Hoşgeldiniz!

hayvansever

Hayvanlara Sopayla Saldıran Adamı Tek Yumrukla Yere Serdi 04:45
Hayvanlara Sopayla Saldıran Adamı Tek Yumrukla Yere Serdi 5.016 izlenme - 2 ay önce Aydın'da yıllardır sokak sokak dolaşıp hayvanlara mama dağıtan bir hayvansever kendisi ordan ayrılmadan gelen ve amacı o bölgedeki hayvanlara sopayla saldırmak olan adamı bir tek yumrukla yere serip kapıya bağlamış.
Hayvanseverle Karşılaşan Bahtsız Kaplumbağa 00:14
Hayvanseverle Karşılaşan Bahtsız Kaplumbağa 5.704 izlenme - 1 yıl önce Snapchatten video çekerek kaplumbağaların kurtarılması gerektiğini tüm dünyaya haykıran hayvanseverin mesajı sizlerle...
Karakol Bahçesinde Köpek Vuran Komiser Yardımıcısı 00:33
Karakol Bahçesinde Köpek Vuran Komiser Yardımıcısı 8.030 izlenme - 1 yıl önce İzmir Çiğli'de Komiser Yardımcısı M.A, ortada hiçbir şey yokken üç yıldır polislerin beslediği köpeği karakolun bahçesinde vurdu. Köpeğin adı EFE imiş. Efe'nin durumunun iyi olduğu söyleniyor. Hayvan severler yardım etmiş. Olaydan sonra M.A apar topar yıllık izne yollanmış ve silahına savcılık tarafından el konulmuş
Müge Anlı'dan Tepki Çeken Açıklama 01:08
Müge Anlı'dan Tepki Çeken Açıklama 8.341 izlenme - 3 yıl önce Müge Anlı, "Sokakta Köpekler Olur Mu? Hayvanseverlikle İlgisi Yok Bunun. Dünyanın Hiçbir Yerinde Yok Böyle Bir Durum" Diyerek Hayvanseverleri Kızdıracak Bir Açıklamaya İmza Attı!
Yavru Kedileri Teker Teker Ağaç Dallarından Kurtarmak 08:27
Yavru Kedileri Teker Teker Ağaç Dallarından Kurtarmak 1.835 izlenme - 6 ay önce yavru kediler ağaca nasıl tırmanmış,neden tırmanmış bilinmez ama video bütün duyguları yaşatıyor insana.İyi insanlar bu dünyanın şansı bence.iyi insanlara zarar gelmesin.
Hayvansever İnsanlar İyi'ki Varsınız 00:54
Hayvansever İnsanlar İyi'ki Varsınız 1.556 izlenme - 6 ay önce Kazakistan'da kaydedilen bu görüntüyü izlediğinizde 'İnsanlık ölmemiş' diyeceksiniz.
Hayvansever Çocuk 00:33
Hayvansever Çocuk 10 izlenme - 2 gün önce hayvansever çocuk
Pitbull Isıran Hayvansever 04:53
Pitbull Isıran Hayvansever 5.125 izlenme - 2 yıl önce istanbullu hayvansever bir arkadaş pitbull cinsi köpeklerin zararsız olduğunu kanıtlamayı kendine misyon edinmiş. Hayvana dişlerini geçirdikten sonra köpeğin tepkisiz kalması ise arkadaşın en büyük ispatı. Artık ikna olup olmamak size kalmış.
Camisini Sokak Kedilerine Açan Kedi Dostu İmam 00:30
Camisini Sokak Kedilerine Açan Kedi Dostu İmam 1.666 izlenme - 10 ay önce Soğuk havalar sadece insanları değil hayvan dostlarımızı da oldukça etkiliyor. Bir yandan soğukla mücadele ediyorlar bir yandan da yiyecek bulmaya çalışıyorlar. Birçok hayvansever onlara kucağını açıyor ve bu sevimli dostlarımızın soğuk kış günlerini rahat geçirmelerini sağlıyor. Bunlardan biri de Üsküdar Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin imamı Mustafa Efe. Cemaatin sosyal medya üzerinden gönderidği fotoğraflara ulaşmak için : http://imgur.com/a/k0aGo Gerçek İslam bu mu ?
Hayvanlara Yönelik Şiddet Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? - Sokak Röportajı 03:09
Hayvanlara Yönelik Şiddet Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? - Sokak Röportajı 2.185 izlenme - 3 yıl önce Her gün biraz daha artan ve sokaktaki dostlarımızı yaralamaya, sakat bırakmaya hatta öldürmeye varan, "Hayvanlara yönelik şiddet" hakkında konuştuk. cezasız kalan şiddet eğilimlerine, halk oldukça tepkili.
Leyna Noelani Ambron 01:18
Leyna Noelani Ambron 1.632 izlenme - 2 yıl önce Leyna Noelani Ambron
Hayvansever  Egeli Teyzenin Hoş Sohbeti 03:21
Hayvansever Egeli Teyzenin Hoş Sohbeti 580 izlenme - 12 ay önce Aydın Efeler ilçesinde bağlı Kızılcaköy Mahallesi’nde yaşayan 77 yaşındaki Meliha Kaya isimli kadının yaşam koşulları ve hayvan sevgisi görenleri şaşırtıyor. Kendini zor taşıyan yaşlı kadın yolda bulduğu bir yavru köpeği araçların ezmesinden endişe ederek pazar arabasına koyup kilometrelerce taşıyarak evine götürdü. Yaşlı kadının şefkatini gören yavru köpek ise pazar arabasındaki seyahatinde uyuyup kaldı. Edinilen bilgiye göre Aydın’ın Efeler İlçesi’ne bağlı Kızılcaköy Mahallesi’nde yaşayan ve bir süre önce eşi ölünce çocukları da dışarıda olduğu için yapayalnız kalan Meliha Kaya kimseye muhtaç olmamak için yol kenarlarından hurda malzeme toplamaya başladı. Hiç para harcamadan yaşamaya çalışan yaşlı kadın her gün sabah köyünden kalkıp Aydın-İzmir karayolu üzerinde yaklaşık 10 kilometrelik mesafede teneke kutu ve para edecek geri dönüşüm malzemesi arayıp bulduğu hurdaları satarak karnını doyurmaya çalışıyor. “BEN KİMSEYİ ÇİĞNEMİYORUM KİMSE BENİ ÇİĞNEMEZ” Karayolu kenarında oldukça tehlikeli bir uğraşı olmasına rağmen araçların kendisini ezmesinden hiç korkmayan yaşlı kadının özellikle hayvanlara olan şefkati görenleri şaşırtıyor. “Bu yolda bu şekilde yürümek tehlikeli değil mi? Araçlar sizi çiğnemesin?” sözüne “Ben kimseyi çiğnemiyorum. Kimse beni çiğnemez” diye cevap veren yaşlı kadın ilerlemiş yaşına ve tükenmiş takatine rağmen başka araçlar tarafından çarpılmasından endişe ettiği yavru köpeği de eli ile çektiği arcının içine koyup yavaş yavaş evine doğru yol almaya devam etti. Ülke insanlarının yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen milyonlarca kişinin barındırılıp bakıldığı Türkiye’nin en batısındaki Aydın şehrinde yaşayan 77 yaşındaki Meliha Kaya’nın zor hayat koşulları görenlerin yüreğini sızlatıyor. Yıllardır zor koşullarda yaşayan yaşlı kadının utancından ne valiliğe ne de kaymakamlığa müracaat etmediği öğrenilirken, gerek valilik gerekse yerel yönetimler Meliha Kaya’yı bulup derdine derman olursa yaşlı kadın ömrünün geri kalan kısmında rahat yüzü görecek.
Hayvansever Kızlarımız (Onur Sermik içerir) 01:55
Hayvansever Kızlarımız (Onur Sermik içerir) 378 izlenme - 11 ay önce Evet abi böyle bir şey yaptım çünkü listemde bir kız var devamlı böyle şeyler yapıyor sonra farkettim ki herkesin listesinde aslında böyle bir kız var ve hep böyle şeyler yapıyor.Haklı değil miyim?Bak bu bir stand-up videosu değil.
Bir Hayvanseverin İsyanı (+18 - Küfür İçerir) 03:00
Bir Hayvanseverin İsyanı (+18 - Küfür İçerir) 413 izlenme - 1 yıl önce Güneydoğu'da gazi düşmüş, 25 sene boyunca bu işe kendini adamış, ağzı güzel laf yapan bir hayvansever abimizin facebook'taki gruba olan serzenişi.
Köylü Milletin Tokatçısıdır (Bubama Kim Vurdu ?) 01:47
Köylü Milletin Tokatçısıdır (Bubama Kim Vurdu ?) 687 izlenme - 1 yıl önce meraklı amcanın veterinerin işine burnunu sokmasıyla gelişen olaylar. amca yılların verdiği alışkanlıkla dur ağzına bi çakayım susar zannediyor ancak pirleri panter emel olan hayvansever bir kadına vurduğunun henüz farkında değil. olayda kim haklı diye bi süre düşündüm kesinlikle ibnetor köylü amca haksız. sinirlendim orada olup ağzına burnuna dalmak istedim. bi ona bi buba buba diye bağıran kızına. yer misin yemez misin ver allahım ver. çok sinirlendim yine.
Eşekleri Evlendirdiler 03:32
Eşekleri Evlendirdiler 585 izlenme - 2 yıl önce Çankaya Hayvanseverler Platformu üyesi bir grup, Büyükçekmece Belediyesinin sahip çıktığı bir eşeği başka bir eşekle tanıştırıp, mühürlü ve imzalı 'Hayvanlar Arası Evlilik Cüzdanı' hazırlamasını protesto etti.
Sokak Hayvanlarına Akıllı Mamamatik 03:49
Sokak Hayvanlarına Akıllı Mamamatik 659 izlenme - 2 yıl önce Sokak Hayvanlarının Kent İmkanlarından Faydalanması İçin Çeşitli Çalışmalara İmza Atan Nilüfer Belediyesi, İlçenin Belirli Noktalarına Mamamatik Cihazları Yerleştiriyor. 'bayat Ekmek Kumbarası' İse Özellikle Evlerdeki Bayak Ekmeklerin Çöpe Atılarak İsraf Edilmesinin Önüne Geçiyor. nilüfer Belediyesi Çevreye Duyarlı Geri Dönüşümlü Beslenme Odaklarının İlkini Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda Hayata Geçirdi. ‘en Dost Kent Nilüfer’ Sloganıyla Sokak Hayvanları İçin Çeşitli Noktalarında Beslenme Odakları Oluşturan Nilüfer Belediyesi, Bunları Da Çevreye Saygılı Hale Getiriyor. Kapalı Pazaryeri Yanında Hayata Geçirilen Sokak Hayvanlarının Su Ve Mama İhtiyaçlarını Rahatlıkla Karşılayabilecekleri Geri Dönüşümlü Beslenme Odakları, Sokak Hayvanlarının Yemek Yiyebilmesini Sağlıyor. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Tarafından Hayata Geçirilen Projede, Bir Taraftan Atıkların Geri Dönüşümü Gerçekleşirken, Diğer Yandan Sokakta Aç Kalan Hayvanlar Da Karnını Doyuruyor. Mamamatiğin Ön Yüzünde Bulunan İki Gözün Bir Tanesine Şişelerdeki Su, Diğerine Boş Şişe Atıldığında, Alt Tarafta Bulunan İki Kap Birine Hayvan Maması, Diğerine İse Su Dolduruyor. yaptığımız Çalışma Türkiye’ye Örnek nilüfer’de Canlılar Ve Sokak Hayvanları İçin Bir Projeyi Daha Hayata Geçirmekten Dolayı Mutlu Olduklarını İfade Eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. M.mürsel Büyükçoban, “bir Çok Yaptığımız Beslenme Odakları, Otomatik Suluklar, Kedi Evleri Ve Güvercin Evlerinin Ardından Geri Dönüşümün Hayvanlara Mama Ve Su Olarak Yarar Sağladığı Bu Yeni Sistemi Türkiye’’deki İlklerden Biri Olarak Hayata Geçirdik. Bu Makine İle Nilüfer’de Var Olan Geri Dönüşüm Bilincini, Hayvanlar İçin Pozitif Katkı Yapar Hale Getirdik. Çalışma Arkadaşlarımız Gün Aşırı Atılan Pet Şişeleri, Mamaları Ve Su Haznesini Kontrol Ediyor” Diye Konuştu. bu Kumbara Başka Kumbara yapılan Çalışmalardan Bir Tanesinin De ‘bayat Ekmek Kumbarası’ Olduğunu İfade Eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. M.mürsel Büyükçoban, “özellikle Evlerde Yenmeyen Ve Bayat Olarak Çöpe Atılan Ekmeklerin İsraf Olmaması Konusunda Böyle Bir Çalışma Başlattık. Kumbaraya Atılan Bayat Ekmekler Yine Arkadaşlarımız Tarafından Alınarak Elden Geçirildikten Sonra Mama Yapılmak Üzere Kullanılıyor” Dedi.
Abdest Alırken Kedi Beslemek 00:34
Abdest Alırken Kedi Beslemek 207 izlenme - 10 ay önce Her geçen gün artan islam korkusuna karşı güzel bir video . bir de islam'a bu yönden bakmakta fayda var.
Galatasaray'dan Büyük Duyarlılık 01:33
Galatasaray'dan Büyük Duyarlılık 366 izlenme - 1 yıl önce Galatasaray Spor Kulübü, barınak hayvanlarının beslenmesi için Sarıyer Belediyesi ile işbirliği yaptı.
Kedi Evi - Kendin Yap 03:51
Kedi Evi - Kendin Yap 611 izlenme - 2 yıl önce Sokak kedilerinin soğuk kış günlerinde soğuktan donmalarını önlemek amacıyla, apartmanınızın ya da evlerinizin bahçelerinde kullanmak üzere, çok ucuz ve pratik kedi evi yapımı Edit: Güzel insanlar var lan bu dünyada.. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/99215/sokak-hayvanlari-icin-el-yapimi-barinak
Gelmiş Geçmiş En Kötü Hayvan Bakıcısı 03:02
Gelmiş Geçmiş En Kötü Hayvan Bakıcısı 334 izlenme - 2 yıl önce Ben anlayamadım şahsen bu herif hangi düşünceyle bunları bir araya toplayıp program yapmış. Lan belli işte birbirlerini yiyor hayvanlar, geçinemiyor garipler. Yalnız ikinci görüntüdeki maymunla papağana gülmemek elde değil.
Berber Dükkanında Köpekbalığı Beslemek 03:31
Berber Dükkanında Köpekbalığı Beslemek 351 izlenme - 2 yıl önce Zonguldakta avcıların ağına takılan bir köpekbalığı sonrasında da 2 hayvanseverin ağından kurtulamamış. Haber değeri taşımadığı halde haber yapılmaya çalışılan durum ancak bu kadar olur diyor ve haberi muhabir yapar anlayışıyla izlemenizi tavsiye ediyorum. 56. saniyeye de dikkatinizi çekerim.
Eskişehir'de Köpeği Tekmeleyerek Öldüren Cani (+18) 06:03
Eskişehir'de Köpeği Tekmeleyerek Öldüren Cani (+18) 405 izlenme - 2 yıl önce ESKİŞEHİR’de hayvanseverler, sokak köpeğini boğarak öldürdüğü öne sürülen H.A.’ya tepki gösterdi. Hayvanseverler ’Kınıyoruz’ yazılı siyah çelengi köpeğin öldürüldüğü boş arsaya bıraktı...Bu tarz hayvanlara işkence edenlerin mutlak şekilde idam edilmesi lazım.
ne var ne yok? (duyarlı aile) 06:13
ne var ne yok? (duyarlı aile) 1.414 izlenme - 7 yıl önce hayvanlara ve çevreye aşırı derecede duyarlı bir ailenin maceraları...
Kuduruklar 02:29
Kuduruklar 183 izlenme - 2 yıl önce Kedilerimin Bir Günü. Bu sunumda, 16 Kasım 2014 tarihinde evlat edindiğimiz ve İnci adını verdiğimiz kedimiz ile 13 Aralık 2014 tarihinde evlat edindiğimiz Minnoş isimli kedilerimizin sıradan ev halleri yer almaktadır. Keyifli seyirler ;-) Not: Sunum hazırlanırken henüz Minnoş'a isim vermemiştik. Bu nedenle onu "Minik Kız" şeklinde çağırmaktaydık.
Özgür Suriye Ordusu'ndan Hayvanseverleri Kızdıracak Saldırı 01:29
Özgür Suriye Ordusu'ndan Hayvanseverleri Kızdıracak Saldırı 153 izlenme - 2 yıl önce Havada uçana kaçana roketatarlarla saldırıp, ardından da hedefi vurmanın zafer sevinci ile tekbir getiren Suriyeli muhaliflerin görüntülerine artık alıştık ama böylesini hiçbir yerde görmediğinize eminim. Meşhur grafiti sanatçısı Banksy çok güzel bir çalışmaya imza atmış. Güldürürken düşündüren, beyin tokatlayan bir video.
Denek Hayvanların Hayvanseverler Tarafından Kurtarılması 01:13
Denek Hayvanların Hayvanseverler Tarafından Kurtarılması 109 izlenme - 2 yıl önce Labaratuvar ortaminda deney yapilmak icin toplanan hayvanlari, hayvansever maskeli grup serbest birakiyor ve ortaligi dagitiyor. Hayvanlarin gözlerinden mutluluk okunuyor. Cok güzel bir video. Izlemenizi tavsiye ederim.
Ayağı Kopan Eşeğe Protez Taktıran Gülsüm Öğretmen 01:45
Ayağı Kopan Eşeğe Protez Taktıran Gülsüm Öğretmen 155 izlenme - 2 yıl önce Mersin'in Silifke İlçesi'nde resim öğretmeni Gülsüm Sağlam, kızının sokakta bulup eve getirdiği sol ayağı kopmuş eşeğe protez ayak taktırdı. Hayvansever Gülsüm Sağlam, kızının eve getirdiği eşeğin çok kötü durumda olduğunu ve tekrar yürüyebilmesi için protez ayak taktırmaya karar verdiğini söyledi. Daha sonra protez uygulamasının eşeklerde uygulanıp uygulanamayacağını araştırmaya başladığını belirten Sağlam, "Kızım 3,5 ay önce sol ön ayak bileği kopmuş bir eşeği eve getirdi. Eşek çok kötü durumdaydı. Bakımını üstlenmeye karar verdim çünkü savunmasız bir canlıya yardım etmek insanlık görevimiz. Protez takılıp takılmayacağını araştırmaya başladım. Bir medikalcı olumlu yanıt verdi ve bana yardım etmek için geldi. Şu anda protez tam olarak ayağına tam oturmuyor. Biraz zaman geçmesi gerekiyor, adaptasyon çekebileceğinden dolayı" diye konuştu. İlçe merkezinde ikamet ettiği için eşeğin barınma sıkıntısı yaşadığını kaydeden Sağlam, hayvanseverlere yardım çağrısında bulunarak şöyle devam etti: "Yaşadığım ev ilçe merkezinde olduğu için komşularım rahatsız olabilir. Uzun süre bu şekilde bakma şansım yok çünkü komşularımdan şikayetler gelebilir. Sahiplenmek isteyenlere verebilirim. Benim kalbim sahiplendirmeden yana. Eğer sahiplenmek istemezlerse de barınağa bırakmaktan başka çarem yok. Bu konuda yardımları bekliyorum."dedi.
Tuna Arman’dan Duyarlı Davranış 05:11
Tuna Arman’dan Duyarlı Davranış 400 izlenme - 6 yıl önce tiyatrocu tuna arman hayvan hakları için istiklal caddesi’nde oturacak.tiyatrocu tuna arman’dan hayvan hakları için eylem kararı....istanbul emniyet müdürlüğü’ne gelen tiyatro sanatçısı tuna arman istiklal caddesi’nde "hayvanlara yönelik şiddeti ve tecavüzü" protesto etmek amacıyla oturma eylemi yapmak için güvenlik şube müdürlüğü’ne dilekçe verdi.
Türk Askeri Dediğin Nedir? 00:47
Türk Askeri Dediğin Nedir? 50 izlenme - 11 ay önce Türk Askeri Dediğin Nedir? Bursa Jandarmasından örnek davranış. Karda yemek bulamayan hayvanlara yardım eden Bursa Jandarması.