Hoşgeldiniz!

hızlı tren

Hızlı Tren ile Savaş Uçağının Yarışması 01:02
Hızlı Tren ile Savaş Uçağının Yarışması 3.346 izlenme - 2 hafta önce Fransız Dassault Rafale marka savaş uçağı ile yüksek hızlı trenin aynı rotada ve aynı hızda ilerlemesi yolcular tarafından şaşkınlıkla izlendi. Trenin saatte 360 km hızla gittiğini fark eden pilotun kendi hızını da 360'a sabitlemesiyle ortaya bu görüntüler çıktı. Fransa'nın üretip istediği kadar satamadığı bu uçağının saatte yapabildiği maksimum hız ise 1.912 km.
Hızlı Trenin 60 Km'yi Geçememesi 03:17
Hızlı Trenin 60 Km'yi Geçememesi 22.706 izlenme - 1 yıl önce Bilecik’in ve bölgemizin uzun yıllardır hasretle beklediği hızlı tren seferleri ‘Bilecik’te durmasa da’ bir süredir devam ediyor. Saatte 250 km hızla gidecek ve Eskişehir-İstanbul arasını 1 buçuk saate, Bilecik İstanbul arasını ise 1 saatin altına indirecek hızlı tren görenleri hayrete düşürüyor..Trenin Bilecik sınırları boyunca bu hızda ilerlediği ve Bozüyük-Arifiye arasında ortalama 50 km hızla gittiği öğrenildi. Hattın ne zaman tamamlanacağı ve vaat edilen sürelerdeki yolculukların ne zaman yapılacağı ise tam bir muamma.
Pelin Batu Hızlı Treni Kömürle Çalışıyor Sanıyor! 02:15
Pelin Batu Hızlı Treni Kömürle Çalışıyor Sanıyor! 9.866 izlenme - 1 yıl önce Hükümeti eleştirirken Pamukova'daki hızlı tren kazasını örnek veren Pelin Batu, "Fazla kömür attıkları için raydan çıkmış" dedi fakat hızlandırılmış tren elektrik ya da mazotla çalışıyor. Pelin Batu hızlı treni kömürle çalışıyor sanıyor.
TCDD Ankara - Eskişehir Hızlı Treni 03:10
TCDD Ankara - Eskişehir Hızlı Treni 48.587 izlenme - 9 yıl önce Ankara - Eskişehir hızlı tren projesi bitti, son test sürüşleri yapılıyor, hızlı trenle Ankara - Eskişehir arası 3 saatlik yolculuk 1 saat 5 dakikaya düşüyor. Bilet fiyatının 30-40 TL arası olacağı söylendi. www.zeytincekirdekleri.blogcu.com
Hızlı Tren Shinkansen Japonya 00:36
Hızlı Tren Shinkansen Japonya 20.566 izlenme - 4 yıl önce Hızlı Tren Shinkansen Japonya
Hızlı Tren Kazası 00:26
Hızlı Tren Kazası 9.590 izlenme - 3 yıl önce Hızlı Tren Kazası
Yüksek Hızlı Trenin Savaş Uçağı ile Yarışmaya Çalışması 00:57
Yüksek Hızlı Trenin Savaş Uçağı ile Yarışmaya Çalışması 300 izlenme - 2 hafta önce Fransız Dassault Rafale marka savaş uçağı ile yüksek hızlı trenin aynı rotada ve aynı hızda ilerlemesi yolcular tarafından şaşkınlıkla izlenmiş. Trenin saatte 360 km hızla gittiğini fark eden pilotun kendi hızını da 360'a sabitlemesiyle ortaya bu ilginç görüntüler çıkmış. Dassault Rafale marka savaş uçağının saatte yapabildiği maksimum hız ise 1.910 kilometreymiş.
Hız Treni 01:55
Hız Treni 21.917 izlenme - 8 yıl önce tam ekran yaparak izleyin başınız dönebilir
aklı gitti çocuğun 01:43
aklı gitti çocuğun 20.145 izlenme - 8 yıl önce lunapark senin neyine :))
Yüksek Hızlı Trenler Nasıl İşletiliyor? 30:27
Yüksek Hızlı Trenler Nasıl İşletiliyor? 1.865 izlenme - 1 yıl önce Merhaba, TRT belgesel kanalı için hazırlanan videoya rastladım internette gezinirken sizlerle paylaşmak istedim. Videoda YHT'lerin teknik özellikleri, işletilmesi ve organizasyon halkalarına dair bilgiler veriliyor.İyi seyirler
Hızlı Tren Geçisi / Eskişehir 00:32
Hızlı Tren Geçisi / Eskişehir 9.302 izlenme - 8 yıl önce sakarya cad. geçidinden hızlı tren geçerken..
ilk hızlı tren görüntüleri 00:22
ilk hızlı tren görüntüleri 6.980 izlenme - 6 yıl önce
Hızlı Tren Hattı Çalışmaları Havadan Görüntülendi 02:24
Hızlı Tren Hattı Çalışmaları Havadan Görüntülendi 470 izlenme - 5 ay önce İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren hattının entegrasyonu için kapatılan Halkalı-Sirkeci arası banliyö tren hattındaki çalışmaların son durumu havadan görüntülendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada Asya ve Avrupa yakasındaki hat çalışmalarının hızlandığının altının çizerek “2018 sonunda bu iş tamamlanıyor” demişti. Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul Halkalı’dan Ankara’ya seyahat etme olanağı sağlayacak proje kapsamında kapatılan Halkalı- Sirkeci arası hizmet veren banliyö tren hattındaki çalışmalar havadan görüntülendi. İstanbul Ankara arasında hizmet veren yüksek hızlı trene entegrasyonu yapılacak olan Halkalı Sirkeci banliyö tren hattı için çalışmalar devam ediyor. Havadan çekilen görüntülerde Marmaray’dan sonra devam edecek olan yolun güzergahı net bir şekilde belli oluyor. Tren yolu üzerinde yapılan çalışmalarda gelinen son nokta havadan çekilen
en hızlı tren bizde :)) 01:47
en hızlı tren bizde :)) 6.439 izlenme - 8 yıl önce dünyanın en hızlı treni bizde izleyelim öğrenelim :))
Yht Tren Geçişleri 00:27
Yht Tren Geçişleri 5.787 izlenme - 8 yıl önce yüksek hızlı tren ile İzmir mavi treni geçisi ve diğer yht ile karşılaşma.
yüksek hızlı tren konya'da 00:51
yüksek hızlı tren konya'da 3.779 izlenme - 6 yıl önce yüksek hızlı tren konya'da
Yht Banliyö Setine Sol Çekiyor 00:31
Yht Banliyö Setine Sol Çekiyor 4.638 izlenme - 8 yıl önce yht den 5 dk önce ankara istasyonundan yola çıkan banliyö seti gazi civarında yht ye yenik düşüyor..
Hızlı Tren Karşılaşma 00:09
Hızlı Tren Karşılaşma 4.218 izlenme - 8 yıl önce eskişehir-ankara arası hızlı tren karşılaşması
Yüksek Hızlı Tren Kaza Yaptı 00:44
Yüksek Hızlı Tren Kaza Yaptı 2.104 izlenme - 3 yıl önce İstanbul - Eskişehir Arası Yapımı Devam Eden Ve Kısa Süre İçinde Kullanıma Açılacak Olan Yüksek Hızlı Tren, (yht) Test Sürüşü Yaptığı Sırada Dilovası'nda Kaza Yaptı.
Dünyanın En Hızlı Treni 590 Km 00:48
Dünyanın En Hızlı Treni 590 Km 1.288 izlenme - 2 yıl önce Central Japan Railway firması, Maglev treninin bu hafta içinde yapılan denemelerde yeni bir hız rekoruna imza attığını duyurdu. KENDİ HIZ REKORUNU KIRDI Yamanashi bölgesinde yapılan denemede, Maglev 2003 yılında ulaştığı saatte 581 km hızı geride bırakarak saate 590 km hıza ulaşmayı başardı. YENİ HEDEF 600 KM Japon yetkililer, yeni rekorun çok kısa süreli olabileceğini ve önümüzdeki hafta yapılacak denemelerde saatte 600 km hıza ulaşmayı deneyeceklerini ifade etti.
hızlı tren japonya,fransa ve türkiye:) 01:47
hızlı tren japonya,fransa ve türkiye:) 3.885 izlenme - 8 yıl önce aradaki farkı görmelisiniz:)))
hızlı tren 02:39
hızlı tren 3.855 izlenme - 9 yıl önce su trene bi bakın!!!
Hızlı Tren Sincan İstasyonunda (Yht) 00:22
Hızlı Tren Sincan İstasyonunda (Yht) 2.836 izlenme - 8 yıl önce hızlı trenin durma anı...
Hiç durmadan yolcu indirip bindirebilen hızlı tren 01:09
Hiç durmadan yolcu indirip bindirebilen hızlı tren 1.423 izlenme - 4 yıl önce Geleceğin teknolojisi...
Sakarya'da Hızlı Tren İstasyonunda Göçük 02:50
Sakarya'da Hızlı Tren İstasyonunda Göçük 1.434 izlenme - 3 yıl önce Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yapımı devam eden yüksek hızlı tren istasyonu kısmen çöktü. Çökme sonucunda 5 Arifiye ilçesinde yüksek hızlı tren (YHT) hattında inşa edilen iki katlı istasyon binasının çökmesi sonucu göçükte kalan 5 işçi hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, ilçe merkezindeki eski garın yanında yapımı süren iki katlı istasyon inşaatı, beton dökme işlemi sırasında çöktü. Göçükte kalan 5 işçi, çevredekilerin ve mesai arkadaşlarının yardımıyla çıkarılarak, 112 Acil Servis ekiplerince kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye itfaiyesi, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, enkazda başka işçiler olması ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor.
YHT Yüksek Hızlı Tren 04:26
YHT Yüksek Hızlı Tren 1.051 izlenme - 3 yıl önce Hızlı Tren Hakkında Bilgiler.
Sadece 7 Dakikada Treni Temizleyen Japon Temizlik İşçileri 01:38
Sadece 7 Dakikada Treni Temizleyen Japon Temizlik İşçileri 749 izlenme - 2 yıl önce Günde yaklaşık 400.000 insanın seyahat ettiği trenleri temizlemekle görevli işçilerin zamanları çok dar. Sadece 7 dakika içinde tüm vagonları temizleyerek bir sonraki sefere hazır hale getirmeleri gerekiyor...
Dünyanın En Hızlı Treni - Shanghai Maglev 04:21
Dünyanın En Hızlı Treni - Shanghai Maglev 1.127 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın en hızlı treni şu anda Çin’de bulunuyormuş. Railway Technology’nin haberine göre Shanghai Maglev isimli trenin 'içinde yolcu varken' ulaşabildiği maksimum hız 430 kilometre, Trenin ortalama hızı ise 250 kilometreymiş. 2004 yılından beri çalışan söz konusu hızlı trenin inşası 1.2 milyar dolara mal olmuş.
Japon Fransız Ve Türk Trenleri Fıkra Gibi.. 01:48
Japon Fransız Ve Türk Trenleri Fıkra Gibi.. 4.005 izlenme - 7 yıl önce birgün bir kapon bir fransız birde türk aynı trene binmişler.
Dünyanın En Hızlı 5 Hızlı Treni 01:59
Dünyanın En Hızlı 5 Hızlı Treni 799 izlenme - 2 yıl önce Genel olarak 'yüksek hızlı tren' terimi saatte 200 kilometrenin üzerinde hız yapan yolcu trenleri için kullanılmaktadır. Bu trenler sahip olduğu yüksek hız özelliğinin yanı sıra çevre dostu olmalarıyla da büyük bir öneme sahiptir. Son dönemde geliştirilen Maglev trenler hiç bir yakıta ihtiyaç duymadan mıknatıslama prensibiyle raylar üzerinde askıda kalarak temazsız bir şekilde yol alabilmektedir. Bu trenler aynı zamanda sahip olduğu yüksek hızlar ile önemli bir avantaj sağlamakta. 21. Yüzyılın taşımacılığında önemli bir yere sahip olması düşünülen demiryolu ulaşımı, ülkemizde halen en az kullanılan ulaşım türüdür. JR-Maglev MLX01 (Japonya) Central Japan Railway şirketi tarafından geliştirilen Jr – Maglev adlı tren sahip olduğu 581 km/saat maksimum hız rekoru ile şuanda dünyadaki en hızlı tren. Bu trenin diğer türlerine göre en büyük farkı ise manyetik raylar üzerinde ilerliyor olması. Mıknatıslama sistemi sayesinde havada asılı kalan tren, altında var olan güçlü mıknatıslar sayesinde raylardan 1-10 cm arasında bir yükseklikte raylara temas etmeden ilerleyebiliyor. Geleceğin tren teknolojisi olarak görülen bu sistem üzerinde özellikle Japon’ların önemli çalışmaları bulunmakta. TGV V150 (Fransa) Saatte 574,8 kilometre hız rekoru ile yeryüzündeki en hızlı tekerlekli tren ünvanına sahip olan TGV V150, Fransız hızlı tren servisi olan Alstom ve SNCF firmaları tarafından geliştirilmiştir. Çift motorlu ve çift katlı üç vagona sahip olan TGV V150’nin hız rekoru denemesi sırasında demiryolu üzerindeki yüksek gerilim hatlarına ilave olarak 6.000 volt gönderilerek gücü arttırılmıştır. Aerodinamik bir yapıya sahip olan TGV V150, diğer trenlere oranla daha az köşeli ve daha yuvarlak bir yapıya sahip. Tasarımdaki bu detay, havanın direncini minimize ederek hız kaybını azaltmaktadır. Motor yapısından eklemleme sistemlerine kadar önemli teknolojik donanımlara sahip olan TGV trenler, yüksek hızlı tren alanında önemli bir yere sahiptir. CRH380AL (Çin) 486 km’lik bir hıza sahip olan CRH380A, China South Locomotive & Rolling Stock Corporation Limited ortaklığıyla yapılmıştır. Dünyanın en hızlı üçüncü treni olan CRH380A, sahip olduğu rejenaratif frenleme sayesinde istasyonlarda duruşu sırasında 800 kWh elektrik enerjisini geri besleyebilmekte. Alüminyum alaşımından oluşan gövdeye sahip olması sayesinde hafif olan bu tren, gelişmiş gürültü kontrol teknolojisi ve yüksek hızlarda oluşan titreşimi engelleme teknolojilerine sahip. Japonlar kadar Çin’lilerde demiryolu ulaşımına büyük önem vermekte. Öyleki 2013 yılında 600 milyar yüenlik yatırım bütçesiyle yeni demiryolları yapımını başlatan Çin hükümeti, 8 bin kilometrelik uzunluğa sahip demiryolu ağını 2020 yılına kadar 50 bin kilometreye çıkarmayı hedefliyor. CRH380A modelinin devamı olarak CRH380B ve CRH380C modellerini geliştiren Çin’liler yüksek hızlı trenlere de büyük önem veriyor. Transrapid TR-07 (Almanya) Geleceğin trenleri olarak gösterilen Maglev trenlere bir diğer örnek ise Alman teknolojisi ile üretilen Transrapid. 430 km hıza sahip olan Transrapid, Japon yapımı olan Jr – Maglev trenden farklı olarak çekme modlu-elektromanyetik sistemi geliştirmiştir. Bu geliştirilen sistem sayesinde Maglev trenler uzun mesafelerin yanı sıra şehir içi ulaşım ağlarında da kullanılabilmektedir. AVE Class 103 (İspanya) 403km/saat maksimum hız ile Barcelona–Madrid hattında çalışan Ave Class 103, 404 yolcu kapasitelidir. Siemens tarafından geliştirilen Valero E’nin İspanyol versiyonu olarak düzenlenmiştir. Ave Class, Barcelona Madrid arası 628 km lik bir mesafeyi yaklaşık olarak 2 buçuk saatte gidebilmektedir.