Hoşgeldiniz!

hezarfen

Rock'N Coke 2013 Başladı 00:55
Rock'N Coke 2013 Başladı 24.898 izlenme - 3 yıl önce İlki 2003’te Düzenlenen Ve Türkiye’yi Dünya Standartlarında Gerçek Festival Deneyimi İle Tanıştıran Rock’n Coke; Tam 10 Yıldır Coca-cola Tarafından Düzenlenmeye Devam Ediyor Ve Festival Kapsamında Dünyaca Ünlü Grupları Gençlerle Buluşturuyor.
Hezarfen Ahmet Çelebi  Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Videosu 13:01
Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Videosu 775 izlenme - 1 yıl önce HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TANITIM VİDEOSU
Hezarfen (Animasyon) 03:20
Hezarfen (Animasyon) 368 izlenme - 2 yıl önce Türk animasyon sanatçısı Tolga Arı’nın liderliğinde hazırlanan, Osmanlı İmparatorluğu’nda yaşamış ünlü Türk Muciti Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden gerçekleştirdiği uçuş deneyimini anlatan Hezarfen adlı kısa animasyon film, internette izlenmeye rekorları kırıyor. Tolga Arı’nın takım liderliğindeki bir ekiple hazırlanan kısa animasyon film, Galata Kulesi’nden kendi geliştirdiği kanatlarla uçmayı başaran Hezarfen Ahmet Çelebi’nin uçuş denemesi oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor. 1632 yılında, Galata Kulesi’nden Üsküdar’a uçarak geçmeyi planlayan Hezarfen’in atlama deneyiminden önce yaşadıkları ve o anda Galata’da bulunanlara yaşattıklarını konu alan animasyonu izleyeceksiniz.
İlk Uçan İnsanların Türkler Olmadığını Söyleyen Avrupalıları Haksız Çıkaran Adam 01:07
İlk Uçan İnsanların Türkler Olmadığını Söyleyen Avrupalıları Haksız Çıkaran Adam 70 izlenme - 4 ay önce Bazı Avrupalılardan ilk uçan Türk'ün Hezârfen Ahmed Çelebi olmadığını duyan kova yürekli abimiz onları haksız çıkarmanın peşinde.
İstanbul Kanatlarımın Altında - Final Sahnesi 01:36
İstanbul Kanatlarımın Altında - Final Sahnesi 287 izlenme - 2 yıl önce Tarih gerçekten de 4. Murat’ı kışkırtıp, Hezarfen Ahmet Çelebi’yi sürgüne yollayanların adını anmayacaktır. Halkın buyruğuna uyup uymadığını denetlemek için halktan biriymiş gibi meyhaneleri dolaşan ve alkol içenlerin kellesini uçuran 4. Murat’ı, 4. Murat’a içerken yakalandığı halde kellesini kurtarabilen dönemin ünlü ayyaşı Bekri Mustafa’yı, gezgin Evliya Çelebi’yi ve en büyük hayalini gerçekleştirmek uğruna ölümü göze alan Hezarfen Ahmet Çelebi’yi anlatacaktır tarih. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden uçma öyküsünü anlatan İstanbul Kanatlarımın Altında filminin final sahnesi.
Türk yapımı Animasyon (Hezarfen) 03:20
Türk yapımı Animasyon (Hezarfen) 231 izlenme - 2 yıl önce Türk yapımı Animasyon, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçuş denemesinin etrafında nasıl sonuçlar yarattığını anlatıyor. Animasyonun yönetmeni Tolga Arı. Onun yanında Romain Blanchet, Chung-yu Huang ve Remy Hurlin de yer alıyor.
Kilometre Taşları - Hezarfen Ahmet Çelebi 04:21
Kilometre Taşları - Hezarfen Ahmet Çelebi 253 izlenme - 2 yıl önce Dünya tarihinde,insanlığa yaptıkları katkılarla tanınan kişileri konu alan,kilometre taşları belgeselinin bu bölümünde,ilk uçan insan Hezarfen Ahmet Çelebi'nin hayatını öğreniyoruz efenim.
Hezarfen Ahmet Çelebi 05:03
Hezarfen Ahmet Çelebi 128 izlenme - 1 yıl önce HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Avrupa Birliği Erasmus   Projesi... 13:44
Avrupa Birliği Erasmus Projesi... 73 izlenme - 12 ay önce Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 97,628 Avroluk Avrupa Birliği Erasmus Projesi kabul edildi. Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan 97 bin 628 Avroluk Avrupa Birliği Erasmus Projesi kabul edildi.
Küçük Hezarfen 15.Bölüm 17:34
Küçük Hezarfen 15.Bölüm "Yağlı Güreş" 76 izlenme - 1 yıl önce 15.BÖLÜM “YAĞLI GÜREŞ” Altın, Gümüş, Bronz, Zeytinyağı, Kispet. Bunlar ne mi? İki yiğit çıktı meydana. İkisi de birbirinden merdane. Hezarfen ve arkadaşları kispetlerini giydikleri gibi soluğu meydan da alıyor. Ancak meydan da yenilmez bir adam var. Bakalım madalya kimin olacak.
Ezginin Günlüğü - Hezarfen 04:50
Ezginin Günlüğü - Hezarfen 143 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: İstavrit Çıkış Tarihi: 10.05.1993 Etnik Şarkı Sözleri: At elini cebine çıkar Üç güvercin iki zar Beş metre çiften kefen bezi İki de tavşan var At elini cebine çıkar İki para var kadar Avucu marpucu kalemucu Ha bir de muskan var İki kanat açılır geceye İki kanat uçabildiğince Birini yer katmış önüne Birine sevgi sığmaz cebine Uç mirim uç çelebim Hicaza kadar uç Padişah lütfu ne anlar Ayakucuma düş Uç mirim uç Bu yürek kafeste durur mu hadi uç Uç mirim uç Bu yürek aheste durur mu hadi uç Sarığımın kuşağı çözülse Düşse dalgalara Yelkovalar yelkenim kaçar Aklım poyrazda At elini cebine çıkar Bir bilet hicaza Bir mühür bir de mirasa Koynunda muska İki gözüm açılır görünce İki kanat uçabildiğince İki kanat sığmaz cebine İki kanat açılır sevince İki kanat açılır bilince Uç mirim ...
Küçük Hezarfen 6.Bölüm 17:35
Küçük Hezarfen 6.Bölüm "Kaybolan İnekler" 58 izlenme - 1 yıl önce 6.BÖLÜM “KAYBOLAN İNEKLER” Bülbül delisi ile gittikleri yeşillik alanda otlamakta olan bir grup inekle karşılaşırlar. Ve inekler bir zaman sonra ortadan kaybolur. Kaybolan ineklerin hırsızlar tarafından çalındığı anlaşılır.Çocuklar ineklerin kurtulmasını sağlar.
Uçtu Uçtu Hezarfen Uçtu 01:40
Uçtu Uçtu Hezarfen Uçtu 36 izlenme - 1 yıl önce Kimin söylediğini bilmediğim ve yıllardır da merak ettiğim "uctu uctu hezarfen uctu".söyleyeninin belli olmadığı garip garip şarkıları bulup çıkaran site:alkislarlayasiyorum.com...
İlk Uçan İnsanlar Türklerdir 01:07
İlk Uçan İnsanlar Türklerdir 114 izlenme - 2 yıl önce Bu videonun, yapacak hiçbir şeyi olmayıp da bir şeyler yapmak isteyen ve muhtemelen aynı öğrenci evini paylaşan bir grup teknolojiye hakim komik insan grubu tarafından oluştuğunu düşünüyorum. Hiçbir Avrupalının izlemediğini ümit ediyorum ve biz aslında böyle değildik.
Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi - Uçak Resimleri 05:10
Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi - Uçak Resimleri 58 izlenme - 1 yıl önce ERZİNCAN HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Küçük Hezarfen 2 Bölüm 17:15
Küçük Hezarfen 2 Bölüm 22 izlenme - 10 ay önce küçük bir çocuk, istanbul’un büyüleyici atmosferinde yaşanan masalsı bir serüven. acaba yüzyıllar önce yaşamış olan hezarfen ahmet çelebi, nasıl bir çocuktu? coşku dolu, heyecanlı ve kararlı. küçük hezarfen, büyük düşüne gittikçe yaklaşıyor. bir çocuk uçmak istiyor! küçük hezarfen, 2. bölümüyle sizlerle.
Küçük Hezarfen 4.Bölüm 17:17
Küçük Hezarfen 4.Bölüm "Köpek Balığı" 34 izlenme - 1 yıl önce 4.BÖLÜM “KÖPEK BALIĞI” Denizde heyecan verici karşılaşma. Hezarfen ve arkadaşları balık tutmak için gittikleri Haliç’ te köpek balığı ile karşılaşır. Ve bir kurtulma macerası sonrası olay tatlıya bağlanır. Deniz’ in keyfini çıkararak eğlenirler.
Küçük Hezarfen 1.Bölüm 15:28
Küçük Hezarfen 1.Bölüm "Paçanın Çizmesi" 28 izlenme - 1 yıl önce 1.BÖLÜM ”PAÇANIN ÇİZMESİ” Bu bölümde küçük Hezarfen ve arkadaşlarını tanırız. Ardından da Hezarfen’ in Paça için yapacağı çizmenin komik hikayesini izleriz. Paça bu çizmelerle izleyenleri epey güldürecek. Bakalım Paça’yı nasıl kurtaracak?
Hezarfen Ahmet Çelebi Animasyonu 03:20
Hezarfen Ahmet Çelebi Animasyonu 19 izlenme - 1 yıl önce Hezarfen Ahmet Çelebi, (d. 1609 - ö. 1640) 17. yüzyılda Osmanlı'da yaşamış Türk bilgini. Kendi geliştirdiği takma kanatlarla uçmayı başaran ilk insanlardan olduğu söylenmektedir. Türk animasyon sanatçısı Tolga Arı'nın liderliğinde hazırlanan, Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşamış ünlü Türk Mucidi Hezarfen Ahmet Çelebi'nin Galata Kulesi'nden gerçekleştirdiği uçuş deneyimini anlatan Hezarfen adlı kısa animasyon film, internette izlenmeye rekorları kırıyor. Tolga Arı'nın takım liderliğindeki bir ekiple hazırlanan kısa animasyon film, Galata Kulesi'nden kendi geliştirdiği kanatlarla uçmayı başaran Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçuş denemesi oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor. hezarfen ahmet çelebi
Küçük Hezarfen 5.Bölüm 17:27
Küçük Hezarfen 5.Bölüm "Yenilgi" 27 izlenme - 1 yıl önce 5.BÖLÜM “YENİLGİ” Sarayda geleneksel bilim yarışması düzenlenmektedir. Bütün çocuklar heyecanla yarışmaya hazırlanır. Hezarfen yarışmada iddialıdır. Ama ortaya ilginç bir sonuç çıkar. Yenilgi ve Kıskançlık duygularıyla baş etmeyi öğrenir.
djözkancan & bedev-i şua -cehennet in the rap 03:04
djözkancan & bedev-i şua -cehennet in the rap 161 izlenme - 6 yıl önce djözkancan & bedev-i şua -cehennet in the rap
Küçük Hezarfen 5 Bölüm 17:28
Küçük Hezarfen 5 Bölüm 15 izlenme - 10 ay önce küçük bir çocuk, istanbul’un büyüleyici atmosferinde yaşanan masalsı bir serüven. acaba yüzyıllar önce yaşamış olan hezarfen ahmet çelebi, nasıl bir çocuktu? coşku dolu, heyecanlı ve kararlı. küçük hezarfen, büyük düşüne gittikçe yaklaşıyor. bir çocuk uçmak istiyor! küçük hezarfen, 5. bölümüyle sizlerle.
Asc Koala feat. C.G.P & Hezarfen - Fıskiye 02:35
Asc Koala feat. C.G.P & Hezarfen - Fıskiye 44 izlenme - 1 yıl önce Asc Koala'nın İTTİFAK albümünden Fıskiye'ye çekilmiş HD video klip. UŞAKSPOR'umuza her alanda başarılar dileriz. Parçanın kaydı Snapshot Records'ta alınmıştır. Mix, mastering ve klip montajı Asc Koalaya aittir. *Parçada her şey tamamen parodi amaçlıdır, belli bir kişi yada kuruma kötü söylemde bulunulmamıştır. SÖZLER: C.G.P Fanboy sana bu track benimle delirerek Var mısın lan delip geçek yeni bi döneme girek Ben buyum lan bak huyumdan ödün vermem (kırarım lan) Fışkiye söz konusuysa tek rakibim Melih Gökçek Her bi ritim benim içim için farklı duygu Hiphop benim saklı kutum biraz sertim affı buyur buysa durum (Günaydın) amına kodumun Rap müzikte orospuya punch atarım uçkurum bu Söylediler en başında bu sektörde para varmış Bunu duydum girdim gruba sonrasında aman tanrım Buralarda ortam varmış yalan dolan bunlar kanka Beni böyle kandıranlar tez zamanda sakat kal inş Buralarda aga b gibiyim beni anlayan yok Tek kişilik forumdayım sanki beni banlayan yok Daha ünlü benden mahmut tuncer ve de jamiryo Benim için bi ilk oldu diğer şarkı manifesto Hezarfen Tek tasamız beat bulupta girsek bide Hezayla C.G.P kaçarsın çin seddine Hacı biz insek bile çıkarız Sen bilirsin ama kardeşim o kıza çakmış lan şimşek bile Piyasa köpeğimiz olsun lan pati verir her kul Küp varsa bende varım ha bide hem sensun Diğer adım hayalet hadi beni gel bul Kafamda deli sorular kadife mi len bu Sen önce öde koçum lan bana olan borcunu Nakarata almadık moruk Elçin Orçun'u Yolcuyum zirveye aga ama yok çulum Yoksulum Hezarfen kim ya popçu mu ? Bağırman gerekli wack abini de çağırman Ağırdan aldım da anlamadı sağırlar Dağılman sonuç lan genellikle yanılmam Hepinize selamlar huzurkentin bağrından Asc Koala Hacı düzden vermek varken istiyosun ters olanı Oyunumuz sayko burda soruları ben sorarım Müziğimiz uyuşturur kafasına bakarım Bu rap dediğinde pirim adamın anasını satarım Eskileri sildik aga bu laf artık pozitif Ben öyle bi punch attım ki surat astı 10 isim Sizler veletsiniz lunaparkın popisi Lan dünyaları fethederdi Burak artı Johnny Sins Rap nedir ki diyosanız gelip bizi biraz tanı Öyle gruba girceksen tek tabanca gir aslanım Yumruk atar küfrederim inan bana pis atlarım Lütfen ama lütfen artık ibo bana diss atmasın Dünden bugüne o mirasım farklılığım "Canım o benim değil ya hiphop'ın tatlılığı" Gangstalığı unut çocuk peace at bırak kılığı Snapshotla hiphop aynı B Buds'ın haklılığı
Okuyoruz 01:33
Okuyoruz 17 izlenme - 10 ay önce TÜM PERSONEL OKUYORUZ
 Hezarfen Ahmet Çelebi simülasyonu 01:36
Hezarfen Ahmet Çelebi simülasyonu 17 izlenme - 10 ay önce Bursalı bir firmanın özel yazılım ile geliştirdiği oyunlaştırılmış simülasyon, vücut hareketleriyle yön verilen Hezarfen Ahmet Çelebi ya da bir astronot formundaki üç boyutlu model sayesinde, çocuklara uçma hissi yaşatıyor.
Küçük Hezarfen 2.Bölüm 17:14
Küçük Hezarfen 2.Bölüm "Aynaların Gizemi" 17 izlenme - 1 yıl önce 2.BÖLÜM “AYNALARIN GİZEMİ” Küçük Hezarfen ayna dükkanında aynaların gizemini keşfeder. Ve bu keşif ona kütüphanedeki Leonardo Da Vinci’nin kitabına ulaşmak için ilham olur. Bu arada Hezarfen’ nin arkadaşının saati kaybolur. Ve okulun bahçesindeki kuyu saati bulmada onlara yardımcı olur.
Küçük Hezarfen 6 Bölüm 17:33
Küçük Hezarfen 6 Bölüm 10 izlenme - 10 ay önce küçük bir çocuk, istanbul’un büyüleyici atmosferinde yaşanan masalsı bir serüven. acaba yüzyıllar önce yaşamış olan hezarfen ahmet çelebi, nasıl bir çocuktu? coşku dolu, heyecanlı ve kararlı. küçük hezarfen, büyük düşüne gittikçe yaklaşıyor. bir çocuk uçmak istiyor! küçük hezarfen, 6. bölümüyle sizlerle.
Küçük Hezarfen 8.Bölüm 18:46
Küçük Hezarfen 8.Bölüm "Zehirli Kurbağalar" 15 izlenme - 1 yıl önce 8.BÖLÜM “ZEHİRLİ KURBAĞALAR” Padişah için yapılan saat kulesine bir suikast tertibi düzenlenir. Bir takım kişiler zehirli yeşil kurbağaları kullanarak akrep ile yelkovanı zehirlemiştir. Neyse ki Hezarfen ve arkadaşları açılıştan önce zehri temizler ve failleri ortaya çıkarır.
Küçük Hezarfen 14.Bölüm 18:44
Küçük Hezarfen 14.Bölüm "Tuz Hırsızları" 13 izlenme - 1 yıl önce 14.BÖLÜM “TUZ HIRSIZLARI” Eyvah tuz kalmamış. Yemekler tatsız tuzsuz. Ambarlar bomboş. Bu işin içinde bir iş var. Tuzun değeri daha ilk kaşıkta anlaşılıyor. Ve Hezarfen ile arkadaşları bu duruma da el atıyor.
Küçük Hezarfen 10.Bölüm 18:20
Küçük Hezarfen 10.Bölüm "Posta Güvercinleri" 12 izlenme - 1 yıl önce 10.BÖLÜM “POSTA GÜVERCİNLERİ” Bülbül delisinin bir sırrı vardır. Ve Hezarfen öğrenir. Posta güvercinleri. Aniden bir haber gelir. Hezarfen’in yardımı ile zor durumdaki Osmanlı gemisi kurtarılır.