Hoşgeldiniz!

hücre

Kanser Hücresinin Sarımsak ve İnsan Kokusuna Tepkisi 00:58
Kanser Hücresinin Sarımsak ve İnsan Kokusuna Tepkisi 7.329 izlenme - 1 ay önce Canlı bir kanser hücresinin önce sarımsağa, ardından da insan koku ve dokularının sindiği yüzüğe verdiği tepkiyi izliyoruz. Gerçekten inanılmaz.
Hücresindeki Yemek Deliğinden Kaçan Mahkum Kamerada 01:44
Hücresindeki Yemek Deliğinden Kaçan Mahkum Kamerada 15.710 izlenme - 2 yıl önce Rusya’da bir hapishane’de hücresindeki yemek deliğinden kaçmaya çalışan mahkumun görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. Rusya'da bir mahkum yemek için olan küçük delikten kaçarken güvenlik kameralarına yakalandı. Delikten sığmak için tüm kıyafetlerini çıkaran mahkum hücresinden kaçmayı başardı. KÜÇÜCÜK DELİKTEN KAÇTI Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde mahkum, küçücük delikten dışarı sığmaya çalışıyor. Kaçmayı başaran adam kıyafetlerini giyerek hapishaneden uzaklaşıyor. Yetkililer kaçan mahkumun 25 yaşındaki Rüstem Shakhrutdinov olduğunu açıkladı. Henüz yakalanamayan mahkumu arama çalışmaları devam ediyor.
Teröristbaşı Gülen'den Yeni Darbe İması 00:48
Teröristbaşı Gülen'den Yeni Darbe İması 9.753 izlenme - 1 yıl önce FETÖ lideri Fetullah Gülen son konuşmasında örgüt elemanlarına yeni mesajlar gönderdi.
Hücre Modeli Basit Yapım 03:14
Hücre Modeli Basit Yapım 10.247 izlenme - 6 yıl önce
6. Sınıf Fen Bilimleri - Geçmişten Günümüze Hücreyle İlgili Çalışmalar 06:07
6. Sınıf Fen Bilimleri - Geçmişten Günümüze Hücreyle İlgili Çalışmalar 4.572 izlenme - 3 yıl önce Morpa Kampüs 6. sınıf fen bilimleri dersi, "Hücre" bölümündeki "Geçmişten Günümüze Hücreyle İlgili Çalışmalar" adlı konu anlatımıdır. www.morpakampus.com
Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı 01:14
Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı 2.862 izlenme - 2 yıl önce Bilim insanları, kanserli bir tümörün büyüyüp hareket etmesini ilk kez gerçek zamanlı ve 3 boyutlu olarak görüntülemeyi başardı. ABD’deki Iowa Üniversitesi’nden bir ekibin, Amerikan Kanser Araştırmaları Dergisi’nde (American Journal of Cancer Research) yayınlanan çalışmasına göre, insana ait kanserli meme hücrelerinin tümör oluşturmak üzere bir araya gelmeleri kaydedilip gözlemlendi. TÜMÖRLERİN YÜZDE 5’İ BÖYLE OLUŞUYOR Görüntülerde, tümör oluşturucu kanserli kök hücreleri ile sağlıklı hücrelerin birleşerek şekle büründükleri, bu birleşik hücrelerin de yavaşça tümörün büyümesine yardım eden ‘ana hücre’ tarafından yutulduğu görülüyor. Araştırmaya göre bu süreç, kanserli tümör oluşması vakalarının yüzde 5’inde görülüyor. Araştırma ekibinin lideri olan Iowa Üniversitesi Biyoloji Profesörü David Soll, “Burada gerçekleşen şey ‘birbirine yapışmak’ değil. Bu, daha çok hücrelerin birbirleriyle eşleşmeleri ve aktif biçimde birbirlerinden fayda sağlamaları. Karmaşık bir durum ve pasif değil. Bu süreçler için özelleşmiş hücreler bulunduğuna dair de henüz bir kanıt yok” dedi. KANSERLİ HÜCRE, SAĞLIKLI OLANDAN İKİ KAT DAHA HIZLI Soll ve ekibi, 50 saatlik bir görüntüleme periyodunun sonunda, insan meme kanseri dokusu hücrelerinin birbirlerine tutunarak yoğun olarak büyüdüklerini, sağlıklı hücreleri de bu yapılara kattıklarını gözlemledi. Kanserli hücrelerin saate 92 mikron hızla (mikron = milimetrenin binde biri) hareket edebildiğini tespit eden ekip, bu hızın sağlıklı hücrelerin göç hızından iki kat fazla olduğunu keşfetti. Soll ve ekibine göre bu, tümörlerin ne kadar hızlı büyüyebilecekleri ve yayılabilecekleri konusunda hem bir uyarı hem de bir hatırlatma niteliği taşıması açısından önemli. Elde edilen veriler, tümör oluşturan hücrelerin daha tutarlı ve kesin bir tanımlanmasını sağlayacak. Ayrıca bilim insanlarının hangi tedavi yollarının bu hücreleri yok edebileceğini öğrenmesini kolaylaştıracak.
İlkay Akkaya - Hücre 05:36
İlkay Akkaya - Hücre 945 izlenme - 7 ay önce Anadolu Müzik Yapım. info@anadolumuzik.com.tr www.anadolumuzik.com.tr
Twenty One Pilots : Heathens ( From :  Suicide Squad The Album ) 03:37
Twenty One Pilots : Heathens ( From : Suicide Squad The Album ) 1.649 izlenme - 1 yıl önce
the cell 02:28
the cell 6.024 izlenme - 7 yıl önce jennifer lopez bu muhteşem gerilimde akıl almaz bir yolculuğa çıkıyor. seri katil vincent donofrio son kurbanını öldüremeden komaya girince bir çocuk terapistinin onun zihnine girerek deney aşamasında olan sıradışı bir tedavi yöntemi kullanması gerekir. katilin zihninde başlayan acımasız av şimdi onun hayatını da tehdit etmektedir. fbı ajanı vince vaughn terapistin hayatını kurtarabilecek tek kişidir ve bu inanılmaz yolculuğa katılma sırası ondadır!
Excel Uygulaması 5 03:35
Excel Uygulaması 5 3.655 izlenme - 4 yıl önce Excel'de Bir Çalışma Sayfası İçerisinde Hücreler Biçimlendirilerek Bir Takvim Örneği Oluşturulması Amaçlanmıştır.
Hapishanedeki Gardiyanlarlara Boyun Eğmeyen Boksör 01:03
Hapishanedeki Gardiyanlarlara Boyun Eğmeyen Boksör 3.078 izlenme - 3 yıl önce Profesyonel bir boksör hapishanedeki gardiyanların kurallarına uymak istemiyor. Bir gardiyanla tartışırken yumruğunu geçiriyor. Gardiyan sinirlenip diğer arkadaşlarıyla birlikte dövmeye çalışır ve hücreye tıkarlar.
Gökçe Fortacı - Fen Ve Teknoloji Dersi 6. Sınıf Ünite Özeti 02:34
Gökçe Fortacı - Fen Ve Teknoloji Dersi 6. Sınıf Ünite Özeti 5.368 izlenme - 5 yıl önce Beydağ Atatürk Ybo Öğrenci Çalışmasıdır Emine Yörükoğlu - Seda Sarıkulak - Cansu Akın - Melisa Karabulut Öğretmen: Gökçe Fortacı
İdam Edilen Katilin Hayaletinin Hapishanede Dolaşması 00:10
İdam Edilen Katilin Hayaletinin Hapishanede Dolaşması 169 izlenme - 3 ay önce 16 Yaşında kız arkadaşını öldüren William Hampton 20 Temmuz 1909'da Bodmin'de idam edilmiş ve 13 Kasım 2017 tarihinde güvenlik kamerasına hayalet olarak yansıdığı iddia edilmiş.
Excel Uygulaması 15 02:18
Excel Uygulaması 15 2.880 izlenme - 4 yıl önce Excel Fonksiyonlarında Hücre ve Formüller
Fırat Çakan - Esmer 04:14
Fırat Çakan - Esmer 2.187 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Hücre Çıkış Tarihi: 10.06.2013 Kürtçe Müzik
#ÖneÇıkHayatKurtar 00:49
#ÖneÇıkHayatKurtar 1.056 izlenme - 3 yıl önce Türk Kızılayı ve Sağlık Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü TÜRKÖK projesi kapsamında, Sağlık Bakanlığı Türkiye’nin ilk Kemik İliği Bankası’nı kuruyor. Siz de bağışçı olun, hayat kurtarın.
İngilizce Sayesinde Ölen Beyin Hücreleri Ve Etkileri 01:09
İngilizce Sayesinde Ölen Beyin Hücreleri Ve Etkileri 1.161 izlenme - 3 yıl önce Daha önce Erman Toroğlu Tarzı İngilizce Eğitimi ile karşımıza çıkan hızlandırılmış fakat sonradan yavaşlaması için inzivaya çekilmiş ingilizce öğretimi ile ünlü hocamız dersini bizlere anlatırken anlık kısa devre yaşıyor. Allahtan makinenin anlık reset modu olduğundan yoluna devam eden öğretmen heceleri uzatma yöntemiyle ingilizce öğretmeye devam ediyor. 0:55 - 1:00 arasına dikkat çekiyoruz.
Gökçe Fortacı - Hücre Organelleri Ve Görevleri 02:17
Gökçe Fortacı - Hücre Organelleri Ve Görevleri 2.448 izlenme - 5 yıl önce Beydağ Atatürk Yibo Öğrenci Çalışmasıdır. Gökçe Fortacı
Fırat Çakan - Baran Bari 04:15
Fırat Çakan - Baran Bari 1.501 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Hücre Çıkış Tarihi: 10.06.2013 Kürtçe Müzik
Atarlı Ergenin Yatarlı Ergene Dönüşmesi - Justin Bieber 00:49
Atarlı Ergenin Yatarlı Ergene Dönüşmesi - Justin Bieber 878 izlenme - 3 yıl önce Efem... Bildiğiniz üzre ülkemizin ve dünyamızın Kezbanlarının hayran olduğu bir şahsiyet Justin Bieber Hatta ülkesinden kovulması için de kampanya başlatılmış.. İşte bu artiz bozuntusu uyuşturucu kullandıktan sonraki hapishane macerasından bir kesit. Bu artiz biraz fazla olmaya başlamadı mı? Ama iyi olmuş vesselam. İyi seyirler efenim... Bu arada; Benden daha iyi şınav çekiyor...
Azis - Pembe Tezkere 04:58
Azis - Pembe Tezkere 1.251 izlenme - 2 yıl önce Açıköğretimi 10 yılda bitirdikten sonra yerli Askerlik Şubesinden gönderilen celp tebligatı eline ulaşan Azis, vatani görevini yerine getirmek üzere Bulgaristan Deniz Kuvvetlerine bağlı Karadeniz Saha Komutanlığı Lojistik ve İkmal Merkezindeki birliğine Denizci Asteğmen olarak teslim olur. Gel zaman git zaman davranışlarındaki farklılıkları gözlemleyen amirleri aldıkları ani bir kararla Azis'i Disko'ya göndermeye karar verirler. Diskoya gideceğini öğrenince Azis çok sevinir ama Disko anladığı şekilde bir disko değildir (Askerliğini yapmayanlar için açıklama: Disko=Disiplin Koğuşu) Sadece klozeti olan minnacık bir hücreye hapsedilen Azis'i zor günler beklemektedir lakin hücrede kaldığı sürece kendi iç dünyasına yolculuklar yapan Azis gerçek kişiliğini bulur. Hücredeki diğer arkadaşları ile avluda gezintiye çıkarıldıkları dakikalarda hınzır asker Azis; diğer koğuş arkadaşlarına yöresinden türküler çığırır, etnik danslar, çılgınca figürler gösterip onları eğlendirir. Günler günleri aylar ayları kovalar ve Azis'in SATA'dan (Sofya Askeri Tıp Akademisi) çürük raporu gelir. Bunun üzerine amirleri pembe teskereyi Azis'in eline verir, yolun açık olsun yavrum diyerek terhis ederler. İzlediğiniz bu klip işte bu hikayenin anlatımından ibaret bir ibret vesikasıdır.
Kök Hücre Nakli ile Yumurta Elde Edebilmek 02:02
Kök Hücre Nakli ile Yumurta Elde Edebilmek 1.292 izlenme - 6 yıl önce Bilim adamlarından doğurganlık konusunda büyük gelişme. Kök hücresinden yumurta elde edilebilecek.. Prof.Dr.Bülent TIRAŞ'tan bu buluş ile ilgili açıklamalar.
100 Milyon Işık Yılı Uzağa ve Atom Çekirdeğine 03:48
100 Milyon Işık Yılı Uzağa ve Atom Çekirdeğine 1.214 izlenme - 3 yıl önce İzledikten sonra aklıma ilk gelen şey böylesine şahane bir videodan mahrum kalmamanız gerektiği. İzlerken düyleriniz diken diken olacak.
Saç Ekimi | İsveç Klinik 00:35
Saç Ekimi | İsveç Klinik 839 izlenme - 2 yıl önce saç ekimi, isveç klinik, fue saç ekimi, kök hücre saç ekimi,
Kök Hücre Bağışı Nasıl Yapılır? 04:28
Kök Hücre Bağışı Nasıl Yapılır? 768 izlenme - 3 yıl önce Son zamanlarda sosyal medyada ve tv programlarında sıkça yer alan bir konu olan kök hücre bağışı ile ilgili aklımda bir soru vardı: Bağış yapan kişide sağlık problemi oluyor mu? Bu videoda soruma cevap buldum ve sizinle paylaşmak istedim.
Vücudumuzu Tanıyalım - Hücre 24:22
Vücudumuzu Tanıyalım - Hücre 714 izlenme - 2 yıl önce Sıra geldi hücreye. Yavaş yavaş frankenstein'a doğru yol alıyoruz. İzleyerek öğrenelim.
Hücre Bölünmeleri - Ali Dağde...... 39:24
Hücre Bölünmeleri - Ali Dağde...... 965 izlenme - 5 yıl önce Hücre bölünmeleri soru çözümü-ali dağde.....
akvaryumda dehşet 02:13
akvaryumda dehşet 1.610 izlenme - 9 yıl önce akvaryumda balıklara rahat vermeyen canavarın hapsi
Sibel Kula Kok Hucre Tedavisi 08:34
Sibel Kula Kok Hucre Tedavisi 893 izlenme - 4 yıl önce http://imzakampanyam.com/Sibel-Kula-nin-Cin-deki-Kok-Hucre-Tedavisi-imza-kampanyasi http://www.change.org/tr/kampanyalar/genel-saÄŸlık-sigortası-genel-müdürlüğü-sibel-kula-nın-çin-deki-kök-hücre-tedavisi?recruiter=29945161&utm_campaign=twitter_link&utm_medium=twitter Sibel Kula 25 yıldır bir trafik kazası sonucu felç kalmış bir arkadaşımız.Kendisi yurtiçi ve yurtdışında tedavi görmüş fakat bir şekilde hep yarım kalmıştır.Kendisi daha önce Türkiye'de kök hücre tedavisi görmüş,his duyusu gelişmiş ve emekleme aşamasına gelmiştir,ancak tedavisi doktoru tarafından yarım bırakıldığı için eski haline geri dönmüştür. http://www.sibelkula.com/ankaradakikokhucreameliyatim.html Twitter etiketimiz (hashtagimiz) #SibelKula 'dır. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından kendisine buradaki prosedürleri tamamlaması şartıyla Çin'e tedavi için gönderme beyanında bulunulmuştur.İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki kurulda tüm hekimler onay verdiği halde bir beyin cerrahının kök hücre tedavisine inanmadığı gerekçesiyle Sibel'in umutları yarım kalmıştır. Sağlık Bakanlığımızdan ve Türk halkından ricamız Sibel'in sağlığına kavuşma imkanı varken onun elinden tutması çünkü Sibel sağlam 2 el başparmağı ile geçinebilmek için resim çiziyor,kitap yazıyor ve tedavisi mümkün. 25 yıldır inanılmaz bir yaşam mücadelesi vererek pek çok mucizeyi gerçekleştirmeye, yıllarca çektiği bütün acılara, zorluklara rağmen içindeki inanç, istek ve başarma azmi sayesinde; ayakta gezen, dolaşan, amaçsız, iradesiz, kararsız, başarma azmi olmayan sağlıklı insanlara ve engelli duruma düşüp hayattan umudunu kesen hasta insanlara iyi yönde örnek olup onlara umut aşılamaya, onları hayata bağlamaya çalıştı. Kendisinin tasarladığı websitesi: http://www.sibelkula.com/anasayfa.html LÜTFEN SİBEL'İN UMUDU OLUN!
Bakteri Kovalayan Akyuvar 00:28
Bakteri Kovalayan Akyuvar 809 izlenme - 3 yıl önce Bilim adlı bir kategorinin olmamasından dolayı çüşşşş'e koyduğum bu videoda insan vucudundaki akyuvar (beyaz büyük), zararlı bir bakteriyi (siyah 2'li küçük) ilk okulda kafasına şaplak yemiş de öcünü almaya kovalıyormuş gibi kovalıyor. Bize "akyuvarlar bakterileri öldürür" denildiğinde bişey salgılıyor da öyle öldürüyor filan sandık ama gerçek sanılandan çok daha farklıymış. Bildiğin köşe kapmaca oluyor vucutta. Yuh ulan! Çüş!