Hoşgeldiniz!

hibrit

Toyota Yeni Hibrit SUV Konseptini Görücüye Çıkardı 01:01
Toyota Yeni Hibrit SUV Konseptini Görücüye Çıkardı 2.159 izlenme - 2 yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Almanlardan sonra Japon üreticilerin de sahne almasıyla rekabet kızışmaya başladı. Nissan’dan sonra Toyota da yeni hibrit SUV modelini tanıttı. C-HR isimli konsept otomobil, tıpkı Nissan Cripz gibi dikkat çekici gövde tasarımı ve hibrit yakır teknolojisiyle dikkat çekiyor. Hibrit otomobil teknolojisini pazara kazandıran Japonların Frakfurt’u da es geçmeyeceğini bekliyorduk. Lüks SUV üreticilerinin de yavaş yavaş benimsediği yakıt teknolojisi, işin ehilleri tarafından sunulunca daha fazla dikkat çekiyor. Üstelik yıllardır aynı tasarım çizgisini koruyan isimlerin yanında Japon üreticiler bu konuda daha cesur davranıyor. Tıpkı Toyota’nın C-HR’de yaptığı gibi. C-HR Henüz konsept aşamasında ancak muhtemelen birkaç yıl içinde seri üretime geçecek. Zira Toyota yeni konseptini adeta maskot gibi fuardan fuara taşıyor ve Frankfurt’ta sergilediği model için artık C-HR’nin son hali diyebiliriz; en azından tasarım anlamında. Çekik gözlü ön far tasarımı, 21 inçlik jantları, belirgin çamurlukları ve yine dikkat çekici arka tampon tasarımı C-HR’nin göze çarpan ilk detayları arasında. Konsept aşamasında olduğu için C-HR’nin kaputunun altında ne yattığını henüz bilmiyoruz. Bu segment için biraz geç kaldıklarını itiraf eden Toyota Avrupa sorumlusu Karl Schlicht, konsepti nihayetlendirip en kısa sürede seri üretime geçmek için sabırsızlandıklarını ifade ediyor. Biz de o zamana kadar sizi şimdilik otomobilin fotoğraf ve video görüntüleriyle baş başa bırakıyoruz.
Hibrit Güneş Tutulması 01:43
Hibrit Güneş Tutulması 2.546 izlenme - 4 yıl önce 3 Kasım 2013 Tarihinde Gerçekleşecek Olan Hibrit Güneş Tutulması 3 Kasım’da 14:50’de Akrep burcunun 11 derecesinde Hibrit bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Hibrit tutulmalar parçalı olarak başlayan ve daha sonra tam tutulma haline gelen az rastlanan tutulmalardır. Yılın son tutulması Güney Avrupa, Afrika ve Doğu Amerika’dan izlenebilecek. Akrep burcu ölüm, yeniden doğuş ve dönüşümlerin burcudur. Sabit nitelikteki Su grubu Akrep burcu gizemli, tutkulu, derin, hırslı, ruhsal, zeki, erotik, tehlikeli enerjiler taşır. Güneş tutulmaları güçlü yeni aylardır. Etkileri sabit nitelikli bir tutulmada en az 6 ay sürer. Bu tutulma Akrep burcundaki gezegen yoğunluğunun da etkisiyle Akrep temasındaki kavramları hayatımıza sokacaktır. Zodyakta sekizinci evi yöneten Akrep burcu ortak paylaşılan değerleri, cinselliği, ölüm ve yeniden doğuşu temsil eder. Akrep burcunun enerjisi çok güçlüdür, kararlıdır ve dönüştürücüdür. Tutulma Kuzey düğümde olacak ve Satürn ile kavuşuyor. Akrep burcunda ilerleyen retro Merkür de aynı bölgede. Kadersel olarak ilerlememiz geren yolda Karma gezegeni Satürn tüm ciddiyeti ve sertliğiyle bize eşlik edecek. Zihinsel olarak bir sorgulama, geçmişi gözden geçirme, hataları bulma ve arınma sürecinde olacağız. Kendi karanlık yanlarımızla yüzleşip, gerçeği görme zamanı.. Gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak ruhsal gelişimimiz için bize gerekli olamayan, eskimiş, çürümüş tüm kavramları ve düşünceleri hayatımızdan çıkarma ve yenilenme sürecinde olacağız. Değişimler, dönüşümler ve alıştığımız kavramlardan vazgeçişler tabii ki kolay olmayacaktır, zorlayacak ve acı verecektir. Akrep burçları başta olmak üzere tüm sabit gruplar Boğa, Aslan, Kova burçları bu enerjiyi daha yoğun hissedebilirler. Kişisel doğum haritalarımızda Akrep burcu neredeyse o alanda az veya çok bu güçlü dönüşümü hissedeceğiz. Tutulma yöneticisi Mars Başak burcunda seyrediyor ve tutulma noktasına destekleyici bir açı yapıyor. Akrep burcunun diğer yöneticisi Plüton da Mars ve Güneş Ay ikilisiyle uyumlu. Ancak Plüton Uranüs arasındaki kare açı tüm şiddetiyle bu tutulma enerjisiyle birleşiyor. Hayat amacımız ve ruhsal gelişimimiz adına doğru yolda isek önemli destekler alabileceğimizi ve güçlü olacağımızı söyleyebiliriz. Ancak yanlış olanda ısrar ediyorsak, farkındalığımız düşükse ve hatalarımız varsa bunlardan vazgeçmek adına bu tutulma bizi çok zorlayabilir. Akrep burcu yeraltı kaynakları, madenler, finans ve ekonomik değerlerle de ilgilidir. Kişisel olarak yatırımlar, ortaklıklar, krediler, miras, sigorta, vergi vb gibi finansal değerlerde önemli girişimler söz konusu olabilir. Mars iş, hizmet, çalışma konularında şirket ve ortaklıkları destekleyebilir. Ancak sorumluluklar ve ihmal edilen kavramlar varsa onlarla da yüzleşmek gerekecektir. Merkür’ün retro olması ve Satürn ile birleşmesi eski yükümlülükler, borçlar vb. gibi kavramlarda yaptırımlarla karşılaştırabilir.
Efsane Son Kez Üretildi 01:57
Efsane Son Kez Üretildi 1.423 izlenme - 3 yıl önce Büyük yankı uyandıran Porsche’nin hibrit süper spor otomobili 918, üretimi sona ererek tarihin sayfalarına doğru yol aldı.
Akhisar'ın yeni stadına hibrit çim 00:36
Akhisar'ın yeni stadına hibrit çim 141 izlenme - 3 ay önce Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor'un yeni stadına hibrit çim ekimi işlemleri devam ediyor.
Beşiktaş hibrit çimde ilk antrenmanını yaptı 06:18
Beşiktaş hibrit çimde ilk antrenmanını yaptı 414 izlenme - 2 yıl önce Medicana Sivasspor maçına hazırlanan Beşiktaş, bugünkü idmanını hibrit çim olarak yenilenen idman sahasında yaptı.
Sessiz Ama Kükreyebilen Porsche 04:00
Sessiz Ama Kükreyebilen Porsche 86 izlenme - 8 ay önce Porsche Panamera’nın hibrit versiyonu hem hızlı, hem de biraz daha çevre dostu. İstendiğinde ses çıkarmadan gidiyor. İstendiğinde ise gerçek Porsche gibi ses çıkarıyor.
hibrit 02:43
hibrit 576 izlenme - 8 yıl önce
Akıllı Özellikleri Mekanikle Buluşturan Hibrit Saat 02:25
Akıllı Özellikleri Mekanikle Buluşturan Hibrit Saat 263 izlenme - 3 yıl önce Saat almak istiyorsanız mekanik saat ve akıllı saat arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz. Her ikisini de satın almak bir çözüm ama her iki saatin özelliklerini bir arada kullanmak en azından şimdilik mümkün değil. Ancak Kairos tarafından üretilen hibrit saat, tercih yapma sıkıntısını ortadan kaldırıyor MSW 115 isimli bu modelin ekranının yüzde 40 ile yüzde 60 arasında transparanlık sunacağı dile getiriliyor. Bu transparan ekranın arkasında ise gerçek bir mekanik saat yer alıyor. Bildirim geldiği zaman veya herhangi bir işlem yapmak istendiğinde OLED ekran aktif hale geliyor ve menüler arasında gezinmeye imkan sağlıyor. Akıllı telefonla bağlantı kurabilen saat, gelen aramaları da ekranında göstermeyi başarıyor. ARM Cortex M4 işlemciden güç alan saat, standart kullanımda bir haftaya kadar kullanım ömrü sunuyor. Tamamen su geçirmez yapıda olan MSW 115, safir camı sayesinde çizilmeye karşı da büyük ölçüde korunuyor. İçerisindeki işletim sistemiyle tüm mobil platformları destekleyen saat; iOS, Android ve Windows Phone ile uyumlu olarak çalışabiliyor İnternet sitesi üzerinden 550 dolara ön sipariş verilebilen saatin piyasaya çıktığında 650 dolar fiyat etiketine sahip olacağı dile getiriliyor. Özel krom sürümünün 1.040 dolar ve altın sürümün ise 1.200 dolar olacağı da söylenenler arasında. Saatin 2015‘in sonlarında saatin raflardaki yerini alacağı ifade ediliyor.
Toyota Yeni Nesil Hibrit Prius’u Görücüye Çıkardı 01:40
Toyota Yeni Nesil Hibrit Prius’u Görücüye Çıkardı 296 izlenme - 2 yıl önce Toyota “farklı” görünümüne rağmen oldukça sevilen modeli Prius’un 2016 versiyonunu duyurdu. Yeni nesil Prius, belki çok eleştirilecek gövde tasarımının yanında yine çevre dostu yakıt teknolojisiyle adından bahsettireceğe benziyor. Şunu kabul edelim ki, belki ilk nesil hariç, Toyota Prius hiçbir zaman çok “yakışıklı” bir otomobil olmadı. Hatta “çevre dostu otomobil, az yakan otomobil = çirkin tasarım” algısını oluşturan ilk otomobillerden biri diyebiliriz. Buna rağmen hibrit teknolojisini ilk kullanan modellerden biri olan Prius, çevre dostu yakıt teknolojileriyle otomobil severlerin ve özellikle Hollywood artistlerinin gözdesi haline geldi. Ancak o artistlerin “Bakın ben çevreyi korumak için çirkin bir otomobil kullanacak kadar duyarlıyım.” artistliği bir başka konu. Dördüncü nesil Prius’a gelecek olursak, bu “atletik” otomobil selefinden çok da farklı görünmüyor. Toyota’nın New Global Architecture (TNGA) tasarım anlayışından nasibini alan otomobil, Prius ile Mirai arasında bir çizgide seyrediyor. Yine sıra dışı bir tasarıma sahip olan Mirai, hidrojen yakıt teknolojisini otomobil dünyasına kazandıran ilk otomobillerden biriydi. Toyota performans özelliklerini Frankfurt Otomobil Fuarı’na saklasa da hibrit otomobilin yine çevre dostu özelliklere ve cep dostu fiyatlara sahip olacağı kesin. O zamana kadar sizi yeni Prius’un fotoğraf ve video görüntüleriyle baş başa bırakıyoruz.
Toyota Hibrit Modelleri Neler Sunuyor?  - Shiftdeletenet 05:36
Toyota Hibrit Modelleri Neler Sunuyor? - Shiftdeletenet 85 izlenme - 8 ay önce http://shiftdelete.net/toyota-hibrit-modelleri-neler-sunuyor-81912 Toyota, yenilenen Yaris ile birlikte; Türkiye’de üretilen Toyota C-HR Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve ilk seri üretim hibrit model Prius’un son versiyonlarını otomobil tutkunları ile buluşturdu. Toyota, yeni otomobilleri için Nvidia'yı seçti! Hibrit otomobiller yaygınlaşacak! Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, daha önceden de hibrit otomobil modellerinin öneminden ve avantajlarından birçok kez bahsetmişti. Hem akaryakıt hem de elektrik ile çalışan otomobiller ise piyasaya yaygınlaşmaya başladı. Bu konuda öncü firmalardan biri olan Toyota da yeni modelleriyle Türkiye'de. Bizler de SDN ekibi olarak, Ali Haydar Bozkurt ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. İyi seyirler. :: Toyota'nın yeni modelleri hakkında düşüncelerinizi alalım. Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun https://goo.gl/ylUFmZ Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz https://goo.gl/IIKYIK ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ; Facebook https://goo.gl/UINJGO Twitter https://goo.gl/ASvKP2 Google+ https://goo.gl/BMUPvn ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır. ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.
hibrit 01:11
hibrit 262 izlenme - 8 yıl önce
Özgürlük Tohumları - Seeds Of Freedom (Türkçe Altyazılı) 30:21
Özgürlük Tohumları - Seeds Of Freedom (Türkçe Altyazılı) 205 izlenme - 3 yıl önce Yaşamın özü olan tohumun hem önemini, hem de bugün karşı karşıya olduğu büyük tehlikeleri konu alan bu çok önemli belgeseli, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi'nin yaptığı çeviriyle Türkçe altyazılı olarak sizlerle paylaşıyoruz. Buğday Derneği olarak tohumlarımız ve geleceğimiz için sizleri de Tohum Takas Ağı'na destek olmaya çağırıyoruz. Yaşasın Tohumlar! http://www.yasasintohumlar.org
Vodafone Arena'da Uygulanacak Hibrit Çim Sistemi Dünyada Bir İlk Olacak 01:59
Vodafone Arena'da Uygulanacak Hibrit Çim Sistemi Dünyada Bir İlk Olacak 92 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en önemli statlarının altyapısını hazırlayan Support in Sport firmasının Doğu Avrupa’dan sorumlu yönetim kurulu üyesi agronomist İlyas Kobal, Beşiktaş'ın maçlarını oynayacağı Vodafone Arena’ya uygulanacak olan ‘hibrit çim sistemi’ hakkında açıklamalar yaptı.
Beşiktaş, hibrit çimde ilk antrenmanını yaptı! 02:17
Beşiktaş, hibrit çimde ilk antrenmanını yaptı! 51 izlenme - 2 yıl önce Medicana Sivasspor maçına hazırlanan Beşiktaş, bugünkü idmanını hibrit çim olarak yenilenen idman sahasında yaptı.
Hibrit Maket Otomobil 01:12
Hibrit Maket Otomobil 54 izlenme - 3 yıl önce Bu videodaki hibrit helikopter-otomobil kombinasyonu maket araç zorlu arazide ilerleme ve daha da zora geldiğinde uçma yeteneğine sahip. Aracın tasarımını yapan arkadaş patentini almaya çalışıyormuş. Çok başarılı bir çalışma gibi geldi bana ve paylaşmak istedim. Umarım siz de beğenirsiniz..
Ahmet Seçim- Trt Radyosu Tarım Programı 19 09 2011 Mp3 07:48
Ahmet Seçim- Trt Radyosu Tarım Programı 19 09 2011 Mp3 59 izlenme - 6 yıl önce trt antalya radyosu tarım programı türkiye'de tohumculuk
Havayla Çalısan Otomobil 01:11
Havayla Çalısan Otomobil 52 izlenme - 5 yıl önce Havalı hibrit otomobil prototipi tanıtıldı