Hoşgeldiniz!

hilal şefkatli

Neden Hıçkırırız? 02:17
Neden Hıçkırırız? 2.323 izlenme - 2 yıl önce Neden hıçkırırız? Sebebi aslında basit. Mide ve akciğer çevresindeki hava basıncı değişince, başlıyoruz hıçkırmaya işte. Bir de bunun hıçkıra hıçkıra ağlama kısmı var ki, işte onda da aynı durum. Basınç değişiyor, bu defa da ağlarken hıçkırmaya başlıyor insan. Hıçkırmak, hıçkıran için zor olsa da, izleyen taraf için oldukça komik ve eğlenceli. Tabi bir yere kadar... Neden sunucusu Hilal Şefkatli, neden hıçkırırız sorusunun yanıtını bilimsel verilerle açıklıyor, gerçekleri yüzümüze eğlenceli ve komik bir video ile vuruyor. Elbette bu eğlence dolu videoda ona ginepic Hodor eşlik ediyor. Komik olduğu karar eğlenceli, eğlenceli olduğu kadar da öğretici (?)
Neden Öpüşürüz? 03:06
Neden Öpüşürüz? 373 izlenme - 4 ay önce Hilal Şefkatli her zamanki gibi gündelik konulara hem bilimsel hem de eğlenceli yanıtlar buluyor! İşte Neden'in bu Neden Öpüşürüz bölümünde de öpüşmeyi ele alıyor. Üstelik sürpriz bir konuk ile birlikte ;) Bu komik videoda, öpüşmeye, aşka, romantizme, şefkate, saygıya, sevgiye ... :) dair bir çok şey anlatan Hilal Şefkati, kendisini Türkan Şoray ile bir tutmaktan da geri kalmıyor! Flaş Flaş Flaş! Peki Hilal Şefkatli bu videoda öpüşüyor mu? E, yanıtı videoda, onu da izleyiver bir zahmet!
Neden Böceklerden Korkarız? 02:43
Neden Böceklerden Korkarız? 2.984 izlenme - 2 yıl önce Böceklerden neden korkarız? Hadi, tamam tamam korkmak demeyelim de neden tiksiniriz? Hadi biraz daha hafifletelim, neden böcekleri ortalıkta görmek istemeyiz? Neden böcek girince bir ortama komik, garip, ilginç hallere gireriz de karşımızdaki bize bakıp hunharca kahkaha atarak eğlenmeye başlar? Böcek yiyen kültürler varken ve böcek yiyecekleri bu kadar yaygın ve kimilerince lezzetli bulunurken, kimileri neden böcek adı geçince bile bayılır? İşte Neden Böceklerden Korkarız adlı bu eğlenceli ve ilginç bölümümüzde, Hilal Şefkatli ve ginepig Hodor, mevzuya bilimsel yaklaşırken elbette yine komik bir video ortaya çıkarıyorlar.
Neden Snapchat? 03:13
Neden Snapchat? 1.785 izlenme - 2 yıl önce Neden Snapchat? Neden'in bu eğlenceli videosunda Hilal Şefkatli, Snapchat uygulamasını ele alıyor. Soruyor, sorguluyor Neden Snapchat diye. Anı yaşamanın, sorumluluğu en aza indirmenin ve kekli börekli altın günü paylaşan akrabalardan gizlenmenin keyifli ve kolay yolu olan Snapchat ile eğleniyor, nasıl da güzel yaşadığımızı, aman nasıl da sıkıldığımızı komik filtrelerle hikayemiz olarak yaratıyoruz işte hepimiz. Komik, eğlenceli ve ilginç işte. O zaman hep birlikte: SNAPCHAT. SNAPCHATCHATCHAT. ALTILI YEDİLİ. SNAPCHATCHATCHAT BASTIRA BASTIRA. SNAPCHAT. SNAPCHATCHATCHAT...
Neden Versus? 03:35
Neden Versus? 1.889 izlenme - 2 yıl önce Neden Versus? Hilal Şafkatli bu komik ve ilginç videoda Neden Versus? diye soruyor ve versus kullanımını hem bilimsel hem de eğlenceli bir dille ele alıyor. Sahi neden versus? Versus ne yahu deme aslında sen de kullanıyorsun. VS işte, vs vs vs... Bizim için şu sıralar en klişeleşmiş olanı, Neden vs Nedir. Ama bize göre elbette ki Neden! Bir de kıyaslamanın en klasikleşmiş olanı var ki, o da anne kıyaslaması. Bu komik - yoksa trajikomik mi demeliydik- Elbette daha çok çeşidi de mevcut bu versus olayının. Belki biraz güven eksikliği, biraz empati kaybı biraz da bir gruba ait olma çabası işte. Bu eğlenceli Neden videosunda ilginç bir de sürpriz var. Nedir'in 3. Sezon sunucusu Büşra Şenol! Yorumları alalım: Neden vs Nedir
Neden Esmiyor? 02:39
Neden Esmiyor? 1.836 izlenme - 2 yıl önce Son zamanlarda havalar normal değerlerin oldukça üzerinde! Hele mevsim yaz olunca, ne kadar ince giyinirsen giyin ya da ne kadar bulunduğun ortamlarda ne kadar klima, vantilatör gibi soğutucular olursa olsun, sıcaklara dayanılmıyor. Herkesin ağzında esmiyor da esmiyor. Nem var nem, nem olmasa... Esmiyor ise, esmesi için temelde iki şey gerekiyor: Atmosfere salınan gaz oranının düşürülmesi ve atmosferdeki karbondioksit oranının azaltılması. Peki bunların olması için ne gerekiyor: E, daha çok ağaç, daha çok yeşil işte!
Neden Korkarız? 02:42
Neden Korkarız? 1.745 izlenme - 2 yıl önce Korkunun binbir türlü sebebi var. Ama aslında sebebi biraz da az bilgi. Beyin boş bulduğu yerleri, türlü türlü bilgilerle dolduruyor, sonucunda da korku ortaya çıkıyor. Eğlenmek için korku filmlerine, korku evlerine gitmeyi, korku dolu hikayeler dinlemeyi de tercih ederiz aslında. Demek ki korkmak biraz komik biraz da eğlenceli. Sen neden korkarsın? Korktuğun şeyleri, korku dolu anılarını yorum olarak yaz, irtibatta kalalım;) Neden sunucusu Hilal Şefkatli, neden korkarız sorusunun yanıtını bilimsel verilerle açıklıyor, gerçekleri yüzümüze eğlenceli ve komik bir video ile vuruyor.
Neden Küfrederiz? 02:59
Neden Küfrederiz? 86 izlenme - 4 ay önce Neden'in sunucusu Hilal Şefkatli ilginç bir konuyu ele almış. Neden Küfrederiz? Neden yarışmada küfreden , canlı yayında küfreden, sevince küfreden, kızınca küfreden, komik küfür eden, insanlar var?
Neden Hasta Olmadan Önce Acil Sevgili Yapmak Lazım? 03:31
Neden Hasta Olmadan Önce Acil Sevgili Yapmak Lazım? 17 izlenme - 4 ay önce Havalar soğudu. Sonbahar geldi, kar kış kapıda! Herkeste bir kırgınlık, bir sonbahar depresyonu bir nezle bir griptir gidiyor. Herkes gibi Hilal de hasta. Hasta hasta yatarken de insanın hastayken sevgilisinin olmamasının ne kadar da fena bir şey olduğunu düşünerek neden hasta olmadan önce acil sevgili yapmak lazım, diye sorarak işte bu videoyu çekti. Hilal Şefkatli ile hastalığın komik yanlarını izle, bakalım kendinden neler bulacaksın. Sevgilin varken mi yoksa yokken mi hastalık kolay geçer sence? Yorumlara yaz, irtibatta kalalım. Hastayken birbirimize destek olmak lazım malum.
Neden Dış Görünüşe Önem Veririz? 02:52
Neden Dış Görünüşe Önem Veririz? 15 izlenme - 4 ay önce Neden Dış Görünüşe Önem Veririz? Neden sunucusu Hilal Şefkatli, bu eğlenceli ve komik bölümde neden dış görünüşe önem verdiğimizi sorguluyor. Onca güzellik önerileri, güzellik tüyoları, günlük bakım rutinleri, kozmetik ürünleri, moda, kıyafetler, neden var? Neden güzellik algılarımız sürekli değişiyor? Peki bunlar değişirken bizler neye güzel, yakışıklı, çekici ya da itici diyoruz? İşte tüm bu trajikomik soruları ve daha fazlasının yanıtı, neden dış görünüşe önem veririz videomuzda karşınızda! Tüm bunlar bir yana, dış görünüşe takılıp iki kitap okumayanlar var ya, onlar hiç mi hiç güzel değil bizce. Ya sence dış görünüşün güzel ya da yakışıklı olması yeterli mi? Yorumlara yaz fikrini irtibatta kalalım!
Neden Aldatılırız? 03:18
Neden Aldatılırız? 13 izlenme - 4 ay önce Hilal Şefkatli Neden'in bu komik, yoksa trajikomik mi demeliydik?, bölümünde aldatmak konusunu ele alıyor! Aldatmak, aldatılmak, aşk, ilişki konuları karışık. E günümüzde bir sürü çeşit ilişki biçimi de ortaya çıktı zaten. Serbest ilişki, ciddi ilişki, grup... Neyse anladın sen onları. Zaten artık herkes aşık. Bir hafta bilmedin bir ay sonra da aynı kerkes başka birine/ birilerine aşık. Peki sen hiç aldattın mı? Peki hiç aldatıldın mı? Yaz bunları yoruma, o aldatanların hepsini aldatalım biz de! İnsan kendini aldatır mı? Pekala aldatır. Neden Flört Ederiz? konusunu ele almış ve yanıtlamıştı Hilal. İşte şimdi de son evresi yani aldatılma evresini açıklıyor.
Neden Deli Gibi Challenge İzliyoruz? 04:55
Neden Deli Gibi Challenge İzliyoruz? 9 izlenme - 4 ay önce Challenge? Türkçesi meydan okuma. Son zamanlarda YouTube'ta en çok izlenen videolar challenge yani meydan okuma videoları. Peki neden? Nedir bu insanların birbirlerine meydan okumaları ve birbirleri ile kapışmalarını izlerken aldığımız keyif? Çok ilginç değil mi? İşte bu ve bunun gibi soruları düşünürken ve bir yandan da hayretle YouTube'taki inanılmaz ilginç challenge videolarını izlerken, bu konuyu Türkiye YouTube piyasasına sokmuş adamların yanına gidelim dedik. Nereye mi? Mediakraft'a işte. Hilal Şefkatli ve Mediakraft'tan Melih Neden Deli Gibi Challenge İzliyoruz? bölümümüzde bir araya geliyor. Video boyunca kah birbirlerine meydan okuyorlar kah gülüyorlar kah eğleniyorlar!
Neden Youtube Trendlerdeki Videolar Hep Aynı? 03:37
Neden Youtube Trendlerdeki Videolar Hep Aynı? 6 izlenme - 4 ay önce YouTuber olmaya mı karar verdin? YouTube para kazanma yollarını, Youtube izlenme hilelerini mi inceliyorsun? Neden? yanında! Ama şu konuya öncelikle açıklık getirmek gerekiyor: Neden Youtube Trendlerdeki Videolar Hep Aynı?
Neden Pokemon GO Bağımlısı Olduk? 04:19
Neden Pokemon GO Bağımlısı Olduk? 6 izlenme - 2 yıl önce Neden Pokemon GO Bağımlısı Olduk? Hilal Şefkatli, bu eğlenceli Neden? videosunda Pokemon GO'yu ele alıyor. Ama bu ilginç video hiç de alışıldık Pokemongo videoları gibi değil! Bu komik video aslında, bir durum değerlendirmesi. Sorumuz belli, Neden Pokemon Go Bağımlısı Olduk? Üstelik bu Pokemon Go videosunda gerçek Ash var! Ash kim mi? Ash bizim Chaby işte, Chaby Han! Teşekkürler Chaby!