Hoşgeldiniz!

hazımsızlık

Canan Karatay: Hazımsızlığınız Varsa İlaç Alacağınıza Ezine Peyniri Yiyin 02:54
Canan Karatay: Hazımsızlığınız Varsa İlaç Alacağınıza Ezine Peyniri Yiyin 928 izlenme - 3 ay önce İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay: “Türkiye'de 'Sende osteoporoz var' diye senelerce hanımlara hormonlar, ilaçlar verildi. İşte efendim Ezine peyniri hepsinin yerine geçer açıklamsında bulundu
Dr. Ümit Aktaş'tan hazımsızlık çayı tarifi 01:58
Dr. Ümit Aktaş'tan hazımsızlık çayı tarifi 14 izlenme - 3 hafta önce Dr. Ümit Aktaş, hazımsızlık şikayeti için sağlıklı beslenme önerileri sunuyor. Hazımsızlık sorunu için rezene, kimyon ve nane kullanarak özel bir çay hazırlıyor.
Bursaspor TV - Seda Çaplı ile Hazımsızlık Turu 04:32
Bursaspor TV - Seda Çaplı ile Hazımsızlık Turu 345 izlenme - 3 yıl önce Bursaspor'un Bursada Trabzonspor'a 2-0 yenilmesinin ardından Bursaspor TV'de gaza gelen fanatik bayan spiker, Trabzonluları korkaklıkla suçlayıp, heykelde (artık neresiyse) çatışmaya çağırıyor; - Lütfen, o arkanızda 'bize her yer trabzon' baskılı eşofman üstlerinizi giyip Heykele gelin lütfen, bekliyorum sizi.. gelemiyosunuz çünkü. (gitsek napcak acaba?)
Hazımsızlık Problemi Yaşamamak için Nelere Dikkat Edilmelidir? 00:52
Hazımsızlık Problemi Yaşamamak için Nelere Dikkat Edilmelidir? 188 izlenme - 4 yıl önce Uzun süren açlığın ardından birden midenin dolması, hazımsızlık sorununu da beraberinde getiriyor. Peki, Ramazan‘da hazımsızlık problemi yaşamamak için nelere dikkat etmeliyiz? Detayları Diyetisyen Serap Orak Tufan‘dan dinliyoruz. http://www.migrostv.com/hazimsizlik-problemi-yasamamak-icin-nelere-dikkat-edilmelidir/ Uzman röportajları için; http://migrostv.migros.com.tr/
Emirates'te Sahaya Meşale Atan Galatasaray Taraftarı 00:06
Emirates'te Sahaya Meşale Atan Galatasaray Taraftarı 202 izlenme - 3 yıl önce Dün gece oynanan Arsenal-Galatasaray maçında yenilgiyi hazmedemeyen Galatasaray taraftarının sahaya attığı meşaleleri izliyorsunuz. Bir Galatasaraylı olarak bu açıklamayı yapmaktan gocunmuyorum, bu takımı bu hale düşürüp 100 yıllık takımı rezil etmekte emeği geçen herkesin Allah belasını versin.
Mide Yanmasının Sebepleri Nelerdir? 00:30
Mide Yanmasının Sebepleri Nelerdir? 95 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, Mide Yanması Hakkında Bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, Kendi İçinde Birçok Yan Dala Ayrılmakla Beraber, Erişkin Hasta Grubunun Cerrahi Dışı Tüm Şikayetlerinin İlk Başvuru Merkezidir.dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),böbrek Hastalıkları,koroner Kalp Hastalıkları,kalp Yetersizliği,ritm Bozuklukları,hipertansiyon,lipid Düzeyi (Kolestrol,trigliserid) Bozuklukları,diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),obezite,karaciğer Hastalıkları,reflü, Gastrit, Ülser, Kabızlık, Kolit Gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,yaşlılık Ve Yaşlılığa Bağlı Sorunlar (Geriatri),ateşli Hastalıklar,romatizmal Hastalıklar Ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,ameliyat Öncesi Ve Sonrası Genel Değerlendirme Yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr mide Yanmasının Sebepleri Nelerdir? mide Yanmasının Sebepleri Midede Herhangi Bir Gastrit Bir Ülser Bir Kanser Veya Bir Reflü Varsa Veya Alkalen Reflü Gastriti Varsa Hastanın Bu Midede Yanma Ve Ekşimeye Sebep Olan Başta Sebeplerdir.
Hazımsızlık safra taşı habercisi olabilir mi? 00:23
Hazımsızlık safra taşı habercisi olabilir mi? 59 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk safra taşları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Hazımsızlık safra taşı habercisi olabilir mi? Hazımsızlık safra kesesi taşlarının bir habercisidir. Safra kesesi taşı olan kişilerde hazımsızlık görülür.
Hazımsızlık Yapan Alışkanlıklar 00:40
Hazımsızlık Yapan Alışkanlıklar 2 izlenme - 3 ay önce Genellikle yemek yerken ya da sonrasında karnın üst bölgesinde gelişen şişkinlik, bulantı, karın ağrısı ile erken doyma hissi… Sık sık geğirmek ve bağırsak gazında artışa eşlik edebilen kabızlık… Yol açtığı bu tür sorunlarla yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen, hatta sosyal hayattan bile koparabilen “hazımsızlık” günümüzde oldukça sık görülen bir problem. Öyle ki her 4 kişiden 1’i hazımsızlıktan dert yanıyor. Hazımsızlığa en sık beslenme ile yaşam alışkanlıklarımızda sıkça yaptığımız hatalı alışkanlıklar neden olsa da, daha pek çok etken bu problemin sorumlusu olabiliyor. Yrd. Doç. Dr. Özdal Ersoy hazımsızlığa yol açan alışkanlıkları anlattı, önemli önerilerde bulundu!