Hoşgeldiniz!

hayvanları

Cinsiyet Değiştirip Horoz Olan Tavuk 01:24
Cinsiyet Değiştirip Horoz Olan Tavuk 2.309 izlenme - 5 gün önce Olacak iş değil ama bu da oldu. Aniden yumurtlamayı kesen tavuk, kendi kendine cinsiyet değiştirip horoz oldu. Tavuğun horoza dönüşmesi sahiplerini şoke etti. Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Hatice Çığır'ın tavuğu bir ay önce yumurtlamayı kesti. Ardından her sabah ötmeye başlayan tavuğun ibiği uzadı, küpeleri büyüdü. Tavuk şimdi tam bir horoza dönüştü. İnanması çok zor ama gerçek. Yıllardır tavuk üreten Mustafa ve Hatice Çığır çifti, bir süre önce gördükleri manzara karşısında adeta şaşkına döndü. Çünkü; 1 yıldır yumurta veren tavukları, bundan 1 ay önce yumurtlamayı aniden kesti. HER SABAH ÖTÜYOR Çığır çifti, tavuklarının hasta olup olmadığını araştırırken, günbe gün ondaki değişimi görünce neredeyse küçük dillerini yutacaktı. Tavuğun ibiği uzuyor, küpeleri büyüyor, üstelik kümesteki diğer tavuklara saldırmaya başlıyordu. Ancak ilginç tavuk bununla da kalmayıp, her sabah horoz gibi ötmeye başladı. Tavuğun her geçen gün biraz daha horoza dönüşmesi yaşlı çifti, tam anlamıyla şok etti. KOMŞULAR: UĞURSUZLUK! Çığır çifti, 'Tavuğumuz her gün düzenli olarak yumurtlarken, birden yumurtlamadan kesildi. Sonra da horoz olup çıktı. Şimdi diğer horozla birlikte her sabah ötmeye başladı. Bugüne kadar ne böyle bir şey duyduk ne de gördük' diyerek ne yapacaklarını şaşırdıklarını ifade ediyor. Komşularının tavuğunun birdenbire cinsiyet değiştirmesi, köy sakinlerini de şaşkına çevirdi. Horoz tavuğun görüntüsünü merak edenler, Çiğır çiftinin evine akın ediyor. Bazı komşular 'Onu evinizde barındırmayın, uğursuzluk getirir' derken, kimileri de 'Atıverin gitsin' diyerek, dönme tavuklarını kesmeye kıyamayan çifte öneri sunmayı da ihmal etmiyor.
Dünyanın En Büyük Hayvanlari 01:34
Dünyanın En Büyük Hayvanlari 984.497 izlenme - 9 yıl önce Gözlerinize inanamayacaksınız... Bu hayvanların boyutları o kadar büyük ki adeta farklı bir türe dönüşmüşler...
Gelincik 01:28
Gelincik 68.945 izlenme - 5 yıl önce Gelincik
Nocturnal Animals (Açılış Jeneriği) 02:54
Nocturnal Animals (Açılış Jeneriği) 4.242 izlenme - 3 ay önce Gece Hayvanları filminin ulan acaba şair burada ne anlatmak istiyor dedirten açılış jeneriği.neyin metaforu bu yoksa dr. nowzaradan virali mi
Ünlüler Sokak Hayvanları İçin Kamera Karşısına Geçti 03:12
Ünlüler Sokak Hayvanları İçin Kamera Karşısına Geçti 762 izlenme - 3 hafta önce Ünlü oyuncular hayvanların hediyelik eşya gibi satılması yerine barınaklarda ya da sokaklarda yaşayan hayvanların sahiplenilmesi için Kadıköy Belediyesi tarafından sürdürülen “Satın Alma Sahiplen” kampanyası için bir araya geldi. Kadıköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kampanyada Ayumi Takano, Ali Mert Yavuzcan, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Caner Cindoruk, Çiğdem Tunç, Ece Özdikici, Engin Hepileri, Lale Cangal, Levent Üzümcü, Melis Birkan, Meltem Yılmazkaya, Necip Memili, Özge Özder, Rojda Demirer, Seray Kaya, Sibel Taşçıoğlu, Şebnem Scheffer yer aldı.
Sahipsiz Sokak Hayvanları İçin Aşevi 02:59
Sahipsiz Sokak Hayvanları İçin Aşevi 903 izlenme - 2 hafta önce İstanbul'un Pendik ilçesinde yaşayan hayvansever ve hayırsever iş adamı Ünal Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek pişirilen "Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi" adını verdiği bir aşevi, sahipsiz köpeklerin bir süre kaldığı misafirhane ile yavru köpekler için yetimhane açmış.
Horoz Sesi 01:30
Horoz Sesi 24.411 izlenme - 5 yıl önce Horoz
dünyanın en küçük hayvanları 03:00
dünyanın en küçük hayvanları 76.837 izlenme - 9 yıl önce dünyanın en küçük hayvanları çok küçükler boyları 7-8 cm arası :( :)
hint horozları 01:09
hint horozları 103.805 izlenme - 7 yıl önce hint horozları
Yağ (Çiftlik Hayvanları) 05:46
Yağ (Çiftlik Hayvanları) 24.098 izlenme - 5 yıl önce Yağ (çiftlik hayvanları) çizgi film
Vahşi Hayvanları Tanıyalım | Çocuklar için Türkçe Eğitici Çizgi Filmler 03:03
Vahşi Hayvanları Tanıyalım | Çocuklar için Türkçe Eğitici Çizgi Filmler 4.123 izlenme - 7 ay önce Çizge TV'de Türkçe eğitici çizgi filmler kapsamının yedinci videosunda renkli sürpriz yumurtalar ile vahşi hayvanları ve seslerini öğreniyoruz (Aslan, kaplan, fil, timsah, maymun, ayı, kurt, domuz, yılan, gergedan).
İlk Kez Kar Gören Tavuklar 02:42
İlk Kez Kar Gören Tavuklar 12.573 izlenme - 4 yıl önce Uzun zamandır kapalı oldukları yerden çıkarılan tavuklar dışarıda kar ile karşılaşıyor, bakalım tepkileri nasıl oluyor.
Hayvanlara Şiddetin Önüne Geçmek İçin Kısa Film Çektiler 04:33
Hayvanlara Şiddetin Önüne Geçmek İçin Kısa Film Çektiler 1.033 izlenme - 3 ay önce Mardin'de aralarında doktor, gazeteci, öğretmen ve bilgisayar tamircilerinin de olduğu değişik meslek gruplarında olan bir grup hayırseverin kurduğu Mardin Hayvan Dostları Platformu, hayvanların yaşadıkları şiddete dikkat çekmek için bir kısa film çekti.
dunyanın en ilginç hayvanları 00:33
dunyanın en ilginç hayvanları 24.286 izlenme - 9 yıl önce hayretler içinde kalacaksınız
Bıldırcın 00:17
Bıldırcın 9.194 izlenme - 5 yıl önce Bıldırcın
Horoz 01:00
Horoz 11.222 izlenme - 5 yıl önce Horoz
Penguen Gibi Yürüyen Tavuk 01:41
Penguen Gibi Yürüyen Tavuk 5.659 izlenme - 2 yıl önce Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde Yunus Hasırcı isimli vatandaşın evinde beslediği tavuk penguen gibi yürümeye başlayınca ilgi odağı oldu. 10 civciv birlikte büyürken, içlerinden biri ağustos ayından bu yana penguen gibi yürümeye başladı. Tavuğun farklı yürüdüğünü görünce şaşırdığını söyleyen Yunus Hasırcı, "Evimde tavuk yetiştirerek hem etinden hem de yumurtasından yararlanıyorum. Mayıs ayında tavuklarımdan biri gurk oldu. Tavuğun altına on yumurta bıraktım. 21 gün sonra civcivler çıktı. İçlerinden biri geçen ağustos ayından bu yana penguen gibi yürümeye başladı. Yiyeceklerini normal yemekte ancak yürümesi penguen gibi hayret ettim" dedi. Penguen yürüyüşlü tavuk görenlerin ilgisini çekmeye başladı. Tavuğu kesmeyi düşünmediğini belirten Yunus Hasırcı, "Yaşadığı kadar yaşasın" diye konuştu.
Dünyanın En Büyük Hayvanları 05:12
Dünyanın En Büyük Hayvanları 4.057 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın En Büyük Hayvanları
Kesilmek İstemeyen Horoz Anne Diye Bagirdi 01:00
Kesilmek İstemeyen Horoz Anne Diye Bagirdi 3.996 izlenme - 3 yıl önce Karapınar'da inanılmaz ama gerçek bir horoz hikayesi.
Türkiye'nin En Güzel Adamı 01:48
Türkiye'nin En Güzel Adamı 2.388 izlenme - 1 yıl önce Kırklareli'de yaşıyan bu abimiz, okulunu bırakıp kendini sokak hayvanlarının daha iyi yaşaması için adamış. Yaptığı işin güzelliği yüreğine vurmuş. Helal olsun.
Dünyanın En Büyük Vahşi İneği 03:04
Dünyanın En Büyük Vahşi İneği 7.289 izlenme - 5 yıl önce Hem vahşi hem de kocaman; işte dünyanın en büyük ineği...
parti hayvanları-full eğlence 03:17
parti hayvanları-full eğlence 8.276 izlenme - 7 yıl önce parti hayvanları-full eğlence
Çiftlikte Hayvanlarla Bir Gün - Mutlu Çocuk 05:59
Çiftlikte Hayvanlarla Bir Gün - Mutlu Çocuk 4.146 izlenme - 2 yıl önce Çiftlikte hangi hayvanlar yaşar biliyor musunuz? seslerini tanıyor musunuz? bu videomuz da çiftlik hayvanlarını öğreneceğiz. bir çiftlikte hayvanlarla birlikte ne kadar güzel olur du değil mi? haydi birlikte izleyelim ve hayvanları tanıyalım. daha fazla video izlemek için bizi takip edebilirsiniz. www.izlesene.com/mutlucocuk.com
Üşümesinler Diye Tavuklarına Süveter Ören Kadın 01:15
Üşümesinler Diye Tavuklarına Süveter Ören Kadın 3.155 izlenme - 2 yıl önce Kış yaklaştığı için giysilerimizi kalınlaştırıyor, kazaklarımızı raflardan indiriyoruz. Ancak yedi milyar nüfusu olan şu dünyada özellikle bir kişi bundan fazlasını yapıyor: İngiliz Nicola Congdon. 25 yaşındaki bu genç kadın tavuklar için süveter örüyor. 60 kadar tavuğu var. Bunların yarısı daha önce tavuk çiftliklerinde yaşamış tavuklar. Özellikle bunlar kışları çok üşüyormuş. Nicola ve annesi çevrelerindeki tavuk çiftliklerinden de süveter siparişleri almaya başlamışlar; yani işleri büyütmüşler. İşleri büyütmüşler derken bunu ticari olarak yapmıyorlarmış; kazandıkları para Güney Afrika'ya bir AIDS yetimhanesine gidiyormuş. Şimdi tekrarlayalım: Bir kadın tavukları üşümesin diye süveter örüyor, çevresindeki tavuk yetiştiricileri de ona aynı sebepten ötürü sipariş veriyorlar, bu kadın kazandığı parayı AIDS yüzünden yetim kalanlara bağışlıyor. Buradaki iyiliğin seviyesi bizi aştı... Aşağıda süveterli tavukların fotoğraflarını görebilirsiniz.
Bagdadı 00:21
Bagdadı 3.993 izlenme - 5 yıl önce gaziantep nizip hasan ATAOGLU nun kuşları
Farkındalık İçin Gece Dışarda Kalmak 14:01
Farkındalık İçin Gece Dışarda Kalmak 2.256 izlenme - 1 yıl önce Farkındalık için yapılmıi bir video ben beğendim Urası da severim zaten.
Eğitici çizgi film - Doktor Mac Wheelie - Araba taşıyıcısı - Renkleri ve sayılari öğrenelim 05:17
Eğitici çizgi film - Doktor Mac Wheelie - Araba taşıyıcısı - Renkleri ve sayılari öğrenelim 2.863 izlenme - 2 yıl önce Bir araba taşıyıcısı oto galeriye gidiyor. Kaç tane araba taşıdığını sayalım; arabaların renklerine de bir göz atalım. Doktor Mac Wheelie'nin kaybettigi vidayı bulmasına yardım etmeye ne dersiniz?
( * ) Müzik Eşliğinde Balıklar ,,, 03:52
( * ) Müzik Eşliğinde Balıklar ,,, 1.417 izlenme - 2 yıl önce ' '' Müzik Eşliğinde Balıklar ,,, ' ' Şarkı Sözleri '' ( * ) Ankara - 2012 yılında Nazlıcan Türkü Evinde Türküler dinlediğim esnada Akvaryumda ki Balıkları Cep Tlf. ile çektim akvaryumdaki yüzen balıkları seyretmek İnsanı gerçekten de çok dinlendiriyor amatörce çektiğim görüntüleri umarım sizlerde beğenirsiniz iyi seyirler diliyorum ,,, Tamer Kaya 567 Kanalı Videosu'dur ,,,
Soğukta Aç Kalan Hayvanlara Yemek Götüren İnsanlar 03:22
Soğukta Aç Kalan Hayvanlara Yemek Götüren İnsanlar 267 izlenme - 4 ay önce Ankara patili dağında Kışın ortasında aç ve sevgiye muhtaç bir şekilde yaşama tutunmaya çalışan sokak hayvanlarına mama götüren güzel insanlar.
22:00
"Her şey Oyun Değil" Tüm Doğallığı İle Baharın Güzelliği (Sürpriz Son İçerir) 746 izlenme - 10 ay önce Youtube'un kanal ve video çöplüğünde, kanal sahiplerinin para para, izlenme abone dediği şu günlerde güzel insanları iyi bir çatıda toplamayı hedefledim. Ölürsek en azından arkamızda iz bırakalım. Bir izde Alkışlarlayaşıyorum.com da olmasını isterim. İlk baharın gelişiyle oluşan görsel şöleni sizlerle paylaşmak istedim. Yeşilin daha yeşil, mavinin daha mavi olduğu muazzam güzellikle birlikte hayvan dostlarımla harmanlayarak güzel ve doğal bir video olmasına ve bu ortamı sesimle bozmamaya fazlasıyla özen gösterdim. Sürpriz son olarak bahsettiğim kısımda ise tuvuklarımdan birinin yumurtlama anına şahitlik ediyoruz. Alışılmışın dışında bir doğal bu anıda görmeniz mümkün. Yapıcı ve geliştirice desteğinizi mutlaka beklerim :) Siz saygıdeğer Alkışlarlayaşıyorum üyerleride kanalımıza gelerek mevcut ve gelecek olan videoları takip edebilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCe7vV_3iTEPNOPg7p2Xf5rA Saygılar...