Hoşgeldiniz!

hızlı tren

Hızlı Trenin 60 Km'yi Geçememesi 03:17
Hızlı Trenin 60 Km'yi Geçememesi 22.069 izlenme - 7 ay önce Bilecik’in ve bölgemizin uzun yıllardır hasretle beklediği hızlı tren seferleri ‘Bilecik’te durmasa da’ bir süredir devam ediyor. Saatte 250 km hızla gidecek ve Eskişehir-İstanbul arasını 1 buçuk saate, Bilecik İstanbul arasını ise 1 saatin altına indirecek hızlı tren görenleri hayrete düşürüyor..Trenin Bilecik sınırları boyunca bu hızda ilerlediği ve Bozüyük-Arifiye arasında ortalama 50 km hızla gittiği öğrenildi. Hattın ne zaman tamamlanacağı ve vaat edilen sürelerdeki yolculukların ne zaman yapılacağı ise tam bir muamma.
Pelin Batu Hızlı Treni Kömürle Çalışıyor Sanıyor! 02:15
Pelin Batu Hızlı Treni Kömürle Çalışıyor Sanıyor! 9.354 izlenme - 7 ay önce Hükümeti eleştirirken Pamukova'daki hızlı tren kazasını örnek veren Pelin Batu, "Fazla kömür attıkları için raydan çıkmış" dedi fakat hızlandırılmış tren elektrik ya da mazotla çalışıyor. Pelin Batu hızlı treni kömürle çalışıyor sanıyor.
TCDD Ankara - Eskişehir Hızlı Treni 03:10
TCDD Ankara - Eskişehir Hızlı Treni 48.220 izlenme - 8 yıl önce Ankara - Eskişehir hızlı tren projesi bitti, son test sürüşleri yapılıyor, hızlı trenle Ankara - Eskişehir arası 3 saatlik yolculuk 1 saat 5 dakikaya düşüyor. Bilet fiyatının 30-40 TL arası olacağı söylendi. www.zeytincekirdekleri.blogcu.com
Hızlı Tren Shinkansen Japonya 00:36
Hızlı Tren Shinkansen Japonya 19.587 izlenme - 3 yıl önce Hızlı Tren Shinkansen Japonya
Hızlı Tren Kazası 00:26
Hızlı Tren Kazası 7.976 izlenme - 2 yıl önce Hızlı Tren Kazası
Yüksek Hızlı Trenler Nasıl İşletiliyor? 30:27
Yüksek Hızlı Trenler Nasıl İşletiliyor? 1.823 izlenme - 9 ay önce Merhaba, TRT belgesel kanalı için hazırlanan videoya rastladım internette gezinirken sizlerle paylaşmak istedim. Videoda YHT'lerin teknik özellikleri, işletilmesi ve organizasyon halkalarına dair bilgiler veriliyor.İyi seyirler
Hız Treni 01:55
Hız Treni 21.513 izlenme - 8 yıl önce tam ekran yaparak izleyin başınız dönebilir
Işık Hızında Tren Seyahati 00:58
Işık Hızında Tren Seyahati 201 izlenme - 3 hafta önce Dubai ışık hızına yakın tren yarışmasına ev sahipliği yaptı. İki gün süren yarışmada Dubai’de hızyuvar (Hyperloop) teknolojili tren ulaşımını tasarlayan sunumlar yapıldı.
aklı gitti çocuğun 01:43
aklı gitti çocuğun 19.919 izlenme - 7 yıl önce lunapark senin neyine :))
Türkiye'nin Yeni Yüksek Hızlı Tren Setleri - Siemens Velaro 02:51
Türkiye'nin Yeni Yüksek Hızlı Tren Setleri - Siemens Velaro 123 izlenme - 3 hafta önce Seyahat ettim, müthiş konforlu, ferah, hızlı, güvenli tüm övgüleri hakediyor. TCDD yeni hızlı tren setlerinde en iyi seçimi yapmış. Siemens Velaro tren setleri bence dünyadaki en konforlu ve en güvenli hızlı tren setlerinin başında geliyor. Almanlar yine yapacağını yapmış.
ülkeler arası hızlı tren yarışı (ata66kan) 01:47
ülkeler arası hızlı tren yarışı (ata66kan) 11.961 izlenme - 7 yıl önce ülkeler arası hızlı tren yarışı (ata66kan)
Hızlı Tren Geçisi / Eskişehir 00:32
Hızlı Tren Geçisi / Eskişehir 9.250 izlenme - 8 yıl önce sakarya cad. geçidinden hızlı tren geçerken..
ilk hızlı tren görüntüleri 00:22
ilk hızlı tren görüntüleri 6.969 izlenme - 6 yıl önce
en hızlı tren bizde :)) 01:47
en hızlı tren bizde :)) 6.414 izlenme - 7 yıl önce dünyanın en hızlı treni bizde izleyelim öğrenelim :))
Yht Tren Geçişleri 00:27
Yht Tren Geçişleri 5.745 izlenme - 8 yıl önce yüksek hızlı tren ile İzmir mavi treni geçisi ve diğer yht ile karşılaşma.
yüksek hızlı tren konya'da 00:51
yüksek hızlı tren konya'da 3.687 izlenme - 5 yıl önce yüksek hızlı tren konya'da
Dünyanın En Hızlı Treni 590 Km 00:48
Dünyanın En Hızlı Treni 590 Km 1.235 izlenme - 2 yıl önce Central Japan Railway firması, Maglev treninin bu hafta içinde yapılan denemelerde yeni bir hız rekoruna imza attığını duyurdu. KENDİ HIZ REKORUNU KIRDI Yamanashi bölgesinde yapılan denemede, Maglev 2003 yılında ulaştığı saatte 581 km hızı geride bırakarak saate 590 km hıza ulaşmayı başardı. YENİ HEDEF 600 KM Japon yetkililer, yeni rekorun çok kısa süreli olabileceğini ve önümüzdeki hafta yapılacak denemelerde saatte 600 km hıza ulaşmayı deneyeceklerini ifade etti.
Yht Banliyö Setine Sol Çekiyor 00:31
Yht Banliyö Setine Sol Çekiyor 4.534 izlenme - 7 yıl önce yht den 5 dk önce ankara istasyonundan yola çıkan banliyö seti gazi civarında yht ye yenik düşüyor..
japon fransız ve türk trenleri fıkra gibi.. 01:48
japon fransız ve türk trenleri fıkra gibi.. 3.994 izlenme - 6 yıl önce birgün bir kapon bir fransız birde türk aynı trene binmişler.
Yüksek Hızlı Tren Kaza Yaptı 00:44
Yüksek Hızlı Tren Kaza Yaptı 2.008 izlenme - 2 yıl önce İstanbul - Eskişehir Arası Yapımı Devam Eden Ve Kısa Süre İçinde Kullanıma Açılacak Olan Yüksek Hızlı Tren, (yht) Test Sürüşü Yaptığı Sırada Dilovası'nda Kaza Yaptı.
Hızlı Tren Karşılaşma 00:09
Hızlı Tren Karşılaşma 4.207 izlenme - 8 yıl önce eskişehir-ankara arası hızlı tren karşılaşması
Dünyanın En Korkutucu Hızlı Treni 00:09
Dünyanın En Korkutucu Hızlı Treni 1.622 izlenme - 3 yıl önce Trene bindiğini sandığınız çocuk bakın aslında ne yapıyor.
hızlı tren japonya,fransa ve türkiye:) 01:47
hızlı tren japonya,fransa ve türkiye:) 3.882 izlenme - 7 yıl önce aradaki farkı görmelisiniz:)))
Sakarya'da Hızlı Tren İstasyonunda Göçük 02:50
Sakarya'da Hızlı Tren İstasyonunda Göçük 1.428 izlenme - 2 yıl önce Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yapımı devam eden yüksek hızlı tren istasyonu kısmen çöktü. Çökme sonucunda 5 Arifiye ilçesinde yüksek hızlı tren (YHT) hattında inşa edilen iki katlı istasyon binasının çökmesi sonucu göçükte kalan 5 işçi hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, ilçe merkezindeki eski garın yanında yapımı süren iki katlı istasyon inşaatı, beton dökme işlemi sırasında çöktü. Göçükte kalan 5 işçi, çevredekilerin ve mesai arkadaşlarının yardımıyla çıkarılarak, 112 Acil Servis ekiplerince kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye itfaiyesi, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, enkazda başka işçiler olması ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor.
Sadece 7 Dakikada Treni Temizleyen Japon Temizlik İşçileri 01:38
Sadece 7 Dakikada Treni Temizleyen Japon Temizlik İşçileri 715 izlenme - 1 yıl önce Günde yaklaşık 400.000 insanın seyahat ettiği trenleri temizlemekle görevli işçilerin zamanları çok dar. Sadece 7 dakika içinde tüm vagonları temizleyerek bir sonraki sefere hazır hale getirmeleri gerekiyor...
Hiç durmadan yolcu indirip bindirebilen hızlı tren 01:09
Hiç durmadan yolcu indirip bindirebilen hızlı tren 1.399 izlenme - 3 yıl önce Geleceğin teknolojisi...
YHT Yüksek Hızlı Tren 04:26
YHT Yüksek Hızlı Tren 1.029 izlenme - 3 yıl önce Hızlı Tren Hakkında Bilgiler.
hızlı tren 02:39
hızlı tren 3.838 izlenme - 9 yıl önce su trene bi bakın!!!
Ulaştırma Bakanı Arslan'ın Açıklamaları 05:16
Ulaştırma Bakanı Arslan'ın Açıklamaları 17 izlenme - 1 hafta önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın yap işlet devret modeliyle yapılan ilk gar olduğunu belirterek, 29 Ekim'de bitirilip işletmeye alınacak olan YHT Garı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla başkentlilerin ve 79 milyon insanın hizmetine sunulacağını söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda incelemelerde bulundu. Gar’da basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Arslan, “ Yüksek hızlı trenlerle bu kadar insanı taşıyorsanız bunun Ankara merkezli taçlanması gerekiyordu. Bunun Ankara merkezinde gerek ülkemize gerek başkentimize gerekse Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının geldiği noktaya yakışır bir gar ile taçlanması gerekiyordu. Ulaştırma Bakanlığı olarak DDY olarak yaptığımız budur. Ülkemizin ilk yap işlet devret modeliyle yapılan YHT Garındayız. Yaklaşık 2 yıldır inşaatı devam ediyor. etrafında her yerde trafik varken bu kadar süratli bu kadar modern bu kadar üst düzeyde teknolojiyi kullanan ve gerçekten Ankara’ya yakışan bir garı 2 yıllık süre içerisinde bitirmiş olmaları nedeniyle görevli şirketimiz başta olmak üzere DDY Genel Müdüründen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. “İçinde bulunduğumuz bina yaklaşık 194 bin 460 metrekare kapalı alan sahip bir konsept. 3 bodrum katı var” Bakan Arslan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu gar Ankara’nın marka kent başkentin değerine değer katacak bir gar. Konsept olarak işlev olarak yerine getireceği fonksiyonlar olarak. İçinde bulunduğumuz bina yaklaşık 194 bin 460 metrekare kapalı alan sahip bir konsept. 3 bodrum katı var. Bin 910 adet aracın park yapabileceği kapalı açık otoparkı var. Açık kısmı sadece 60 araçlık bin 850 araçlık kısmı kapalı otopark. Ayrıca 3 tane peronumuz var. Bu 3 peron aynı anda 12 YHT setine hizmet edebilecek durumda. 6 demiryolu hattımız var 3 gidiş 3 geliş olmak üzere. -1’de peronlarımız olacak. Bulunduğumuz katta özellikle gişelerin insanların geldiğinde işlemlerini yapabilecekleri, ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir katımız var. Bir üstünde alışveriş merkezlerinin olduğu bir katımız var. Onun bir üstünde yine bu gara gelen misafirlerimizin yeme içme ihtiyaçlarını giderebilecekleri katımız var. Bunun yanında 134 odalı, 5 yıldızlı modern bir otelimiz var. Sadece insanların gelme kalma ihtiyaçlarını görmeyeceğiz. Eğer buralarda toplantılar yapılacaksa, aynı anda birçok odada toplantı yapılabilecekse o otelimiz bu konsepte uygun tasarlanmış toplantı odaları var. En büyük odası aynı anda 400 kişiye konferans verilebilecek, toplantı yapılabilecek konsepte haiz. Ticari ofisler olacak. Bu tesisimizde ilk yardım, güvenlik bunların hepsi kaçınılmaz olacak.” “ 29 Ekim’de bu kadar güzel bir tesisi başkentlimizin ama 79 milyonun hizmetine sunacağız"
Hızlı Tren Sincan İstasyonunda (Yht) 00:22
Hızlı Tren Sincan İstasyonunda (Yht) 2.824 izlenme - 7 yıl önce hızlı trenin durma anı...