Hoşgeldiniz!

histeroskopi

Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopi Operasyonu 01:16
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopi Operasyonu 5.636 izlenme - 6 yıl önce prof. dr. özay oral histeroskopi operasyonu
FIGO TİP 3 MYOM 02:50
FIGO TİP 3 MYOM 698 izlenme - 8 ay önce FIGO tip 3 myomun histeroskopik görünümü. Miyomlar yerleşim yerlerine göre değişik derecelerde sınıflandırılır. Histeroskopik figo tip 2 ye kadar yapılır. Tip 3 te de kısmen uygulanabili.r
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 00:29
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 2.673 izlenme - 6 yıl önce prof. dr. özay oral histeroskopik operasyon
Histeroskopi Polipprof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 01:16
Histeroskopi Polipprof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 1.777 izlenme - 6 yıl önce histeroskopi polipprof. dr. özay oral histeroskopik operasyon
Operatif Histereskopi Tşeklinde Uterus 04:11
Operatif Histereskopi Tşeklinde Uterus 98 izlenme - 1 yıl önce Çocuk isteği olan bir hasta. HSG de T şeklinde uterus tesbit edildi. Tüp bebek uygulaması öncesi operatif histeroskopi ile uterin kavite genişletildi.
Histeroskopi 01:49
Histeroskopi 56 izlenme - 4 yıl önce Histeroskopi
Endometrial Polip (Ultrason Görünümü) 00:36
Endometrial Polip (Ultrason Görünümü) 17 izlenme - 8 ay önce ultrasonda endometrial polip ve onu besleyen tek damarı görülmektedir. hiperekojen yapısı ve besleyen tek damar görünümü polip tanısı için patognomoniktir.
Histeroskopik Polipektomi ( Hysteroscopıc Polypectomy) 03:23
Histeroskopik Polipektomi ( Hysteroscopıc Polypectomy) 23 izlenme - 8 ay önce Daha önce probe küretaj yapılan hastanın patoloji sonucu polip gelmesi üzerine histeroskopi yapıldı. Operatif histeroskopi ile sağ ve sol duvardaki polip parçaları rezektoskop ile rezeke edildi. Histeroskopik polipektomi poliplerin çıkarılmasında altın standarttır.
DİAGNOSTİK HİSTEROSKOPİ HEMATOMETRA 01:02
DİAGNOSTİK HİSTEROSKOPİ HEMATOMETRA 13 izlenme - 8 ay önce Rahim içinde kan birikmesi hematometra olarak adlandırılır. Bu hastada hematometra sonrası rahim içinin görünümü mevcuttur.
Histeroskopik Myomektomi 02:10
Histeroskopik Myomektomi 35 izlenme - 1 yıl önce 3 cm.lik submüköz myomu olan hastaya operatif histeroskopi uygulandı. Rezektoskop ile arkasına geçilerek sapı kesilip myom kavite dışına alındı.
Histeroskopik Endometrial Rezeksiyon ve Ablasyon 06:34
Histeroskopik Endometrial Rezeksiyon ve Ablasyon 12 izlenme - 8 ay önce Anormal uterus kanaması olanlarda ilaç tedavisine yanıt alınmazsa endometrial ablayyon uygulanabilir. Öncesinde muhakkak endometrial biyopsi ile endometriumda bir malign oluşum ekarte edilmelidir.
Doç. Dr. Nermin Köşüş 00:18
Doç. Dr. Nermin Köşüş 8 izlenme - 8 ay önce Gebelik takibi, Normal Doğum, Sezaryen, Tüp Bebek ve Laparoskopik (Kapalı) Ameliyatlar, histeroskopik ameliyatlar ve tüm jinekolojik rahatsızlıklar özel ilgi alanlarımdır.
Muayenehanemiz 01:01
Muayenehanemiz 9 izlenme - 8 ay önce Kadın Hastalıkları ve Doğum; Endoskopik Cerrahi (Laparoskopi- Histeroskopi); İnfertilite ( Aşılama-Tüp Bebek) Ankara Çankaya Çukurambar'da hizmet vermekteyiz.
Diagnostik Histeroskopi 01:24
Diagnostik Histeroskopi 10 izlenme - 1 yıl önce Tanısal histeroskopi operasyonu yapılan hastada uterin septum görülmektedir. Hastaya septum rezeksiyonu uygulanacaktır. Uterin septum tekrarlayan düşüklere neden olabilmektedir.
Endometrial Polip (Histeroskopik Görünüm) 01:37
Endometrial Polip (Histeroskopik Görünüm) 4 izlenme - 8 ay önce Endometriyal polipler uterin kavitede oluşan yapılardır. Genellikle saplıdır. Adet düzensizliklerine neden olabilir. Uterus polibi ultrasonda bazen görünebilir. Uterin polipler histeroskopi ile çıkarılır.
Histeroskopik Adezyolizis 03:22
Histeroskopik Adezyolizis 5 izlenme - 8 ay önce Kronik endometrit ve buna bağlı adhezyon (rahim içi yapışıklık) gelişen hastada histeroskopik adezyolizis (yapışıklıkların açılması) işlemi uygulandı ve sonrasında antibiyotik tedavisine başlandı.