Hoşgeldiniz!

hidayet karaca

Ekrem Dumanlı Hidayet Karaca Açıklaması 17.12.2014 01:17
Ekrem Dumanlı Hidayet Karaca Açıklaması 17.12.2014 91 izlenme - 3 yıl önce Fethullah Gülen, 17 Aralık operasyonunun yıldönümü olan bugün yayımlanan sohbetinde, 14 Aralık operasyonunda gözaltına alınan Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca için ilk kez konuştu. Hakkında kırmızı bülten hazırlandığı iddiasıyla ilgili de yorum yapan Fethullah Gülen, meydan okudu: "Kırımızı bülten hazırlarlarsa ne hoş ama katiyen bilmeliler ki, hakiki mü’minler hiçbir zaman nifak düşüncesi karşısında eğilmemişler." RÜZGAR ONU İSTEDİĞİ GİBİ SAVURUR 'Nağme: Ashâb-ı Uhdûd ve Bir Ölüp Bin Dirilenler' başlıklı sohbetine başlarken adeta Cemaat'ten ayrılanlara mesaj gönderen Fethullah Gülen, "Değişik rüzgarlar, fırtınalar karşısında eğilen, bükülen, devrilen sağa sola saçılan insanın, nerede duracağı belli olmaz. Bir kere ağacı dalından kopup yere düştü mü yaprak, rüzgar onu istediği gibi savurur, bir kere daha savurur. Önemli olan durduğu yerde sağlam kale olmak" dedi. EKREM DUMANLI'NIN YERİNDE OLMAYI ARZU EDEN ÇOK 14 Aralık operasyonunda gözaltına alınanlarla ilgili ilk kez konuşan Fethullah Gülen, Cemaat'te Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca'nın yerinde olmak isteyen çok insan olduğunu belirterek adeta meydan okudu: "Zannediyorum şimdi Ekrem Bey’in yerinde, Hidayet Bey’in yerinde ve onların arkadaşlarının yerlerinde olmayı arzu eden çok insan vardır. 'Onlara oldu da Cenâb-ı Hak neden bu lütfu bizden esirgedi?' Hâşâ, Allah esirgemez. Acaba zaafımıza binaen mi Cenâb-ı Hak bizi öyle bir şeye maruz bırakmadı? Zayıf mıydık acaba? Biz göz dolduran bir tavır, bir durum sergilemedik mi acaba bize gelmedi bu mesele?" KIRMIZI BÜLTEN HAZIRLASINLAR, NE HOŞ 14 Aralık operasyonun bir numara şüphelisi olarak gösterilen Fethullah Gülen'in yakalanması için kırmızı bülten mi hazırlandığı iddia edilmişti. Bu konu hakkında da konuşan Fethullah Gülen, adeta meydan okudu: Bu arada, istidradî şunu da diyeyim: Kırmızı bülten falan.. tuttururlarsa, ederlerse şayet fe ni’me ve bihâ (ne güzel ve hoş, baş göz üstüne)!.. Ama bütün bunlarla bir sindirme meselesi hedefleniyorsa, katiyen bilmeliler ki, hakiki mü’minler hiçbir zaman nifak düşüncesi karşısında eğilmemişler, hele secdeye asla kapanmamışlar, hep dimdik durmuşlardır Allah’ın izni ve inâyetiyle!..
İşte Hidayet Karacanın Mahkemedeki Son Konuşması 01:19
İşte Hidayet Karacanın Mahkemedeki Son Konuşması 64 izlenme - 3 yıl önce http://www.postmedya.com/gundem/iste-... Basına darbe operasyonuyla gözaltına alınan ve senaryodan terör örgütü çıkarılarak mahkeme tarafından tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, hakimin kararını "Allah var, gam yok" sözleriyle değerlendirdi. İŞTE HİDAYET KARACA'NIN TARİHE GEÇEN O SÖZLERİ; "Bir dizi ile tutuklanabiliyorsa bu bir hayali davadır önemli olan ülkede demokrasinin yerleşmesidir. Bu karar beklenen bir karardı. Zaten biz buradan çıkacağımızı tahmin etmiyorduk. Önemli olan dualarınız bizimle olsun. Cenab-ı Allah hayırlara vesile kılsın. Biz bugün tarihe geçeriz." Ama bize bu kararı verenler bir delil gösteremedi. Hakim bey bir delil var mı, bir delil var, mı bir delil var mı?! Varsayımda Sabah Gazetesi'nin yazdığıyla. Hakim bey müsade edin konuşacağım burası mahkeme. Silahlar nerde? Örgüt yöneticiliği nerde nerde? Bir film de bir gün bu kararı verenler bugün oturduğum yere oturacaklar. Tarih buna şahit olacak. Allah rızası için üzülmeyin çalışın. Demokrasi için çalışın, Allah'a emanet olun." Hidayet Karaca'nın Mahkeme'deki Son Konuşması.. www.postmedya.com
Çin medyasından Erdoğan'a Animasyonlu Tepki 01:33
Çin medyasından Erdoğan'a Animasyonlu Tepki 72 izlenme - 2 yıl önce Türkiye’de özgür basını hedef alan 14 Aralık operasyonu Çin medyasında bir animasyon videosuyla eleştirildi. Söz konusu videoda operasyonla ilgili çok sert ifadeler kullanılıyor. "Türkiye’nin Utancı: 27 gazeteci gözaltında" başlığı ile hazırlanan animasyon videosunda ilk olarak 27 medya çalışanının gözaltına alınma gerekçeleri anlatılıyor. Gözaltı görüntülerinin yer aldığı videoda aynı zamanda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran'ın, "Samanyolu televizyonu biat etmeye zorlandı, bu olmayınca polis korkusuyla…" açıklamasına yer veriliyor. Animasyonda ayrıca avukatın açıklamalarına binaen söz konusu operasyon, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "hesap sorması" olarak değerlendiriliyor.
Gültekin Avcı - Savcı İmzalarsam Beni Kesin Meslekten Atarlar 07:13
Gültekin Avcı - Savcı İmzalarsam Beni Kesin Meslekten Atarlar 49 izlenme - 2 yıl önce Evet efendim... Bu ülkede savcıların hakimlerin bile görevlerini layığıyla yerine getiremeyişini nasıl zor durumda kaldıklarının bir göstergesidir bu konuşmalar... Allah sonumuzu hayr eylesin.
Tahşiyecilere Kumpas Davasında Hidayet Karaca'ya 31 Yıl, Ali Fuat Yılmazer'e 16 Yıl 6 Ay Hapis... 02:08
Tahşiyecilere Kumpas Davasında Hidayet Karaca'ya 31 Yıl, Ali Fuat Yılmazer'e 16 Yıl 6 Ay Hapis... 7 izlenme - 4 ay önce Tahşiyecilere kumpas davasında Hidayet Karaca'ya 31 yıl, Ali Fuat Yılmazer'e 16 yıl 6 ay hapis cezasıİSTANBUL - Tahşiyecilere kumpas davasında kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca 31 yıl, eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer ise 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Hidayet Karaca Sağlığına Kavuştu 00:54
Hidayet Karaca Sağlığına Kavuştu 18 izlenme - 3 yıl önce Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, bir süredir devam eden rahatsızlığı sebebiyle 16.12.2013 tarihinde hastanemizde ameliyat oldu. Hidayet Karaca'nın atroskopi ile menisküs yırtığı tamiri ve ayak kemiğine plak konma ameliyatı başarılı geçti. www.hastane.fatih.edu.tr