Hoşgeldiniz!

Hitit Üniversitesi Videoları İzle

Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 03:17
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 633 izlenme - 2 yıl önce
Osmancik Myo-Fef 02:47
Osmancik Myo-Fef 352 izlenme - 8 yıl önce hitit üni. basketbol turnuvası
Üniversite Öğrencilerinin 03:18
Üniversite Öğrencilerinin "Hititray" Başarısı 139 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Tramvayın genel görünümü-Tramvayın hareketi-Yrd. Doç. Dr. Bilgehan Tozlu'nun röportajı-Tramvaydan detaylar-Elektronik Teknolojisi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Burhan Paydar'ın konuşması-Tramvayın cep telefonu ile çalışma görüntüleri Üniversite öğrencilerinin "Hititray" başarısı- Hitit Üniversitesi öğrencileri, güneş enerjisiyle şarj olan ve akıllı telefonlarla da kontrol edilebilme özelliğine sahip, 20 kişilik, "Hititray" adını verdikleri tramvay üretti- Projenin öncülüğünü yapan Yrd. Doç. Dr. Tozlu: "Tramvayımız şuan 'prototip' olduğu için aküyle hareket ediyor.
Hitit Ünüversitesi Çorum Sungurlu 02:49
Hitit Ünüversitesi Çorum Sungurlu 118 izlenme - 3 yıl önce Hitit Ünüversitesi Çorum Sungurlu
emre aydın - hitit üniversitesi 00:53
emre aydın - hitit üniversitesi 137 izlenme - 6 yıl önce 16.05.2011 hitit üniversitesi 5. geleneksel bahar şenlikleri "böylede an an çekim "by qprac
Hitit Üniversitesi - Kerim Röportaj 01:38
Hitit Üniversitesi - Kerim Röportaj 104 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.co/kerimfanclup
emre aydın - hitit üniversitesi 00:22
emre aydın - hitit üniversitesi 68 izlenme - 6 yıl önce 16.05.2011 hitit üniversitesi 5. geleneksel bahar şenlikleri "by qprac"
Doğalgazdan Elektrik Üreten Üniversite 05:46
Doğalgazdan Elektrik Üreten Üniversite 3 izlenme - 2 ay önce Hitit Üniversitesi, enerji verimliliğinde kamu üniversitelerine örnek olacak bir projeye imza attı. Kamu üniversiteleri arasında ilk kez Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu kampüsünde hayata geçirilen trijenerasyon sistemi sayesinde doğalgazdan elektrik enerjisi üretimine başlandı. Sistem sayesinde üniversite hem Meslek Yüksek Okulu kampüsünün ihtiyacı olan elektrik enerjisini üretirken hem de atık gaz ile de ısıtma ve soğutma ihtiyacını da sistemden karşılıyor. Enerji kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayan sistem kendi kendini 4 yılda amorti ederken bir yılda yüzde 40 enerji tasarrufu sağlanmasına katkıda bulundu. Hitit Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Hasan Baylavlı, Türkiye’nin özellikle doğalgazda dışa bağımlı olduğunu belirterek, ülkedeki enerji tüketiminin yarısının doğalgazdan üretildiğini söyledi. 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’nda enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasının öngörüldüğünü dile getiren Baylavlı, “Meslek Yüksek Okulumuzun ısı ve enerji binasında trijenerasyon sistemi adı verilen sistemi kurduk. Bu sistem Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında ilk kez kurulan bir sistem. Şuanda faal bir şekilde çalışıyor. Sistem sayesinde doğalgazdan elektrik enerjisi üreterek atık gazı da ısıtma ve soğutmada kullanıyoruz” dedi. Trijenerasyon sistemi sayesinde ciddi bir enerji tasarrufu sağladıklarını vurgulayan Baylavlı, “Ülkemizde zaten ısıtma amaçlı doğalgaz kullanılıyor. Eğitim binalarımızda ısıtmak için doğalgaz, aydınlatma, soğutma hatta varsa havalandırma için elektrik enerjisi kullanmamız gerekiyor. Bu durumda biz sadece doğalgaz tüketerek eektrik enerjisi ürettik. Isıtma ve soğutma ihtiyacını karşıladık. Ciddi anlamda enerji tasarrufu sağladık. ===================================================== NetGazete YouTube Kanalına Abone Olmak İçin http://bit.ly/GazeteNet NetGazete Resmi Web Sitesi http://www.netgazete.com NetGazete Sosyal Medya Adresleri https://www.facebook.com/netgazetecom https://twitter.com/netgazete/ https://plus.google.com/+netgazete https://instagram.com/netgazetecom NetGazete Haber Yayın Akışı http://www.netgazete.com/rss-service
Hitit Üniversitesi Tanıtım Filmi 05:12
Hitit Üniversitesi Tanıtım Filmi 5 izlenme - 1 yıl önce hitit üniversitesi
Rögara Düşerek Yaralanan İşçi Öldü 00:41
Rögara Düşerek Yaralanan İşçi Öldü 29 izlenme - 3 yıl önce Osmancık ilçesindeki sel baskınında, düştüğü rögardan ağır yaralı olarak çıkarılan belediye işçisi öldü.
Fikri Işık - Ar-Ge Çalışması Yapan Öğretim Üyeleri Desteklenecek 02:40
Fikri Işık - Ar-Ge Çalışması Yapan Öğretim Üyeleri Desteklenecek 3 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Fikri Işık'ın üniversitelerle ilgili açıklaması- Bakan Fikri Işık'ın araştırma yapan üniversite hocalarına yönelik müjdesi- Hitit Üniversitesi Bilim, Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Şehirle, üniversitelerin barışması şu son dönemlerde tam anlamıyla gerçekleşti" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'de uzun yıllar üniversiteler ile bulundukları şehirlerin arasında bariyerler konulduğunu belirterek, "Şehirle, üniversitelerin barışması şu son dönemlerde tam anlamıyla gerçekleşti" dedi.