Hoşgeldiniz!

hamilelikte beslenme

Hamilelikte (Gebelikte) Beslenme Nasıl Olmalı? 03:59
Hamilelikte (Gebelikte) Beslenme Nasıl Olmalı? 435 izlenme - 2 yıl önce Gebelikte günlük beslenme programı, hamilelikte beslenme listesi oluşturma, gebelik dönemi beslenme - doğru beslenme menüsü ve programı ne şekilde olusturulmali sorularının ayrıntılı cevapları. Daha detayli bilgi icin http://www.gebelikveannelik.com/gebelikte-beslenme ziyaret edebilirsiniz.
Gebelikte Nasıl Beslenmeliyiz? 01:46
Gebelikte Nasıl Beslenmeliyiz? 366 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/gebelikte-nasil-beslenmeliyiz/ Sağlıklı bir hamilelik hem doğum öncesi hem de doğum sonrasında oldukça önemli. Hamilelik süresince hem bebeğin hem de annenin sağlığı açısından beslenme çok önemli bir rol oynar. Bu da akıllara “Gebelikte nasıl beslenmeliyiz?” sorusunu getirir. Bebek ve anne sağlığı bakımından dengeli beslenmenin önemini ve nasıl beslenmemiz gerektiğini Prof. Dr. Teksen Çamlıbel‘e sorduk. Gebelikte cilt bakımına dair bu videomuz da ilginiz çekebilir. Gebelik boyunca yaptırmanız gereken testleri biliyor musunuz? Hamilelikte diş hekimine gidilir mi?
Hamileler için beslenme kılavuzu 05:49
Hamileler için beslenme kılavuzu 9 izlenme - 10 ay önce Hamilelerin beslenmesi ile ilgili en çok merak edilen soruların cevapları bu videoda. "İki can besliyorsun, fazla yemen gerekiyor." sözlerini günümüzde sık sık duysak da uzmanlara göre bu kanaat çok yanlış. Çünkü hamilelerin dengeli beslenerek günde fazladan 350 kalori alması, anne ve karnındaki bebeğine yetiyor. Bunlara dikkat: *Aşermek, gebelik hormonlarından kaynaklanan psikolojik bir durumdur. *"Şekerli yiyecek tüketimi anne karnındaki bebeği hareketlendirir." kanısı yanlış. *Anne adayı açken bebeğin hareketleri azalır. Bu yüzden hamileler, 2-3 saatte bir yemek yemeli. *Hamileler, kan akımını hızlandırması sebebiyle yatarken sol tarafa yatmalı. *Hamilelik süresince tüketilen besinler, bebeğin cinsiyetini belirlemez. hamilelikte beslenme