Hoşgeldiniz!

harekatı

Kıbrıs Barış Harekatı | Ayşe Tatile Çıksın 01:59
Kıbrıs Barış Harekatı | Ayşe Tatile Çıksın 901 izlenme - 14 saat önce Türk ordusunun 1974 de Kıbrıs'a '' Ayşe Tatile Çıksın '' kriptolu sözü ile yaptığı Kıbrıs Barış Harekatı görüntüleri, ordumuzun şanlı dönemlerini özlemle arıyor, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz..
Sabiha Gökçen - Dersim Harekatı'na Katılış Anıları 02:27
Sabiha Gökçen - Dersim Harekatı'na Katılış Anıları 4.618 izlenme - 5 ay önce Sabiha Gökçen, 1937 yılında Tunceli'de çıkan ayaklanmayı bastırmak için başlatılan Dersim Harekâtı'nın hava saldırısı safhasında yer alışını anlatıyor.
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 01:38
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 2.366 izlenme - 6 ay önce Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarması başladığı an radyodan yaptıgı tarihi konuşma. Rauf Denktaş ve Karaoğlan'a saygılarımızla... Biz demirellerden türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız. Sevgili kardeşlerim, biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil Kıbrısın topraklarına, Egenin deniz yataklarına yazmışız, biz milliyetçiliği Batı Anadolu'nun haşhaş tarlasına yazmışız!
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 03:57
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 1.706 izlenme - 4 ay önce Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı'nın amaçları ve gidişatı ile ilgili yaptığı açıklama yer almaktadır. Ayrıca Bülent Ecevit'in basın mensuplarına yaptığı teşekkür konuşmasına yer verilmektedir. Sadece Ecevit'in üslubu için defalarca izlenir.
Kıbrıs Barış Harekatı Görüntüleri 04:42
Kıbrıs Barış Harekatı Görüntüleri 4.822 izlenme - 2 yıl önce Kıbrıs'taki Türk halkına karşı Rum tarafının kalkıştığı sistematik soykırımı durdurma amacıyla 20 Temmuz 1974 başlatılan ve 14 Ağustosta birliklerin Lefkoşaya girmesiyle sonuçlanan harekattan görüntüler. Vikipediye göre Rum kesim 4000 civarı kayıp verirken Türk kesim 500 civarı kayıp vermiştir. Adaya gönderilen ilk 5000 kişilik öncü kuvvete destek geç gelmesi sebebiyle bir geceyi adada desteksiz geçirmek zorunda kalan az sayıda Türk askeri sabaha kadar dayanmayı başarmış ve gelen destekle birlikte çok zorlanmadan Kıbrısın @'lık kesimi ele geçirilmiştir.
Zehra Sabah -  Kahraman Ecevit 03:59
Zehra Sabah - Kahraman Ecevit 3.053 izlenme - 2 yıl önce Zehra Sabah adlı şarkıcımız, 1974'de Kıbrıs harekatı sonrası başbakan Bülent Ecevit için şarkı bestelemiş. Keyifle izliyoruz.
Parametre - 29 Ağustos Pazartesi  2016 47:45
Parametre - 29 Ağustos Pazartesi 2016 2.115 izlenme - 11 ay önce Ekranların piyasası en geniş programı "Parametre"de, Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
son operasyon görüntüleri 01:10
son operasyon görüntüleri 8.746 izlenme - 9 yıl önce mediaya dagıtılan son fotograflar.
Hayalet Şehir Kapalı Maraş - Kıbrıs 19:18
Hayalet Şehir Kapalı Maraş - Kıbrıs 1.606 izlenme - 11 ay önce Kapalı Maraş olarak bilinen bu yerin rumca adı Varosha'dır. Rumca yerleşim yerinden uzak anlamında kullanına Varosha günümüzde bizim dilimizde kötü anlamda varoş, varoşlar olarak geçmiştir. Sivil vatandaşların girmesi yasaktır. İçeride sadece kızlara ait TSK yurdu, Gazimagusa Orduevi ve Birlesmis Milletler binasi vardır. Bir zamanlar dünyanın en büyük eğlence noktalarında biriydi adeta Akdeniz'in Las Vegas'ı olarak nitelendiriliyordu. Bu konuda biz Türkler kendimizi genelde överiz ama o dönemlerde Türklerin bulunduğu kısımlarda gençler için tek eğlence noktası kahvehaneler ve bir kaç sinema iken Rumların yönetiminde olan Maraş'ın nasıl dünyacı ünlü bir eğlence merkezine dönüştüğü ve oradaki binaların mimari güzellik olarak durumu vs bizim o sıralarda köy kültürünü aşamamış olmamız halk olarak vizyonsuz olduğumuzdan kaynaklanıyor bunu es geçmek istemiyorum. Kıbrıs Harekatı sırasında Rum Askeri BM'in gözü önünde Türkleri katledince Maraş'ta yaşayan Rumlar, Türk Askeri buraya doğru geliyor onlarda bizi öldüreceklerdir diyerek şehiri aceleyle konvoylar halinde terk ediyorlar. Türkiye ise bu noktayı fazla zorlanmadan alıyor, bunun nedeni ise savaş sonrası elimizde bulunduracağımız bir koz olması ve adanın ekonomik olarakta önemli getirisi olan bir noktası olması. Neyse işte şavaş bitiyor derken orası aynen kalıyor adeta Çernobil gibi herşey 70'lerden kalma, terk edilmiş hayalet bir şehir gibi. İleride ne olacağını bilinmez ama Kıbrıs konusunda bile ilerleme olmazken burası yüzyıllarca böyle kalacak gibi duruyor. Yapımcının notu: Bu belgesel Erciyes Universitesi Iletisim Fakultesi Radyo, Televizyon ve Sinema bolumu ogrencileri tarafindan 2013-2014 yilinda yapilmistir. Amator belgesel dalinda bir cok yarismada finalde yarışmıştır.
47 Deaş Militanı Öldürüldü 00:32
47 Deaş Militanı Öldürüldü 569 izlenme - 9 ay önce Fırat Kalkanı Harekatının 50. gününde 77 DEAŞ hedefi top atışlarıyla vuruldu. Çatışmalarda 19 terörist öldürülürken, 8 muhalif asker şehit oldu, 22 muhalif asker de yaralandı.
Adolf Hitler - 3 Ekim 1941 Konuşması 14:54
Adolf Hitler - 3 Ekim 1941 Konuşması 1.146 izlenme - 2 yıl önce Bu kayıtta Hitler; Barbarossa Harekatına giden süreci ve savaşa nasıl mecbur bırakıldıklarını anlatıyor. http://tr.wikipedia.org/wiki/Barbarossa_Harekâtı
Önce Vatan - Cüneyt Arkın (1974 - 89 dk) 01:28:32
Önce Vatan - Cüneyt Arkın (1974 - 89 dk) 1.718 izlenme - 2 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı döneminde Duygu Sağıroğlu'nun yazıp yönettiği film, Türk subayı Yavuz (Cüneyt Arkın) ve Kıbrıslı Zeynep'in (Fatma Girik) aşkını konu alır. Propaganda öğelerini fazlasıyla içeren Önce Vatan'ı dönemin diğer Türk filmlerinden ayıran en önemli unsur, çatışma sahnelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan ya da Kıbrıs Harekatı sırasında Rumlardan ele geçirilen gerçek araç, silah ve mühimmatın kullanılşmış olmasıdır.
100. Yılda Sarıkamış (Klip) 06:11
100. Yılda Sarıkamış (Klip) 1.143 izlenme - 3 yıl önce Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde 4 Ocak'ta Sarıkamış'ta! 10 Bin genç Sarıkamış'ta yürüyecek Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıl dönümü 2-4 Ocak'ta. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıl dönümünde, 2-4 Ocak tarihlerinde Sarıkamış'ta anma programı düzenleyecek. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, gençlerin tarih bilincini artırmak ve vatan savunmasında çekilen sıkıntıları yerinde görmeleri amacıyla, "Asımın Nesli, Asrın Yürüyüşünde, Gök Allahu Ekber, Yer Allahu Ekber" sloganıyla gerçekleştirilecek programa, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri koordinesinde yaklaşık 10 bin gencin katılması hedefleniyor. Aynı zamanda programa, her ilden birer genç edebiyat ve tarih öğretmeni davet edilerek 162 öğretmene, yerinde canlı tarih paneli verilecek. Programa, izcilik, dağcılık, judo, kayak, kızak, geleneksel türk sporları ve atletizm federasyonlarından da katılım sağlanacak. -"Sarıkamış destanı, kardeşliğimizin destanıdır" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milleti millet yapan en önemli değerin tarih olduğunu belirterek, Türklerin dünya üzerinde bu bilince sahip ender milletler arasında olduğunu kaydetti. Türkiye'nin geçmişiyle gurur duyan bir nesle sahip olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç'ın, açıklamada şu görüşlerine yer verildi: "Milletimizin hamurunda var olan tarih bilincini, yeni kuşaklara aktarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Adını tarihe altın harflerle kazıyan ecdadımızın geride bıraktığı şanlı geçmişe sırtımızı dayayarak, aldığımız güç ve moralle, ilhamla geleceğe emin adımlarla koşmak için projeler üretiyoruz. Gazi Mustafa Kemal'in cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimize milli tarih bilincini aşılamak için çalışıyoruz." Bakan Kılıç, ülke gençliğinin aziz şehitlerin yazdığı bu destana sahip çıkacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu destan, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin destanıdır. Kardeşliğimizi anlamayanlar, kardeşliğimizi bozmak, tahrip etmek, özellikle burada gayret gösterenler, Sarıkamış'a gelsin buradaki şehitliklerimizi görsünler. Aziz şehitlerimizin hatırası önünde kendileriyle ve şehitlerimizle baş başa kaldıklarında, onların da bu toprakların mayasını anlayacaklarına inanıyorum. Çünkü burada yatanlar İstanbullu, Karslı, Adanalı Samsunlu, İzmirli, Ağrılı… Hepsi bu toprağın çocukları, hepsi birbirinin kardeşi."
Kapalı Maraş - Kıbrıs (Hayalet Şehir) 07:33
Kapalı Maraş - Kıbrıs (Hayalet Şehir) 1.281 izlenme - 2 yıl önce Bir turizm cennetiyken savaş ortamının neticesi olarak Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında insandan arındırılıp hayalet şehir kıvamına dönüştürülen Maraş şehrinin eski ve yeni fotoğraflarıyla oluşturulmuş belgesel nitelikli bir bilgilendirme videosu. İnsan keşke imar edilip tekrar eski günlerine kavuşsun istiyor. Not: Maraş'ın eski fotoğraflarının birçoğuna şurdan ulaşmanız mümkün. http://www.ipernity.com/group/253932/doc
1974 Kıbrıs Barış Harekatından Çarpıcı Görüntüler 06:43
1974 Kıbrıs Barış Harekatından Çarpıcı Görüntüler 1.663 izlenme - 3 yıl önce 20 Temmuz 1974 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Garanti Anlaşması'nın III. maddesine istinaden gerçekleştirdiği askerî harekâtın tam 40 yıl geçti. İşte Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı 40 yıl önce bir İngiliz tarafından çekilen ve daha önce yayınlanmamış çarpıcı görüntüler.
Kıbrıs Barış Harekatından Yayınlanmamış Görüntüler - Asker.TV 08:26
Kıbrıs Barış Harekatından Yayınlanmamış Görüntüler - Asker.TV 1.360 izlenme - 2 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı sırasında çekilen arşivlik görüntülerden bir kesit. Mehmetçik yıllar sonra tekrardan savaş meydanlarında... http://www.asker.tv - Askeri Video Sitesi
Kıbrıs'ı Kurtarma Kararını Veren Ecevit Değil Erbakan'dır - Rauf Denktaş 01:16
Kıbrıs'ı Kurtarma Kararını Veren Ecevit Değil Erbakan'dır - Rauf Denktaş 766 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin başbakanlarından Bülent Ecevit'in Kıbrıs harekatın hepimiz biliyoruz. Ancak asıl kahramanın merhum Necmettin Erbakan olduğu hep gizli kalmıştır. Bülent Ecevite : Girmişken hepsini alalım önümüz açık düşman dağıldı denilmişken ,İngiltereden apar topar dönen Ecevitin isteği üzerine harekat yarıda kesilmiş ve tamamı bizim olacağı yerde Kıbrısın kuzeyi bizim olmuştur.
u.s. seals 2 01:20
u.s. seals 2 2.391 izlenme - 6 yıl önce yıllar önce deniz kuvvetlerinin oldukça elit askerlerden oluşan foglar filosundan ayrılan casey sheppard eski filosundaki ratliff adındaki asker arkadaşı tarafından kötü emeller için rusyaya kaçırılan nükleer fizikçi dr. burrowsu kurtarmak üzere kurulacak ekibin başına geçer.namerika birleşik devletlerinin savunma projeleri için çalışan dr. burrowsun kaçırılma sebebi nükleer başlıklar konusunda uzman olmasıdır.ndoktorun kurtarılması için harekete geçen ekip ateşli silah taşımamaktadır çün
Kıbrıs Mücahitler Marşı 02:30
Kıbrıs Mücahitler Marşı 910 izlenme - 2 yıl önce Yanlış bilmiyorsam 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türk Mukavemet Teşkilatı'nın da desteğiyle yazılan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli günlerinde hep bir ağızdan söylenen marştır. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), bir zamanlar her akşamüstü haberler öncesinde bu marşı gösterirdi.
asker 05:16
asker 2.078 izlenme - 9 yıl önce kara harekatı resımlerı
Kıbrıs Barış Harekatı 39:40
Kıbrıs Barış Harekatı 796 izlenme - 2 yıl önce Dünya da eşi benzeri görülmemiş, bir yok yabancı devletin harp okullarında ders olarak okutulmuş olan, Kıbrıs Barış Harekatı anlatan belgeli izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. iyi seyirler.
Kıbrıs Barış Harekatı Belgeseli - 32. Gün 15:54
Kıbrıs Barış Harekatı Belgeseli - 32. Gün 780 izlenme - 2 yıl önce Kıbrıs Harekâtı (TSK kod adı: Atilla Harekâtı, Türkiye'de Kıbrıs Barış Harekâtı olarak da bilinir), 20 Temmuz 1974te Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kıbrıs'ta başlattığı askerî harekât. Türkiye Cumhuriyeti harekâtın Zürih ve Londra Antlaşması'nın IV. maddesine istinaden gerçekleştirildiğini savunmaktadır.Fakat Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi bu harekâtı işgal olarak değerlendirmektedir.Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 11 Mayıs 1984 tarihindeki 550 sayılı kararında ise durumu "işgal" olarak niteledi.Avrupa Konseyi Parlamentler Meclisi'nin 29 Temmuz 1974 tarihli 573 sayılı kararı ve Atina'daki Temyiz Mahkemesi'nin 21 Mart 1979 tarihli kararı, Türk müdahalesinin yasal olduğunu vurgulamıştır.
Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler  00:59
Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler 455 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler 23.02.2014 günü nefer26medya kanalına yüklediğim 'Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler ' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kıbrıs Barış Harekatı'nın Görüntüleri 05:35
Kıbrıs Barış Harekatı'nın Görüntüleri 13 izlenme - 7 gün önce Kıbrıs Barış Harekatı, bundan tam 43 yıl önce yapıldı. Adada huzur içinde yaşayan Rum ve Türk halkının bu ortamını bozmak isteyen bazı etnik grupların silahlı saldırıları sonrasında Kıbrıs Harekatı'na karar verildi. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, görüşmelerden bir sonuç alınamayacağını anlayınca TBMM olağanüstü toplanıyor ve Kıbrıs Barış Harekatı'na karar veriliyor. Parola ise "Ayşe tatile çıktı"..."Ayşe tatile çıktı" parolasıyla başlatılan ve adadaki Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 43. yılında. Adada akan kanı durduran Kıbrıs Barış Harekatı, TSK'nın zorlu şartlarda gerçekleştirdiği önemli bir başarı olarak da dikkat çekiyor. Bu parolada adı geçen Ayşe, dönemin Dışişleri Bakanı Turan Güneş'in kızıdır.20 TEMMUZ 1974 VE...Kıbrıs Barış Harekatı, 20 Temmuz 1974 tarihinde Türkiye Cumh
Kursk Harekatı Orjinal Görüntüler 09:48
Kursk Harekatı Orjinal Görüntüler 298 izlenme - 2 yıl önce Kursk muharebesi Alman cephesi görüntüleri. Nazi propagandası görüntüler oldugu aşikar ama cepheden gerçek kesitler sunuyor.
thunderball 02:58
thunderball 1.078 izlenme - 6 yıl önce spectre bir askeri pilotu öldürdükten sonra kendi adamını estetik ameliyatla onun yerine yerleştirir. bu pilot nükleer bomba yüküyle deneme uçuşları yapmakta olan özel bir bombardıman uçağıdır. sahte pilot görevini başarıyla yerine getirir ve uçağı kaçırarak pasifik'te bir ada yakınlarında denize indirir. spectre 2 nükleer bomba ele geçirmiştir. istedikleri fidye ödenmeze bu bombalarla amerika ve ingiltere'de birer şehri yok edeceklerini açıklarlar. james bond sadece 4 gün içinde spectre'ni
Efes Tatbikatı 2016 - Hava Hücum Harekatı Eğitimi 05:07
Efes Tatbikatı 2016 - Hava Hücum Harekatı Eğitimi 236 izlenme - 1 yıl önce Bugüne kadar icra edilen en kapsamlı tatbikatlardan biri olan EFES-2016 Birleşik Müşterek Fiilî Atışlı Tatbikatı kapsamında ülkemize tatbikata katılım maksadıyla gelen yabancı ülke silahlı kuvvetleriyle tatbikata yönelik eğitimlere devam edilmektedir. Bu kapsamda Hava Hücum Harekâtı Eğitimlerine devam edilmektedir.
Moskova Muharebesi (1945) 02:23
Moskova Muharebesi (1945) 478 izlenme - 2 yıl önce Moskova Muharebesi diğer adıyla Tayfun Harekâtı II. Dünya Savaşı’nın Doğu Cephesi’nde, 1941 yılında Alman ordularının, bir duraklamanın ardından Moskova yönünde yeniden başlattıkları genel taarruzlarıdır.
Generaller ve Muharebeler: Bulge Muharebesi 47:23
Generaller ve Muharebeler: Bulge Muharebesi 343 izlenme - 2 yıl önce Bu heyecan verici yeni programda İkinci Dünya Savaşı'nda meydana gelen büyük savaşlara farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor, onları her iki tarafın komutanlarına ait kararlar, ikilemler ve felaketler çerçevesinde inceliyoruz.
Sarıkamış Faciası Rusya Arşiv Görüntüleri  2 01:18
Sarıkamış Faciası Rusya Arşiv Görüntüleri 2 536 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle sitemizdeki mevcut Sarıkamış faciası görüntülerinden farklı bu görüntüler. Öncekiler : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/97853/sarikamis-faciasi-rusya-arsiv-goruntuleri Donmuş Türk askerleri çok net gözükmekte. Bir buçuk dakikalık görüntüleri içiniz kaldıramayabilir.