Hoşgeldiniz!

hayvan hakları

Break Dance Nostaljisi 00:20
Break Dance Nostaljisi 842.209 izlenme - 1 yıl önce Tam da 'alkışlarla yaşıyorum' tadında bir nostaljik video. Yani nostaljik bir iki görüntü ile geçmişe dönüp hoş anlar yaşamak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacak, adı nostaljik kendi antipatik görüntüler. Eh bu değişime benim de kendimce 'katkıda' bulunmam gerekiyordu, şimdi o görevi yerine getirmenin gönül huzuru içerisinde arkama yaslanabilirim.
İt Dalaşı ve Trajikomik Ayırma Yöntemleri 02:55
İt Dalaşı ve Trajikomik Ayırma Yöntemleri 6.165 izlenme - 6 ay önce Görüntüler nereden bilmiyorum fakat iki köpek dalaşmış, sarı köpek üstün gelmiş olacak ki ve diğerinin boğazına yapışmış bırakmıyor. bu duruma çevredekiler tepkisiz kalmıyor fakat köpekte bırakmamakta bir o kadar inatçı. su dökeni mi istersin sopayla vuranı mı elektirik şoku veren polisi mi kask ile vuran motorcu, kuyruğundan çekenler ve tekmeleyenleri mi hepsi var. bütün yöntemler deneniyor ve sonunda sarı köpek bırakmak zorunda kalıyor ve bu ilginç görüntüler ortaya çıkıyor...
Canlı Köpeği Çöp Arabası Presine Atan Çorum Belediyesi 02:02
Canlı Köpeği Çöp Arabası Presine Atan Çorum Belediyesi 5.404 izlenme - 7 ay önce Çorum'un Osmancık ilçesinde köpek önce muhtar tarafından vuruldu ardından belediye ekiplerince canlı canlı çöp pres arabasına atıldı. Ne diyelim inşallah cehennem diye bi yer vardır da bunların hesabı sorulur.
Karakol Bahçesinde Köpek Vuran Komiser Yardımıcısı 00:33
Karakol Bahçesinde Köpek Vuran Komiser Yardımıcısı 8.017 izlenme - 1 yıl önce İzmir Çiğli'de Komiser Yardımcısı M.A, ortada hiçbir şey yokken üç yıldır polislerin beslediği köpeği karakolun bahçesinde vurdu. Köpeğin adı EFE imiş. Efe'nin durumunun iyi olduğu söyleniyor. Hayvan severler yardım etmiş. Olaydan sonra M.A apar topar yıllık izne yollanmış ve silahına savcılık tarafından el konulmuş
Onların Gözünden - Dünya Tavuk Eti Endüstrisi 02:51
Onların Gözünden - Dünya Tavuk Eti Endüstrisi 2.942 izlenme - 9 ay önce Nerede çekildi ya da nasıl elime geçtiğini bilmiyorum hatta hatırlamak istemiyorum bile. O denli iğrenç ve mide bulandırıcı ki olanlar bir kez daha tüm dünya insanlığına inancımın kalmadığını anladım. İzlerken kanım dondu.
Evsiz Adamın Hayvanını Çalan Hayvan Hakları Savunucuları 00:32
Evsiz Adamın Hayvanını Çalan Hayvan Hakları Savunucuları 2.949 izlenme - 1 yıl önce Paris'de gerçekleşen olayda iki hayvan hakları savunucusu evsiz birinin yavru köpeğini zorla alıp uzaklaşıyor.Hayvanı çalınan adam ağlayarak peşlerinden koşmak dışında pek bir şey yapamamakta. Ayrıca bu PETA gibi hayvan hakları organizasyonlarının çaldıkları hayvanları öldürdükleri bilinmekte. Kaynak : http://www.huffingtonpost.com/nathan-j-winograd/peta-kills-puppies-kittens_b_2979220.html
Racing Extinction - Tüm Dünya Şarkı Söylüyor 04:52
Racing Extinction - Tüm Dünya Şarkı Söylüyor 636 izlenme - 7 ay önce Racing Extinction 2015 yapımı bir belgesel. Belgeselin ana konusu kaçak olarak avlanan hayvanlardır, nesilleri tükenmekte olan bu hayvanlar aktivistlerin sayesinde kurtarılmaya çalışılıyor. Belgesel boyunca dünyanın çeşitli yerlerinde avlanması yasak olan hayvanları inceliyor. Belgesel son sahnesi ise muhteşem... Müzik: Sia - One Candle
Ölmüş Kediden Çanta Yaptılar 02:25
Ölmüş Kediden Çanta Yaptılar 100 izlenme - 1 ay önce Yeni Zelandalı müzayede sitesi ‘TradeMe’, ölmüş kedilerden ürettiği bin 400 dolar değerindeki çantaları satışa sundu. Hayvan hakları savunucularının büyük tepkisini çeken söz konusu çantalar, ölmüş kedilerin kafası ve bedenleri doldurularak üretildi. Kedi tasarımlı çantaların satışa sunulmasının hayvanlara eziyet etmek anlamına gelmediğini belirten şirketin sözcüsü Logan Mudge, “Bu basit, sıradan bir çanta. Sadece hayvan derisini kullandık” ifadelerini kullandı. Söz konusu çantaların satışının acilen durdurulması gerektiğini savunan Hayvanları Kurtarın Örgütü (Save Animals Organization), “Bu yapılan vahşettir. Madem bunun sıradan bir durum olduğunu düşünüyorsunuz, aynı şekilde ölmüş insan kafasını kullanarak da bir çanta üretin. Bakın o zaman nasıl bir tepkiyle karşılaşıyorsunuz” açıklamasını yaptı.
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 00:49
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 1.145 izlenme - 1 yıl önce Sokak hayvanlarına yapına işkenceleri kabahat olmaktan çıkarıp, ceza kanunu ile yargılatacağız. Sabıkasına işleyip, herkesin bilmesini sağlayacağız.
Tarkan'dan Hayvan Haklarına Destek (1995) 00:36
Tarkan'dan Hayvan Haklarına Destek (1995) 766 izlenme - 1 yıl önce Megastar sevgili Tarkan'ın 1995 yılında Hayvan Haklarına Destek amaçlı yaptığı bir konuşmadır. Tarkan, her zaman farklıydı.Hiç bir zaman medyayla yüz göz olmadı ve hiç bir karartmalara aldırmadı. Sadece müziğini yaptı,şarkılarını söyledi ve biz Tarkan'ı bu yüzden çok sevdik, bu yüzden Tarkan, Türkiye'nin hatta dünyanın Megastar'ı olma ünvanına layık görüldü. İşte bu içeriği de nostaljik bir değer olur diye paylaşmanın yanında Tarkan'ın gerçek sanatçı olduğunu göstermek için paylaşmak istedim. Video, 1995 yılında Tarkan'ın hayatını anlatan Sahici Sahici programından bir kesittir. İyi izlemeler.
Çantayı Açınca Dehşete Düştüler 01:52
Çantayı Açınca Dehşete Düştüler 144 izlenme - 5 ay önce Bangkok'un en popüler alışveriş merkezlerinden birine açılan bir dükkan, içeri girenleri şoke etti. Tamamen egzotik hayvan derilerinden elde edildiği ilan edilen ürünleri yakından incelemek isteyen müşteriler, gördükleri manzara karşısında hayatlarının şokunu yaşadı.Reklam ajansı Ogilvy ve PETA, Bangkok’un en havalı alışveriş merkezlerinden birine bir dükkan açtı.Tamamen deri olduğunu iddia ettikleri çanta, mont, cüzdan, ayakkabı gibi ürünlerin içine ise bu ürünler için öldürülen hayvanların iç organlarını koydu. Elbette hem iç organlar, hem de deriler yapaydı. Mağazaya giren müşteriler, incelemek için ellerine aldıkları ürünleri yakından inceleyince hayatlarının şokunu yaşadı. 'Timsah derisi' eldivenlerin içi de yapay kan doluydu.'Yılan derisi' kemer, derinin yüzüldükten sonraki haliyle bırakılmış görüntüsündeydi. İşte ses getiren o kampanyanın videosu…
Küçük Bir Çocuğun Hayvanları Yemeyi Reddetmesi 02:30
Küçük Bir Çocuğun Hayvanları Yemeyi Reddetmesi 498 izlenme - 2 yıl önce Küçük bir çocuğun hayvanları yemek istemeyişiyle ilgili annesiyle diyaloğu. İnsanların hayvanları yemesinin tek nedenin genetik mirasımızda kalan aç gözlülük.
kurabiyenin sevgi gösterisi 02:07
kurabiyenin sevgi gösterisi 715 izlenme - 6 yıl önce sevildiğini insanlardan daha iyi anlıyorlar
Barinak Gönüllüleri Derneği Reklam Filmi 01:31
Barinak Gönüllüleri Derneği Reklam Filmi 295 izlenme - 2 yıl önce Barınak Gönüllüleri Derneği' nin hazırladığı, fazlaca mana yüklü reklam filmini izleyeceğiz.
Broiler Tavuklar Nasıl Yetistirilir? 01:34
Broiler Tavuklar Nasıl Yetistirilir? 281 izlenme - 1 yıl önce Broiler tavuk denilen ve fabrikavari tavukhanelerde vitaminler ile yetiştirilen et tavuklarının ne ortamlarda yetiştiğini ve et ticareti için hayvanların ne durumlarda yaşadığını göreceksiniz.
Kürk Nasıl Yapılır - Kısa Film 04:39
Kürk Nasıl Yapılır - Kısa Film 324 izlenme - 2 yıl önce 2008 yılı yapımı ödüllü bu animasyon kısa filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim, iyi seyirler..
Esaretten Kurtarılan Tavuklar 02:04
Esaretten Kurtarılan Tavuklar 375 izlenme - 2 yıl önce Animal Place adlı hayvan hakları gönüllülerinin bir yumurta fabrikasından kurtardığı 3 bin tavuk, hayatlarında ilk defa kafesin dışına çıkıyorlar. Kanatlarını açıp, kendi ayaklarıyla toprağa basıyorlar. Gönüllüler olmasaydı, yumurta fabrikası onlarla işini bitirdiğinde gazla öldürüp itlaf edecekti.
Hundepaten e.V 2016 27:16
Hundepaten e.V 2016 85 izlenme - 6 ay önce
Satın Aldığımız Bedenler 00:39
Satın Aldığımız Bedenler 59 izlenme - 5 ay önce Reklam ajansı Ogilvy ve PETA'dan oldukça etkileyici bir kampanya. Ne aldığınızın farkında mısınız? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Cin Ali'nin Topacı 00:23
Cin Ali'nin Topacı 300 izlenme - 2 yıl önce Belli bir yaşın üstündeki herkesin bildiği en basit oyuncaklardan bir tanesi de 'topaç'tır. Çöp adam Cin Ali'nin maceralarının neredeyse hemen hemen hepsinde bir 'sahne'de mutlaka bir topaç görünürdü. Bu oyuncakla oynamak için, ya ipi çevresine sarar sonra da yere fırlatır dönmesini sağlarsınız ya da biraz gelişmiş tiplerinde, tepesindeki zımbırtıyı kurup da bıraktığınız zaman topaç yerde kendi çevresinde dönmeye başlar. Videodaki arkadaş da bu mantıktan yola çıkarak, kendi köpeğini kurup yere bırakıyor ve 'fırdöndü' haline gelmesine de hep birlikte şahitlik ediyoruz. Hayvan Hakları Derneği bu videoyu görüp de site yönetiminden kaldırmasını isteyene kadar seyrettiniz seyrettiniz, sonra bir daha bulamazsınız önceden söylemiş olayım.
Milletin Saçını Çeken Tavşan (Hüzünlü Son) 01:00
Milletin Saçını Çeken Tavşan (Hüzünlü Son) 110 izlenme - 1 yıl önce Bir tavşan maskotu, milletin saçını arkalarından hunharca çekiyor. Ancak vermek istediği bir mesaj var, hüzünlü bir mesaj.
İnsanlık Dışı - Kısa Film 01:28
İnsanlık Dışı - Kısa Film 155 izlenme - 2 yıl önce Hayvanlara yapılan eziyet ve işkencelerle ilgili çok anlamlı bir video .
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 07:04
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 448 izlenme - 7 yıl önce vejetaryen kulubu turkıyewwwvejetaryenkulubucom
Hayvan Hakları Mevzuatı Nedir? 02:00
Hayvan Hakları Mevzuatı Nedir? 109 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/hayvan-haklari-mevzuati-nedir/ Sadık dostlarımızın sahip olduğu hakları ve bu haklara dair mevzuatı biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise Veteriner Hekim Özlem Yağan‘a kulak verelim. Sizin için hayvan hakları mevzuatının ne olduğunu sorduk, yanıtı için videomuza bekleriz.
Tuna Arman’dan Duyarlı Davranış 05:11
Tuna Arman’dan Duyarlı Davranış 399 izlenme - 6 yıl önce tiyatrocu tuna arman hayvan hakları için istiklal caddesi’nde oturacak.tiyatrocu tuna arman’dan hayvan hakları için eylem kararı....istanbul emniyet müdürlüğü’ne gelen tiyatro sanatçısı tuna arman istiklal caddesi’nde "hayvanlara yönelik şiddeti ve tecavüzü" protesto etmek amacıyla oturma eylemi yapmak için güvenlik şube müdürlüğü’ne dilekçe verdi.
Küçük Pansiyon - Ben Bir Hayvanım 06:50
Küçük Pansiyon - Ben Bir Hayvanım 119 izlenme - 2 yıl önce Hiç bir hayvan olduğunuzu düşündünüz mü ? Bir ayı ? bir boğa ? kedi ? köpek ? ya da minicik bir karınca ? Peki ya onlara yapılan zulümün size yapıldığını düşündünüz mü ? Biz düşündük. Ve hayvanların ağzından onların nelerle karşılaştıklarını sizlere anlattık. Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör tiyatro ekibi '' Küçük Pansiyon '' hayvan haklarını korumak ve savunmak amacıyla bu kısa filmi çekmiştir. Tek arzumuz sesimizi daha fazla duyurabilmek için bizleri desteklemeniz ve bu kısa filmi paylaşmanızdır :) Saygılar.
Her Şeyi Konuşalım 02 Mart 1016 - Tvem 01:39:21
Her Şeyi Konuşalım 02 Mart 1016 - Tvem 75 izlenme - 8 ay önce TVEM'İ İZLEMEK İÇİN; Digiturk 59. Kanal Tivibu 48. Kanal Teledünya 112. Kanal D-Smart 92. Kanal'ı AÇMANIZ YETERLİ... Program tekrarları ve daha fazlası için; www.tvem.com.tr
2 Dakikanızı Ayırıp İzleyin... 02:06
2 Dakikanızı Ayırıp İzleyin... 127 izlenme - 2 yıl önce 2 Dakikanızı Ayırıp İzleyin...
Irkçı Olmayın;  Kahraman Olun! 01:30
Irkçı Olmayın; Kahraman Olun! 74 izlenme - 1 yıl önce Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri ve hocaları tarafından hazırlanmış anlamı çok yüksek olan bir video. Emeğe sağlık arkadaşlar. çok başarılı bir video olmuş Irkçı olmayın, kahraman olun!
Can Hediye Edilmez! 01:41
Can Hediye Edilmez! 63 izlenme - 2 yıl önce Evcil bir hayvan almadan önce lütfen bu videoyu izleyiniz! Çocuğunuza, eşinize, sevgilinize, arkadaşınıza bir hayvan mı hediye etmeyi düşünüyorsunuz? Kesinlikle böyle birşey olamaz! Can Hediye Edilmez! Hayvan Hakları videolarımız için: