Hoşgeldiniz!

hayat kurtarma

Volvo Tırının Frenleriyle Yeniden Hayat Kurtarması 00:27
Volvo Tırının Frenleriyle Yeniden Hayat Kurtarması 1.435 izlenme - 3 ay önce Daha önce Volvo tır frenlerinin bir çocuğun sonda ezilmekten hayat kurtardığı anı izlemiştik.Bu sefer tır son anda bir arabaya parçaalayıp geçmekten son anda durdu
Hayvanların Hayatını Kurtarmış 6 Hayvan 04:45
Hayvanların Hayatını Kurtarmış 6 Hayvan 649 izlenme - 5 ay önce Doğanın bir düzeni ve ekosistemi vardır. Bu ekosistem de bazı hayvanlar hayatta kalabilmek için bazı hayvanları yemek zorundadırlar. Ancak durum her zaman bu kadar kesin ve net değildir. Kimi zaman hayvanlar diğer hayvanları ölümden kurtara bilmektedirler.
Bebek Yunusun Hayatını Böyle Kurtardı  00:54
Bebek Yunusun Hayatını Böyle Kurtardı 1.763 izlenme - 2 yıl önce Karaya vuran yavru yunus, bir kanocu tarafından tekrar suya bırakılarak kurtarıldı. Kanocunun bu iyiliğini karşılıksız bırakmayan yunus ise suda yaptığı sevimli kuyruk hareketleriyle kahramanına ‘teşekkür etti’.
Janna'dan Hayat Kurtarma Dersleri 00:17
Janna'dan Hayat Kurtarma Dersleri 7.032 izlenme - 4 yıl önce Janna bize iyi bir ders veriyor :D İyi seyirler! Türkiye'nin en büyük League of Legends platformu: www.sihirdarvadisi.com Bizi takip etmeyi unutmayın!
Brezilyalı İtfaiyeciden Hayat Kurtaran Tekme 00:38
Brezilyalı İtfaiyeciden Hayat Kurtaran Tekme 3.078 izlenme - 3 yıl önce Brezilyalı itfaiyeciden hayat kurtaran tekme Brezilya'da kaydedilen görüntülerde bir kadının apartman dairesinin camına çıkarak intihar etmek istediği görüldü. Kadının intihara hazırlandığı görüntülerde, itfaiyecinin kahramanlığı da saniye saniye kaydedildi.
Bu Dövme Hayat Kurtarıyor 01:19
Bu Dövme Hayat Kurtarıyor 1.588 izlenme - 3 yıl önce Şanlıurfa'da bir kadın dövmeci, alzaymır hastalarının koluna yaptığı ücretsiz dövme sayesinde kaybolduklarında kısa sürede bulunmalarını sağlıyor. Unutkanlık hastalığı olan alzaymırlıların koluna telefon veya TC kimlik numaraları dövmeyle işleniyor.
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 01:10
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 1.932 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş ve Üzeri Çocuklarda ve Yetişkinlerde Tam Tıkanma durumunda ilkyardım nasıl yapılır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından tam tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Bir Hayatı Kurtarabilmek İçin Bacağını Feda Eden Kondüktör  00:59
Bir Hayatı Kurtarabilmek İçin Bacağını Feda Eden Kondüktör 110 izlenme - 9 ay önce Çin Siçuan Bölgesin'de 29 yaşındaki kondüktör işitme sorunu yaşayan kadını kurtarmak için giden trenden atlıyor ve bir bacağını kaybediyor.
Kaplumbağa, Ters Dönen Eşinin Hayatını Kurtardı 00:55
Kaplumbağa, Ters Dönen Eşinin Hayatını Kurtardı 392 izlenme - 3 yıl önce Yavaş hareket etmeleri ile tanınan kaplumbağalar, birbirlerine karşı gösterdikleri vefa ile gönülleri fethettiler.
İşte Gerçek Kahramanlar 07:03
İşte Gerçek Kahramanlar 282 izlenme - 3 yıl önce Günlük hayatta çevresine duyarsız kalmayan sıradan insanların yaptığı büyük yürekliliklerden bazı örnekler. Kahramanlıktan ziyade asıl olan insanlıktır; insanlığımızı unutmayalım. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/117312/o-degil-de-iyi-insanlar-iyi-ki-varsiniz
  Yanan araçtaki sürücüyü böyle çıkardı 00:34
Yanan araçtaki sürücüyü böyle çıkardı 259 izlenme - 4 yıl önce ABD’nin New Jersey eyaletinde, yanan araçtan çıkardığı sürücünün hayatını kurtaran polis memuru, kahraman ilan edildi. Aracın yandığını rutin devryie sürüşü sırasında gördüğünü söyleyen polis Scott Krissinger, duman ve alevlerin sardığı araca hiç tereddüt etmeden müdahalede bulunduğunu söyledi. Krissinger, "O an binlerce kez aklımdan geçen şey, sürücünün araçta sıkışıp kalmış olması, kapıların kilitli olmasıydı. Ne olacağı bilmiyordum. Kapıyı açtığımda gerçekten hiçbir şey göremiyordum. Dumanlar dışarı doğru yayıldı. Geriye doğru çekildim, ardından üzerindeki giysinin yakasından yakalamayı başardım ve dışarı doğru çektim" dedi. Polis aracının güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, Krissinger’in, araçta başka yolcu bulunma ihtimaline karşı koltuğu da kontrol ettiği görülüyor. Krissinger, araçtan çıkarmayı başardığı 61 yaşındaki Gerald Ferrill’in olay sırasında konuşamadığını ve bilincinin yarı kapalı olduğunu söyledi. Krissinger, "Konuşamıyor, hareket edemiyordu. Fakat bir an için gözeri açtı ve gözlerime baktı" diye konuştu. Ferrill hastanede tedavi altına alınırken, Krissinger, bir kahraman olarak görülmemesi gerektiğini, sadece bir insan olarak herkesin yapması gerekeni yaptığını söyledi.
 Uzmanlarından İlk Yardım Dersi 03:04
Uzmanlarından İlk Yardım Dersi 259 izlenme - 4 yıl önce İlk yardım yapmamız gereken durmlar olabilir ve hepimizin ilk yardım öğrenmesi gerekir. Burdaki ablalar ilk yardımın önemini birkez daha bize gösteriyorlar. Hep beraber izliyoruz.
İnsanların Hayatını Kurtaran 5 Hayvan 03:09
İnsanların Hayatını Kurtaran 5 Hayvan 53 izlenme - 1 yıl önce 5 - Hayat Kurtaran Goril hayvanat bahçesinde, 3 yaşında bir çocuk korkuluklardan düştü. O anda, düştüğü noktada olan büyük bir goril, ona bakmaya başladı. Çocuk, 18 metreden düşmüş ve kafa travması geçiriyordu. Binti Jua isimli goril, çocuğu kucağına aldı ve nazikçe onu tutmaya başladı. Dışarıda kıyamet gibi çığlıklar vardı ve çocuğu düştüğü yerde başka gorillerde bulunmaktaydı. Çocuğu hayvanat bahçesi yetkilileri gorilden aldılar. Binti Jua, aslında çocuğu erkek gorillerin onu parçalamasından hayatını kurtarmıştı. 4 - Hayat Kurtaran Tavşan Simon Steggal, İngiltere’de olan evinde bir şeker komasına girdi. O kanepeye uzandı eşi onu gördüğünde uykuya daldığını düşündü ve rahatsız etmemek için odadan çıktı. Ailenin evcil tavşanı Dory, Simon’un göğsüne atlayarak ayakları ile göğsünden yumruklamaya ve dili ile kulağını yalamaya başladı. Dory’nin bu hareketleri karşısında adamın karısı hemen ambulans çağırdı. Hastanede yaşama dönen adam, aslında hayatını tavşanına borçludur. 3 - Hayat Kurtaran Yunuslar 2007 yılında Todd Endris, sörf yaparken bir beyaz köpekbalığının saldırısına uğradı. Ciddi kanaması başlayan Todd acil hastaneye gitmeliydi. Bu esnada, büyük bir yunus topluluğu etrafını sardı. Kıyıya kadar yunuslar onunla yüzerek, köpekbalığının tekrar ona saldırmasını engellediler. Hemen hastaneye kaldırılan Todd, sağlığına ve hayatına yunuslar sayesinde kavuştu. 2 - Hayat Kurtaran Köpek Bir Cuma günü 45 yaşında olan Debbie, nefes borusuna elma parçası kaçtı. Nefes almada zorlanmaya başlayan Debby, panik vaziyette çırpınmaya başladı. O esnada, köpeği onu yere devirdi. Toby isimli köpek, pençeleri ile göğsüne sertçe vurmaya başladı.Debby’nin nefesi bir anda açıldı. Doktorlar, köpeğin aslında Debby’ye Heimlich manevrası yaparak onun hayatını kurtardığını söylemekteler. 1 - Hayat Kurtaran Köpek - 2 Dünya güzeli köpeklerin cinsi olan siyah Labrador, 2005 yılında Amerika'da 1800'den fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Katrina Kasırgası sırasında bir adamı yükselen sulardan boğularak kurtulmasını sağlamıştır.
Hayat Kurtarma Zinciri Nedir? 00:33
Hayat Kurtarma Zinciri Nedir? 21 izlenme - 10 ay önce Vira Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Hakan Turgut'la MigrosTV'de birlikteyiz. Yaşama olasılığımız olan ilk yardım kazaları hakkında bilgi aldığımız uzmanımızla bu kez konumuz;Hayat kurtarma zinciri nedir? Tüm yanıtları için videomuzu izleyin. Kazalar ve ilk yardım önlemleri konusunda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları için MigrosTV'yi takip etmeye devam edin.
Amerikan Polisinin Bu Kez Hayat Kurtarması 01:25
Amerikan Polisinin Bu Kez Hayat Kurtarması 2 izlenme - 1 ay önce Amerika'da şu sıralar çok konuşulan olay,görüntüde trafikte iki Amerikan polisi bir annenin çığlığını itibar edip ölmek üzere olan bebeği kurtarması
İlkyardımda Hayat Kurtarma Zinciri 00:31
İlkyardımda Hayat Kurtarma Zinciri 12 izlenme - 10 ay önce İlkyardımda Hayat Kurtarma Zinciri
Akut Var Hayat Var - Akarsuya Düşüldüğünde Yapılması Gerekenler Nelerdir? 01:24
Akut Var Hayat Var - Akarsuya Düşüldüğünde Yapılması Gerekenler Nelerdir? 76 izlenme - 4 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Akarsuya Düşüldüğünde Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Mahkumlar Kalp Krizi Geçiren Gardiyanın Hayatını Kurtardı 02:36
Mahkumlar Kalp Krizi Geçiren Gardiyanın Hayatını Kurtardı 26 izlenme - 2 yıl önce ABD’de bir hapishanede kalp krizi geçiren gardiyanın hayatını, hücrelerinden çıkan mahkumlar kurtardı. Teksas eyaletine bağlı Weatherford bölgesinde bir hapishanede yaşanan olayda, 8 mahkum, cezayı göze alarak hücrenin kilidini kırıp dışarı çıktı. Mahkumlardan bir kısmı, gardiyana ilk müdahaleyi yaparken, diğerleri de bağırıp çağırarak diğer gardiyanların dikkatini çekti.
Sivil Savunma - İçindeki Kahramanı Ortaya Çıkar 01:28
Sivil Savunma - İçindeki Kahramanı Ortaya Çıkar 51 izlenme - 3 yıl önce Nasuh Mahruki'nin twitter'da paylaştığı video, Arapça ve İngilizce alt yazılı olmakla beraber, ortaokul İngilizcesi ile anlaşılacak basitlikte. Bu sıradan mesleklere sahip Suriyeliler, iç savaş yaşayan Suriye'de sivil savunma yapmaktalar. İlk yardımı ve sivil savunmayı öğrenmek, hayat kurtarır. Siz de içinizde bir kahraman olsun istiyorsanız, hayat kurtarmayı öğrenin.
Drone'la Akılalmaz Şeyler Yapıyorlar 01:13
Drone'la Akılalmaz Şeyler Yapıyorlar 9 izlenme - 11 ay önce Drone'ların kullanım alanı her gün genişliyor. Askeri ve istihbari amaçlardan tutun da hobiye ve kargo taşımacılığına geniş bir kullanım alanına sahip drone'lar ile şimdi de yangın söndürülüyor, boğulmak üzere olan bir kişi gölden kurtarılıyor.
1,5 Aylık Bebeğin Hayatını Kurtan Kabin Memuru 04:27
1,5 Aylık Bebeğin Hayatını Kurtan Kabin Memuru 6 izlenme - 1 yıl önce Türk Hava Yolları(THY)’nın İstanbul-Şırnak seferi sırasında soluk borusu tıkanan bir buçuk aylık bebeğin hayatını, uçakta görevli kabin memuru kurtardı. THY’nin 16 Aralık tarihinde İstanbul’dan Şırnak’a gerçekleştireceği TK 2666 sefer sayılı uçuşu sırasında kabin içerisinde acil bir durum yaşandı. Sefer sırasında yolculardan Buket Akkuş, bir buçuk aylık bebeği Belinay Beliz’in bir sağlık sorunu yaşadığını anlayınca uçakta görevli kabin memurlarından yardım istedi. Bunun üzerine bebeği kontrol eden Kabin Amiri Serhat Tokat, bebeğin nefes alamadığını fark etti. Yapılan anons sonucunda uçakta doktor olmadığı anlaşılınca görevli kabin amiri bebeğe acil müdahale kararı aldı. Heimlich manevrası olarak tabir edilen yöntemle bebeğin sırtına vurarak hayata dönmesini sağlayan Tokat, yolculardan büyük alkış aldı. Emzirme sırasında soluk borusu tıkandı Uçakta yaşanan o kritik dakikaları İhlas Haber Ajansı’na anlatan Kabin Amiri Serhat Tokat, “İstanbul-Şırnak seferinde yolcumuz bebeğinin emzirme sırasında kendisinin olağanüstü bir durum yaşadığını ve daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını bebeğinin rahatsızlanmış olabileceğini düşünerek bizi çağırdı. Ben yanına gittiğimde bebeğini kucağıma uzattı. Bende bebeğin nefes ve mevcut durumunu kontrol ettim. Çok sağlıklı bir verim alamadığım için uçağın arka tarafına gelmelerini rica ettim. Bu sırada bebeğin nefes almadığını ve tıkandığını gözlemledim. Çünkü o sırada annesi emziriyordu” diyerek bebeğin emzirmeden kaynaklı soluk borusunun tıkanmış olabileceğini aktardı. Heimlich manevrası hayat kurtardı Belinay bebeği hayatta tutabilmek için Heimlich manevrası yapma kararı alan Serhat Tokat “Uçağın arkasına gidince bebeği yatırarak bebeğin solunumunu kontrol ettim. Bu durumda bebeğin solunumunun olmadığını ve nefes almadığını fark ettim. Hızlı bir şekilde doktor anonsu yapıldı. Maalesef uçakta doktor yoktu. Ben de annesinden izin alarak kaptanımızın bilgisi dahilinde önce bebeğin ağız içi kontrolünü yaptım. Herhangi bir şeyin olmadığını tespit ettim ve hemen ters çevirerek Heimlich pozisyonu aldım. Bebeğin sırtına hızlı şekilde vuruş yaptım. 3-4 vuruştan sonra bebeğin ağzından sıvılar gelmeye başladım. Son bir kez daha vurunca bebeğin kendine geldiğini gözlemledim. Bebek hareket etmeye ve ağlamaya başladı. Daha sonra tekrar ağız içi kontrollerini yaptıktan sonra bebeğin gözlerinin açıldığını ve nefes alabildiğini gördüm. Daha sonra bebeği annesine teslim ettik ama uçuş boyunca bebeğin durumunu gözlemlemeye devam ettik. Annesi de yaşanan durum esnasında çok korkmuştu ama bebeğinin iyi olduğunu görünce kabin ekibimize teşekkürlerini iletti” şeklinde konuştu. “Yaşadığım duygu tarif edilemez” 8 yıldan beri Türk Hava Yolları’nda görev yaptığını ve her yıl düzenli olarak ilk yardım eğitimi aldığını ifade eden kabin amiri Serhat Tokat, bir bebeği hayatını kurtarmanın tarif edilemez bir duygu olduğunu dile getirdi. Tokat, “Bizlere olan güvenin bizler için gurur verici olduğunu belirtmek isterim. Çünkü bebeği hastalanan ve panik halindeki bir annenin hiçbir şey düşünmeden kendi canı dediği bebeği sizin kollarınıza emanet etmesi bize olan güvenini ortaya kokuyor. Diğer taraftan baktığınızda da elinizde bir canlı var ve buna müdahale etmek zorundasınız. Bugüne kadar öğrendiğiniz bütün uygulamaları eksiksiz bir şekilde yapmakla yükümlüsünüz. Bunları alınan eğitimler ve sürekli tekrarlanan pratikler sayesinde de sekteye uğramadan yapabildiğim için mutluyum. Tabi ki bu yaşadığım duygu tarif edilemez. Nefes almaya başladıktan sonra, annesinin gözünde o sevinci gördükten sonra hem bu şirkette bu eğitimleri aldığım için kendimle gurur duydum” dedi.