Hoşgeldiniz!

hasip ile nasip

Zeki Alasya - Kedim 00:29
Zeki Alasya - Kedim 1.153.363 izlenme - 3 yıl önce "Ekmek yutamaz, sıçan tutamaz, ne de yaramaz" dizeleriyle akıllarımıza kazınan, ilkokul sıralarında dilimizden düşmeyen, üniverstieye geldiğimizde bir tek şiir bilmememize rağmen tek bunu hatırladığımız ender şiir.
Mezurayla Pipi Ölçmek - Hasip İle Nasip (Restorasyonlu) 01:34
Mezurayla Pipi Ölçmek - Hasip İle Nasip (Restorasyonlu) 1.760 izlenme - 5 ay önce Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın üstlendiği başrollerini Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın rol aldığı 1976 yapımı Hasip ile Nasip filminden komik bir sahne.
Hasip ile Nasip - Zeki Alasya & Metin Akpınar (1976 - 83dk) 01:23:24
Hasip ile Nasip - Zeki Alasya & Metin Akpınar (1976 - 83dk) 4.773 izlenme - 2 yıl önce Yönetmen: Atıf Yılmaz Senaryo: Umur Bugay Yapımcı: Memduh Ün Oyuncular: Metin Akpınar, Zeki Alasya, Şevket Altuğ, İhsan Yüce, Güngör Bayrak, Gülten Kaya, Erol Kardeseci, Erol Keskin Birbirleriyle rekabet halinde olan halis ve muhlis'in oğulları hasip ile nasip de, küçük yaşlardan itibaren sözkonusu rekabete ortaktırlar. Bu iki ailenin yaşadığı ilçeye atanan kaymakamın, yanında getirdiğini metresini kızı olarak tanıtması ve Hasip ile Nasip'in (sözde) kaymakamın kızına aşık olmalarıyla olaylar gelişir.
Hasip İle Nasip (+18) 01:30
Hasip İle Nasip (+18) 4.781 izlenme - 2 yıl önce Her konuda rekabet halinde olan iki ailenin çocukları hasip ve nasip, bu rekabetlerini gerdek gecesinde de yansıtmaktan geri kalamıyor ve bize de "vay anasını" demek düşüyor.
Kirli Çamaşırlarını Ortaya Dökmek 01:57
Kirli Çamaşırlarını Ortaya Dökmek 2.083 izlenme - 2 yıl önce Rahmetli Zeki Alasya ile Metin Akpınar'ın başrollerinde olduğu 1976 yapımı ''Hasip ile Nasip'' filminde Nasip(Z.Alasya), siyasi rakibi Hasip(M. Akpınar)'in kirli çamaşırlarını ortaya dökmek niyetindedir...
Hasip İle Nasip - Zeki Alasya & Metin Akpınar (Restorasyonlu - 84 Dk) 01:23:44
Hasip İle Nasip - Zeki Alasya & Metin Akpınar (Restorasyonlu - 84 Dk) 21 izlenme - 1 hafta önce Film, düşman iki aile arasında yaşanan çekişmeyi anlatır. Hasip ve Nasip, kasabada söz sahibi olan varlıklı kimselerdir. İkilinin babaları, Halis ve Muhlis hac ziyaretleri sırasında ölür. Bunun üzerine ikili belediye başkanlığı için mücadele etmeye başlar. Perihan’ın kasabaya gelişi mücadelenin onlar için önemini arttırır. Fakat olaylar ikilinin beklediklerinden farklı bir biçimde gelişecektir. Yönetmen:Atıf Yılmaz Senaryo:Umur Bugay Yapımcı:Memduh Ün Görüntü Yönetmeni:Erdoğan Engin Oyuncular:Zeki Alasya,Metin Akpınar,Güngör Bayrak,Şevket Altuğ,İhsan Yüce,Ersun Kazancel,Çetin Tolbas,Erol Keskin,Cengiz Öktem,Yusuf Çağatay,Yüksel Gözen,Ahmet Turgutlu,Murat Tok,Gülten Kaya,Seyhan Gümüş,Cemal Konca,Niyazi Er,Gülten Ceylan,Reşit Çildam,Cevdet Arıkan
Hasip ile Nasip - Köprü Açılışı 01:53
Hasip ile Nasip - Köprü Açılışı 506 izlenme - 3 yıl önce "En iyi efekt gerçek olanıdır" demiş Cannibal Holocaust'un sansasyonel yönetmeni Ruggero Deodato, işte bu sahnede gerçekten türk sinema tarihinin en gerçekçi sahnesidir.
Hasip ile Nasip - Fragman (1976) 03:29
Hasip ile Nasip - Fragman (1976) 266 izlenme - 2 yıl önce Baş rollerini Zeki Alasya ve Metin Akpınarın paylaştığı 1976 yapımı süper bir komedi filmi.Sürekli rekabet halinde olan Halis ve Muhlis'in oğulları Hasip ile Nasip'de kendileri gibi rekabet içindedir.Gerçi benim açıklama yapmama ne gerek var fragmanı izlerken sesli bir şekilde açıklamayı ve bilgileri dinleyebilirsiniz.
Evladiyelik Politika Taktiği - Hasip ile Nasip 01:57
Evladiyelik Politika Taktiği - Hasip ile Nasip 172 izlenme - 2 yıl önce Umur Bugay, Memduh Ün ve Atıf Yılmaz ortaklığından vücut bulmuş nadide film Hasip ile Nasip'ten bir sahne. Öncelikle filmin konusu hakkında girizgâh yapmak âdet olduğundan ve bunu Ali Şen'den daha iyi yapamayacağımdan şöyle bir yol izledim: http://vocaroo.com/i/s07cECNYVIZ8 Anlatımda adları geçen Halis ile Muhlis toplumsal yapıya hakim olmak ve uyanıklık dışında herhangi başka bir siyasî argümandan bihaber iki politikacı. Her seçim döneminde anlaşmaları gereği sırayla başkan oluyorlar. Fakat izleyeceğimiz sahnede bahsi geçen seçim döneminde karşılarında ilk kez bir rakip var. Peki bu rakibi alt etmek için ne yapmalılar işte onun cevabı videoda. Not: Halis ile Muhlis seçime vefatları dolayısıyla katılamadılar. Vefatlarının nedeni şeytan taşlarlarken yanlışlıkla birbirlerini taşlamalarıydı. Not 2: Filmin tamamı şurada: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/78166/hasip-ile-nasip-zeki-alasya-metin-akpinar-1976-83dk Not 3: Ali Şen'in anlatımı sırasındaki şiiri dedem ilkokulda öğrendiğini söyler, arada biz gülelim diye okurdu. Toprağı bol olsun. Not 4: Seçimin galibi kim oldu diye soracak olursanız Not 2'ye yollanmanızı tavsiye ederim.
Recep ile Gülen - Al Sana Kazık 01:58
Recep ile Gülen - Al Sana Kazık 95 izlenme - 2 yıl önce Bobiler.örg sitesinde denk geldiğim bir çalışma. Fazla açıklamaya gerek yok sanırım, bakalım kim kazanacak.
Moğollar - Kapalı Çarşı (1975) 02:22
Moğollar - Kapalı Çarşı (1975) 114 izlenme - 2 yıl önce Kapalı Çarşı, Moğollar'ın 1975 yılında Fransız RCA firmasından çıkardığı 'Hitit Sun' albümünde yer alır. Albüm, Türkiye'de 'Düm-tek' ismiyle bilinir. Yeşilçam filmlerini müzikleriyle coşturan Moğollar, Kapalı Çarşı eseriyle de en az Kapalı Çarşı kadar hareketli ve cıvıl cıvıl bir parçaya imza atmışlar. Şarkıyı Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın 'Hasip ile Nasip' filminde duymak mümkün.
Hasip İle Nasip - Centilmenlik Anlaşması 00:39
Hasip İle Nasip - Centilmenlik Anlaşması 107 izlenme - 3 yıl önce Türk sinemasının en başarılı siyasi hiciv örneklerinden biri olan Hasip ile Nasip filminde Halis Cömertoğlu ile Muhlis Eliaçıkoğlu'nun belediye seçimlerindeki rekabetini bitirmek ve barış içerisinde sırayla kasabayı sömürmelerini sağlamak için kasabalının bulduğu Centilmenlik Anlaşması çözümü
Hasip İle Nasip - Centilmenlik Anlaşması 00:39
Hasip İle Nasip - Centilmenlik Anlaşması 66 izlenme - 2 yıl önce Türk sinemasının en başarılı siyasi hiciv örneklerinden biri olan Hasip ile Nasip filminde Halis Cömertoğlu ve Muhlis Eliaçıkoğlu'nun siyasi rekabetini bitiren ve kasabayı barış içinde sırayla sömürmelerini sağlayan Centilmenlik Anlaşması