Hoşgeldiniz!

havacı

Havacı Komutan'a Mektup Yazıp Köyünden Uçak Geçirten Çocuk 03:11
Havacı Komutan'a Mektup Yazıp Köyünden Uçak Geçirten Çocuk 2.932 izlenme - 9 ay önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının hazırlattığı "Her Zaman Milletimiz ile Beraberiz" kamu spotu filminde rol alan 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Hasan, kağıttan yaptığı uçağını uçurarak pilot olmanın hayalini kuruyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, hazırlattığı kamu spotu filmini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kamuoyuna sundu. "Her Zaman Milletimiz ile Beraberiz" kamu spotu filmi, Anadolu'da bir köy okulunda okuyan Hasan isimli çocuğun, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bir mektup yazarak, pilot ve uçak görme hayalini iletmesi ile başlıyor. Çocuğun yazdığı samimi mektubu işleme koyan Hava Kuvvetleri, çocuğun talebiyle ilgili olarak Konya'daki Türk Yıldızları'nı harekete geçiriyor. Havacı askerlerden oluşan bir ekip köy ilkokulunu ziyaret ederken, 7 uçaktan oluşan dünyaca ünlü akrobasi ekibi Türk Yıldızlar da, vadi içerisinde yer alan köy ilkokulunun üzerinde kısa bir gösteri uçuşu gerçekleştiriyor. Filmde, küçük Hasan büyüdüğünde pilot oluyor ve 25 yıl sonra Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Binbaşı rütbesiyle görevi başında canlandırılıyor. "Büyüyünce pilot olacağım" Kamu spotu filminde başrolde oynayan ilkokul 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Hasan Basri Bayam, hayalinin pilot olmak olduğunu söyledi. Konya’nın merkez Selçuklu ilçesine bağlı Çaltı Mahallesi’nde ikamet eden küçük çocuk rol aldığı filmde de olduğu gibi gerçekte de uçakları çok seviyor. Küçük Hasan, rol aldığı filmden bahsederek, “Buralardan uçak geçmediği için onlara mektup yazdım. Mektubumda, 'Sayın havacı komutanım buralardan uçak geçmiyor, ben hiç pilot görmedim. Buradan bir uçak geçirtir misin' diye yazdım. Öğretmenimle birlikte onu postaya verdik. Posta da onlara verdi. Son olarak onlar beni havaalanına götürdüler, orada uçakları gösterdiler. Sonra bir köye gidip orada uçakların uçmasını gösterdiler. Kendimi çok mutlu hissettim” dedi. Küçük Hasan’ın babası Halil İbrahim Bayam ise, öğretmenin izin için kendisini aradığını belirterek, ”Hasan Basri ile orada gittiler, çekim yaptılar. Kendisi de çok mutlu. Öğretmenlere, müdürlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim, çok gururlandık” ifadelerini kullandı.
Mehmetçik 05:12
Mehmetçik 5.109 izlenme - 9 yıl önce dünyada çaĞ atlamiŞ bİr tek fethİm bİz Şehİt oĞluyuz yemen kalleŞlİĞİn çanakkale geçİlmez en İyİ bİldİĞİn bu vatan bİrdİr İkİ olmaz beynİnİze yerleŞtİrİn Şehİt düŞersem tabutumdakİ albayraĞima selam durun annem
Tayo Sezon 2 - Cesur Helikopter Havacı | 21. Bölüm       11:14
Tayo Sezon 2 - Cesur Helikopter Havacı | 21. Bölüm 622 izlenme - 1 yıl önce Hava itfaiye geldi , yeni bir kurtarma helikopteri olduğunu. Tayo tamamen ona cesurca insanları kurtarmak gördükten sonra Air ile çekilen ve arkadaş olmak için ona sorar edilir . Diğer küçük otobüsler Air hakkında duymak ve onlar da , onunla arkadaş olabilir umuyoruz. Onlar Hava yaklaşım deneyin , ama küçük yanlış anlamalar onları Air sevmediğim olun. Hava ve küçük otobüsler arkadaş olmak mümkün olacak mı?
Asker Eğlencesi 00:46
Asker Eğlencesi 925 izlenme - 9 yıl önce ASKERE GİDECEKLER ,ASKER GECESİ EĞLENCESİ DÜZENLEMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR SES SİSTEMİ KURUP BİLGİSAYARDAN MÜZİK YAYINI YAPARAK GECENİZİN İYİ ŞEKİLDE GEÇMESİNİ SAĞLAMAKTAYIZ....nitron müzik..Burhan SEZEK
Türk Yunan Asker Sohbeti 01:39
Türk Yunan Asker Sohbeti 493 izlenme - 2 yıl önce Türk ve Yunan Askerinin nöbet sırasındaki konusuna fıkrayla anlatım yapan Türk abimizin dayının beyininde yanmaya sebep olan fıkrasını dinliyoruz.
Asker Eğlencesi.. 00:42
Asker Eğlencesi.. 888 izlenme - 9 yıl önce ASKERE GİDECEKLER ,ASKER GECESİ EĞLENCESİ DÜZENLEMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR SES SİSTEMİ KURUP BİLGİSAYARDAN MÜZİK YAYINI YAPARAK GECENİZİN İYİ ŞEKİLDE GEÇMESİNİ SAĞLAMAKTAYIZ....nitron müzik..Burhan SEZEK
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi 5 00:34
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi 5 559 izlenme - 8 yıl önce bu asker gidecek geri gelecek
Uçak Yapıp Uçuramamak 01:41
Uçak Yapıp Uçuramamak 404 izlenme - 3 yıl önce Ankara'nın Polatlı ilçesinde makine ihracatçısı bir firmanın sahibi olan Elektronik Mühendisi Necip Ülkü, kendi ürettiği parçalarla uçak imal etmeye başladı. OSTİM'de bir atölyede 2008 yılında hobi olarak başladığı çalışmanın ardından iki kişilik 'ultralight' adlı bir uçak yaptı. Ülkü, uçağını tamamlamasına rağmen Türkiye'de uçak yapımı ve sivil havacılıkla ilgili mevzuat olmadığı için uçamadıklarını söyledi.
Yasak Aşk 02:00
Yasak Aşk 386 izlenme - 10 yıl önce can dostumun
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Havacı Yaveri Sahte Kimlikle Yakalandı 00:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Havacı Yaveri Sahte Kimlikle Yakalandı 78 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın havacı yaveri Yarbay Erkan Kıvrak, Antalya'daki bir otelde sahte kimlikle yakalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın havacı yaveri Yarbay Erkan Kıvrak, Antalya'daki bir otelde sahte kimlikle yakalanıp Ankara'ya gönderildi. Antalya'da gözaltında 3 subay bulunurken, 2 jandarma subayı da açığa alındı. DETAYLAR BİR BİR GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Antalya'da yaşananlarla ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Girişimin başladığının öğrenilmesiyle birlikte Antalya Valisi Münir Karaloğlu, valilik makamı yerine konutunu karargah olarak kullanmaya karar verdi. 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'u konuta çağıran Vali Karaloğlu, gelişmeleri takip etmeye ve talimatları buradan vermeye başladı. İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'un garnizon ve jandarma komutanlıklarının önüne özel timleri yerleştirmesi ve 'vur' emri vermesi, askerin kışladan çıkmasını önledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel de gelişmelere bağlı olarak belediyenin iş makinelerini garnizon komutanlığının nizamiyesinin önüne çektirdi ve zırhlı araçların olası çıkışını önledi.
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi 4 04:32
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi 4 281 izlenme - 8 yıl önce askerim benim
CH-47 Chinook 01:15
CH-47 Chinook 84 izlenme - 1 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ve Kara Havacılık Komutanlığında görev yapacak olan CH-47 Chinook, çift motorlu askerî nakliye ve ağır yük helikopterinin teslimatı Temmuz 2016’da İzmir’de yapılmış ve uçuşu gerçekleştirilmiştir. Saatteki maksimum hızı 315 km/s'tir. Ana görevi askeri birlik, topçu ünitesi ve mühimmat taşımaktır. Bu helikopter aynı anda 60 personel taşıyabilmektedir.
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi7 00:13
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi7 163 izlenme - 9 yıl önce asker
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisinden Boğaz 00:14
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisinden Boğaz 154 izlenme - 8 yıl önce bu askerin gelmesine az kaldı Şafak 160
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi 6 04:13
Havacı Asker Şahinime Sevgilerimle Abisi 6 121 izlenme - 8 yıl önce bu askerin gelmesine az kaldı