Hoşgeldiniz!

hezarfen ahmet çelebi

HEZARFEN AHMET ÇELEBİ  MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TANITIM VİDEOSU 13:01
HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TANITIM VİDEOSU 733 izlenme - 12 ay önce HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TANITIM VİDEOSU
Hezarfen (Animasyon) 03:20
Hezarfen (Animasyon) 356 izlenme - 2 yıl önce Türk animasyon sanatçısı Tolga Arı’nın liderliğinde hazırlanan, Osmanlı İmparatorluğu’nda yaşamış ünlü Türk Muciti Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden gerçekleştirdiği uçuş deneyimini anlatan Hezarfen adlı kısa animasyon film, internette izlenmeye rekorları kırıyor. Tolga Arı’nın takım liderliğindeki bir ekiple hazırlanan kısa animasyon film, Galata Kulesi’nden kendi geliştirdiği kanatlarla uçmayı başaran Hezarfen Ahmet Çelebi’nin uçuş denemesi oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor. 1632 yılında, Galata Kulesi’nden Üsküdar’a uçarak geçmeyi planlayan Hezarfen’in atlama deneyiminden önce yaşadıkları ve o anda Galata’da bulunanlara yaşattıklarını konu alan animasyonu izleyeceksiniz.
Kilometre Taşları - Hezarfen Ahmet Çelebi 04:21
Kilometre Taşları - Hezarfen Ahmet Çelebi 250 izlenme - 2 yıl önce Dünya tarihinde,insanlığa yaptıkları katkılarla tanınan kişileri konu alan,kilometre taşları belgeselinin bu bölümünde,ilk uçan insan Hezarfen Ahmet Çelebi'nin hayatını öğreniyoruz efenim.
HEZARFEN AHMET ÇELEBİ 05:03
HEZARFEN AHMET ÇELEBİ 121 izlenme - 12 ay önce HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İstanbul Kanatlarımın Altında - Final Sahnesi 01:36
İstanbul Kanatlarımın Altında - Final Sahnesi 221 izlenme - 1 yıl önce Tarih gerçekten de 4. Murat’ı kışkırtıp, Hezarfen Ahmet Çelebi’yi sürgüne yollayanların adını anmayacaktır. Halkın buyruğuna uyup uymadığını denetlemek için halktan biriymiş gibi meyhaneleri dolaşan ve alkol içenlerin kellesini uçuran 4. Murat’ı, 4. Murat’a içerken yakalandığı halde kellesini kurtarabilen dönemin ünlü ayyaşı Bekri Mustafa’yı, gezgin Evliya Çelebi’yi ve en büyük hayalini gerçekleştirmek uğruna ölümü göze alan Hezarfen Ahmet Çelebi’yi anlatacaktır tarih. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden uçma öyküsünü anlatan İstanbul Kanatlarımın Altında filminin final sahnesi.
Türk yapımı Animasyon (Hezarfen) 03:20
Türk yapımı Animasyon (Hezarfen) 228 izlenme - 2 yıl önce Türk yapımı Animasyon, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçuş denemesinin etrafında nasıl sonuçlar yarattığını anlatıyor. Animasyonun yönetmeni Tolga Arı. Onun yanında Romain Blanchet, Chung-yu Huang ve Remy Hurlin de yer alıyor.
Avrupa Birliği Erasmus   Projesi... 13:44
Avrupa Birliği Erasmus Projesi... 71 izlenme - 10 ay önce Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 97,628 Avroluk Avrupa Birliği Erasmus Projesi kabul edildi. Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan 97 bin 628 Avroluk Avrupa Birliği Erasmus Projesi kabul edildi.
HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ - UÇAK RESİMLERİ 05:10
HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ - UÇAK RESİMLERİ 58 izlenme - 12 ay önce ERZİNCAN HEZARFEN AHMET ÇELEBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İlk Uçan İnsanlar Türklerdir 01:07
İlk Uçan İnsanlar Türklerdir 109 izlenme - 2 yıl önce Bu videonun, yapacak hiçbir şeyi olmayıp da bir şeyler yapmak isteyen ve muhtemelen aynı öğrenci evini paylaşan bir grup teknolojiye hakim komik insan grubu tarafından oluştuğunu düşünüyorum. Hiçbir Avrupalının izlemediğini ümit ediyorum ve biz aslında böyle değildik.
Hezarfen Ahmet Çelebi Animasyonu 03:20
Hezarfen Ahmet Çelebi Animasyonu 17 izlenme - 11 ay önce Hezarfen Ahmet Çelebi, (d. 1609 - ö. 1640) 17. yüzyılda Osmanlı'da yaşamış Türk bilgini. Kendi geliştirdiği takma kanatlarla uçmayı başaran ilk insanlardan olduğu söylenmektedir. Türk animasyon sanatçısı Tolga Arı'nın liderliğinde hazırlanan, Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşamış ünlü Türk Mucidi Hezarfen Ahmet Çelebi'nin Galata Kulesi'nden gerçekleştirdiği uçuş deneyimini anlatan Hezarfen adlı kısa animasyon film, internette izlenmeye rekorları kırıyor. Tolga Arı'nın takım liderliğindeki bir ekiple hazırlanan kısa animasyon film, Galata Kulesi'nden kendi geliştirdiği kanatlarla uçmayı başaran Hezarfen Ahmet Çelebi'nin uçuş denemesi oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor. hezarfen ahmet çelebi
Okuyoruz 01:33
Okuyoruz 15 izlenme - 8 ay önce TÜM PERSONEL OKUYORUZ
 Hezarfen Ahmet Çelebi simülasyonu 01:36
Hezarfen Ahmet Çelebi simülasyonu 15 izlenme - 9 ay önce Bursalı bir firmanın özel yazılım ile geliştirdiği oyunlaştırılmış simülasyon, vücut hareketleriyle yön verilen Hezarfen Ahmet Çelebi ya da bir astronot formundaki üç boyutlu model sayesinde, çocuklara uçma hissi yaşatıyor.