Hoşgeldiniz!

havan topu

havan topu böyle atılır 01:26
havan topu böyle atılır 2.817 izlenme - 7 yıl önce havan topu böyle atılır
Havan Topunun Geri Tepmesi 00:31
Havan Topunun Geri Tepmesi 55 izlenme - 2 ay önce Havan topu yivsiz ve kısa namlulu bir top çeşididir. Tüfeklerin genel sistematiğini oluşturur. Görmeyerek atış yapabilen üstaçı grubunu kullanan sabit iğneli bir silahtır. Günümüzde 60 mm'lik, (NATO) 81 mm'lik, (Sovyet) 82 mm'lik, 106 mm'lik ve 120 mm'lik havanlar kullanılır. Düşük hazne basınçlı, ince ve hafif bir namlusu bulunan havan topunun menzili çok kısadır. Havan topu, namlusu yerle büyük bir açı yapacak biçimde çelik bir tabana oturtulur. Namlusu iki çelik ayakla desteklenir. Ateşleme sırasında mermi namlunun ağzından içeri bırakılır. Namlunun arka ucuna değdiği anda ateşlenen mermi, fırlayarak hedefe yönelir. Havan topunun namlusunun içi düzdür (120 mm'lik ve 106 mm'lik havan hariç hepsi yivsiz ve setsizdir). Havan topu geri tepme etkisi yüksek olan bir silahtır. Özellikle yumuşak toprak zeminlerde havan topunun bir kez ateşlenmesi bile tanburun (havan namlusunun dibinin oturtulduğu, yere sabitlenen yuvarlak sehpa) yere gömülmesine yetmektedir.
Arap Tv 00:59
Arap Tv 863 izlenme - 3 yıl önce Arap Tv
Kolombiya Tabana Kuvvetleri 00:31
Kolombiya Tabana Kuvvetleri 814 izlenme - 2 yıl önce Suriye komandolarından sonra yeni bir askeri tatbikatla karşı karşıyayız. Yoruma ne hacet ama oradan bir Usain Bolt çıkması muhtemeldir.
Kilis'e Düşen Bomba Güvenlik Kamerasında 00:22
Kilis'e Düşen Bomba Güvenlik Kamerasında 226 izlenme - 2 yıl önce Kilis'te bir okula havan topu düştüğü haberleri geldi. Son bilgilere göre, Eyüp Gökçe İmam Ortaokulu'na Suriye tarafından 3 havan topu düştü, 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
İşid Tankını Neden Vurmuyorsun Diyen Vatandaşlar 03:05
İşid Tankını Neden Vurmuyorsun Diyen Vatandaşlar 374 izlenme - 3 yıl önce Suriye , Türkiye sınırında toplanan insanlar suriye sınırında olan biteni canlı canlı izlerken sınırın 100-200 metre ötesinden geçen işid tankına askerlerimizin tanklarla vurup imha etmesini istemeleri'ni izliyeceğiz efendim. Ben Video'yu Komik kategorisinde yayınlayacağım çünkü bu istek gerçekten'de çok komik
Batman Havalimanı :  2 Adet Havan Topu Düştü 00:52
Batman Havalimanı : 2 Adet Havan Topu Düştü 146 izlenme - 1 yıl önce Batman Havalimanı'na nereden geldiği henüz belirlenemeyen 2 adet havan topunun düştüğü öne sürüldü. NEREDEN GELDİĞİ BELİRLENEMEDİ Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde Batman Havalimanı'na nereden geldiği henüz belirlenemeyen 2 adet havan topunun düştüğü iddia edildi. ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI Havan toplarının havalimanında boş bir araziye düştüğü iddia edilirken ölen ve yaralananın olmadığı olay yerine çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi gönderildi. Ekipler çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra geniş çaplı inceleme yaptı. ASKERİ ÜS OLARAK KULLANILIYOR Askeri üs olarakta kullanılan havalimanında ekipler havan toplarının nereden geldiğini araştırıyor.
Sarışın Mücahit Bağyanlar! 00:22
Sarışın Mücahit Bağyanlar! 135 izlenme - 2 yıl önce Avrupadan Işide katılan sarışın bayan mücahitler tağuti rejime havan topu atarken acemilik yaşadılar.O bölgenin bağyan emiri tarafından fırlatılan havan topu ise sarışın sevdiği için karşı tarafa gitmek istemedi.İnşallah mücahit kadınlarımıza birşey olmamıştır.
Şam’daki Rusya Büyükelçiliği’ne Havan Topuyla Saldırı Düzenlendi 00:55
Şam’daki Rusya Büyükelçiliği’ne Havan Topuyla Saldırı Düzenlendi 3 izlenme - 7 ay önce Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Rusya Büyükelçiliği'ne havan topuyla saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. BÜYÜKELÇİLİĞİN AVLUSUNA DÜŞTÜ Havan topu mermilerinden birinin büyükelçilik avlusuna, diğerinin ise binanın yakınına düştüğü belirtildi. Büyükelçilikte maddi hasar meydana geldi. BÜYÜKELÇİLİK BUGÜN 2 KEZ SALDIRIYA UĞRADI Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'nin bugün iki kez saldırıya uğradığını açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "28 Aralık tarihinde 13:00 ve 13:19 saatlerinde Rusya'nın Suriye Büyükelçiliği teröristler tarafından saldırıya uğradı. Bir mayın tesadüfen patlamadı ve Rusya büyükelçiliği idari binasının kapısına düştü. İkincisi ise, binanın yakınına düştü. Mayınların imha edilmesi için askerler devreye girdi" denildi. "BÜYÜKELÇİLİK GÖREVLİLERİNE TEHDİTLER DEVAM EDİYOR" Açıklamada şu ifadelere de yer verildi: "Suriye'deki barış çözümüne karşı gelen teröristlerin bu provokasyonunu onların terörü ve şiddeti yayma, sivil halk arasında korku salma istekleri olarak değerlendiriyoruz. Şam'ın yakınlarındaki terör örgütleri tarafından Rusya Büyükelçiliği ve görevlilerine tehditlerin devam ettiğinin altını çizmek zorundayız. Bu terör kaynağının kısa sürede yok edilmesi gerektiğini gösteriyor. Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne devam eden saldırılar terör tehdidine gerçekten karşı gelen kişiler tarafından gerekli tepkiyi görmek ve kınanmak zorunda."