Hoşgeldiniz!

Histeroskopi Videoları İzle

FIGO TİP 3 MYOM 02:50
FIGO TİP 3 MYOM 84 izlenme - 4 gün önce FIGO tip 3 myomun histeroskopik görünümü. Miyomlar yerleşim yerlerine göre değişik derecelerde sınıflandırılır. Histeroskopik figo tip 2 ye kadar yapılır. Tip 3 te de kısmen uygulanabili.r
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopi Operasyonu 01:16
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopi Operasyonu 5.340 izlenme - 5 yıl önce prof. dr. özay oral histeroskopi operasyonu
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 00:29
Prof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 2.589 izlenme - 5 yıl önce prof. dr. özay oral histeroskopik operasyon
Histeroskopi Polipprof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 01:16
Histeroskopi Polipprof. Dr. Özay Oral Histeroskopik Operasyon 1.738 izlenme - 5 yıl önce histeroskopi polipprof. dr. özay oral histeroskopik operasyon
DİAGNOSTİK HİSTEROSKOPİ HEMATOMETRA 01:02
DİAGNOSTİK HİSTEROSKOPİ HEMATOMETRA 2 izlenme - 4 gün önce Rahim içinde kan birikmesi hematometra olarak adlandırılır. Bu hastada hematometra sonrası rahim içinin görünümü mevcuttur.
Operatif Histereskopi Tşeklinde Uterus 04:11
Operatif Histereskopi Tşeklinde Uterus 79 izlenme - 8 ay önce Çocuk isteği olan bir hasta. HSG de T şeklinde uterus tesbit edildi. Tüp bebek uygulaması öncesi operatif histeroskopi ile uterin kavite genişletildi.
Histeroskopik Polipektomi ( Hysteroscopıc Polypectomy) 03:23
Histeroskopik Polipektomi ( Hysteroscopıc Polypectomy) 5 izlenme - 4 gün önce Daha önce probe küretaj yapılan hastanın patoloji sonucu polip gelmesi üzerine histeroskopi yapıldı. Operatif histeroskopi ile sağ ve sol duvardaki polip parçaları rezektoskop ile rezeke edildi. Histeroskopik polipektomi poliplerin çıkarılmasında altın standarttır.
Histeroskopi 01:49
Histeroskopi 55 izlenme - 3 yıl önce Histeroskopi
Endometrial Polip (Ultrason Görünümü) 00:36
Endometrial Polip (Ultrason Görünümü) 1 izlenme - 4 gün önce ultrasonda endometrial polip ve onu besleyen tek damarı görülmektedir. hiperekojen yapısı ve besleyen tek damar görünümü polip tanısı için patognomoniktir.
Histeroskopik Endometrial Rezeksiyon ve Ablasyon 06:34
Histeroskopik Endometrial Rezeksiyon ve Ablasyon 2 izlenme - 4 gün önce Anormal uterus kanaması olanlarda ilaç tedavisine yanıt alınmazsa endometrial ablayyon uygulanabilir. Öncesinde muhakkak endometrial biyopsi ile endometriumda bir malign oluşum ekarte edilmelidir.
Endometrial Polip (Histeroskopik Görünüm) 01:37
Endometrial Polip (Histeroskopik Görünüm) 1 izlenme - 4 gün önce Endometriyal polipler uterin kavitede oluşan yapılardır. Genellikle saplıdır. Adet düzensizliklerine neden olabilir. Uterus polibi ultrasonda bazen görünebilir. Uterin polipler histeroskopi ile çıkarılır.
Histeroskopik Myomektomi 02:10
Histeroskopik Myomektomi 24 izlenme - 8 ay önce 3 cm.lik submüköz myomu olan hastaya operatif histeroskopi uygulandı. Rezektoskop ile arkasına geçilerek sapı kesilip myom kavite dışına alındı.
Diagnostik Histeroskopi 01:24
Diagnostik Histeroskopi 7 izlenme - 8 ay önce Tanısal histeroskopi operasyonu yapılan hastada uterin septum görülmektedir. Hastaya septum rezeksiyonu uygulanacaktır. Uterin septum tekrarlayan düşüklere neden olabilmektedir.
Muayenehanemiz 01:01
Muayenehanemiz 0 izlenme - 4 gün önce Kadın Hastalıkları ve Doğum; Endoskopik Cerrahi (Laparoskopi- Histeroskopi); İnfertilite ( Aşılama-Tüp Bebek) Ankara Çankaya Çukurambar'da hizmet vermekteyiz.
Histeroskopik Adezyolizis 03:22
Histeroskopik Adezyolizis 0 izlenme - 4 gün önce Kronik endometrit ve buna bağlı adhezyon (rahim içi yapışıklık) gelişen hastada histeroskopik adezyolizis (yapışıklıkların açılması) işlemi uygulandı ve sonrasında antibiyotik tedavisine başlandı.
Doç. Dr. Nermin Köşüş 00:18
Doç. Dr. Nermin Köşüş 0 izlenme - 4 gün önce Gebelik takibi, Normal Doğum, Sezaryen, Tüp Bebek ve Laparoskopik (Kapalı) Ameliyatlar, histeroskopik ameliyatlar ve tüm jinekolojik rahatsızlıklar özel ilgi alanlarımdır.