Hoşgeldiniz!

hayvan hakları

Break Dance Nostaljisi 00:20
Break Dance Nostaljisi 842.839 izlenme - 2 yıl önce Tam da 'alkışlarla yaşıyorum' tadında bir nostaljik video. Yani nostaljik bir iki görüntü ile geçmişe dönüp hoş anlar yaşamak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacak, adı nostaljik kendi antipatik görüntüler. Eh bu değişime benim de kendimce 'katkıda' bulunmam gerekiyordu, şimdi o görevi yerine getirmenin gönül huzuru içerisinde arkama yaslanabilirim.
Dikkat Çekmek Adına Kendilerini Dağlayan Veganlar 02:01
Dikkat Çekmek Adına Kendilerini Dağlayan Veganlar 5.061 izlenme - 7 ay önce Hayvan hakları için dayanışma çağrısı yapan veganlar, hayvanların yaşadığı acıları birebir yaşayarak durumu protesto etti.
Hayvan Haklarını En İlginç Şekilde Savunan Grup 02:38
Hayvan Haklarını En İlginç Şekilde Savunan Grup 4.067 izlenme - 9 ay önce Londra'da hayvan haklarına yönelik protesto'da toplanan elemanlar, yaptıkları ilginç eylem ile dünya basınına oturmuş. Lafı hiç uzatmadan o ilginç eyleme tanıklık ediyoruz.
Keçiyi Kazığa Oturtup Pişirmek 17:40
Keçiyi Kazığa Oturtup Pişirmek 5.099 izlenme - 9 ay önce Keçinin kıllarını sıyırıp karnını pisliğini alıp, içini temizleyip kazığa oturtuyorlar. Sonra bir güzel yağlayıp döndüre döndüre pişiriyorlar. Ahlaksızca ve şerefsizce yapılan bir yemeğin zevkle pişirilip yenmesini izliyoruz.
Fil gösterisi bitti, sirk battı 01:00
Fil gösterisi bitti, sirk battı 2.320 izlenme - 6 ay önce Filler, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük sirklerinden birine iflas bayrağını çektirdi. 146 yıldır eğlence sektöründe bulunan The Ringling Bros. and Barnum & Bailey circus, fillerle yaptığı gösteriler sayesinde adını duyurmuştu. Fakat Bailey hayvan koruma dernekleri tarafından özellikle fillere zulüm etmekle suçlandı. Ardından da çok ağır bir para cezasına çarptırılan sirk yönetimi, programından fil gösterisini çıkardı. Bu karar sirkin de sonunun başlangıcı oldu:
İt Dalaşı ve Trajikomik Ayırma Yöntemleri 02:55
İt Dalaşı ve Trajikomik Ayırma Yöntemleri 7.259 izlenme - 1 yıl önce Görüntüler nereden bilmiyorum fakat iki köpek dalaşmış, sarı köpek üstün gelmiş olacak ki ve diğerinin boğazına yapışmış bırakmıyor. bu duruma çevredekiler tepkisiz kalmıyor fakat köpekte bırakmamakta bir o kadar inatçı. su dökeni mi istersin sopayla vuranı mı elektirik şoku veren polisi mi kask ile vuran motorcu, kuyruğundan çekenler ve tekmeleyenleri mi hepsi var. bütün yöntemler deneniyor ve sonunda sarı köpek bırakmak zorunda kalıyor ve bu ilginç görüntüler ortaya çıkıyor...
Karakol Bahçesinde Köpek Vuran Komiser Yardımıcısı 00:33
Karakol Bahçesinde Köpek Vuran Komiser Yardımıcısı 8.092 izlenme - 2 yıl önce İzmir Çiğli'de Komiser Yardımcısı M.A, ortada hiçbir şey yokken üç yıldır polislerin beslediği köpeği karakolun bahçesinde vurdu. Köpeğin adı EFE imiş. Efe'nin durumunun iyi olduğu söyleniyor. Hayvan severler yardım etmiş. Olaydan sonra M.A apar topar yıllık izne yollanmış ve silahına savcılık tarafından el konulmuş
Hayvan Hakları İçin Çöplükte Açlık Grevi Yapmak 00:59
Hayvan Hakları İçin Çöplükte Açlık Grevi Yapmak 1.033 izlenme - 5 ay önce Bartın'da sokak hayvanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla açlık grevi yapan 3 hayvansever, bununla ilgili yasaların uygulanmasını istedi.
Canlı Köpeği Çöp Arabası Presine Atan Çorum Belediyesi 02:02
Canlı Köpeği Çöp Arabası Presine Atan Çorum Belediyesi 5.620 izlenme - 1 yıl önce Çorum'un Osmancık ilçesinde köpek önce muhtar tarafından vuruldu ardından belediye ekiplerince canlı canlı çöp pres arabasına atıldı. Ne diyelim inşallah cehennem diye bi yer vardır da bunların hesabı sorulur.
Onların Gözünden - Dünya Tavuk Eti Endüstrisi 02:51
Onların Gözünden - Dünya Tavuk Eti Endüstrisi 3.045 izlenme - 1 yıl önce Nerede çekildi ya da nasıl elime geçtiğini bilmiyorum hatta hatırlamak istemiyorum bile. O denli iğrenç ve mide bulandırıcı ki olanlar bir kez daha tüm dünya insanlığına inancımın kalmadığını anladım. İzlerken kanım dondu.
Civcivlere Yapılan Hayvani Muamele 00:19
Civcivlere Yapılan Hayvani Muamele 3.847 izlenme - 2 yıl önce hepimizin küçükken bir civcivi olmuştur, sonra ölmüştür. ama bu video daha çok etkiledi beni. lan ben civcice dokunmaya çekiniyorum adamlar kasayla fırlatıyor. neyse, yoğun cıyak içerir.
Evsiz Adamın Hayvanını Çalan Hayvan Hakları Savunucuları 00:32
Evsiz Adamın Hayvanını Çalan Hayvan Hakları Savunucuları 3.052 izlenme - 2 yıl önce Paris'de gerçekleşen olayda iki hayvan hakları savunucusu evsiz birinin yavru köpeğini zorla alıp uzaklaşıyor.Hayvanı çalınan adam ağlayarak peşlerinden koşmak dışında pek bir şey yapamamakta. Ayrıca bu PETA gibi hayvan hakları organizasyonlarının çaldıkları hayvanları öldürdükleri bilinmekte. Kaynak : http://www.huffingtonpost.com/nathan-j-winograd/peta-kills-puppies-kittens_b_2979220.html
Oyuncak Gibi Sepette Satılan Yavru Köpekler  00:59
Oyuncak Gibi Sepette Satılan Yavru Köpekler 167 izlenme - 2 ay önce Hayvan haklarından anlamayan Çin'de bir pazardan sepet içnde satılan yavru köpekleri izlicez
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 00:49
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 1.156 izlenme - 2 yıl önce Sokak hayvanlarına yapına işkenceleri kabahat olmaktan çıkarıp, ceza kanunu ile yargılatacağız. Sabıkasına işleyip, herkesin bilmesini sağlayacağız.
Racing Extinction - Tüm Dünya Şarkı Söylüyor 04:52
Racing Extinction - Tüm Dünya Şarkı Söylüyor 653 izlenme - 1 yıl önce Racing Extinction 2015 yapımı bir belgesel. Belgeselin ana konusu kaçak olarak avlanan hayvanlardır, nesilleri tükenmekte olan bu hayvanlar aktivistlerin sayesinde kurtarılmaya çalışılıyor. Belgesel boyunca dünyanın çeşitli yerlerinde avlanması yasak olan hayvanları inceliyor. Belgesel son sahnesi ise muhteşem... Müzik: Sia - One Candle
Tarkan'dan Hayvan Haklarına Destek (1995) 00:36
Tarkan'dan Hayvan Haklarına Destek (1995) 830 izlenme - 2 yıl önce Megastar sevgili Tarkan'ın 1995 yılında Hayvan Haklarına Destek amaçlı yaptığı bir konuşmadır. Tarkan, her zaman farklıydı.Hiç bir zaman medyayla yüz göz olmadı ve hiç bir karartmalara aldırmadı. Sadece müziğini yaptı,şarkılarını söyledi ve biz Tarkan'ı bu yüzden çok sevdik, bu yüzden Tarkan, Türkiye'nin hatta dünyanın Megastar'ı olma ünvanına layık görüldü. İşte bu içeriği de nostaljik bir değer olur diye paylaşmanın yanında Tarkan'ın gerçek sanatçı olduğunu göstermek için paylaşmak istedim. Video, 1995 yılında Tarkan'ın hayatını anlatan Sahici Sahici programından bir kesittir. İyi izlemeler.
Ölmüş Kediden Çanta Yaptılar 02:25
Ölmüş Kediden Çanta Yaptılar 369 izlenme - 10 ay önce Yeni Zelandalı müzayede sitesi ‘TradeMe’, ölmüş kedilerden ürettiği bin 400 dolar değerindeki çantaları satışa sundu. Hayvan hakları savunucularının büyük tepkisini çeken söz konusu çantalar, ölmüş kedilerin kafası ve bedenleri doldurularak üretildi. Kedi tasarımlı çantaların satışa sunulmasının hayvanlara eziyet etmek anlamına gelmediğini belirten şirketin sözcüsü Logan Mudge, “Bu basit, sıradan bir çanta. Sadece hayvan derisini kullandık” ifadelerini kullandı. Söz konusu çantaların satışının acilen durdurulması gerektiğini savunan Hayvanları Kurtarın Örgütü (Save Animals Organization), “Bu yapılan vahşettir. Madem bunun sıradan bir durum olduğunu düşünüyorsunuz, aynı şekilde ölmüş insan kafasını kullanarak da bir çanta üretin. Bakın o zaman nasıl bir tepkiyle karşılaşıyorsunuz” açıklamasını yaptı.
Küçük Bir Çocuğun Hayvanları Yemeyi Reddetmesi 02:30
Küçük Bir Çocuğun Hayvanları Yemeyi Reddetmesi 725 izlenme - 2 yıl önce Küçük bir çocuğun hayvanları yemek istemeyişiyle ilgili annesiyle diyaloğu. İnsanların hayvanları yemesinin tek nedenin genetik mirasımızda kalan aç gözlülük.
kurabiyenin sevgi gösterisi 02:07
kurabiyenin sevgi gösterisi 715 izlenme - 7 yıl önce sevildiğini insanlardan daha iyi anlıyorlar
Çantayı Açınca Dehşete Düştüler 01:52
Çantayı Açınca Dehşete Düştüler 192 izlenme - 1 yıl önce Bangkok'un en popüler alışveriş merkezlerinden birine açılan bir dükkan, içeri girenleri şoke etti. Tamamen egzotik hayvan derilerinden elde edildiği ilan edilen ürünleri yakından incelemek isteyen müşteriler, gördükleri manzara karşısında hayatlarının şokunu yaşadı.Reklam ajansı Ogilvy ve PETA, Bangkok’un en havalı alışveriş merkezlerinden birine bir dükkan açtı.Tamamen deri olduğunu iddia ettikleri çanta, mont, cüzdan, ayakkabı gibi ürünlerin içine ise bu ürünler için öldürülen hayvanların iç organlarını koydu. Elbette hem iç organlar, hem de deriler yapaydı. Mağazaya giren müşteriler, incelemek için ellerine aldıkları ürünleri yakından inceleyince hayatlarının şokunu yaşadı. 'Timsah derisi' eldivenlerin içi de yapay kan doluydu.'Yılan derisi' kemer, derinin yüzüldükten sonraki haliyle bırakılmış görüntüsündeydi. İşte ses getiren o kampanyanın videosu…
Broiler Tavuklar Nasıl Yetistirilir? 01:34
Broiler Tavuklar Nasıl Yetistirilir? 346 izlenme - 2 yıl önce Broiler tavuk denilen ve fabrikavari tavukhanelerde vitaminler ile yetiştirilen et tavuklarının ne ortamlarda yetiştiğini ve et ticareti için hayvanların ne durumlarda yaşadığını göreceksiniz.
Barinak Gönüllüleri Derneği Reklam Filmi 01:31
Barinak Gönüllüleri Derneği Reklam Filmi 317 izlenme - 2 yıl önce Barınak Gönüllüleri Derneği' nin hazırladığı, fazlaca mana yüklü reklam filmini izleyeceğiz.
Kürk Nasıl Yapılır - Kısa Film 04:39
Kürk Nasıl Yapılır - Kısa Film 375 izlenme - 2 yıl önce 2008 yılı yapımı ödüllü bu animasyon kısa filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim, iyi seyirler..
Esaretten Kurtarılan Tavuklar 02:04
Esaretten Kurtarılan Tavuklar 404 izlenme - 2 yıl önce Animal Place adlı hayvan hakları gönüllülerinin bir yumurta fabrikasından kurtardığı 3 bin tavuk, hayatlarında ilk defa kafesin dışına çıkıyorlar. Kanatlarını açıp, kendi ayaklarıyla toprağa basıyorlar. Gönüllüler olmasaydı, yumurta fabrikası onlarla işini bitirdiğinde gazla öldürüp itlaf edecekti.
Cin Ali'nin Topacı 00:23
Cin Ali'nin Topacı 340 izlenme - 3 yıl önce Belli bir yaşın üstündeki herkesin bildiği en basit oyuncaklardan bir tanesi de 'topaç'tır. Çöp adam Cin Ali'nin maceralarının neredeyse hemen hemen hepsinde bir 'sahne'de mutlaka bir topaç görünürdü. Bu oyuncakla oynamak için, ya ipi çevresine sarar sonra da yere fırlatır dönmesini sağlarsınız ya da biraz gelişmiş tiplerinde, tepesindeki zımbırtıyı kurup da bıraktığınız zaman topaç yerde kendi çevresinde dönmeye başlar. Videodaki arkadaş da bu mantıktan yola çıkarak, kendi köpeğini kurup yere bırakıyor ve 'fırdöndü' haline gelmesine de hep birlikte şahitlik ediyoruz. Hayvan Hakları Derneği bu videoyu görüp de site yönetiminden kaldırmasını isteyene kadar seyrettiniz seyrettiniz, sonra bir daha bulamazsınız önceden söylemiş olayım.
Milletin Saçını Çeken Tavşan (Hüzünlü Son) 01:00
Milletin Saçını Çeken Tavşan (Hüzünlü Son) 151 izlenme - 2 yıl önce Bir tavşan maskotu, milletin saçını arkalarından hunharca çekiyor. Ancak vermek istediği bir mesaj var, hüzünlü bir mesaj.
İnsanlık Dışı - Kısa Film 01:28
İnsanlık Dışı - Kısa Film 178 izlenme - 2 yıl önce Hayvanlara yapılan eziyet ve işkencelerle ilgili çok anlamlı bir video .
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 07:04
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 451 izlenme - 7 yıl önce vejetaryen kulubu turkıyewwwvejetaryenkulubucom
Hayvan Hakları Mevzuatı Nedir? 02:00
Hayvan Hakları Mevzuatı Nedir? 130 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/hayvan-haklari-mevzuati-nedir/ Sadık dostlarımızın sahip olduğu hakları ve bu haklara dair mevzuatı biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise Veteriner Hekim Özlem Yağan‘a kulak verelim. Sizin için hayvan hakları mevzuatının ne olduğunu sorduk, yanıtı için videomuza bekleriz.
Hundepaten E.v 2016 27:16
Hundepaten E.v 2016 85 izlenme - 1 yıl önce