Hoşgeldiniz!

hezarfen

Rock'N Coke 2013 Başladı 00:55
Rock'N Coke 2013 Başladı 24.989 izlenme - 4 yıl önce İlki 2003’te Düzenlenen Ve Türkiye’yi Dünya Standartlarında Gerçek Festival Deneyimi İle Tanıştıran Rock’n Coke; Tam 10 Yıldır Coca-cola Tarafından Düzenlenmeye Devam Ediyor Ve Festival Kapsamında Dünyaca Ünlü Grupları Gençlerle Buluşturuyor.
Küçük Hezarfen 17.Bölüm 16:44
Küçük Hezarfen 17.Bölüm "Lagari" 517 izlenme - 9 ay önce 17.BÖLÜM “LAGARİ” Kendi döneminde yaşamış olan bir başka Türk mucit olan Lagari Hasan Çelebi ile karşılaşır.İkisinin de hayali uçmaktır. Lagari uçuş denemeleri yaparken Hezarfen de ona yardım eder.
Küçük Hezarfen 18.Bölüm 17:04
Küçük Hezarfen 18.Bölüm "Ata Oyunu" 449 izlenme - 9 ay önce 18.BÖLÜM “ATA OYUNU” Hava çok sıcak. Yapılacak bir şey yok. Sıkıntı ile başlayan bir kırlara yolculuk. Yolda iki sevimli ihtiyarla karşılaşırlar.Ve bir oyun dededen toruna geçer.Ama ne oyun. Ata oyunumuz Mangala.
Küçük Hezarfen 25.Bölüm 17:08
Küçük Hezarfen 25.Bölüm "Nuh Tufanı" 422 izlenme - 9 ay önce 25. BÖLÜM “NUH TUFANI” Hezarfen ve arkadaşları tüm sınıfla birlikte tekne gezisine çıkarlar. Hocaları çocuklara nuh tufanı hikayesini anlatır çocuklar çok etkilenir.
Küçük Hezarfen 26.Bölüm 15:55
Küçük Hezarfen 26.Bölüm "Hezarfen'in Uçması" 400 izlenme - 9 ay önce 26.BÖLÜM “HEZARFENİN UÇMASI” Hezarfen uçmayı çok istemektedir. Bunu gerçekleşeceğine inanır. Büyüdüğünü ve galatadan uçtuğunu hayal eder.
Küçük Hezarfen 35.Bölüm 12:24
Küçük Hezarfen 35.Bölüm "Mısır Piramitleri" 393 izlenme - 9 ay önce 35.BÖLÜM “MISIR PİRAMİTLERİ” Memun, Abbasi Halifesi, Mısır piramitlerinin içindekileri keşfetmek için adamlarıyla tüneller kazmış, içeriye ilk kez girmiş, fakat içerideki taşları lahit sanarak büyük bir hata yapmıştır. Ondan sonrakilerin önünü açmıştır.
Küçük Hezarfen 27.Bölüm 12:13
Küçük Hezarfen 27.Bölüm "Yeni Arkadaşlar" 376 izlenme - 9 ay önce 27.BÖLÜM “YENİ ARKADAŞLAR” Bu bölümde hezarfeni yeni maceralara sürükleyecek yeni arkadaşıyla tanışır ve zamanda yolculuklar başlar.
Küçük Hezarfen 32.Bölüm 12:34
Küçük Hezarfen 32.Bölüm "Kristof Kolomb" 374 izlenme - 9 ay önce 32.BÖLÜM “KRISTOF KOLOMB” Kolomb, denizci. Yeni kıtalar ararken, Amerika kıtasını bulduğunu sanmış. Orası Amerika olmasa da yeryüzünde yeni bir toprak parçası daha keşfetmiş.
Küçük Hezarfen 28.Bölüm 12:57
Küçük Hezarfen 28.Bölüm "Batlamyus" 371 izlenme - 9 ay önce 28.BÖLÜM “BATLAMYUS” Batlamyus, astronom, bütün gezegenlerin Dünya’nın etrafında döndüğünü iddia ederek hata yapsa da bakış açısının değişmesini sağlamış.
Hezarfen Ahmet Çelebi  Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Videosu 13:01
Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Videosu 1.387 izlenme - 2 yıl önce HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TANITIM VİDEOSU
Küçük Hezarfen 30.Bölüm 12:32
Küçük Hezarfen 30.Bölüm "Kimyacı" 368 izlenme - 9 ay önce 30.BÖLÜM “KİMYACI” Maria, İskenderiyeli kimyacı. Farklı elementleri karıştırarak yeni bir element bulmaya çalışmış. Başarılı olamamış fakat bu konuda ilerleme kaydetmiş.
Küçük Hezarfen 42.Bölüm 12:16
Küçük Hezarfen 42.Bölüm "Bitlendik" 354 izlenme - 9 ay önce 42.BÖLÜM “BİTLENDİK” Okulda herkes kaşınmaktadır. Öğretmen de kaşınmaya başlayınca şüphelenir, kontrol yapar. Ve tam da düşündüğü gibi, çocukların saçlarının arasında zıplayan mini mini bitlere rastlar. Okul tatil olur. Öğretmen, eve gidip saçlarını kestirmelerini ve hamama gitmelerini söyler. Hezarfen eve gidince durumu anlatır. Babası hemen berbere götürmek için harekete geçer. Ama Minnak ben de geleceğim diye tutturunca mecburen onu da götürürler. Berber kalabalıktır. Bütün çocuklar babalarıyla birlikte berbere gelmiştir. Yakup da babasıyla sırasını beklemektedir. Hezarfen babası ile Yakup’un babası sohbet ederken onların da bir yandan saçları kesilir. Tabi bu arada Minnak iş başındadır. Havluları yere düşürür, sıcak sulara soğuk su, soğuk sulara kaynar su katar, sabunları yere düşürür. Derken bir anda dükkanda işler karışır. Müşteriler feryat etmeye başlar. Usta da bu hengamade Hezarfen’in saçının yarısını kesmeyi unutur. Dükkan karışınca babaları Minnak’ı ve Hezarfen’i aldığı gibi çıkar. Bu arada Paça’nın yokluğunu fark etmemişlerdir ta ki sokakta koştuğunu ve iki büyük çocuğun ellerindeki kırpma makası ile onu kovaladıklarını görene kadar. Paça’yı onların elinden kurtarırlar. Ama maalesef yünlerinin yarısı gitmiştir. Baba evin kapısını çalar. Anne kapıyı açtığında, karşısında saçının yarısı kesilmiş Hezarfen’i, saçları birbirine karışmış Minnak’ı, yünleri kırpılmış Paça’yı ve perişan düşmüş kocasını görünce ne olduğunu anlayamaz. Ama işleri yoluna koymak da ona düşer. Hezarfen’in saçını keser, Minnak’ınkini tarar. Paça’nın da yünlerinin hepsini kırpar. Paça kendini çıplak gibi hissettiği için ona yünden bir kazak giydirir Minnak ve yünleri de çabuk uzasın diye ‘saç uzatan ot’ yedirip Paça’yı teselli eder.
Küçük Hezarfen 34.Bölüm 13:40
Küçük Hezarfen 34.Bölüm "Venüsü Keşfetmek" 341 izlenme - 9 ay önce 34.BÖLÜM “VENÜSÜ KEŞFETMEK” Yunanlı bilim adamları, Venüs’ü keşfetseler de başlangıçta onun iki ayrı yıldız olduğunu sanıyorlardı.
Küçük Hezarfen 44.Bölüm 13:28
Küçük Hezarfen 44.Bölüm "Raziye Hala" 331 izlenme - 9 ay önce 44.BÖLÜM “RAZİYE HALA” Bu bölümde, Hezarfen’in anne ve babası Edirne’ye gittiği için Raziye Hala çocuklarla birlikte kalmaya gelir. Ve onlara harika bir masal gecesi yaşatır. Anlattığı geyik masalıyla, çocukların ilgisini canlı tutar. Sobanın başında, kestane kızartıp, elma yiyerek, hikayenin sonunu merakla beklerler. Dinledikleri masalı adeta yaşayan çocuklar, güzel bir gece geçirir..
Küçük Hezarfen 33.Bölüm 12:27
Küçük Hezarfen 33.Bölüm "Coğrafyacı El İdris" 358 izlenme - 9 ay önce 33.BÖLÜM “COĞRAFYACI EL İDRİSİ” El İdrisi, ünlü coğrafyacı. Bugünküne çok benzeyen Dünya haritasını çizmiş. Ama tabi ki eksikleri varmış, fakat arkasından gelenler onun açtığı yolu takip ederek, haritayı tamamlamıştır.
Küçük Hezarfen 36.Bölüm 13:02
Küçük Hezarfen 36.Bölüm "Leonardo Da Vinci" 357 izlenme - 9 ay önce 36.BÖLÜM “LEONARDO DA VİNCİ” Leonardo Da Vinci, ressam, mühendis, müzisyen, uçmak için tasarladığı aletler kendi döneminde işe yaramasa da sonraki yüzyıllar da insanlara ilham vermiş.
Hezarfen (Animasyon) 03:20
Hezarfen (Animasyon) 485 izlenme - 3 yıl önce Türk animasyon sanatçısı Tolga Arı’nın liderliğinde hazırlanan, Osmanlı İmparatorluğu’nda yaşamış ünlü Türk Muciti Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden gerçekleştirdiği uçuş deneyimini anlatan Hezarfen adlı kısa animasyon film, internette izlenmeye rekorları kırıyor. Tolga Arı’nın takım liderliğindeki bir ekiple hazırlanan kısa animasyon film, Galata Kulesi’nden kendi geliştirdiği kanatlarla uçmayı başaran Hezarfen Ahmet Çelebi’nin uçuş denemesi oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor. 1632 yılında, Galata Kulesi’nden Üsküdar’a uçarak geçmeyi planlayan Hezarfen’in atlama deneyiminden önce yaşadıkları ve o anda Galata’da bulunanlara yaşattıklarını konu alan animasyonu izleyeceksiniz.
İstanbul Kanatlarımın Altında - Final Sahnesi 01:36
İstanbul Kanatlarımın Altında - Final Sahnesi 429 izlenme - 2 yıl önce Tarih gerçekten de 4. Murat’ı kışkırtıp, Hezarfen Ahmet Çelebi’yi sürgüne yollayanların adını anmayacaktır. Halkın buyruğuna uyup uymadığını denetlemek için halktan biriymiş gibi meyhaneleri dolaşan ve alkol içenlerin kellesini uçuran 4. Murat’ı, 4. Murat’a içerken yakalandığı halde kellesini kurtarabilen dönemin ünlü ayyaşı Bekri Mustafa’yı, gezgin Evliya Çelebi’yi ve en büyük hayalini gerçekleştirmek uğruna ölümü göze alan Hezarfen Ahmet Çelebi’yi anlatacaktır tarih. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden uçma öyküsünü anlatan İstanbul Kanatlarımın Altında filminin final sahnesi.
Türk yapımı Animasyon (Hezarfen) 03:20
Türk yapımı Animasyon (Hezarfen) 284 izlenme - 3 yıl önce Türk yapımı Animasyon, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçuş denemesinin etrafında nasıl sonuçlar yarattığını anlatıyor. Animasyonun yönetmeni Tolga Arı. Onun yanında Romain Blanchet, Chung-yu Huang ve Remy Hurlin de yer alıyor.
Kilometre Taşları - Hezarfen Ahmet Çelebi 04:21
Kilometre Taşları - Hezarfen Ahmet Çelebi 345 izlenme - 3 yıl önce Dünya tarihinde,insanlığa yaptıkları katkılarla tanınan kişileri konu alan,kilometre taşları belgeselinin bu bölümünde,ilk uçan insan Hezarfen Ahmet Çelebi'nin hayatını öğreniyoruz efenim.
Hezarfen Ahmet Çelebi 05:03
Hezarfen Ahmet Çelebi 211 izlenme - 2 yıl önce HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Küçük Hezarfen 15.Bölüm 17:34
Küçük Hezarfen 15.Bölüm "Yağlı Güreş" 154 izlenme - 2 yıl önce 15.BÖLÜM “YAĞLI GÜREŞ” Altın, Gümüş, Bronz, Zeytinyağı, Kispet. Bunlar ne mi? İki yiğit çıktı meydana. İkisi de birbirinden merdane. Hezarfen ve arkadaşları kispetlerini giydikleri gibi soluğu meydan da alıyor. Ancak meydan da yenilmez bir adam var. Bakalım madalya kimin olacak.
İlk Uçan İnsanların Türkler Olmadığını Söyleyen Avrupalıları Haksız Çıkaran Adam 01:07
İlk Uçan İnsanların Türkler Olmadığını Söyleyen Avrupalıları Haksız Çıkaran Adam 77 izlenme - 1 yıl önce Bazı Avrupalılardan ilk uçan Türk'ün Hezârfen Ahmed Çelebi olmadığını duyan kova yürekli abimiz onları haksız çıkarmanın peşinde.
Küçük Hezarfen 6.Bölüm 17:35
Küçük Hezarfen 6.Bölüm "Kaybolan İnekler" 93 izlenme - 2 yıl önce 6.BÖLÜM “KAYBOLAN İNEKLER” Bülbül delisi ile gittikleri yeşillik alanda otlamakta olan bir grup inekle karşılaşırlar. Ve inekler bir zaman sonra ortadan kaybolur. Kaybolan ineklerin hırsızlar tarafından çalındığı anlaşılır.Çocuklar ineklerin kurtulmasını sağlar.
Avrupa Birliği Erasmus   Projesi... 13:44
Avrupa Birliği Erasmus Projesi... 84 izlenme - 2 yıl önce Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 97,628 Avroluk Avrupa Birliği Erasmus Projesi kabul edildi. Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan 97 bin 628 Avroluk Avrupa Birliği Erasmus Projesi kabul edildi.
İlk Uçan İnsanlar Türklerdir 01:07
İlk Uçan İnsanlar Türklerdir 179 izlenme - 3 yıl önce Bu videonun, yapacak hiçbir şeyi olmayıp da bir şeyler yapmak isteyen ve muhtemelen aynı öğrenci evini paylaşan bir grup teknolojiye hakim komik insan grubu tarafından oluştuğunu düşünüyorum. Hiçbir Avrupalının izlemediğini ümit ediyorum ve biz aslında böyle değildik.
Uçtu Uçtu Hezarfen Uçtu 01:40
Uçtu Uçtu Hezarfen Uçtu 58 izlenme - 2 yıl önce Kimin söylediğini bilmediğim ve yıllardır da merak ettiğim "uctu uctu hezarfen uctu".söyleyeninin belli olmadığı garip garip şarkıları bulup çıkaran site:alkislarlayasiyorum.com...
Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi - Uçak Resimleri 05:10
Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi - Uçak Resimleri 95 izlenme - 2 yıl önce ERZİNCAN HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Küçük Hezarfen 45.Bölüm 12:27
Küçük Hezarfen 45.Bölüm "Yakup'un Kardeşi" 22 izlenme - 9 ay önce 45.BÖLÜM “YAKUP’UN KARDEŞİ” Bu bölümde, Yakup’un bir kardeşi olur. O dönemin ve aslında günümüzde de devam etmekte olan geleneksel adetleri görürüz. Yakup bir kız kardeşi olsun isterken bir erkek kardeşi olur. Bunu kabullenmesi, evdeki düzenin oturması biraz zaman alacaktır. Bu süreçte en büyük destekçisi Hezarfen olur. Bebeğin olduğu ilk gün, en zorlu gündür, onu atlatınca gerisi daha kolay gelir.
Osmanlının İlk Uçan İnsanı Hezarfen Ahmet Çelebi 04:34
Osmanlının İlk Uçan İnsanı Hezarfen Ahmet Çelebi 16 izlenme - 6 ay önce İnsanoğlu, kuşları gözlemlemeye başladığı ilk günlerden beri hep onlar gibi gökyüzünde süzülmeyi istedi.Tarihte insanın uçma tutkusuyla ilgili ilk öykülerden biri Yunan Mitolojisindeki Daedalus ve oğlu İkarus'un efsanesidir.3000 yıllık bu efsaneye göre kaz tüylerinden yaptıkları kanatları takıp uçarak tutuklu oldukları girit adasından kaçmayı başarmışlardı. Çinlilerin MÖ 5. yüzyıllarda ilk uçurtmalarını havada uçurtmaya başlamaları ve ünlü seyyah Marco Polo’nun yaptığı Çin gezisinin ardından, rüzgarın etkisiyle uçan ve insan taşıyan uçurtmalarla ilgili öyküleri,insanların havada kuşlar gibi uçabilme hayalinin her dönem ve her toplumda var olduğunu göstermektedir. Bu konuda Genellikle iki insanı örnek aldığı söylenmektedir. Daha sonrasındaysa uçma konusuna meraklı başka önemli bir isim olan Leonardo Da Vinci'nin çizimlerini incelemişti. geçmişte yapılan denemelerde sadece kuşların ve böceklerin kanat hareketlerinin taklit edilmeye çalışılmasıydı. Ama unuttukları bir şey vardı. Rüzgarın gücü.. O,uçmanın formülünün kanat çırparak değil günümüzdeki planörler gibi rüzgarı kullanabilmekten geçtiğini düşünüyordu. Tüm bu düşüncelerine uygun bir biçimde kartal kanatları şeklinde tasvir edilen kendi kanatlarını oluşturdu. Yapılan bu çalışmaların nihayetinde En sonunda o gün geldi. Canı pahasına denediği uçma tutkusu ile insanların şaşkın bakışları altında boğazın üstünde süzülmeye başladı. Tarih sayfalarında bir tek Evliya Çelebinin seyahatnamesinde adı geçmesinden dolayı bazı tarihçiler böyle bir olayın gerçekleşme ihtimaline olanak vermiyorlar. Fakat bilimsel açıdan incelendiğinde bilim insanları böyle bir uçuşun olumlu rüzgar şartlarında gerçekleşebileceğini söylüyorlar.