine 963 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'nin en değerli tarihçisi Halil İnalcık'ın (d. 1916) sitede tek videosunun olmaması beni hayretlere düşürdü. Koca İlber Ortaylı'nın yanında öğrenci kaldığı Halil Hoca 96 yaşında halen zehir gibi hafızasıyla ve insanı mayıştıran konuşmasıyla İstanbul'un fetih sonrası gelişimini anlatıyor.
Halil İnalcık - Atatürk Anısı 05:14
Halil İnalcık - Atatürk Anısı 825 izlenme - 2 yıl önce Sitede İlber Ortaylı videoları almış başını gitmişken, hocası Halil İnalcık'ı unutmamak lazım diye düşünüyorum. 1916 doğumlu olmasına rağmen zehir gibi bir kafaya sahip olan ayaklı kütüphanemiz, çocukluğunda Atatürk ile yaşadığı konuşmayı ve Atatürk hakkındaki izlenimlerini aktarıyor. Bizi yıllardır aydınlattığın için alkışlarla yaşıyorsun Halil İnalcık.
Teketek Özel - Halil İnalcık 01:53
Teketek Özel - Halil İnalcık 3.425 izlenme - 8 yıl önce teketek özel - halil İnalcık murat bardakçı fatih altaylı
Celal Şengör & İlber Ortaylı - Satılık Kütüphaneler Rezaleti 08:13
Celal Şengör & İlber Ortaylı - Satılık Kütüphaneler Rezaleti 652 izlenme - 1 yıl önce Celal Şengör ve İlber Ortaylı, kitap ve kütüphane olgusunun ticari bir metaya dönüşmesi konusunu eleştiriyorlar..
Osmanlı Sarayında Alkol - Prof. Halil İnalcık 06:03
Osmanlı Sarayında Alkol - Prof. Halil İnalcık 573 izlenme - 2 yıl önce Kutbu'l-Müverrihin (Tarihçilerin Şeyhi) olarak bilinen Halil İnalcık hocamızın dilinden Osmanlı sarayı ve içki.. Osmanlıdan içki örnekleri; ''Saki! Getür getür yine dünki şarabumu/Söyle dile getür çeng-ü rebabımı'' Bu beyit büyük Türk askeri II.Murad tarafından yazılmıştır ve basbayağı içkiden bahsetmektedir. IV.Murad başta olmak üzere bazı padişahların çok içki içtiği için sirozdan öldüğü bilinir. En çok içki içen padişahlar ise II.Murad,Yavuz ve IV.Muraddır. Bunu dinlemeden önce içki içmenin,cinselliğin insanların kendilerini bağladığını,başka kimseyi alakadar etmediğini bilmemiz gerekir...
Kınacızade Konağı 07:37
Kınacızade Konağı 898 izlenme - 8 yıl önce kınacızade konağı klip
Kınacızade Konağı 2 03:37
Kınacızade Konağı 2 533 izlenme - 8 yıl önce ankara kalesinde bulunan kınacızade konağı için ses tv den sn. gonca ertugrul'un çekmiş olduğu kliptir.
Kınacızade Konağı 04:00
Kınacızade Konağı 529 izlenme - 8 yıl önce ankara kalesinde bulunan tarihi değerlere önem veren kınacızade konağının klibi
Tarihçi Halil İnalcık Hayatını Kaybetti 06:30
Tarihçi Halil İnalcık Hayatını Kaybetti 39 izlenme - 11 ay önce Ünlü tarihçi Halil İnalcık, uzun süredir tedavi gördüğü Ankara Güven hastanesinde vefat etti. Hocaların hocası olarak bilinen ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık, 100 yaşında hayata veda etti.. ORTAYLI: İLİMİN BAŞI SAĞOLSUN Habertürk Gazetesi Yazarı Murat Bardakçı, Tarihçi Yazar İnalcık'ın vefatıyla ilgili "Halil Hoca hakkında yarın yazacağım ama şimdilik şunu söyleyeyim: Türk tarihçiliğinin yerini hakkıyla edinmiş son büyük ismiydi. Eserleri, şimdi artık pek mevcut olmayan klasik eğitimin ve tarihin mutlaka belgeyle yapılması gereğinin önemini zaten göstermektedir. İlmin başı sağolsun." dedi.
Erdoğan'dan Halil İnalcık Talimatı 00:53
Erdoğan'dan Halil İnalcık Talimatı 26 izlenme - 11 ay önce Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ve Bakanlar Kurulu kararı ile merhum İnalcık'ın cenazesi İstanbul'da Fatih Camii'ne defnedilecek .