Hoşgeldiniz!

hesap işletim ücreti

Banka 50 TLsini Kesince Böyle Delirdi 02:11
Banka 50 TLsini Kesince Böyle Delirdi 7.542 izlenme - 3 yıl önce Kart işletim ücreti kesilen garibanin haykırışı. Piskolojimi Bozdu Namıssızlar. İş Bankası Paramı Verin Olum diyerek herkesi oldukça güldürdü.
Türk Milletinin Sabrı - Hesap İşletim Ücreti 00:51
Türk Milletinin Sabrı - Hesap İşletim Ücreti 382 izlenme - 3 yıl önce Lokantada sipariş ettiğiniz yemeği getiren garson, hesap işletim ücreti adı altında bir ısırık alsa ne tepki verirdiniz? Türkiye'de bir banka hariç tüm bankalar yasal olmamasına rağmen müşterilerinin hesaplarından işletim ücreti adı altında haraç kesiyor. Bu duruma gönderme yapan hoş bir viral leklam olmuş. Alkışlıyoruz.
Bankalardan Hesap İşletim Ücreti Geri Alınabilir 01:36
Bankalardan Hesap İşletim Ücreti Geri Alınabilir 82 izlenme - 2 yıl önce Bankalarda vadeli vadesiz olmak üzere birçok kişinin hesabı vardır. Bu hesaplardan her yıl yüksek miktarda bedel hesap işletim ücreti adı altında banka tarafından kesilebilir. Kesilen miktar ve zaman bankadan bankaya farklılık gösterirken farklı bankalarda hesaba sahip olmak da zararı artırır. Ancak böyle bir kesintiyle karşılaşıldığında hukuki bir sürecin ardından para iade talebinde bulunulabilir. Kesintiye uğrayan parayı geri alabilmek için şu adımları izlemek gerekir: İlk aşamada bankanın mevcut hesabından, hesap işletim ücreti adı altında kestiği ücretleri gösteren makbuzların alınması gerekir. İnternet şubesinden alınan dekontlar da işe yarayacaktır. Makbuzlardaki bilgiler kullanılarak itiraz dilekçesi doldurulur. İadeli taahhütlü olarak bankanın genel merkezine gönderilir. Banka dilekçeyi genellikle uygun bulmayarak 30 gün içinde olumsuz cevabını bir yazı ile size iletir. Bunun üzerine bankadan gelen yazı ile birlikte örnek mahkeme kararını, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’nin dilekçesini, bankadan ya da internet şubesinden alınan kesintiyi gösteren dekontları ve kimlik fotokopisini hazırlamak gerekir. Ardından bankanın cevap gönderdiği tarihten 30 gün sonra, hazırlanan belgelerle birlikte, bağlı bulunan kaymakamlıktaki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurulur. Bu işlemelerin ardından yaklaşık olarak 2-3 aylık bir sürenin sonunda banka kesmiş olduğu hesap işletim ücretlerini hesaba yatırmış olur. Bu işlem 10 yıl geriye dönük olarak bütün kesintiler için yapılabilir. Bu nedenle kesinti makbuzlarını alırken ve dilekçeleri yazarken 10 yıl geriye dönük her kesintiyi eklemeye özen göstermek daha iyi olur. Son olarak, çoğu kişi hesabının olduğu banka ile ilişiği kalmasa bile hesabını kapattırmayı unutabilir. Bu da bankalara değişik isimler altında kesintiler yapabilmeleri için olanak yaratır. Uygulanan bir para kesintisi durumunda ise karmaşık hukuki prosedürlerle uğraşarak parayı geri alma çabası içine girmek yorucu olabilir. Birçok kişi yarı yolda hukuki mücadeleyi bırakabilir. Bu nedenle işin en başından önlem almak sorunsuz bir süreç için önem taşır.
Türk Milletinin Sabrı - Hesap İşletim Ücreti - 2 (Fırıncı) 00:51
Türk Milletinin Sabrı - Hesap İşletim Ücreti - 2 (Fırıncı) 94 izlenme - 3 yıl önce Daha önce lokantada vatandaşın tabağından tadımlık alan abimiz, şimdi de fırıncı olmuş sattığı ekmeklerin ucunu ısırıyor. Verilen tepki yurdum insanının sömürülmeye ne kadar alıştığını ortaya koyuyor. Bankaların kanunsuz olarak kestiği hesap işletim ücretine gönderme yapan Kuveyt Türk reklamlarının 2.'si. İşin içinde ekmek olması verilmek istenen mesaj açısından pek bir anlamlı olmuş. İlk video için buyrun: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/87661/turk-milletinin-sabri-hesap-isletim-ucreti