Hoşgeldiniz!

hepatit

Sokak Lezzetleri Serisi - Pakistan - Angry Burger 08:16
Sokak Lezzetleri Serisi - Pakistan - Angry Burger 2.312 izlenme - 7 ay önce pakistanın vazgeçilmezleri arasında olan angry burger yapımını izliyoruz
Hepatit C Nasıl Bulaşır? 01:09
Hepatit C Nasıl Bulaşır? 6.561 izlenme - 4 yıl önce Hepatit C'nin nasıl bulaştığı ile ilgili keyifli bir animasyon.
Www.benderimki.com Nasıl Çalışıyor ? 02:06
Www.benderimki.com Nasıl Çalışıyor ? 23.105 izlenme - 8 yıl önce ben derim ki... nedir ? nasıl çalışıyor ?
Hepatit B Hastası İle Taşıyıcısı Olmak Arasındaki Fark Nedir? 02:12
Hepatit B Hastası İle Taşıyıcısı Olmak Arasındaki Fark Nedir? 798 izlenme - 2 yıl önce Memorial Şişli Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çakaloğlu, Hepatit B hastalığı ve Hepatit B belirtileri hakkında bilgi verdi.
Alı Eren Hepatit B Ve C'yi Yendiğini Anlatıyor 05:50
Alı Eren Hepatit B Ve C'yi Yendiğini Anlatıyor 1.717 izlenme - 7 yıl önce hepatit b c nin bitkisel tedavisi www.lokmanhekimtayyar.com
Hepatit C Nedir? 03:35
Hepatit C Nedir? 1.360 izlenme - 4 yıl önce Hepatit C nasıl bir hastalıktır? Hepatit C'nin genotipleri nelerdir? Sonuçları nelerdir? Ne kadar yaygındır? Belirtileri nelerdir? Kimler Risk Taşımaktadır? Tüm bu sorulara cevap bulabileceğiniz Hepatit C Hastalığı hakkında bilgilendirici bir video.
Www.benderimki.com Domuz Gribi Kamuoyu Araştırması 13:49
Www.benderimki.com Domuz Gribi Kamuoyu Araştırması 2.600 izlenme - 8 yıl önce Ben derim ki... domuz gribi ile ilgili yapilan arastirma sonuçlari ile bugün tv ana haber bülteninde Isil Acikkar’in konugu oldu.
Hepatit C Tedavisi 05:36
Hepatit C Tedavisi 466 izlenme - 4 yıl önce Hepatit C Nasıl tedavi Edilir? Hepatit C genotipleri nelerdir? Dünyada kaçkişide Hepatit C vardır?
Hepatit Sarılık 13:06
Hepatit Sarılık 798 izlenme - 8 yıl önce hepatit hastalığı ve çeşitlerikaraciğer hastalığıdır.hepatit ahepatit bhepatit chepatit dhepatit ehttp//www.saglikpersoneliplatformu.com
Www.benderimki.com Sigara Tüketimi Araştırması 15:35
Www.benderimki.com Sigara Tüketimi Araştırması 1.786 izlenme - 8 yıl önce ben derim ki... sigara tüketimi, kapalı mekanlarda sigara içme yasağı ve sigaraya yapılan zamlar ile ilgili yapilan arastirma sonuçlari ile bugün tv ana haber bülteninde Isil Acikkar'in konugu oldu.
30 Sene Sonra ilk Kez Güneşi Gören Şempanzeler 01:54
30 Sene Sonra ilk Kez Güneşi Gören Şempanzeler 236 izlenme - 3 yıl önce Ineklerin ovaya salinmasi ile aklima gelen video, burada bulamadim ve ekledim: 30 yıl boyunca tıbbi testlerde denek olarak kullanılan şempanzelerin gün ışığını ilk defa gördükleri an dünyanın en çok konuştuğu görüntülerden biri oldu. Deney şempanzelerinin gün ışığını gördükleri an göz yaşartıcıydı. Şempanzeler gün ışığını görür görmez birbirlerine sarıldılar. YILLARDIR KAPALI TUTULUYORLAR Doğar doğmaz annelerinden ayrılarak Avusturya'da bir kampa götürülen ve HIV ve Hepatit virüsü araştırmaları için denek olarak kullanılan şempanzeler, çalışmaları yürüten ilaç firması satılınca başka bir çiftliğe getirildi. Çok uzun yıllar içeride kapalı tutulan şempanzelerin dış dünyaya adaptasyonu için çalışan bakıcıları, şempanzelerin özgürlüklerine kavuştuğu anı görebilmeyi çok uzun süredir beklediklerini söylediler.
Supeer Damar Konuşsana Birtanem 06:19
Supeer Damar Konuşsana Birtanem 274 izlenme - 7 yıl önce hepatit.dai
Super Damar - Hazin Geliyor 05:26
Super Damar - Hazin Geliyor 293 izlenme - 7 yıl önce yapım- hepatit.dai
Hepatit B Tedavisi Nasıl Yapılır? 02:15
Hepatit B Tedavisi Nasıl Yapılır? 66 izlenme - 2 yıl önce Memorial Şişli Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çakaloğlu, Hepatit B tedavisi ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Hepatit nedir ? Hepatit sebepleri nelerdir ?  01:23
Hepatit nedir ? Hepatit sebepleri nelerdir ? 64 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Akçan hepatit hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. Hepatit karaciğerin asıl işlev gören hücrelerinin her hangi bir nedenle saldırıya uğraması sonucu bu hücrelerin ölmeleriyle karakterize olan enflamasyon durumudur. Bunu yapan sebepler en sıklıkla viral sebeplerdir. Hepatit B, C, A ve E gibi sebepler bunun dışında toksinler, karaciğer yağlanması günümüzde ilk sıralara doğru çıkıyor. Değişik metabolik hastalıklar var. Demir depolanması, bakır depolanması gibi hastalıklar, alfa biranteripsin enzim eksikliği sık görülen durumlardır. Pirimierbilimer siroz, pirimiersiklorazon kolanjit gibisafra yollarıyla ilgili bazı otomin hastalıklar ve ayrıca otomin hepatit dediğimiz yine vücudun savunma sisteminin karaciğere direk saldırısıyla gidebilen değişik hepatit sebepleri olabilmektedir. Bunları da sıklık sırasına göre tabi karaciğer enzim yüksekliği ile karşımıza geliyor bu hastalar bu etolojik sebepler sıklık sırasına göre araştırılmalıdır.
hepatit 04:24
hepatit 70 izlenme - 8 yıl önce hepatit
Hepatit ve siroz arasındaki farklar nelerdir ? 01:31
Hepatit ve siroz arasındaki farklar nelerdir ? 55 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Akçan hepatit hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. Hepatit karaciğerde asıl işlev gören hücrelerin saldırıya uğramasıdır. Bu saldırı akut dönemde eğer saldırgan etken ortadan kaldırıldığı takdir de tamamen geriye normale dönüşebilir ve karaciğer sağlam bir şekilde sağlıklı bir şekilde işlev görmeye devam edebilir. Siroz da ise önce hepatit yapan bir eken mevcuttur bu etken belli bir sürenin dışında daha uzun sürelerde saldırıya devam etmiştir. Bunu dışında karaciğerde hem fonksiyon gören hücre kaybı olmaktadır hem de diğer yapısal elemanları da bozulmaya başlamaktadır. Bir nevi koruma mekanizması gibi görünse de normal hücreleri koruyacak şekilde fibroz dokular bunları çevrelemektedir. Bu bir süre sonra hücreleri koruma amacı gütse de gerçekte karaciğerin fonksiyonları yapamaz hale getirmektedir. Siroz da daha değişik kalıcı hasarlar olmakta ve fibroz bantlarla esas çalışan hücrelerin sayısı azalarak etrafı da çevrelenmektedir. Siroz toplamda hepatite göre kalıcı olan hasarlar şeklinde de söyleyebiliriz.
Hepatit Nedir? 03:02
Hepatit Nedir? 13 izlenme - 1 yıl önce Hepatit Nedir? - Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Neşat Bozkurtgil hepatit hakkında bilgilendiriyor.
3-6 ay arasında bebeklere hangi aşılar vurulmalı? 00:34
3-6 ay arasında bebeklere hangi aşılar vurulmalı? 52 izlenme - 3 yıl önce Bebeğin dördüncü ayında bebeğe beşli aşı yapılır. Hepatit B aşısının üçüncü dozu altıncı ayda yapılır.
Hastaların Dilinden: Sadullah Yıldız 01:28
Hastaların Dilinden: Sadullah Yıldız 79 izlenme - 4 yıl önce Hastaların Dilinden: Sadullah Yıldız
Yaşam ve Sağlık - 55. Bölüm - Prof. Dr. Cem Kalaycı, Gastroenteroloji Uzmanı 01:04:56
Yaşam ve Sağlık - 55. Bölüm - Prof. Dr. Cem Kalaycı, Gastroenteroloji Uzmanı 43 izlenme - 2 yıl önce Prof. Dr. Cem Kalaycı, Gastroenteroloji Uzmanı KARACİĞER Vücut fonksiyonlarının kusursuz işleyişinde büyük önem taşıyan biyokimyasal reaksiyonların gerçekleştiği hayati organ. 1,5 kilogramlık kütlesiyle karaciğer vücuttaki en büyük iç organdır. Karın boşluğunun en üstünde bulunan ve kısmen midenin üzerine gelen karaciğer iki lobdan oluşur. Karaciğere dışarıdan gelen kan hepatosit adı verilen karaciğer hücreleri tarafından işlenir. Ayrılan bileşikler ya depolanır ya da vücudun ihtiyaç duyduğu diğer bileşiklere dönüştürülür. Vücudun ihtiyaç duyduğu bileşikler yine karaciğer tarafından sentezlenmektedir. İşlemiş kan toplardamar aracılığıyla karaciğeri terk eder. Karaciğer hücrelerinin yerleştiği katmanların arasında ince safra kanalları bulunmaktadır. Hepatositler tarafından salgılanan safra yağların sindirimine yardım üzere on iki parmak bağırsağına salınmadan önce safra kesesinde depolanmaktadır. Vücuda alınan her türlü gıda, ilaç ya da bilinçli ya da bilinçsiz zararlı maddelerin son durağı karaciğerdir. Dolayısıyla karaciğer vücuda alınan tüm bu maddelerin iyi ya da kötü etkilerine doğrudan maruz kalmaktadır. Karaciğer kendini kolayca yenileyen bir organdır. Bununla birlikte hepatit C gibi ağır hastalıklar karaciğerde kalıcı hasarlara neden olmaktadır.   PINAR KAKAŞ: A9 TV ekranlarından merhaba değerli izleyenlerimiz. Dr. Oktar Babuna ile hazırladığımız programımızda bu hafta ülkemizin gastroenteroloji konusunda çok değerli ve çok başarılı olan Cem Kalaycı Hocamız bizlerle birlikte. Hoş geldiniz Hocam programımıza. CEM KALAYCI: Hoş bulduk. Sağolun çok teşekkürler. Önce çok teşekkür ederim bana bu davet nedeniyle. A9’u biliyoruz, gayet başarılı bir kanal. Bu programı da duyuyordum. Çok teşekkür ediyorum. Başlamadan önce beni buraya davet ettiğiniz çok teşekkür ediyorum. PINAR AKKAŞ: Biz çok teşekkür ediyoruz. İyi ki geldiniz, onur verdiniz, şeref verdiniz. OKTAR BABUNA: Evet, siz gastroenteroloji konusunda hakikaten Türkiye’nin en önde gelen hekimlerinden birisiniz. Dolayısıyla biz de ilminizden istifade etmek istiyoruz. Karaciğer çok geniş bir konu, karaciğerin hakikaten müthiş fonksiyonları var. Karaciğer tabii çok fonksiyonlu olduğu için çok işlevsel bir organ. Ona göre de hastalıkları da çok geniş bir konu. İsterseniz, karaciğer vücudumuza neler yapıyor, nasıl katkıları var bu şekilde başlayalım. CEM KALAYCI: Şöyle özetlenebilir dinleyicilerimiz için. Karaciğer hakikaten çok önemli bir organ. Aslında ilginç bir organ, vücudun hacim olarak en büyük organı karaciğer, çok büyük bir organ ve çok fazla fonksiyonları var. Karaciğerin fonksiyonu bize böyle öğretilirdi; vücudun biyokimya laboratuarı gibi. Bir çok kimyasal mekanizmanın yer aldığı organ olarak düşünülebilir ama pratik olarak söylersek aslında bir çok zararlı maddenin uzaklaştırıldığı bir organ. En başta alkolün vücuttan uzaklaştırıldığı organ. O yüzen alkol kullananların fazla miktarda alması karaciğeri risk altında tutuyor. Bir çok ilacın uzaklaştırıldığı organ. Sindirim için son derece önemli. Çünkü sindirimin çok önemli bir parçası olan safranın üretildiği organ. Safra bazen safra kesesinde yapılıyor zannedilir, halbuki safra karaciğerde yapılıyor. Safra kesesinde sadece gerektikçe kullanılmak üzere depolanıyor. Aslında kese güzel bir isim sadece bir kese. Safra üretiliyor, ilaçlar vücuttan uzaklaştırılıyor. Bazı ilaçlar karaciğerde etkin hale geliyor. Bazı ilaçları etkin halde olamadan yutuyoruz, karaciğer onu vücuda yarar hale getiriyor. Karaciğerin böyle çok fazla fonksiyonları var. Protein sentezi yapıtaşları olabiliyor. Karaciğerin fonksiyonları çok fazla. Onun için karaciğerin fonksiyonlarında olan bozukluk, mesela pıhtılaşmaların en önemli faktörlerinden biri. Karaciğer bozukluklarının önemli belirtilerinden biri, halsizlik olur, sarılık olur vs. ama çok önemli belirtilerinden biri pıhtılaşma fonksiyonu bozukluğu kanamalara sebep olabilir. http://www.a9.com.tr/izle/198019/Yasam-ve-Saglik/Yasam-ve-Saglik---55-Bolum---Prof-Dr-Cem-Kalayci-Gastroenteroloji-Uzmani A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sağlık Kontrolü - 2 Temmuz 2016 01:01:00
Sağlık Kontrolü - 2 Temmuz 2016 16 izlenme - 2 yıl önce Leyla Ataman ile Sağlık Kontrolü programında; Prof. Dr. Türker Şahiner ve Doç. Dr. Yakup Krespi ile yaşlılıkta beyin sağlığı, Prof. Dr. Birol Özer ile hepatit, Prof. Dr. Server Serdaroğlu ile cilt hastalıkları ve Prof. Dr. Ömer Göktekin ile stent tedavisine dair ayrıntılar ekrana geldi.
Siirt Valisi Ahmet Aydın'dan PKK'ya Çağrı 02:09
Siirt Valisi Ahmet Aydın'dan PKK'ya Çağrı 31 izlenme - 4 yıl önce Siirt Valisi Ahmet Aydın, küçük yaşta dağa kaçırılan çocuklarla ilgili PKK’ya çağrıda bulunarak, "Çocukları bırakın, anne ve babaların feryadını görün" dedi.