Hoşgeldiniz!

hawkins

Maudie (2016) Fragman 01:46
Maudie (2016) Fragman 2.979 izlenme - 11 ay önce 2016 yapımı Maudie filminin fragmanı. Filmde Ethan Hawke, Sally Hawkins ve Kari Matchett rol alıyor. Yönetmen Aisling Walsh.
Bu kadar kötüsünü kimse beklemiyordu 00:26
Bu kadar kötüsünü kimse beklemiyordu 4.701 izlenme - 2 yıl önce ABD'li milli atlet Chari Hawkins Olimpiyat oyunları öncesi yapılan denemelerde cirit atma kategorisindeki performansı ile hayal kırıklığı yaşattı.
Determinizm vs Özgür İrade - Stephan Hawkins 07:03
Determinizm vs Özgür İrade - Stephan Hawkins 1.500 izlenme - 1 yıl önce Aldıgımız kararları ve gerceklestirdigimiz eylemleri kendi irademiz ile mi belirleriz yoksa bir kokteyl gibi herşey daha önceden belirlenmişmidir ? Özgür irade ve determinizm ilişkisi yüzyıllardır gerek felsefe gerekse bilim dünyasinin kafasını kurcalayan bir konu olmuştur . Özellikle dönemin düşünürleri Arthur schopenheur , Hegel ve Kant ' ın bu kavramlar üzerine yazdığı bircok kitap bulunuyor . 1979 yılında ise Benjamin libet yaptigi deney ile devrim niteliginde bir işe imza atıyor . Libet , 1979 yılında libet deneyi olarak bilinen ve ününü dünyaya yayan yeni bir deneye basladi . Bir hastasını bir koltuga oturtup ondan büyük bir saate bakmasını istedi . Bu , normal bir saat degildi , yuvarlak bir levha üzerinde hızlı tempoda dönen yeşil bir noktaydi. sonra iki kablo aldı . kablolardan birinin ucunu hastanın bilegine , diger ucunu ise elektirikli bir ölcüm cihazına taktı . Diger kabloyu ise bir basliga takip kadinin kafasina giydirdi . Ucunu da baska bir ölcüm cihazina bagladi . Hastaya su görevi verdi : Saatin üstündeki yeşil noktaya bakın . Dilediginiz belli bir anda bileginizi hareket ettirmeye karar verin . Karar verdiginiz an yesil noktanin nerede oldugunu aklinizda tutun ! Hasta Libet ' in ona dediklerini yapti . Hastanin saate bakmasi ile verdigi karar anı arasında yarım saniye vardı ve yaklasık 0.2 saniye sonra bunu el hareketi izliyordu . Libet büyük heyecan icindeydi : Hasta, bu karari bilmeden yarım saniye önce harektet etmye karar vermisti ! Bir seyi isteme ya da yapmanin bilinc öncesi refleksi , bilincli hareketten daha hızlıydı . O halde beynin irade süreclerini , insanın bu iradeyi bilmeden önce baslatması mümkün mü ? Ve bu aynı zamanda insanın irade özgürlügüne dair felsefi düsüncenin de sonu anlamına gelmiyor mu ?
Ölecek Yer Arayan Adam - One Piece 04:31
Ölecek Yer Arayan Adam - One Piece 1.986 izlenme - 1 yıl önce Asıldığında zincirler koptu, giyotine gönderildiğinde bıçak parçalandı, kazığa geçirilmeye mahkum edildi mızrak kırıldı. Onu öldürmeyi kimseler başaramadı, kendisi bile. Yaşayan tüm varlıklar içinde en güçlü yaratık olarak bilinen, denizin 4 imparatorundan biri,(Yonkou) Canavarlar Kralı Kaido'nun epik giriş sahnesi.
Palace of The Damned Fragmanı 01:41
Palace of The Damned Fragmanı 3.921 izlenme - 4 yıl önce Horror film produced by Roger Corman, written by Frances Doel, directed by Antony Szeto. Starring Katie Savoy, Catherine Siggins, Kerem Bursin, James Taku Leung, Drae Williamson, Juju Chan, Wang Wenjie, Arran Hawkins. AKA: The Living Dead, The Haunted, Ghost of the Imperial City Official Selection for PiFan (Puchon International Fantastic Film Festival) and Opening Film for Sitges International Fantastic Film Festival Brigadoon Section Produced by: New Horizon Picture Corp ACE Studios Hippopotamus Films
Jennifer Hawkins Zor Anları 00:18
Jennifer Hawkins Zor Anları 3.311 izlenme - 8 yıl önce jennifer hawkins sahnede eteği düşünce zor anlar yaşadı
Snooker'daki İnanılmaz Hareketler 09:37
Snooker'daki İnanılmaz Hareketler 1.412 izlenme - 3 yıl önce Videoda 2013 Dünya Snooker Şampiyonası'nda (WSC) gerçekleşen inanılmaz hareketleri izleyeceksiniz. Baştan sonra akılalmaz hareketler var. Sitedeki snooker hayranlarına gelsin. Anlayamazsınız... Oyunda yer alan isimler : Ali Carter, Barry Hawkins, Dechawat, Poomjaeng, Graeme Dott, Marco Fu, Marcus Campbell, Michael White, Neil Robertson, Ricky Walden, Robert Milkins, Sam Baird, Stephen Maguire,Ding Junhui, Judd Trump, Mark Selby, Matthew Stevens, Ronnie O'sullivan, Shaun Murphy
Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover 04:32
Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover 898 izlenme - 6 yıl önce
Sophie B. Hawkins - California Here I Come 04:27
Sophie B. Hawkins - California Here I Come 650 izlenme - 6 yıl önce
Sophie B. Hawkins - Right Beside You 03:56
Sophie B. Hawkins - Right Beside You 589 izlenme - 6 yıl önce
Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down 04:19
Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down 567 izlenme - 6 yıl önce
De La Soul - Lord Intended (feat. Justin Hawkins) 07:16
De La Soul - Lord Intended (feat. Justin Hawkins) 161 izlenme - 1 yıl önce De La Soul - Lord Intended (feat. Justin Hawkins) (Official Audio) 2016 Şarkı Sözleri (Lyrics) [Intro] - Here come the mic dude, so just walk Hey guys I got your mics - About time - What up man? Who's mic one? - That's me And mic two? - Thanks - Let's go Let me get this door for you Good luck guys One two, one two (Hey) Yo Mase, you ready? (after Mase scratches) Mase is ready! Yo y'all ready Yeah they ready We bout to burn this shit down [Verse 1] Yo, there's a fire in the kitchen, it's like nine cooks The Kool-Aid got spiked with porcupines, look Rode into Rigo, this ain't a fast track Your tickets ain't straight, TSA your ass back NASDAQ, IBM, the big honcho on the block Bitch, I be him The rock mega death, we gonna kill the Kane Fuck everyone, bitch, bring everything Swing like a mandolin, this ain't a sex toy This ain't spanish fly, this hot shit Push the dagger in the devil's eye Slick Rick, yo, get the big dick, yo Blow the dust covers, pick the age on it A nose full, sniff a Rose Bowl full New game, new players, new year The hardest rock shit you gon' hear [Hook] [???????] If we are no more Suffer the consequences We are the way the Lord intended [Verse 2] Her ass, she got it from her momma Tits from the doctor Fingers fiddelin' the puss She looks like an Octa Fresh off the pole, hanging from her hook I'm in her Grassy Knoll to hit Just to say that I cocked her (click, click) My hardware is progressive My sex crime language is leaning on obsessive The Lord looking down, judging, the room needs smudging But I'm over your stars screaming the moon ain't nudging Ain't from Hollis, don't need to tell you who is But who it here raise hell, they be like "you kid" I’m ambidextrous, liken to Dexter Lyrical blood splatter over the texture We live by that code, not to regret living Electric guitar sparks and nights gun powder A sabbath ain't black enough to call my bluff, bitch The kill switch turns it louder [Hook] [???????] If we are no more Suffer the consequences We are the way the Lord intended [Verse 3: Justin Hawkins + (?)] Fuck everyone Burn everything Leaving an impression not just to get a legacy Fuck everyone Burn everything you see [Not just clinging to the planet powerless to avoid That a cataclysmic impact of a massive asteroid (Fuck everyone, burn everything) Fuck everyone for everything Never to surrender to the cosmic schadenfreude of only Meeting your creator on the day you are destroyed (Fuck everyone, burn everything) Just as the Lord intended (Just as the Lord intended) (Fuck everyone, burn everything) (Fuck everyone, burn everything) (Fuck everyone, burn everything) Burn everything (Fuck everyone, burn everything) Burn everything (Fuck everyone, burn everything)
Stranger Things 2 - Sadettin Teksoy Hawkins’te 03:03
Stranger Things 2 - Sadettin Teksoy Hawkins’te 23 izlenme - 3 ay önce Hawkins’te her şey gittikçe tuhaf bir hal almıştır. Araştırmacı gazeteci Sadettin Teksoy, Hawkins’te yaşanan bu Stranger Things gizemini çözmek için olay yerine doğru yola çıkar.
Stephen Hawking - TED (Altyazılı) 10:15
Stephen Hawking - TED (Altyazılı) 244 izlenme - 3 yıl önce Son zamanlarda ALS hastaları için yürütülen bir kampanya var.Sitemizden de biliyoruz buz ve su dolu bir kovayı kafalarından döküp başkalarına meydan okunuyor aynı zamanda ALS hastaları ve araştırmalar için para yardımı yürütülüyor.Peki yaşadığımız dönemin en önemli bilim adamlarından biri olan Hawkins'in de ALS hastası olduğunu biliyor muydunuz ? Videoda Hawkins kainatla ilgili büyük sorular sorup cevaplar veriyor.iyi seyirler
Borgeous & Mike Hawkins - Lovestruck 04:26
Borgeous & Mike Hawkins - Lovestruck 153 izlenme - 2 yıl önce Borgeous & Mike Hawkins - Lovestruck (Video Klip 2015) Şarkı Sözleri (Lyrics): You got me You got me You got me You got me Just show me a place You got me You got me You got me You got me Lovestruck… You got me Lovestruck… __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Borgeous & Mike Hawkins - Lovestruck (Official Video) Official Music Video A match made in dancefloor heaven, here’s Borgeous and Mike Hawkins teaming up for a sweet piece of rave music. Lovestruck lets the groove grow more fierce and build momentum with its vocals, and then reveals it all with a blazing drop of electro. It’s a whirlwind of sounds, flying straight at you, no chance of escaping this one!
Wwe Main Event - Justin Gabriel Vs. Curt Hawkins: Wwe Main Event, June 5, 2013 03:47
Wwe Main Event - Justin Gabriel Vs. Curt Hawkins: Wwe Main Event, June 5, 2013 222 izlenme - 4 yıl önce The high-flying Justin Gabriel takes on the new look Curt Hawkins on WWE Main Event.
Sophie B. Hawkins - Only Love (The Ballad of Sleeping Beauty) 04:04
Sophie B. Hawkins - Only Love (The Ballad of Sleeping Beauty) 341 izlenme - 6 yıl önce
Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover 04:17
Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover 154 izlenme - 2 yıl önce That old dog has chained you up, alright Give you everything you need to live inside a twisted cage Sleep beside an empty rage I had a dream I was your hero Damn, I wish I was your lover I'd rock you 'til the daylight comes Made sure you are smiling and warm I am everything, tonight, I'll be your mother I'll do such things to ease your pain Free your mind, and you won't feel ashamed Open up on the inside Gonna fill you up, gonna make you cry This monkey can't stand to see you black and blue I give you something sweet each time you come inside my jungle book Or is it just too good? Don't say you'll stay, 'cause then you go away Damn, I wish I was your lover I'd rock you 'til the daylight comes Made sure you are smiling and warm I am everything, tonight, I'll be your mother I'll do such things to ease your pain Free your mind, and you won't feel ashamed Shucks, for me there is no other You're the only shoe that fits I can't imagine I'll grow out of it Damn, I wish I was your lover (oh, yeah) If I was your girl, believe me I'd turn on the Rolling Stones We could groove along and feel much better (guess what) Come, let me in, mm I could do it forever and ever and ever and ever Give me an hour to kiss you Walk through Heaven's door I'm sure We don't need no doctor to feel much better Let me in, oh Forever and ever and ever and ever and ever I sat on a mountainside with peace of mind And I lay by the ocean making love to her with visions clear Walked for days with no one near And I return as chained and bound to you Damn, I wish I was your lover I'd rock you 'til the daylight comes Made sure you are smiling and warm I am everything, tonight, I'll be your mother I'll do such things to ease your pain Free your mind, and you won't feel ashamed Shucks, for me there is no other You're the only shoe that fits I can't imagine I'll grow out of it Damn, I wish I was your lover I wanna open up, I'm gonna come inside I wanna fill you up, I wanna make you cry Damn, I wish I was your lover Gettin' on a subway, and I'm comin' uptown Damn, I wish I was your lover Standing on the street corner, waiting for my love to change Damn, I wish I was your lover And I'm feelin' like a school boy, too shy and too young, oh Damn, I wish I was your lover I wanna open up, I'm gonna come inside I wanna fill you up, I wanna make you cry Damn, I wish I was your lover I'm gettin' on my camel, and I'll ride it uptown, oo Damn, I wish I was your lover Hanging around this jungle, wishing that this love would change
Beşiktaşlı Carlos Arroyo ve David Hawkins Dans Ediyor 01:23
Beşiktaşlı Carlos Arroyo ve David Hawkins Dans Ediyor 246 izlenme - 6 yıl önce Beşiktaş'ın iki yıldızı Carlos Arroya ve David Hawkins galibiyet sonra Sex On The Beach tezahuratlarıyla birlikte dans ediyorlar.
Dünya Güzeli Reklam Yıldızı Oldu 01:00
Dünya Güzeli Reklam Yıldızı Oldu 389 izlenme - 8 yıl önce miss universe 2004 birincisi avustralyalı jennifer hawkins ülkesinin önde gelen markalarından myerin yeni yüzü oldu
I Put A Spell On You - Screamin Jay Hawkins 02:29
I Put A Spell On You - Screamin Jay Hawkins 67 izlenme - 1 yıl önce Şarkı Sözleri: I put a spell on you because you're mine You better stop the things that you do I ain't lyin', no, I ain't lyin' I just can't stand it babe The way you're always runnin' 'round I just can't stand it, the way you always put me down I put a spell on you because you're mine I put a spell on you because you're mine You better stop the things that you do I ain't lyin', no, I ain't lyin' I just can't stand it babe The way you're always runnin' 'round I just can't stand it, the way you always put me down I put a spell on you because you're mine I put a spell on you. I put a spell on you I put a spell on you. I put a spell on you
Coleman Hawkins - Body and Soul 03:08
Coleman Hawkins - Body and Soul 47 izlenme - 1 yıl önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Etta James - I Just Wanna Make Love To You 03:03
Etta James - I Just Wanna Make Love To You 92 izlenme - 2 yıl önce 1938 Amerika doğumlu sanatçı, Blues tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı yorumcularından birisidir. Kariyerinde 6 Grammy ödülü bulunur. bunun yanında, 17 kez de Blues Music Award kazanmıştır. Şarkı, blues müziğin ilahlarından Willie Dixon a aittir. kayıt, 1961 yılına aittir.
Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover 04:32
Sophie B. Hawkins - Damn I Wish I Was Your Lover 44 izlenme - 1 yıl önce Şarkı Sözleri: Damn, I wish I was your lover I'd rock you 'til the daylight comes Made sure you are smiling and warm I am everything, tonight, I'll be your mother I'll do such things to ease your pain Free your mind, and you won't feel ashamed Shucks, for me there is no other You're the only shoe that fits I can't imagine I'll grow out of it Damn, I wish I was your lover
Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down 04:07
Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down 38 izlenme - 1 yıl önce Şarkı Sözleri: It felt like spring time on this February morning In a courtyard birds were singing your praise I'm still recalling things you said to make me feel alright I carried them with me today Now As I lay me down to sleep This I pray That you will hold me dear Though I'm far away I'll whisper your name into the sky And I will wake up happy I wonder why I feel so high Though I am not above the sorrow Heavy hearted Till you call my name And it sounds like church bells Or the whistle of a train On a summer evening I'll run to meet you Barefoot, barely breathing As I lay me down to sleep (ooh la kah koh) This I pray That you will hold me dear Though I'm far away I'll whisper your name into the sky (ooh la kah koh) And I will wake up happy Oh, darling As I lay me down to sleep (ooh la kah koh) This I pray That you will hold me dear Though I'm far away I'll whisper your name into the sky (ooh la kah koh) And I will wake up happy It's not too near for me Like a flower I need the rain Though it's not clear to me Every season has it's change And I will see you When the sun comes out again As I lay me down to sleep (ooh la kah koh) This I pray That you will hold me dear Though I'm far away I'll whisper your name into the sky (ooh la kah koh) And I will wake up happy As I lay me down to sleep (ooh la kah koh) This I pray That you will hold me dear Though I'm far away I'll whisper your name into the sky (ooh la kah koh) And I will wake up happy I wonder why (ooh la kah koh) when the sun comes out again (ooh la kah koh) when the sun comes out again when the sun comes out again when the sun comes out again oh when the sun comes out again when the sun comes out again mmh (ooh la kah koh) I will wake up happy (ooh la kah koh) This I pray ... (ooh la kah koh)
Mike Hawkins - Soldiers 03:26
Mike Hawkins - Soldiers 81 izlenme - 4 yıl önce Mike Hawkins - Soldiers (Video Klip 2014)
Marilyn Manson (Screamin Jay Hawkins Cover)  -  I Put A Spell On You  (Türkçe Altyazı) 03:36
Marilyn Manson (Screamin Jay Hawkins Cover) - I Put A Spell On You (Türkçe Altyazı) 39 izlenme - 1 yıl önce Marilyn Manson ( Screamin Jay Hawkins Cover) - I Put A Spell On You Lyrics I put a spell on you because you're mine I can't stand the things that you do No, no, no I ain't lyin' No...I don't care if you don't want me 'Cause I'm yours, yours, yours anyhow I am yours, yours, yours I love you...I love you...I love you... I love you I love you! I put a spell on you Lord! Lord! Lord! 'Cause you're mine I can't stand the things that you do when you're fooling around I don't care if you don't want me 'Cause I'm yours, yours, yours anyhow I can't stand when you're fooling around If I can't have you, no one will I love you, you, you I love you, I love you, I love you I love you, you, you I don't care if you don't want me 'Cause I'm yours, yours, yours anyhow Yeah! Daha Fazlası İçin : https://www.izlesene.com/iz/negativechannel
sadie hawkins dance by relient k music video with lyrics! 02:58
sadie hawkins dance by relient k music video with lyrics! 135 izlenme - 6 yıl önce good song and in case you want the lyrics over here all the girls in the bathroom talkin who they gonna take to the sadie hawkins my ears are burnin but ı kept on walkin smile on my face and an air guitar rockin the sadie hawkins dance in my khaki pants there's nothin better oh oh oh the girls ask the guys it's always a surprise there's nothin better baby do you like my sweater? sittin in the back of my next class nappin got up gave a speech then bowed to the clapping told a funny joke got th
Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down 04:19
Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down 44 izlenme - 2 yıl önce It felt like springtime on this February morning In the courtyard birds were singing your praise I'm still recalling things you said to make me feel alright I carried them with me today, Now (chorus) As I lay me down to sleep This I pray That you will hold me dear Though I'm far away I'll whisper your name into the sky And I will wake up happy I wonder why I feel so high Though I am not above the sorrow sponsored links Heavy hearted Till you call my name And it sounds like church bells Or the whistle of a train On a summer evening I'll run to meet you Barefoot barely breathing (repeat chorus) It's not too near for me Like a flower I need the rain Though it's not clear to me Every season has its change And I will see you When the sun comes out again (repeat chorus)
Nina Simone (Screamin Jay Hawkins Cover)  - I Put A Spell On You  (Türkçe Altyazı) 02:33
Nina Simone (Screamin Jay Hawkins Cover) - I Put A Spell On You (Türkçe Altyazı) 30 izlenme - 1 yıl önce Nina Simone (Screamin Jay Hawkins Cover) - I Put A Spell On You Lyrics I put a spell on you 'Cause you're mine You better stop the things you do I ain't lyin' No I ain't lyin' You know I can't stand it You're runnin' around You know better daddy I can't stand it cause you put me down Yeah, Yeah I put a spell on you Because you're mine You're mine I love ya I love you I love you I love you anyhow And I don't care If you don't want me I'm yours right now You hear me I put a spell on you Because you're mine Daha Fazlası İçin : https://www.izlesene.com/iz/negativechannel