Hoşgeldiniz!

Harbiye Marşı

Askeri Öğrencilerden Haketmedik Tepkisi 02:14
Askeri Öğrencilerden Haketmedik Tepkisi 5.460 izlenme - 2 yıl önce 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile askeri okulların kapatılmasının ardından, bu okullarda okuyan askeri öğrencilerin durumu tartışma konusu oldu. Twitter'da #haketmedik hashtagi ile tepkilerini dile getiren askeri öğrencilerin, Harbiye Marşı'nı okudukları veda videosu, sosyal medyada günün konusu oldu.
Harbiye Marşı 04:25
Harbiye Marşı 2.103 izlenme - 7 yıl önce harbiye marşı
Harbiye Marşı 03:13
Harbiye Marşı 1.109 izlenme - 3 yıl önce Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız, Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız, Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti, Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız. Yaşa varol Harbiye, yıkılmaz satvetinle Göklerden gelen bir ses sana ne diyor, dinle: Türk vatanı üstünde sönmez güneşsin sen, Kartal yuvalarında, hürdür millet seninle. Yüz senedir Harbiye bu orduya şan verir, Çıkardığı dehalar semalara yükselir, Baştan başa tarihtir mektebin her zerresi, Sarsılmayan azminle çelik kalalar erir. Şahikalar üstünde meydan okur bu erler, Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler, Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti, Tarihlere sorun ki bize “Ölmez Türk” derler.
Atatürk'ü Bir De Böyle İzleyelim 04:54
Atatürk'ü Bir De Böyle İzleyelim 3.791 izlenme - 10 yıl önce nadiren izleyebileceğiniz görüntülerle atatürk
Harbiye Marşı 04:26
Harbiye Marşı 935 izlenme - 3 yıl önce Milli bayramlarda -özellikle 30 Ağustos'larda- ve darbe zamanlarında Hasan Mutlucan'ın söylediği "yine de şahlanıyor aman" türküsünden sonra en çok dinlediğimiz marştır bu güzel marş. Harp okullarından mezun olan genç subaylar bunu hakkını vererek söylerler.
soz konusu vatansa gerisi teferruattir 03:11
soz konusu vatansa gerisi teferruattir 1.540 izlenme - 10 yıl önce
Koro - Harbiye Marşı 02:24
Koro - Harbiye Marşı 1.037 izlenme - 6 yıl önce
Harbiye Marşı 02:24
Harbiye Marşı 98 izlenme - 2 yıl önce
Harbiye Marşı .... ( Amatör Çalışma ---Di Ar) 04:30
Harbiye Marşı .... ( Amatör Çalışma ---Di Ar) 63 izlenme - 2 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı, Harbiye olarak da bilinen Kara Harp Okulu'nun marşıdır. Araştırmacı ve etnomüzikolog Etem Ruhi ÜNGÖR araştırmaları sonunda marşın bestesinin Albay Hüsnü ÖNCÜ'ye ancak sözlerinin Cevdet Şakir ÇETİNEL'e ait olduğunu ayrıntılarıyla birlikte Musiki dergisinde açıklamış ise de askeri makamlar marşın bestecisinin Cevdet Şakir ÇETİNEL olarak tescil edildiğini bildirmiştir.(1928) Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız, Tufanları gösteren, tarihlerin yâdıyız, Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti, Cehennemler kudursa, ölmez nigâhbanıyız. Yaşa var ol Harbiye, yıkılmaz satvetinle Göklerden gelen bir ses sana ne diyor, dinle: Türk vatanı üstünde sönmez güneşsin sen, Kartal yuvalarında, hürdür millet seninle. Yüz senedir Harbiye bu orduya şan verir, Çıkardığı dehalar semalara yükselir, Baştan başa tarihtir mektebin her zerresi, Sarsılmayan azminle çelik kalalar erir. Şahikalar üstünde meydan okur bu erler, Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler, Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti, Tarihlere sorun ki bize “Ölmez Türk” derler.
Koro - Harbiye Marşı 02:24
Koro - Harbiye Marşı 107 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Yaşasın Cumhuriyet Çıkış Tarihi: 16.10.2006 Etnik