Hoşgeldiniz!

harekatı

Bilal Göregen - Mehmetçik Marşı (Afrin - Zeytin Dalı Harekatı Özel) 07:31
Bilal Göregen - Mehmetçik Marşı (Afrin - Zeytin Dalı Harekatı Özel) 5.380 izlenme - 4 ay önce 20 Ocak 2018'de başlayan Afrin Zeytin Dalı Harekatı için Bilal Göregen'den destek. Bilal Göregen Afrin'e yapılan Zeytin Dalı Harekatı ve Mehmetçik için yapmış olduğu özel çalışma. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..
Sarıkamış Harekatında Rus Keşif Uçuşu 1914-1915 07:30
Sarıkamış Harekatında Rus Keşif Uçuşu 1914-1915 2.807 izlenme - 5 ay önce ilk iki buçuk dakika keşif uçuşu. Allahu Ekber dağlarının kar ve orman manzarasını görüyorsunuz bol bol. Ardından da Rus ordusunun keşif ve tatbikat görüntüleri var.
Kıbrıs Barış Harekatı | Ayşe Tatile Çıksın 01:59
Kıbrıs Barış Harekatı | Ayşe Tatile Çıksın 2.356 izlenme - 10 ay önce Türk ordusunun 1974 de Kıbrıs'a '' Ayşe Tatile Çıksın '' kriptolu sözü ile yaptığı Kıbrıs Barış Harekatı görüntüleri, ordumuzun şanlı dönemlerini özlemle arıyor, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz..
Sabiha Gökçen - Dersim Harekatı'na Katılış Anıları 02:27
Sabiha Gökçen - Dersim Harekatı'na Katılış Anıları 4.848 izlenme - 1 yıl önce Sabiha Gökçen, 1937 yılında Tunceli'de çıkan ayaklanmayı bastırmak için başlatılan Dersim Harekâtı'nın hava saldırısı safhasında yer alışını anlatıyor.
Afrin Zeytin Dalı Harekatı - Türk'ün Gücünü Göreceksiniz 00:35
Afrin Zeytin Dalı Harekatı - Türk'ün Gücünü Göreceksiniz 982 izlenme - 4 ay önce Afrin bölgesi Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından sosyal medyada paylaşılan bir video izlenme rekorları kırıyormuş efendim.
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 01:38
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 2.628 izlenme - 1 yıl önce Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarması başladığı an radyodan yaptıgı tarihi konuşma. Rauf Denktaş ve Karaoğlan'a saygılarımızla... Biz demirellerden türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız. Sevgili kardeşlerim, biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil Kıbrısın topraklarına, Egenin deniz yataklarına yazmışız, biz milliyetçiliği Batı Anadolu'nun haşhaş tarlasına yazmışız!
Kıbrıs Barış Harekatı Görüntüleri 04:42
Kıbrıs Barış Harekatı Görüntüleri 5.389 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs'taki Türk halkına karşı Rum tarafının kalkıştığı sistematik soykırımı durdurma amacıyla 20 Temmuz 1974 başlatılan ve 14 Ağustosta birliklerin Lefkoşaya girmesiyle sonuçlanan harekattan görüntüler. Vikipediye göre Rum kesim 4000 civarı kayıp verirken Türk kesim 500 civarı kayıp vermiştir. Adaya gönderilen ilk 5000 kişilik öncü kuvvete destek geç gelmesi sebebiyle bir geceyi adada desteksiz geçirmek zorunda kalan az sayıda Türk askeri sabaha kadar dayanmayı başarmış ve gelen destekle birlikte çok zorlanmadan Kıbrısın @'lık kesimi ele geçirilmiştir.
Erzurumlu Sanatçı 'Zeytin Dalı Harekatı' İçin Türkü Besteledi 03:07
Erzurumlu Sanatçı 'Zeytin Dalı Harekatı' İçin Türkü Besteledi 616 izlenme - 4 ay önce Erzurumlu sanatçı 'Zeytin Dalı Harekatı' için türkü bestelediERZURUM - Erzurumlu mahalli sanatçı 'Dadaşlar Fasıl Ekibi' solisti Fikret Şimşek, 'Zeytin Dalı Harekatı' için türkü besteleyerek, "Bir gece Afrin'e gelebiliriz" dedi.
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 03:57
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 1.966 izlenme - 1 yıl önce Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı'nın amaçları ve gidişatı ile ilgili yaptığı açıklama yer almaktadır. Ayrıca Bülent Ecevit'in basın mensuplarına yaptığı teşekkür konuşmasına yer verilmektedir. Sadece Ecevit'in üslubu için defalarca izlenir.
son operasyon görüntüleri 01:10
son operasyon görüntüleri 8.759 izlenme - 10 yıl önce mediaya dagıtılan son fotograflar.
Zehra Sabah -  Kahraman Ecevit 03:59
Zehra Sabah - Kahraman Ecevit 3.335 izlenme - 3 yıl önce Zehra Sabah adlı şarkıcımız, 1974'de Kıbrıs harekatı sonrası başbakan Bülent Ecevit için şarkı bestelemiş. Keyifle izliyoruz.
Zeytin Dalı  Şarkısı Afrin Harekatı Marşı 04:13
Zeytin Dalı Şarkısı Afrin Harekatı Marşı 308 izlenme - 4 ay önce KAHRAMANMARAŞ ' lı MEHMET'ten MEHMETÇİĞE '' Zeytin Dalı Harekat Şarkısı '' mehmetçiğe mesaj mehmet kavuzkoz meka müzik market
Parametre - 29 Ağustos Pazartesi  2016 47:45
Parametre - 29 Ağustos Pazartesi 2016 2.132 izlenme - 2 yıl önce Ekranların piyasası en geniş programı "Parametre"de, Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
Hayalet Şehir Kapalı Maraş - Kıbrıs 19:18
Hayalet Şehir Kapalı Maraş - Kıbrıs 1.745 izlenme - 2 yıl önce Kapalı Maraş olarak bilinen bu yerin rumca adı Varosha'dır. Rumca yerleşim yerinden uzak anlamında kullanına Varosha günümüzde bizim dilimizde kötü anlamda varoş, varoşlar olarak geçmiştir. Sivil vatandaşların girmesi yasaktır. İçeride sadece kızlara ait TSK yurdu, Gazimagusa Orduevi ve Birlesmis Milletler binasi vardır. Bir zamanlar dünyanın en büyük eğlence noktalarında biriydi adeta Akdeniz'in Las Vegas'ı olarak nitelendiriliyordu. Bu konuda biz Türkler kendimizi genelde överiz ama o dönemlerde Türklerin bulunduğu kısımlarda gençler için tek eğlence noktası kahvehaneler ve bir kaç sinema iken Rumların yönetiminde olan Maraş'ın nasıl dünyacı ünlü bir eğlence merkezine dönüştüğü ve oradaki binaların mimari güzellik olarak durumu vs bizim o sıralarda köy kültürünü aşamamış olmamız halk olarak vizyonsuz olduğumuzdan kaynaklanıyor bunu es geçmek istemiyorum. Kıbrıs Harekatı sırasında Rum Askeri BM'in gözü önünde Türkleri katledince Maraş'ta yaşayan Rumlar, Türk Askeri buraya doğru geliyor onlarda bizi öldüreceklerdir diyerek şehiri aceleyle konvoylar halinde terk ediyorlar. Türkiye ise bu noktayı fazla zorlanmadan alıyor, bunun nedeni ise savaş sonrası elimizde bulunduracağımız bir koz olması ve adanın ekonomik olarakta önemli getirisi olan bir noktası olması. Neyse işte şavaş bitiyor derken orası aynen kalıyor adeta Çernobil gibi herşey 70'lerden kalma, terk edilmiş hayalet bir şehir gibi. İleride ne olacağını bilinmez ama Kıbrıs konusunda bile ilerleme olmazken burası yüzyıllarca böyle kalacak gibi duruyor. Yapımcının notu: Bu belgesel Erciyes Universitesi Iletisim Fakultesi Radyo, Televizyon ve Sinema bolumu ogrencileri tarafindan 2013-2014 yilinda yapilmistir. Amator belgesel dalinda bir cok yarismada finalde yarışmıştır.
TGRT Haber'in Afrin Harekatı Animasyonu 01:00
TGRT Haber'in Afrin Harekatı Animasyonu 243 izlenme - 4 ay önce Tgrt haber Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı operasyonunu anlatım şekli dikkatlerden kaçmadı. Animasyon eşliğinde yapılan haber beğeni topladı.
Afrin Merkezinin Ele Geçirildiği O Anlar 03:27
Afrin Merkezinin Ele Geçirildiği O Anlar 103 izlenme - 2 ay önce Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde TSK ve ÖSO birlikleri Afrin ilçe merkezini ele geçirdi. Afrin'de Türk bayrağı dalgalandı. İşte Afrin ilçe merkezinin ele geçirildiği o anlar...
Mete Yarar, Afrin'deki mühimmat deposunun vurulmasını yorumladı 01:37
Mete Yarar, Afrin'deki mühimmat deposunun vurulmasını yorumladı 254 izlenme - 4 ay önce TSK, PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütü tarafından Afrin'de mühimmat deposu olarak kullanılan tünelin tam isabetle vuruş görüntülerini yayınladı. O anlarda CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu'na konuk olan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, tünelin vurulma anını canlı yayında yorumladı.
Adolf Hitler - 3 Ekim 1941 Konuşması 14:54
Adolf Hitler - 3 Ekim 1941 Konuşması 1.373 izlenme - 3 yıl önce Bu kayıtta Hitler; Barbarossa Harekatına giden süreci ve savaşa nasıl mecbur bırakıldıklarını anlatıyor. http://tr.wikipedia.org/wiki/Barbarossa_Harekâtı
100. Yılda Sarıkamış (Klip) 06:11
100. Yılda Sarıkamış (Klip) 1.226 izlenme - 3 yıl önce Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde 4 Ocak'ta Sarıkamış'ta! 10 Bin genç Sarıkamış'ta yürüyecek Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıl dönümü 2-4 Ocak'ta. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıl dönümünde, 2-4 Ocak tarihlerinde Sarıkamış'ta anma programı düzenleyecek. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, gençlerin tarih bilincini artırmak ve vatan savunmasında çekilen sıkıntıları yerinde görmeleri amacıyla, "Asımın Nesli, Asrın Yürüyüşünde, Gök Allahu Ekber, Yer Allahu Ekber" sloganıyla gerçekleştirilecek programa, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri koordinesinde yaklaşık 10 bin gencin katılması hedefleniyor. Aynı zamanda programa, her ilden birer genç edebiyat ve tarih öğretmeni davet edilerek 162 öğretmene, yerinde canlı tarih paneli verilecek. Programa, izcilik, dağcılık, judo, kayak, kızak, geleneksel türk sporları ve atletizm federasyonlarından da katılım sağlanacak. -"Sarıkamış destanı, kardeşliğimizin destanıdır" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milleti millet yapan en önemli değerin tarih olduğunu belirterek, Türklerin dünya üzerinde bu bilince sahip ender milletler arasında olduğunu kaydetti. Türkiye'nin geçmişiyle gurur duyan bir nesle sahip olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç'ın, açıklamada şu görüşlerine yer verildi: "Milletimizin hamurunda var olan tarih bilincini, yeni kuşaklara aktarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Adını tarihe altın harflerle kazıyan ecdadımızın geride bıraktığı şanlı geçmişe sırtımızı dayayarak, aldığımız güç ve moralle, ilhamla geleceğe emin adımlarla koşmak için projeler üretiyoruz. Gazi Mustafa Kemal'in cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize milli tarih bilincini aşılamak için çalışıyoruz." Bakan Kılıç, ülke gençliğinin aziz şehitlerin yazdığı bu destana sahip çıkacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu destan, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin destanıdır. Kardeşliğimizi anlamayanlar, kardeşliğimizi bozmak, tahrip etmek, özellikle burada gayret gösterenler, Sarıkamış'a gelsin buradaki şehitliklerimizi görsünler. Aziz şehitlerimizin hatırası önünde kendileriyle ve şehitlerimizle baş başa kaldıklarında, onların da bu toprakların mayasını anlayacaklarına inanıyorum. Çünkü burada yatanlar İstanbullu, Karslı, Adanalı Samsunlu, İzmirli, Ağrılı… Hepsi bu toprağın çocukları, hepsi birbirinin kardeşi."
Kapalı Maraş - Kıbrıs (Hayalet Şehir) 07:33
Kapalı Maraş - Kıbrıs (Hayalet Şehir) 1.502 izlenme - 3 yıl önce Bir turizm cennetiyken savaş ortamının neticesi olarak Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında insandan arındırılıp hayalet şehir kıvamına dönüştürülen Maraş şehrinin eski ve yeni fotoğraflarıyla oluşturulmuş belgesel nitelikli bir bilgilendirme videosu. İnsan keşke imar edilip tekrar eski günlerine kavuşsun istiyor. Not: Maraş'ın eski fotoğraflarının birçoğuna şurdan ulaşmanız mümkün. http://www.ipernity.com/group/253932/doc
1974 Kıbrıs Barış Harekatından Çarpıcı Görüntüler 06:43
1974 Kıbrıs Barış Harekatından Çarpıcı Görüntüler 1.801 izlenme - 3 yıl önce 20 Temmuz 1974 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Garanti Anlaşması'nın III. maddesine istinaden gerçekleştirdiği askerî harekâtın tam 40 yıl geçti. İşte Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı 40 yıl önce bir İngiliz tarafından çekilen ve daha önce yayınlanmamış çarpıcı görüntüler.
Zeytin Dalı Harekatına Beste Yapan Sanatçı 02:51
Zeytin Dalı Harekatına Beste Yapan Sanatçı 140 izlenme - 4 ay önce Erzurumlu mahalli sanatçı 'Dadaşlar Fasıl Ekibi' solisti Fikret Şimşek, 'Zeytin Dalı Harekatı' için türkü besteleyerek, "Bir gece Afrin'e gelebiliriz" dedi.
Şehitlerimizin Kanı - Sosyal Deney 04:25
Şehitlerimizin Kanı - Sosyal Deney 133 izlenme - 3 ay önce Çanakkale Savaşı'ndan Zeytin Dalı Harekatı'na kadar 415 bin şehidimizin kanından yola çıkılarak yapılan sosyal deney, büyük takdir topladı.
47 Deaş Militanı Öldürüldü 00:32
47 Deaş Militanı Öldürüldü 571 izlenme - 2 yıl önce Fırat Kalkanı Harekatının 50. gününde 77 DEAŞ hedefi top atışlarıyla vuruldu. Çatışmalarda 19 terörist öldürülürken, 8 muhalif asker şehit oldu, 22 muhalif asker de yaralandı.
Kıbrıs Barış Harekatından Yayınlanmamış Görüntüler - Asker.TV 08:26
Kıbrıs Barış Harekatından Yayınlanmamış Görüntüler - Asker.TV 1.630 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı sırasında çekilen arşivlik görüntülerden bir kesit. Mehmetçik yıllar sonra tekrardan savaş meydanlarında... http://www.asker.tv - Askeri Video Sitesi
u.s. seals 2 01:20
u.s. seals 2 2.691 izlenme - 7 yıl önce yıllar önce deniz kuvvetlerinin oldukça elit askerlerden oluşan foglar filosundan ayrılan casey sheppard eski filosundaki ratliff adındaki asker arkadaşı tarafından kötü emeller için rusyaya kaçırılan nükleer fizikçi dr. burrowsu kurtarmak üzere kurulacak ekibin başına geçer.namerika birleşik devletlerinin savunma projeleri için çalışan dr. burrowsun kaçırılma sebebi nükleer başlıklar konusunda uzman olmasıdır.ndoktorun kurtarılması için harekete geçen ekip ateşli silah taşımamaktadır çün
Kıbrıs'ı Kurtarma Kararını Veren Ecevit Değil Erbakan'dır - Rauf Denktaş 01:16
Kıbrıs'ı Kurtarma Kararını Veren Ecevit Değil Erbakan'dır - Rauf Denktaş 969 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin başbakanlarından Bülent Ecevit'in Kıbrıs harekatın hepimiz biliyoruz. Ancak asıl kahramanın merhum Necmettin Erbakan olduğu hep gizli kalmıştır. Bülent Ecevite : Girmişken hepsini alalım önümüz açık düşman dağıldı denilmişken ,İngiltereden apar topar dönen Ecevitin isteği üzerine harekat yarıda kesilmiş ve tamamı bizim olacağı yerde Kıbrısın kuzeyi bizim olmuştur.
Kıbrıs Mücahitler Marşı 02:30
Kıbrıs Mücahitler Marşı 1.124 izlenme - 3 yıl önce Yanlış bilmiyorsam 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türk Mukavemet Teşkilatı'nın da desteğiyle yazılan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli günlerinde hep bir ağızdan söylenen marştır. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), bir zamanlar her akşamüstü haberler öncesinde bu marşı gösterirdi.
asker 05:16
asker 2.079 izlenme - 10 yıl önce kara harekatı resımlerı
Kıbrıs Barış Harekatı Belgeseli - 32. Gün 15:54
Kıbrıs Barış Harekatı Belgeseli - 32. Gün 1.026 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs Harekâtı (TSK kod adı: Atilla Harekâtı, Türkiye'de Kıbrıs Barış Harekâtı olarak da bilinir), 20 Temmuz 1974te Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kıbrıs'ta başlattığı askerî harekât. Türkiye Cumhuriyeti harekâtın Zürih ve Londra Antlaşması'nın IV. maddesine istinaden gerçekleştirildiğini savunmaktadır.Fakat Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi bu harekâtı işgal olarak değerlendirmektedir.Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 11 Mayıs 1984 tarihindeki 550 sayılı kararında ise durumu "işgal" olarak niteledi.Avrupa Konseyi Parlamentler Meclisi'nin 29 Temmuz 1974 tarihli 573 sayılı kararı ve Atina'daki Temyiz Mahkemesi'nin 21 Mart 1979 tarihli kararı, Türk müdahalesinin yasal olduğunu vurgulamıştır.