Hoşgeldiniz!

havyar

İlginç Deniz Ürünlerini Tattık - Havyarlı Çikolata, Kuru Çiroz 04:36
İlginç Deniz Ürünlerini Tattık - Havyarlı Çikolata, Kuru Çiroz 15.828 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda az bilinen deniz ürünlerini tadıyoruz. Menümüzde uskumru füme, kurutulmuş çiroz, havyarlı çikolata, tarama Mediakraft'ın diğer kanallarındaki eğlenceli videoları izlemek için tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv Bizi Facebook'ta takip edin: http://facebook.com/MediakraftTurk
İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi 03:55
İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi 6.709 izlenme - 4 yıl önce İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi Havyar Nedir: Havyar genel olarak balık yumurtasına verilen isimdir. Her balığın yumurtasına havyar denir ancak her balık yumurtası yemek için kullanılmaz. Bu hayvarların hangi balıktan çıktığına göre çeşitleri ve kaliteleri vardır. Bilinen en değerli ve en kaliteli havyar Hazar Denizi’nden çıkartılır. Bu denizde yaşayan Mersin balığı ve çiroz türündeki balıklardan çıkarılan havyar en değerli olandır. Bu çıkarılan havyar siyah renktedir. Bu siyah renki havyarın en pahalı ve en değerli olanı ise ” beluga havyarıdır.” Havyarların üretimi ise şöyledir: Havyar elde edilecek balık yakalnır ve öldürülmez canlı olmalıdır. Balık yakalandıktan sonra içindeki yumurtalar ( havyarlar) alınır ve karnı dikilerek tekrar denize salınır. Böylece bir balıktan 3-4 defa havyar elde edilebilir. Havyar çeşitlerinden en değerlisi olan beluga havyarının çapı yaklaşık olarak 2.5 – 3 mm civarındadır. Bu havyar siyah renklidir. Tadı ise, tereyağını anımsatır. Bu tür sadece mersin balığından elde edilir ve bir balıktan yaklaşık olarak 15 kg havyar elde edilebilir. Diğer bir tür ise Rusya ile Çin arasındaki Amur Nehri’nden çıkan kaluga havyarıdır. Bu beluga havyarına göre daha küçük çağlı ve daha koyu renklidir. Bir de adi mersin balığından çıkarılan sevruga havyarı vardır. Bu havyar en çok bulunan ve en ucuza satılan havyardır. Havyarlara imparatorların yemeği de denilir. Bunun sebebi İran şahlarının ve Bizans imparatorlarının sık sık bu yiyeceği tüketmesindendir. Son günlerde havyardan elde edilen krem kullanımı yaygınlaşmıştır Bunun sebebi ise; yüksek enerji ve protein içeren havyarın cildi onarma etkisinin olmasıdır. Bu kremler sayesinde kuru olan ciltler nemlendirilir , kırışıklığı giderir , cildi besler , ciltte var olan gerginliği giderir. Tüketimi ise bazen alkollü içeceklerle birlikte tüketilirler. Genelde tost ekmeğine ince bir katman olarak sürülür. Çeşitli kremalarla birlikte de sunulabilir. Direkt olarak tüketim ise çok nadirdir. Çünkü direkt olarak tüketilirse ağızda istenmeyen tat bırakabilir. Fiyatlarına gelirsek beluga havyarının fiyatı kilogramından 1000 tlye kadar çıkar. Diğerlerinde ise ortalama fiyat 100 ile 500 arasındadır.
Havyar Manikürü: Okyanus Rüyası 00:44
Havyar Manikürü: Okyanus Rüyası 1.270 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/havyar-manikuru-okyanus-ruyasi/ Son dönemlerin en çılgın modası ile tanışmaya hazır olun! Havyar manikürü: Okyanus Rüyası! Tırnak süsleme sanatı yani dünyaca bilinen adı ile “nail art“ın en özgün hallerinden biri olan havyar manikürünün yapımı çok kolay. Tırnakları daha da estetik gösteren bu maniküre bayılacaksınız. Haydi videomuza!
200 Liralık Tost Yapmak 08:07
200 Liralık Tost Yapmak 254 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda en pahalı malzemeleri kullanarak maliyeti yüksek bir tost yapılmış. Malzemelerin toplam fiyatı 200 TL. Havyar bile var. İzliyoruz...
Pembe Havyar Manikürü 00:27
Pembe Havyar Manikürü 471 izlenme - 3 yıl önce Farklı tırnak tasarımlarımız arasına eklediğimiz havyar manikürü videomuzla, göz alıcı tırnaklara sahip olmak çok kolay. Desenli tırnak tasarımı videomuz da burada sizi bekliyor. Pratik öneriler, kolay yemek tarifleri, kendine özen gösterenler için güzellik ve bakımla ilgili bilgiler, uzman görüşleri, hobi, el işi meraklılarına dekoratif fikirler ve çok daha fazlası MigrosTV'de. http://migrostv.migros.com.tr/
Havyar Manikürü: Sevimli Şekerlemeler 01:01
Havyar Manikürü: Sevimli Şekerlemeler 528 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/havyar-manikuru-sevimli-sekerlemeler/ Tırnaklarda şeker etkisi! Havyar manikürü çılgınlığı devam ediyor, buyurun!
Libya , Raki , Havyar 02:29
Libya , Raki , Havyar 315 izlenme - 9 yıl önce oooohhh , vur , dibineeee
Füme Balık Çeşitleri ve Havyar 04:04
Füme Balık Çeşitleri ve Havyar 130 izlenme - 3 yıl önce Beyoğlu balık pazarında füme balık çeşitleri ve havyarlara bi göz gezdirelim demişler.Balıkçı abimizin içtenliği ve samimiyeti de gözlerden kaçmıyor.
Dünya'nın En Pahallı Yiyecekleri 03:03
Dünya'nın En Pahallı Yiyecekleri 11 izlenme - 2 yıl önce Herkese merhabalar. Bu videoda sizlere dünyanın en pahallı yiyeceklerini anlatıyorum. İyi seyirler.