Hoşgeldiniz!

hasip

Zeki Alasya - Kedim 00:29
Zeki Alasya - Kedim 1.155.155 izlenme - 3 yıl önce "Ekmek yutamaz, sıçan tutamaz, ne de yaramaz" dizeleriyle akıllarımıza kazınan, ilkokul sıralarında dilimizden düşmeyen, üniverstieye geldiğimizde bir tek şiir bilmememize rağmen tek bunu hatırladığımız ender şiir.
Gerdek Gecesi - Hasip ile Nasip (Restorasyonlu) 01:28
Gerdek Gecesi - Hasip ile Nasip (Restorasyonlu) 11.209 izlenme - 8 ay önce 1976 yapımı Hasip ile Nasip filmine ait bir sahne.
Hasip Aksu ft. Lider - Artık İnanma 05:15
Hasip Aksu ft. Lider - Artık İnanma 21.756 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
daha ellemeden ellerin oldun 04:38
daha ellemeden ellerin oldun 14.165 izlenme - 7 yıl önce sevdiremedim kendimi sana /bak sen benim gözyaşım oldun kıydım paraya papatya aldım/ daha ellemeden ellerin oldun/ sevdiremedim kendimi sana/ işte yapamadım bunu sakın konuşma /sen benim hep gözyaşım oldun ağlaya ağlaya manyak oldum/ o kadar papatya o kadar çiçek salon yeter gayrı yatağa geçek /istersen fantezi taconun ahırda veririm ayarı gerekli miktarda /ben diyim elle siz diyin elleme elle elle
Hidra & Hasip Aksu - Gezegen (Holigan Albüm) 03:41
Hidra & Hasip Aksu - Gezegen (Holigan Albüm) 7.066 izlenme - 3 yıl önce HİDRA YENİ ALBÜMÜ HOLİGANDAN PARÇALAR.
Mezurayla Pipi Ölçmek - Hasip İle Nasip (Restorasyonlu) 01:34
Mezurayla Pipi Ölçmek - Hasip İle Nasip (Restorasyonlu) 1.950 izlenme - 1 yıl önce Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın üstlendiği başrollerini Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın rol aldığı 1976 yapımı Hasip ile Nasip filminden komik bir sahne.
Hasip İle Nasip (+18) 01:30
Hasip İle Nasip (+18) 6.787 izlenme - 3 yıl önce Her konuda rekabet halinde olan iki ailenin çocukları hasip ve nasip, bu rekabetlerini gerdek gecesinde de yansıtmaktan geri kalamıyor ve bize de "vay anasını" demek düşüyor.
Lider  Hasip Aksu Artık İnanma 03:18
Lider Hasip Aksu Artık İnanma 4.101 izlenme - 6 yıl önce Lider hasip aksu artık inanma
Hasip Kaplan - Soma Konuşması 05:14
Hasip Kaplan - Soma Konuşması 3.751 izlenme - 4 yıl önce Hasip Kaplan - Soma Konuşması
Hasip Aksu & Lider - Artık İnanma 05:15
Hasip Aksu & Lider - Artık İnanma 3.292 izlenme - 4 yıl önce
Nihat Doğan - Diyarbakır Nevruz Kutlaması (2013) 04:39
Nihat Doğan - Diyarbakır Nevruz Kutlaması (2013) 2.120 izlenme - 2 yıl önce Ülkemizin kılık değiştirme ve taklit ustalarından Nihat Doğan'ın başka bir sanatsal performansı.
Lider Feat. Hasip Aksu - Dönüş (2013) 03:33
Lider Feat. Hasip Aksu - Dönüş (2013) 3.343 izlenme - 5 yıl önce Lider feat. Hasip Aksu - Dönüş (2013)
Kirli Çamaşırlarını Ortaya Dökmek 01:57
Kirli Çamaşırlarını Ortaya Dökmek 2.312 izlenme - 3 yıl önce Rahmetli Zeki Alasya ile Metin Akpınar'ın başrollerinde olduğu 1976 yapımı ''Hasip ile Nasip'' filminde Nasip(Z.Alasya), siyasi rakibi Hasip(M. Akpınar)'in kirli çamaşırlarını ortaya dökmek niyetindedir...
Hasip Aksu - Adaletini Ver Bana 04:06
Hasip Aksu - Adaletini Ver Bana 3.486 izlenme - 5 yıl önce Joker Amp; Allame Amp; Lider Amp;
Hasip Aksu & Lider - Artık İnanma Video Clip (Asakir Pro) 05:15
Hasip Aksu & Lider - Artık İnanma Video Clip (Asakir Pro) 2.131 izlenme - 4 yıl önce Hasip Aksu & Lider - Artık İnanma Video Clip (Asakir PRO)
Hasip Kaplan Yere Batsın Böyle Kader Dedi 10:57
Hasip Kaplan Yere Batsın Böyle Kader Dedi 1.637 izlenme - 4 yıl önce Hdp Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan Meclisteki Soma Görüşmelerinde Sert Bir Konuşma Yaptı Ve Konuşmasının Sonunda 'yere Batsın Böyle Kader'' Diyerek Soma Şe...
böyük müydü guccük müydü 00:55
böyük müydü guccük müydü 1.478 izlenme - 7 yıl önce hasip ile nasip böyük müydü guccükmüydüzeki alasya metin akpınar hasip ile nasip film komik tuvaletböyük abdest mi küçük abdest mi
Üsküdar'a Giderken - Kasap Hasip (Ahmet Kural) 04:01
Üsküdar'a Giderken - Kasap Hasip (Ahmet Kural) 909 izlenme - 3 yıl önce Üsküdara Giderken dizisinin tam parlayacak yıldızı olacakken dizinin bitmesiyle, İşler Güçler'de daha iyi tanıdığımız ve severek izlediğimiz Kasap Hasip karakteri. Baktım bulamadım sitede, buyrun.
Geceler 04:44
Geceler 2.798 izlenme - 10 yıl önce nuhun gemisinde bile bize yer kalmamıştı
Ahmet Kural'dan Kasap Hasip Tiplemesi 01:05
Ahmet Kural'dan Kasap Hasip Tiplemesi 942 izlenme - 3 yıl önce Yaklaşık 7 milyon kişinin izlediği ''Düğün Dernek'' filmiyle artık halka mâl olma evresini tamamlayan ve daha önceden İşler Güçler ile şimdilerde Kardeş Payı'nda oynayıp belirli bir seyirci kitlesi olan Ahmet Kural'ın komediye ilk adımlarını attığı Üsküdar'a Giderken'deki ilk sahnesi...
Meclis Genel Kurulu'nda Hasip Kaplan'dan Facebook İçin Fotoğraf Çekimi 03:01
Meclis Genel Kurulu'nda Hasip Kaplan'dan Facebook İçin Fotoğraf Çekimi 810 izlenme - 4 yıl önce Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile TBMM Genel Kurulu'nun fotoğrafçısı arasındaki diyalog milletvekillerini güldürdü. Kaplan, konuşması sırasında kendisini çeken fotoğrafçıya "Sayın Bakan da çıktı mı?" diyerek Bakan Binali Yıldırım'a dikkat çekti. Kaplan, "Facebook'ta basacağım bu fotoğrafı. Benim iki tane Facebook sayfam vardı, Sayın Bakan'ın kapattığını söylüyorlar" dedi. Kaplan'ın bu sözleri üzerine hem Bakan Binali Yıldırım hem de milletvekilleri gülümsedi. TBMM Genel Kurulu'nda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan milletvekillerini güldürdü. Konuşması sırasında kendisinin fotoğrafını çeken TBMM fotoğraçısına "Teşekkür ediyorum fotoğraflar için. Sayın Bakan da çıktı mı?" diyerek Binali Yıldırım'ı işaret eden Kaplan, "Buradan alırsan, Facebook'ta basacağım. Facebook'a vereceğim bu resmi. Çünkü benim iki tane Facebook sayfam vardı, Sayın Bakan'ın kapattığını söylüyorlar. Yeniden açtırırsak o resmi oraya koyacağım" dedi. Milletvekilleri Kaplan'ın bu sözleri üzerine gülmekten kendini alamazken, Kaplan Facebook sayfalarının kapatılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Şöyle bir şey söylüyorlar; AK Parti hükümetinin Facebook ve Twitter sosyal medya yöneticileriyle görüştüğü, bunun üzerine BDP'nin resmi Facebook sayfası kapatılmış. Sırrı Süreyya Önder de dahil olmak üzere Altan Tan'ın da sayfasını kapatmışlar. Bizim sayfalarımızı kapattılar. Sayın Bakanım fail olarak sizi gösteriyorlar. Biz bu husumeti çözmek zorundayız. Twitter'ın 'hayır' dediğini biliyoruz ama şu Facebook'un İrlanda'daki temsilcisi reklamların vergisini vermemek için bize dokunmuş. Vallahi biz de onlara dokunacağız. Hayatın gerçekliği bunu gerektiriyor. Ama bunun adı sansürdür arkadaşlar."
Ayrılsak Ölürüz Biz 04:19
Ayrılsak Ölürüz Biz 1.745 izlenme - 7 yıl önce hs-media//by zalim
BDP'li Hasip Kaplan: Türkiye'nin 3 Tarafı Kürdistan 02:36
BDP'li Hasip Kaplan: Türkiye'nin 3 Tarafı Kürdistan 857 izlenme - 5 yıl önce YORUMSUZ...
Hasip Kaplan Canlı Yayında İsyan Etti! 01:05
Hasip Kaplan Canlı Yayında İsyan Etti! 763 izlenme - 4 yıl önce Hasip Kaplan, canlı yayında anadilde eğitimin özel okullarda serbest bırakılmasını cebindeki paraları çıkartarak isyan etti.
'Aldırma gönül' ile isyan etti 03:07
'Aldırma gönül' ile isyan etti 637 izlenme - 4 yıl önce HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan TBMM Genel Kurulu’nda 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’daki kömür ocağı faciasıyla ilgili yaptığı konuşmada heyecanına hakim olamadı. Kaplan konuşmasında bir ara Sabahattin Ali’nin şiir olarak yazdığı, bestelenip Edip Akbayram tarafından okunan ‘Aldırma Gönül’ adlı şarkıdan bir dörtlük okudu.
Nihavend Saz Semaisi Piyano Enstrümantal Sazsemai Erzurum Hasip Dede Makam Sazsemaisi Eseri Klasik 06:33
Nihavend Saz Semaisi Piyano Enstrümantal Sazsemai Erzurum Hasip Dede Makam Sazsemaisi Eseri Klasik 1.069 izlenme - 4 yıl önce Saz Eserlerimizi Hiç Akustik Piyano Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi?. Polifonik Çok sesli Hazırladığım Armonileri Acaba Sevecek misiniz? Eserleri Dinleyince Çok güzel ve Farklı bulacaksınız. Ümit ederim Seversiniz. Yorumlarınızı bekliyorum Enstrümantal Türk Klasik Müziği Saz Eserleri Solo Piyano Serisi: 3 Piyanist Güneş Yakartepe, "Tanburi Cemil bey Nikriz Longa" Müziğini Polifonik Şekilde Akustik Piyano ile Melodik form ile çaldı. özgür ansiklopedi Hasib Dede d 1800 Konya ö 1870 Konya Türk şair süre Sultan Veled Medresesi'ne devam etti Hünerli Vecdi Efendi'den Arapça Farsça dersleri aldı Mevlevi sanatkârları arasına girerek eski şairleri inceledi Edirneli Mustafa Nakşî Dede'den resim yapmayı öğrendi 1829 yıulında dergâhın neyzenbaşılılığına yükseldi Mısır valisi İbrahim Paşa'nın daveti üzerine Mısır'a giderek paşaya ney'ini dinletti Hekimliğe merak saldı Sonra Konya'ya gelerek hücresine çekildi ömrünün sonuna kadar burada kaldı Kategoriler 1800 doğumlular 1870 yılında ölenler Türk şairler Dolaşım menüsü Hesap oluştur Oturum aç Madde Tartışma Oku Değiştir Kaynağı değiştir Geçmişi gör Ana sayfa Hakkımızda İçindekiler Rastgele madde Seçkin içerik Katılım Bağış yapın Deneme tahtası İş birliği projesi Köy çeşmesi Son değişiklikler Topluluk portali Yardım Yazdır dışa aktar Araçlar Sayfaya bağlantılar İlgili değişiklikler Özel sayfalar Kalıcı bağlantı Sayfa bilgisi Veri öğesi Sayfayı kaynak göster Dosya yükle Zaman zaman buradan musiki eserleri paylaşıyor idim Müstakil eser paylaşmak yerine güldesteler oluşturursam daha derli toplu şeyler sunmuş olurum gibi vehme kapıldım nedense Devam eder miyim bilmiyorum ama Nihâvend makamı ile girizgâh yapayım Aşağıdaki liste yalnızca beğendiğim eserlerden oluştuğu için biraz kısıtlı oldu haliyle ancak amacımın tüm Nihâvend eserleri çatı altında toplamak olmadığı cümlenin malumudur herhalde Okumaya devam et Rate this 3 Votes musiki içinde yayın Şikayet Klasik türk musikisi özgür ansiklopedi Başlığın diğer anlamları için Nihavend anlam ayrımı sayfasına bakınız Farsça kökenli Nihâvend sözcüğü Klasik Türk müziğinde birçok anlam ifade etmektedir Nihâvend makamı Klasik Türk müziğinde makam Nihâvend durağı rast perdesi Nihâvend seyri Bazen çıkıcı bazen inici gibi biçimde başlarsa da hemen inici çıkıcı hale dönen seyir Nihâvend dizisi buselik makamı dizisinin rast perdesindeki şeddi O halde rast perdesi üzerindeki buselik beşlisine güçlü neva üzerinde bazen kürdî dörtlüsünün bazen de buselik dizisinin ikinci seklinde olduğu gibi hicaz dörtlüsünün eklenmesinden meydana gelmiştir Nihavend makamı dizisi Klasik Batı müziğinin sol minör dizisiyle aynı diziye sahiptir Güçlü üzerinde kürdî dörtlüsü bulunan dizi eski minör hicaz dörtlüsü bulunan dizi ise armonik sol minördür Nihavend makamında ses uzatmalar meşhurdur Seyrinden de anlaşılacağı gibi perdeler arasında oldukça nota uzatmalar yapılmaktadır Kaynakça Türk Musikisi Nazariyatı Usulleri Kudüm Velveleleri İsmail Hakkı Özkan Dış bağlantılar Nihâvend notalar icon Müzik kuramı ile ilgili bu madde taslaktır Madde içeriğini genişleterek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz Kategoriler Müzik kuramı taslakları Klasik Türk müziği makamları Nedir Ne Demek NND Sözlük Ana Sayfa Araçlar İçerik Ekle Bana Özel Ana Sayfa nihavend nedir nihavend ne demek nihavend nnd nihavend nedir nihavend ne demek nihavend 1 iran'ın batı yöresinde ünlü kent 2 musikide makam İran'ın batı tarafında meşhur şehir adı Türetilmiş Kelimeler bis nihavendı niha nihab nihad nihade nihadı nihavendı ilanihaye manihaizm nihai ira nedir ne demek Çıplak bırakma soyma Osmanlıca'da yazılışı i'ra Otlatma Osmanlıca'da yazılışı ir'â Bağış yapma iyilikte bulunma batı nedir ne demek Yeryüzündeki başlıca dört yönden güneşin battığı yön günindi garp doğu karşıtı Örnek En batıda sarı iki yüksek tepeli dağ H E Adıvar Bu yönde olan Bulunulan yere göre güneşin b SENFONİK PİYANO Enstrümantal NİHAVEND SAZSEMAİ Erzurumlu Hasip Dede Makam Slow Saz Eseri Semaisi Semai Eserleri Klasik Türk Musikisi Klasikleri Osmanlı Tarihi Senfonisi Senfonik Senfoniler Enstrumanlar nihavent sss hasip dede Açıklama Gönderen Anasayfa Derneğimiz Etkinlikler Videolar Basında Duyurular İletişim Müzik Bilgileri Fasıllar Besteciler Makamlar Müzik Teorisi Müziği Makaleler Dış Duyurular Türk Müziği ses eğitimi alan öğrenciler edindikleri teorik bilgileri pratikte uygulamaları için derneğimizdeki çalışmalarıa katılımlarını bekliyoruz Türkçe Sanat notaları arşivleri bulabilir için görüşler erzurum doğu şark NİHAVEND Saz Semaisi PİANO Enstrümantal SAZSEMAİ Erzurum Hasip Dede Makam SazSemaisi Eseri Klasik sound
Hasip Aksu Beni Biraz Anlasana 01:36
Hasip Aksu Beni Biraz Anlasana 678 izlenme - 4 yıl önce Hasip Aksu Beni Biraz Anlasana
Lider & Hasip Aksu - Yan (2014) 04:22
Lider & Hasip Aksu - Yan (2014) 755 izlenme - 4 yıl önce Lider & Hasip Aksu - Yan (2014)
TBMM - Hasip Kaplan'dan Facebook için Fotoğraf Çekimi 02:00
TBMM - Hasip Kaplan'dan Facebook için Fotoğraf Çekimi 545 izlenme - 3 yıl önce Barış ve Demokrasi Partisi Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile TBMM Genel Kurulu'nun fotoğrafçısı arasındaki facebook diyolog'unu izliyoruz.
Hasip ile Nasip (1976) Metin Akpınar - Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım 01:18
Hasip ile Nasip (1976) Metin Akpınar - Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım 576 izlenme - 3 yıl önce ---- spoiler ---- Kaymakamın sözde kızına (Güngör Bayrak) yanık Nasip (Metin Akpınar) düğün esnasında coşup sahneye çıkıyor ve döktürüyor, Hasip ( Zeki Alasya) ise ondan aşağı kalmamak için şiir yeteneğini kullanıyor... ---- spoiler ---- Bu kısacık sahne, duyup duyabileceğiniz en güzel nağmeli şarkı seslendirme görüntüsü olabilir. Demedi demeyin...