Hoşgeldiniz!

ham madde

ÇEVKO - Ben Çöp Değilim 00:40
ÇEVKO - Ben Çöp Değilim 886 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde ve dünyada değişen tüketim alışkanlıkları, nüfus artışı ve yapısı, yükselen yaşam standardı ürünlerin ambalajlı olarak piyasaya sürülmesini zorunlu hale getirmiştir. Ambalajın ürünlerin taşınması, saklanması ve tüketicilerin bilgilendirilmesi konusundaki vazgeçilmez rolü, diğer yandan da, çevrenin korunması açısından, ambalajın en az atık hale gelecek şekilde üretilmesi ve atık haline geldikten sonra geri kazanılması yönündeki çabalan ve yasal düzenlemeleri beraberinde getirmiştir. Günümüzde cam, metal, plastik, kağıt-karton, kompozit ve ahşap malzemelerden ambalaj üretilmekte ve hangi malzemeden olursa olsun ambalaj atıklarının teknik ve ekonomik açıdan geri kazanımı mümkün hale gelmiş bulunmaktadır. Ambalaj atıklarının geri kazanımı çevre kirliliğinin önlenmesi yanında, önemli ölçüde hammadde, enerji ve su tasarrufuna katkıda bulunmakta, sera gazı salınımlarının azalmasına yardımcı olmaktadır.
Hammadde 07:20
Hammadde 326 izlenme - 7 yıl önce atlas yayınları 4. sınıf sosyal bilgiler dersi üretimden tüketime ünitesi
Vakumlu Tutucu Robot Aparatı 00:29
Vakumlu Tutucu Robot Aparatı 87 izlenme - 3 yıl önce Robotlu Taşıma Uygulamaları İçin Ham Madde Taşıma Aparatı
Ham maddelerin çöpe atılmasına izin vermeyin, seyirci kalmayın. 01:18
Ham maddelerin çöpe atılmasına izin vermeyin, seyirci kalmayın. 40 izlenme - 3 yıl önce Geri dönüştürülen her ambalaj atığı hammadde kaynağıdır. Enerji tasarrufu sağlar."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Ham Maddenin Çöpe Atılmasına İzin Vermeyin, Seyirci Kalmayın. 01:18
Ham Maddenin Çöpe Atılmasına İzin Vermeyin, Seyirci Kalmayın. 13 izlenme - 3 yıl önce Geri dönüştürülen her ambalaj atığı hammadde kaynağıdır. Enerji tasarrufu sağlar."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"