Hoşgeldiniz!

havayolları

Uçak Tuvaletinde Yakalanan Çift 00:26
Uçak Tuvaletinde Yakalanan Çift 1.032 izlenme - 1 hafta önce Virgin Atlantik Havayolları'na ait Londra-Miami uçağında bir çift birlikte tuvalet kabinine girdi. Onları gören bir yolcu ise çiftin kabinden çıkışını kaydetti.
Bagajınızı Pegasus'a Emanet Ettiğinizde Ne Olur? 01:04
Bagajınızı Pegasus'a Emanet Ettiğinizde Ne Olur? 7.849 izlenme - 1 yıl önce Pegasus'la bagajlarınız da uçacak. Frankfurt uçuşumda İstanbul'da aktarmasında bagajlar indirilirken çektiğim görüntülerdir. Adamlar kasti olarak kırmak için bagajları atıyor gibi. Sağ olsunlar dönüşte de bagajımı İstanbul'da unuttular. - http://www.tvyayini.com
Atatürk Havalimanı'nda Patlama (28 Haziran Salı 2016) 04:18
Atatürk Havalimanı'nda Patlama (28 Haziran Salı 2016) 5.048 izlenme - 1 yıl önce İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde silah sesleri ve bir patlama sesinin duyulduğu bildiriliyor.Atatürk Havalimanı'nda Dış Hatlar VIP gidiş teminalinde patlama meydana geldi. Dış hatlar terminalinde art arda patlama sesi duyuldu. Patlamada ilk bilgilere göre çok sayıda yaralı var. Polis telsizinden geçen bilgilere göre, havalimanına çıkan bütün yollar kapatıldı. Havalimanı sivil araç giriş ve çıkışına kapatılırken, itfaiye ve ambulansların geçişini izin veriliyor.
Delta Havayolları Uçağına Yıldırım Düştü 00:36
Delta Havayolları Uçağına Yıldırım Düştü 4.578 izlenme - 2 yıl önce Delta Havayollarına ait boeing 737 uçağına taxi esnasında yıldırım düştü, olayda neyse ki kimse yaralanmadı.
239 Kişi Taşıyan Yolcu Uçağı Denize Çakıldı 01:29
239 Kişi Taşıyan Yolcu Uçağı Denize Çakıldı 12.522 izlenme - 3 yıl önce Malezya Havayolları'nın 239 kişi taşıyan yolcu uçağı, Tho Chu adası yakınlarında denize çakıldı. Malezya Havayolları'na ait 239 kişi taşıyan yolcu uçağının Tho Chu adası yakınlarında denize çakıldığı öğrenildi. Vietnam'da yayımlanan Tuoi Tre gazetesinin donanma komutanına dayandırdığı habere göre, Malezya Havayolları'na ait 239 kişi taşıyan yolcu uçağı Tho Chu adası yakınlarında denize çakıldı. YOLCULAR ARASINDA BİR BEBEK DE VARDI Kuala Lumpur - Pekin uçuşunu yapmakta olan MH370 sefer sayılı Boing 777-200 tipi yolcu uçağıyla bağlantı yerel saatle gece 2.40'ta (TSİ 20.40) kesilmişti. Kalkıştan yaklaşık iki saat sonra deniz üzerindeyken radarda kaybolan uçakta, 1'i bebek olmak üzere 227 yolcu ile 12 mürettebat bulunuyordu. Çin devlet televizyonu CCTV'ye göre, 13 ayrı ülke vatandaşı taşıyan uçak, kaybolduğu sırada Vietnam hava kontrol sahasındaydı. Malezya Havayolları'nın yayımladığı bilgilere göre, uçakta Türk vatandaşı bulunmuyor. Uçaktakilerin büyük çoğunluğunu Çin vatandaşları oluşturuyor. Söz konusu uçak 11 yıl 10 aydır serviste, 53 yaşındaki kaptan pilot ise 18365 saatlik uçuş tecrübesine sahip.
Japon Havayolları Yöneticisinin Mütevazi Hayatı 00:54
Japon Havayolları Yöneticisinin Mütevazi Hayatı 2.692 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın en büyüklerinden Japon havayolları yöneticisinin gerçekten alkışlanacak yönetim tarzı ve hareketlerini izliyoruz. Japon kültürü gerçekten Türk kültürüne en yakın kültürdür. İşlerini ciddiyetle yapan kendini bilir insanlardır. O yüzden Japonların kıymetini bilmek lazım
Son Bir Yılda Yaşanan En Korkunç Uçak İniş-Kalkışları 11:02
Son Bir Yılda Yaşanan En Korkunç Uçak İniş-Kalkışları 4.956 izlenme - 2 yıl önce 2013ten Mart ayına kadar yaşanan en ciddi uçak iniş ve kalkışlarını biraraya toplayan ekip güzel bir iş çıkarmış.
Uçağın Tavanından Su Damlaması 00:54
Uçağın Tavanından Su Damlaması 127 izlenme - 3 hafta önce Atalanta'dan Florida'ya uçmakta olan Delta Havayolları'na ait uçağın tavanından kalkıştan hemen önce su sızmaya başlamış. Üzerine su damlayan yolcu yetkililere durumu bildirmiş fakat yetkililer geçici ve ufak sorun olduğunu söyleyerek yolculuğuna devam etmiş.
Rusya’da Uçak Düştü: 62 ölü 00:29
Rusya’da Uçak Düştü: 62 ölü 2.620 izlenme - 1 yıl önce Dubai merkezli FlyDubai Havayolları’nın Dubai-Rusya seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, Rusya’nın Rostov bölgesinde düştü, uçakta bulunan 62 kişi hayatını kaybetti. Dubai-Rusya seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, Rostov-an-Don Havalimanı’na ikinci iniş denemesi sırada düştü. Rus yetkililer, uçakta bulunan 62 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
2014'te Yaşanan Tüm Uçak Kazaları 02:12
2014'te Yaşanan Tüm Uçak Kazaları 3.260 izlenme - 3 yıl önce 2014’te havacılık sektörü kötü bir yıl geçirdi. Yaşanan çok sayıda kazada yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Senenin uçak kazaları 8 Mart’ta MH-370 sefer sayılı Malezya uçağının düşmesiyle başladı. Kuala Lumpur’dan Pekin’e giden Boeing 777 yolcu uçağı, kısa bir süre sonra 227 yolcu ve 12 mürettebat ile radarlardan kayboldu. Güney Hint Okyanusu’nda arama çalışmaları haftalarca sürdü ancak uçağın akıbetini belirlemeye yetecek bir delile ulaşılamadı. Tarihte yapılmış en kapsamlı ve en pahalı arama çalışmalarına rağmen kazadan 9 ay sonra enkaza dair bir iz bulunamadı. Malezya Havayolları’nda 4 ay sonra yeni bir facia daha yaşandı. Amsterdam’dan Kuala Lumpur’a gitmekte olan ve 295 kişi taşıyan yolcu uçağı, Ukrayna’nın doğusunda, Rusya sınırına yakın bir bölgede düştü. Söz konusu uçağın füzeyle vurulmuş olabileceği iddia edildi. Ukrayna ile Rusya, düşürüldüğü öne sürülen uçak nedeniyle birbirlerini suçladı. Avrupalı yetkililer bölgedeki uçuşlarını iptal etti. 23 Temmuz’daysa Tayvan’ın Kaohsiung şehrinden Penghu Adaları’na giden TransAsia Havayolları’na ait bir yolcu uçağı düştü. Fransız-İtalyan ortak yapımı ATR72 tipi uçak Tayvan’a acil iniş yaparken yere çakıldı. Kazada 48 kişi hayatını kaybederken 11 kişi de yaralandı. Matmo tayfunundan kaçmaya çalışan uçak yere çakılarak alev aldı. Kaza yerinde de en az iki evin yandığı bildirildi. Aynı hafta içinde üçüncü uçak kazası haberi Cezayir’den geldi. Cezayir Havayolları’na ait kaybolan yolcu uçağının enkazı Mali’de bulundu. Kötü hava şartlarından kaynaklanan kazada 116 kişi hayatını kaybetti. Son beş yıla oranla 2014 yılında uçak kazalarında hayatını kaybeden kişi sayısı yükseldi. Uçaktaki güvenlik sistemlerinin artmasına ve otomatik navigasyon sistemlerinin daha da kapsamlı hale gelmesine rağmen uçak kazalarının önüne geçilemiyor. Her kazanın ardından güvenlik sistemlerinde bir adım daha öteye gidiliyor. Örneğin, 228 yolcusuyla Rio’dan Paris’e giden Air France uçak kazasının ardından Fransız hava yolları kara kutuların dayanıklılık süresini 30 günden 90 güne çıkardı. Havacılık şirketlerinin kullanmaya mecbur olmadığı yeni güvenlik sistemleri sayesinde, uçağın bulunduğu konum her 10 dakikada bir sinyalle merkeze bildiriliyor. Uçak yörüngesinden saptığı andaysa konum bildirimi bir saniyeye düşürülüyor.
Pegasus Havayolları Avengers'lı Güvenlik Videosu 04:50
Pegasus Havayolları Avengers'lı Güvenlik Videosu 3.170 izlenme - 2 yıl önce Pegasus Havayolları'ndan enteresan ve eğlenceli güvenlik videolarına görmeye alışmıştık. Şimdi ki videonun kahramanları ise Marvel'dan Yenilmezler, hep beraber izliyoruz.
Maket Uçak Koltuğu Yapmak 02:21
Maket Uçak Koltuğu Yapmak 1.352 izlenme - 1 yıl önce Singapur Havayolları'nın reklam çalışması, hipnotize edici bir çalışma izliyoruz.
Yolcu Uçağı Pistte Alev Aldı 00:45
Yolcu Uçağı Pistte Alev Aldı 994 izlenme - 1 yıl önce Singapur Havayolları’na ait yolcu uçağında korku dolu anlar yaşandı. İtalya’nın Milan kentine gitmek için havalanan yolcu uçağının motorunda yakıt sızıntısı meydana geldi. Bunun üzerine içinde 19 mürettebat ve 222 yolcunun bulunduğu uçak, havaalanına geri dönerek acil iniş yaptı.
Hayri Kostaklıjet Havayolları Kuklagiller Oduncu Salih Reklamı 07:50
Hayri Kostaklıjet Havayolları Kuklagiller Oduncu Salih Reklamı 5.837 izlenme - 4 yıl önce Dolunay Deniz Bodrum
Birgen Havayolu Kazası Karakutu Ses Kaydı (1996) 00:36
Birgen Havayolu Kazası Karakutu Ses Kaydı (1996) 2.514 izlenme - 2 yıl önce 6 şubat 1996 da Atlantik okyanusuna çakılan bir türk firmaydı birgen havayolları. Pilot Ahmet erdem ve mürettebatının son konuşmalarıdır bunlar. Tarihin en acı kazalarından biridir ve 137'yi geçik yolcuyla beraber kurtulan olmamıştır. İsteyenler belgesellerini izleyebilirler . Fakat kazadan sonraki en trajik video budur. Bu video karakutuda bulunan son ses kayıtları ve uçağın manevralarını içerir.
Pegasus Güvenlik Anonsu 01:15
Pegasus Güvenlik Anonsu 3.676 izlenme - 6 yıl önce
hava yolu dedİĞİn böyle olur :) 00:30
hava yolu dedİĞİn böyle olur :) 2.967 izlenme - 8 yıl önce hava yolu dedİĞİn böle olur:)))) yıllarca eniisi biziz die hep kandırmışlar meğerse:)))
uçak kazası 03:08
uçak kazası 3.627 izlenme - 8 yıl önce iranda düşen uçak kazası
Pegasus Yapar Türkiye Uçar... 00:34
Pegasus Yapar Türkiye Uçar... 1.733 izlenme - 6 yıl önce
Delta Havayolları 80'ler Uçuş Güvenlik Videosu 05:21
Delta Havayolları 80'ler Uçuş Güvenlik Videosu 1.123 izlenme - 3 yıl önce Delta Havayolları 80'li yıllara göndermeler içeren süprizlerle dolu bir uçuş güvenlik videosu hazırlamış.
Evinin Önünden Uçağına Binen John Joseph Travolta 02:56
Evinin Önünden Uçağına Binen John Joseph Travolta 143 izlenme - 4 ay önce John Travolta, başarılı bir oyuncu ve bunun yanında gerçek bir havacılık tutkunu. Üstelik bu tutkusunu doruklarda yaşıyor. Kendisine ait Qantas Havayolları'ndan emekli bir Boeing 707'si bulunan Travolta, evinin önünden uçağına binebiliyor!
Fenerbahçe, Borajet Havayolları İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı 18:36
Fenerbahçe, Borajet Havayolları İle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı 389 izlenme - 11 ay önce Fenerbahçe Kulübü, Borajet Havayolları ile 3 yıllık sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Ülker Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen basın toplantısına Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat, Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol, sarı-lacivertli futbolcular Robin van Persie, Simon Kjaer, Martin Skrtel ile Borajet Havayolları genel müdür yardımcıları Sevda Bakan ve Onur Akgül katıldı.
Uçak Kazası Kokpit Ses Kaydı (+18) 00:55
Uçak Kazası Kokpit Ses Kaydı (+18) 471 izlenme - 2 yıl önce Japon Havayollarına ait 123 sefer sayılı Boeing 747SR-46 tipi uçak 12 Ağustos 1985 tarihinde Osaka Havalimanı'na gitmek için havalanır. Kalkıştan bir süre sona kuyruğunun büyük bir bölümü kopan uçak havada kontrolden çıkar.Pilotların insan üstü çabasıyla 32 dk. daha havada kalan uçak en sonunda dağa çakılır. Kaydın sonlarına doğru uçuş bilgisayarının uçağın açısının düzeltilmesi için arka arkaya sesli olarak "PULL UP" ikazında bulunduğunu duyuyoruz. Ne yazık ki kuyruk yerinde olmadığı için burnu düzeltip dalışa geçen uçağı kurtarmak mümkün olmuyor. Detaylı bilgi; http://tr.wikipedia.org/wiki/Japan_Airlines'in_123_sefer_sayılı_uçuÅŸu
Bikinili Kızlarla Uçuş Güvenliği 04:10
Bikinili Kızlarla Uçuş Güvenliği 722 izlenme - 2 yıl önce Efendim, bir kaç yıl öncesine kadar hostes ablaların koridora serpişerek konuşmadan, arka sesle senkronize hareketlerle anlattığı uçuş güvenliği olayını bildiğiniz gibi artık firmalar çeşitli videolarla uygulamaya başladı. Misal bir firma (3 kuruş için yolcusuna bir su bile ikram etmeyen bu firmadan nefret ettiğimden mütevelletit pozitif reklam olmasın diye ismini yazmıyorum) çocuklarla yapmıştı bu videoyu. New Zealand Airlines de bikinili kızlarla yapmış! Altyazı yapmayı bilmediğimden videoyu bu haliyle yayınlıyorum kusuruma bakmayınız, zaten kızların vücud hareketlerinden ne demek istediklerini anlarsınız, yani İngilizce bilmiyorsanız bile bu video size uçağa bindiğiniz zaman faydalı olacak raat olun, efendim.
Bikinili Rus Havayolları Çalışanları 02:00
Bikinili Rus Havayolları Çalışanları 922 izlenme - 7 yıl önce
Dünya Pilotlarının İnemediği Piste İnen Çılgın Türk Pilot 01:37
Dünya Pilotlarının İnemediği Piste İnen Çılgın Türk Pilot 93 izlenme - 6 ay önce Almanya'nın Düsseldorf kentinde yer alan Düsseldorf Uluslararası Havalimanına şiddetli fırtına yüzünden iniş yapamayan uçaklar ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Birçok ülkeden gelen uçakların inemediği piste inen Türk Havayolları pilotu, dünya pilotlarına adeta meydan okudu.
Hint Okyanusunda Kayıp Uçak Aramaları 04:20
Hint Okyanusunda Kayıp Uçak Aramaları 517 izlenme - 3 yıl önce Amatör bir kamera tarafından, Malezya Havayollarına ait düşen uçağın Hint Okyanusunda aranması sırasında karşılaşılan zorluklar çekilmiş. Gerçekten tüyler ürpertici.
Valiz Düşmanı Suudi Havayolları Çalışanları 01:44
Valiz Düşmanı Suudi Havayolları Çalışanları 277 izlenme - 2 yıl önce Araplar söz konusu olunca adamlar birbirlerinin kanına doyamadılar her gün birbirlerini kesiyorlar 2 valize içindeki eşyana mı acıyacaklar.
 Çılgın kabin görevlisi kırdı geçirdi 02:27
Çılgın kabin görevlisi kırdı geçirdi 210 izlenme - 2 yıl önce Bir Kanada havayoluna ait uçakta güvenlik kurallarını sıradışı şekilde anlatan kabin görevlisi yolculara kırdı geçirdi. Sosyal medyada tıklanma rekorları kıran video kısa süre içinde viral oldu.
Photoshop ile Yeniden Yaratmak  (Luftbanza Havayolları) 07:19
Photoshop ile Yeniden Yaratmak (Luftbanza Havayolları) 444 izlenme - 5 yıl önce Photoshop ile Yeniden Yaratmak (Luftbanza Havayolları)