Hoşgeldiniz!

heron

Havacılık Tarihine Yön Veren Önemli İcatlar 01:24
Havacılık Tarihine Yön Veren Önemli İcatlar 1.034 izlenme - 4 ay önce İskenderiyeli Heron ile başlayan havacılık serüveni, yenilenebilir enerjiyle dünyanın etrafını dolanabilen uçağa kadar geldi. 2018'de ise şirketler pille çalışan yolcu uçağı üretmek için birbiriyle yarışıyor. Heron'dan bugünne havacılık tarihinin dönüm noktaları sizlerle.
Rokete Kafa Atan İnsansız Hava Aracı 01:07
Rokete Kafa Atan İnsansız Hava Aracı 544 izlenme - 3 yıl önce 2008 Güney Osetya Savaşında Mig 29 tarafından vurulup kendi sonunu kaydeden insansız hava aracının iç burkan görüntüleri.Bu kayıpla gürcistan hava kuvvetleri 4 uçaklık filosunun yüzde yirmibeşini kaybetmiştir.
Tek Hamlede Sincap Avlayan Balıkçıl 02:20
Tek Hamlede Sincap Avlayan Balıkçıl 345 izlenme - 4 yıl önce Büyük Mavi bir balıkçıl kuşu gözüne kestirdiği sincabı tek hamlede avlıyor.Küçük bir sincap türü olan gopher diye adlandırılan bu türü yakalaması pekte zor olmuyor. Hiç vakit kaybetmeden de bir güzel karnını doyuruyor.
Heron 00:26
Heron 173 izlenme - 5 yıl önce Kurzhaar Heron
Ördek Aportu 01:38
Ördek Aportu 191 izlenme - 7 yıl önce bafra ördek aportu
Uludere Heron Görüntülerinde Ne Var ? 04:07
Uludere Heron Görüntülerinde Ne Var ? 154 izlenme - 6 yıl önce Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi CHP'li Levent Gök, Uludere olayıyla ilgili Heron görüntülerinin izlenmesinin ardından açıklama yaptı. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde Uludere olayını incelemek üzere kurulan alt komisyon, olaya ilişkin Heron görüntülerini izledi.
heron 07:36
heron 51 izlenme - 6 yıl önce casus ucagın gözünden operasyon
kurzhaar heron ferma 01:19
kurzhaar heron ferma 109 izlenme - 7 yıl önce k.ismail özdemir bıldırcın ferması
kurzhaar heron vom özdemir 01:56
kurzhaar heron vom özdemir 84 izlenme - 7 yıl önce bafra bıldırcın avı
Milli İnsansız Hava Aracı (2009)  - Usta'nın Bir Günü 26:56
Milli İnsansız Hava Aracı (2009) - Usta'nın Bir Günü 57 izlenme - 3 yıl önce ''Bizde anca...'' cılara gelsin: Kale-Baykar ortaklığı, yakın menzil gece ve gündüz keşif ve gözlem maksatlı olarak geliştirilip üretilen Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk milli ve özgün mini sınıfı insansız hava araçlarını üretmiştir. İlk olarak 2007 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyonel olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Özel Kuvvetler, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Havacılık tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. 2012 yılında Katar'a gerçekleştirilen ihracatıyla Cumhuriyet tarihinde ilk yurtdışına satılmış milli hava aracı sistemi olma ünvanına da sahiptir. Teslim edilen sistemlerin 60,000 üzerinde uçuş sortisi bulunmaktadır. 300 adedin üzerinde üretilerek teslimatı yapılmıştır.
kurzhaarın su çalışması 01:06
kurzhaarın su çalışması 78 izlenme - 7 yıl önce bafralı ismail özdemir kurzhaar su çalışması
Bayraktar, Heron’un Pabucunu Dama Attı 00:51
Bayraktar, Heron’un Pabucunu Dama Attı 13 izlenme - 2 yıl önce İsrail yapımı insansız hava aracı (İHA) Heron’a rakip olarak Türk mühendisler tarafından üretilen Bayraktar, silahlı olması ve havada en uzun süre kalma rekoruna sahip olması dolayısıyla rakibinden çok daha üstün özelliklere sahip. Kale-Baykar ortaklığında geliştirilen yüzde yüz yerli İHA Bayraktar’la Türkiye, silahlı İHA üretip kullanabilen 6 ülkeden biri oldu. Bayraktar da hem havada en uzun süre kalma rekoru’na sahip olması hem de silah yüklenebiliyor olması dolayısıyla İsrail yapımı Heron’un önüne geçti.
Gil Scott-Heron - Home Is Where The Hatred Is 03:20
Gil Scott-Heron - Home Is Where The Hatred Is 26 izlenme - 3 yıl önce Gil Scott'la tanışmam çok yakın bir zamanda, yakın tarihin müziği konusunda doçentliği verebilecek bir arkadaşım sayesinde olmuştu. Dinledikçe dinledim, dinledikçe dinlettim. Evet, ben beğendiklerini arkadaşlarına zorla dinleten kimselerdenim. Ancak bu adamda durum farklı. Politik şeyler söyleyen, zamanın behrinde proto-rap yapmış biri. Nina Simone gibi biraz; öfkeli, kibirli. Mücadeleci. Kayıt 1971'den. Ses ise çok derinden. ''Kick it, quit it.''
gil scott-heron - the revolution will not be televised 02:50
gil scott-heron - the revolution will not be televised 36 izlenme - 7 yıl önce
Heron Formülünün İspatı (Bölüm 1) 10:50
Heron Formülünün İspatı (Bölüm 1) 26 izlenme - 4 yıl önce Heron Formülünün İspatı (Bölüm 1) Part 1 of Proof of Heron's Formula: https://www.khanacademy.org/math/geometry/basic-geometry/heron_formula_tutorial/v/part-...
Incredible String Band - The Half-Remarkable Question '68 05:05
Incredible String Band - The Half-Remarkable Question '68 26 izlenme - 7 yıl önce afraid this is only half of the item ı'm attempting to respond to. but hope the slightly better video quality compensates.
These Are Trails İn Eugene Oregon 03:35
These Are Trails İn Eugene Oregon 19 izlenme - 7 yıl önce songthese are days by 10000 maniacs. april 5 2007 .