Hoşgeldiniz!

hükümet

Erdoğan: Eşek Arısı Gibi Gençlik İstemiyorum 00:27
Erdoğan: Eşek Arısı Gibi Gençlik İstemiyorum 4.458 izlenme - 1 hafta önce Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lozan tartışmalarını hatırlatarak, 'gençlerin Lozan'ı incelemesi ve araştırmasından birilerininin rahatsız olduğunu' ifade etti. Erdoğan, "Sorgulayan, araştıran bir gençlik istiyoruz. Sorguladığı, araştırdığı zaman gerçeğe ulaşacaktır. Ben gençliğimizi bal arısı gibi görmek istiyorum, eşek arısı gibi değil" ifadelerini kullandı.
Fatih Portakal: Hükümet Benden Özür Dileyecek 02:01
Fatih Portakal: Hükümet Benden Özür Dileyecek 7.398 izlenme - 2 ay önce Fox Tv Ana Haber anchorman'i Fatih Portakal, itibarı zedelenen ve yaşadığını kaldıramayarak intihar eden vatandaşların sesi oldu. Yapılan operasyonlarda masum kişilerin FETÖ'ye üye olmak suçundan gözaltına alınmasını eleştiren Portakal, şu sözlerle yaşananları eleştirdi: 'Buyrun itibarınızı geri veriyoruz' Bu ülkede bir çok insan diken üzerinde. FETÖ'cü olsun, olmasın. Cumhurbaşkanı bile 'At izi, it izine karıştı' diyor.Daha sonra şöyle mi denecek; 'Ay pardon, kusura bakmayın. Yanlış yaptık. Buyrun, itibarınızı geri veriyoruz size... 'Böyle sistem olmaz!' Bir gün gelip benim kapımı çalıp, 'Sen de FETÖ'cüsün' derlerse ben hakkımı nasıl arayacağım arkadaş? Nasıl güveneceğiz? Sonra çıkıp bana hükümet 'Pardon arkadaş, özür dileriz' mi diyecek? Ben de kabul edeceğim ondan sonra... Böyle bir sistem olmaz! En başta, üzersiniz insanları. Kırılan kalpleri nasıl kazanacaksınız sonra? Bu işin ciddiyeti nerede diye insanlara sorarlar. İntihar edenlerin vebali kimin boynuna? 'At izi, it izine karışmış durumda. Dün bir öğretmen intihar etti. Onun vebali kimin boynuna olacak? Ali Tatar geçmişte intihar etti. Onun vebali kime ait? Bir operasyon yapacaksanız eğer, suçlu olduğu düşünülen insanları alın. Kul hakkı yemeden bizzat suçlu olduğunu düşündüğünüz, bu suçun içerisinde yer aldığını düşündüğünüz insanları gözaltına alınız.' 'Operasyon yapacaksanız düzgün yapın' 'Biz de şöyle bir anlayış var, emniyetin kapısından girerseniz suçlu yaftası yiyorsunuz. Ben geçen gün adliyeye gittim. İnsanların bakışından rahatsız oldum. Lütfen, yapacaksanız bu operasyonları düzgün yapın. İnsanlar canlarına kıymasınlar.'
Arda Turan'ın Oyunculuk Deneyimi 01:48
Arda Turan'ın Oyunculuk Deneyimi 144.944 izlenme - 3 yıl önce Arda Turan yeşil sahalarda ki başarısını sinema dünyasında da gösterebilecek mi? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Erkek Arkadaşını Aşağılayan Kadın 01:59
Erkek Arkadaşını Aşağılayan Kadın 81.222 izlenme - 2 yıl önce Sarışın bayan , erkek arkadaşına zavallı gibi davranıyor ve erkek arkadaşı durumdan oldukça memnun gözüküyor . Bu dominant ilişki bizim için ilginç olsa da , onların keyfi yerinde . İyi seyirler ...
Fethullah Gülen : Batı Türkiye'ye Müdahale Etsin AKP Hükümetini Düşürsün 02:14
Fethullah Gülen : Batı Türkiye'ye Müdahale Etsin AKP Hükümetini Düşürsün 8.155 izlenme - 3 ay önce FETÖ terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen, Mısır televizyonuna yaptığı konuşmada, açıkça Batı dünyasının Türkiye'ye müdahale etmesi ve mevcut hükümeti devirmeleri gerektiğini söyledi.
Yüzüne Tüküren Erkan Tan Tepkiye Delirdi 03:49
Yüzüne Tüküren Erkan Tan Tepkiye Delirdi 25.393 izlenme - 8 ay önce Ankara'daki patlamayla ilgili olarak hükümeti suçlayan mesaja tepki gösteren ve "suratınıza tükürüyorum" diyen Erkan Tan, bugün de bu tepkisini çarpıtarak haber yapanlara sert çıktı. Tan "Laf yerini bulmuş onun için kudurmuş o çevreler" dedi.
Devlet Gibi Kadın vs. Tıfıl Adam 05:00
Devlet Gibi Kadın vs. Tıfıl Adam 67.239 izlenme - 2 yıl önce Ablamız hükümet gibi bir kadın; kuzey avrupa mitlerindeki Valkyrie' lara benziyor, erkek arkadaşı ise sineksiklet bir uzak doğulu.
Eski Türkiye Manzaraları 08:02
Eski Türkiye Manzaraları 4.549 izlenme - 2 ay önce Sosyal medyada 5 milyon kez izlendi. Videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir programın görüntüleri yer alıyor ve Erdoğan'a eski Türkiye manzaraları gösteriliyor. Bunu şimdiki gençlere izletmek lazım.
Ali Türkşen - Birlik Beraberliği Bozan Hükümetin Kendisi 08:39
Ali Türkşen - Birlik Beraberliği Bozan Hükümetin Kendisi 3.590 izlenme - 2 ay önce Ali Türkşen Tarafsız Bölge'nin konuğu oldu yine lafları gediğine koydu.
Selin Sayek Böke: Hükümet Atatürkçü Kim Varsa Toplama Gayretine Girdi 01:37
Selin Sayek Böke: Hükümet Atatürkçü Kim Varsa Toplama Gayretine Girdi 2.109 izlenme - 2 ay önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Hükümet Atatürkçü kim var toplama eğilimine başladı" dedi.
Devlet Gibi Kadın  vs  Tıfıl Adam 05:00
Devlet Gibi Kadın vs Tıfıl Adam 20.956 izlenme - 1 yıl önce Ablamız hükümet gibi bir kadın; kuzey avrupa mitlerindeki Valkyrie' lara benziyor, erkek arkadaşı ise sineksiklet bir uzak doğulu. Aralarındaki münasebeti değerlendirmek zor; ablamız bazen dövüyor, bazen de kucağına alıp seviyor. İyi veya kötü demeden, bu anlara tanık olalım. İyi seyirler...
Binali Yıldırım'ın Başbakanlığa Alışamaması 00:21
Binali Yıldırım'ın Başbakanlığa Alışamaması 4.185 izlenme - 5 ay önce Diyarbakır'da ilk konuşmayı yapan Binali Yıldırım, bölgeye yapılan yatırımlardan bahsederken büyük bir gafa imza attı. Yeni başbakan, kürsüde başbakan olduğunu unuttu. Yıldırım, konuşmasında Erdoğan'a seslenirken, "Sayın başbakanım..." dedi.
Ömer Çelik'ten ABD'ye Cevap Geldi 03:09
Ömer Çelik'ten ABD'ye Cevap Geldi 1.641 izlenme - 2 ay önce AB Bakanı Ömer Çelik, Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili soruları yanıtladı. Çelik, Peter Cook'un bugün attığı bir tweet ile ilgili de konuştu. Çelik "Kimsenin bize şu terör örgütüyle mücadele edin, şununla etmeyin demeye hakkı yoktur" dedi. İşte o açıklama: Burada yürütülen mücadele hem Türkiye'nin, dolaylı olarak da AB'nin güvenliği içindir. Müttefiklerimizin güvenliğine katkı sağlar. Biz egemen bir devlet olarak kendi güvenliğimizi sağlamaya muktediriz ve bunu yerine getiriyoruz. Türkiye buraya müdahale edince terörizmle mücadele ediyor. Kimsenin bize şu terör örgütüyle mücadele edin, şununla etmeyin demeye hakkı yoktur. Türkiye'ye bir şey söylemeyeceksiniz burada, karşı tarafa bir şey söyleyeceksiniz. Bakın Türkiye IŞİD'e saldırıyor, ses YPG'den geliyor. Hatta Kılıçdaroğlu bu mücadeleyi desteklediğini söylüyor. Ardından PKK ona suikast düzenliyor. Türkiye Cumhuriyeti Suriye'deki Kürtlerin, Türkmenlerin, Arapların kazanımlarına düşman değildir. Hatta Esed ile görüşüldüğünde Kürtlerin haklarının verilmesini ilk biz söyledik. Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde söylendi. Türkiye'nin ortaya koyduğu tepki PYD otoritesine karşıdır. Bizim gözümüzde IŞİD, PYD, YPG ve FETÖ otoritesi arasında fark yoktur. Sınırdaki herhalgi bri PYD otoritesine müdahale edilecektit. Bu ulusal bir güvenlik meselesidir. Politik tercih değildir. NE OLMUŞTU? ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk, sosyal medya hesabı Twitter'dan bazı açıklamalarda bulunmuş, bu açıklamalarda Pentagon'un Cerablus açıklamasını hatırlatmıştı. McGruk “IŞİD'in olmadığı bölgelerdeki çatışmaları kabul edilemez ve derin bir endişe kaynağı olarak bulduğumuza açıklık getirmek isteriz" dedi. AÇIKLAMA ÇAVUŞOĞLU'NUN İFADELERİNDEN SONRA GELMİŞTİ Bu açıklama Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Fırat Kalkanı, YPG ve Fırat'ın batısı konularındaki açıklamalarının yapıldığı sırada geldi. Çavuşoğlu 1 saat önce yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: "Menbiç'e eskiden orada yaşayanlar dönmeli. Gerek Cerablus gerekse Afrin'den doğuya doğru başlatılan operasyonun amacı bu bölgeden IŞİD'i temizlemektir. Küçük bir kuvvetle bile IŞİD kontrol ettiği şehirleri terk ediyor, kaçıyor. YPG'nin, hem ABD'nin söz verdiği gibi hem de kendilerinin açıkladığı gibi öncelikle, bir an evvel Fırat Nehri'nin doğusuna geçmesi gerekiyor. Geçmediği takdirde hedef olacaktır. "
Alparslan Kuytul Hoca:Bu Hükümet Geldiği Günden Beri İslam'a ve Müslümanlara Zarar Veriyor  01:46
Alparslan Kuytul Hoca:Bu Hükümet Geldiği Günden Beri İslam'a ve Müslümanlara Zarar Veriyor 2.428 izlenme - 4 ay önce Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul Hoca, yaptığı son sohbetinde hükümetin yaptıklarına değinerek 'Bu hükümet geldiği günden beri İslam'a ve Müslümanlara zarar veriyor' dedi.
Böyle Hükümetin A... K.... - Medyaya Yansımayan Şehit Yakını 00:30
Böyle Hükümetin A... K.... - Medyaya Yansımayan Şehit Yakını 8.031 izlenme - 1 yıl önce Kardeşlerim çok bir söz söylemeyeceğim. Kolay değil. Bu sefer acıyı işiteceğiz. Bazılarının sanırım artık yatacak yeri de yok. İzliyoruz.
Güney Kore'de Polisi Çaresiz Bırakan Hologramlı Protesto 01:02
Güney Kore'de Polisi Çaresiz Bırakan Hologramlı Protesto 4.354 izlenme - 8 ay önce Güney Kore'de "hükümetin ifade özgürlüğünü kısıtladığını" savunan bir grup, protesto için yetkililerden izin alamayınca, bir ekrana yansıttıkları insan boyutunda hologramlar ile protesto düzenledi. Uluslararası Af Örgütü'nün Kore şubesince düzenlenen sanal protestoya polis müdahale etmedi. Daha doğrusu edemedi.
Ahmet Davutoğlu İstifa Konuşması  02:07
Ahmet Davutoğlu İstifa Konuşması 3.686 izlenme - 6 ay önce Ahmet Davutoğlu İstifa Konuşması _____________@_________________xclas____________ (Hükümet Düştü)
a Haber'in Tebrik Edilesi Aşırı Sorumlulukları 01:05
a Haber'in Tebrik Edilesi Aşırı Sorumlulukları 5.816 izlenme - 8 ay önce hepimizin bildiği gibi habercilik çok sorumlu bir yayıncılık anlayışıyla, diğer olaylarda diğer medya kuruluşlarında geçmişte sıkça rastladığımız o sorumsuzluğu yaşatmamaktır. sorumlu bir yayın gerçekleştirmek en önemli şey. ciddi sorumlu bir yayıncılık en mühim hadisedir. lan bi olay olmuş ama aşırı sorumluluk var haberimiz yok. vekilimizin sorumsuzluktan kastı halka haber vermek olabilir. bilmiyorum bu dediklerim çok sorumsuzca.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: YPG Fırat'ın Doğusuna Geçmedi 00:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan: YPG Fırat'ın Doğusuna Geçmedi 815 izlenme - 2 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin, güney sınırında bir terör koridorunun oluşmasına rıza göstermeyeceğini belirtti. G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Çin’e hareketi öncesinde, Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) PYD/YPG ilgili son açıklamalarına sert tepki gösterdi: “Şu anda bize, ‘Fırat’ın doğusuna geçtiler’ diyorlar. Biz de diyoruz, ‘Hayır geçmediler’. Birilerinin Amerika’da yaptıkları açıklamayla veya şurada burada yaptıkları açıklamayla, biz YPG’nin veya PYD’nin Fırat’ın doğusuna geçtiğine inanmayız.” Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon), terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) adlı grubun büyük ölçüde Fırat Nehri’nin doğusuna döndüğünü, bazı unsurların ise tam kontrolün sağlanması için Menbiç‘te kaldığını iddia etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü DAEŞ ve terör örgütü PKK’nın unsurlarına yönelik Fırat Kalkanı Harekatı sürüyor.
Google vs. Yandex - Seçim Yarışı 00:49
Google vs. Yandex - Seçim Yarışı 4.660 izlenme - 1 yıl önce Google vs. Yandex gibi ülkemizin bilinen 2 arama motorunun bildiğiniz gibi kendi internet tarayıcılarıda var. Ülkemizin son durumda yaşanan seçim havasına giren iki browser meydanlarda birbirlerine laf atarak neden kendilerinin seçilmesi gerektiğini açıklıyorlar. Ben Google iktidarını destekliyorum kardeşlerim ve inanıyorum ki bu millet Yandex'i seçmeyecek
Ahmet Emirhan - Cüppeli Biri Söylese Bin Yıl Anlatılırdı 03:01
Ahmet Emirhan - Cüppeli Biri Söylese Bin Yıl Anlatılırdı 2.377 izlenme - 7 ay önce Var olanı herkese nasıl anlatabileceğini güzel seçmiş.
Es 07:47
Es 6.230 izlenme - 1 yıl önce Annesi ve Babası CHP'li ayyaş olan eşcinsel madamın Recep Tayyip Erdoğan sevgisini izliyoruz.
Büyüme İçin 5 Temel Hedef 02:18
Büyüme İçin 5 Temel Hedef 272 izlenme - 3 hafta önce Başbakan Binali Yıldırım, Bugün Grup Toplantısı Öncesinde Basın Mensubları İle Bir Araya Gelerek 2017-2019 Dönemini Kapsayan Orta Vadeli Programı Açıkladı.
Başkumandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Sanayi Devrimi 01:20
Başkumandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Sanayi Devrimi 2.343 izlenme - 7 ay önce Başkumandan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Yaptığı Sanayi Devriminden Dolayı İngilizler Tarafından Hazırlanan Videosunu Siz Değerli Site Üyelerine Sunmaktan Şeref Duyarım.
Erdoğan’dan The Economist’e: Size Ne 02:52
Erdoğan’dan The Economist’e: Size Ne 3.388 izlenme - 12 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "AK Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyin" yazan İngiliz The Economist Dergisi’ne isim vermeden tepki göstererek, "Size ne. Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “AK Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyin” yazan İngiliz The Economist Dergisi’ne isim vermeden tepki göstererek, “Size ne. Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin. Ama Türkiye’deki seçimlerle ilgili benim ismimi zikrederek, parti ismi kullanarak ‘sakın oraya vermeyin’ yaklaşımı çok ciddi. Bunun siyasi ahlakla uyuşur bin yanı yoktur” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rumeli Hisarı içinde yer alan Fetih Mescidi’nde yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan yarın yapılacak seçimle ilgili olarak, “Birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan, milli iradenin tecellisi noktasında herkes iradesini kullanmalı. Bu akşama kadar tüm liderler, siyasetçiler Türkiye genelinde bütün düşüncelerini, siyasi partilerine yönelik teveccühü arttırmak için her şeyi söylediler. Vatandaşlarımız kime nasıl oy kullanacağının tercihini yapacaktır. Tercihini yaptıktan sonra çıkacak neticeye hep beraber saygı duyacağız” diye konuştu. İsim vermeden The Ekonomist dergisini de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin birliğini beraberliğini bozmaya gayret eden odaklar var. İçeride var, dışarıda var. Son dönemde dışarıdaki bazı uluslararası medya kuruluşlarının üst akıldan aldığı talimatla gerek şahsıma, gerek bazı siyasi partilere yönelik açıklamaları herhalde siz de okuyorsunuz. Bunlar manidardır. Size ne. Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin. Ama Türkiye’deki seçimlerle ilgili benim ismimi zikrederek, parti ismi kullanarak ‘sakın oraya vermeyin’ yaklaşımı çok ciddi. Bunun siyasi ahlakla uyuşur bin yanı yoktur. Biz ülkede birliğimizi koruyacak şekilde, terör örgütlerine fırsat vermeyecek şekilde, teröre sırt dayananlara fırsat veremce şekilde inşallah bu nokta anlamlı bir oylamaya gidilir. Bu seçim istikrar ve güvenin devamına yönelik bir seçimdir. İstiyorum ki istikrar kazansın, güven kazansın, Türkiyemiz kazansın” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Sözünde Durmadı 06:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Sözünde Durmadı 318 izlenme - 1 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB ile olan mutabakatı çerçevesindeki taahhütlerini yeri getirdiğini belirterek, "Buna karşılık 18 Mart 2016'da varılan mutabakatta AB tarafından ülkemize verilen sözler maalesef tutulmadı. Suriye krizinin başından beri yalnız bırakılan Türkiye bir kez daha aynı akıbete duçar oldu. Biz bu meselenin üstesinden öyle veya böyle geliriz ve geleceğiz. Ama AB başta olmak üzere uluslararası toplum böylesine temel bir insani krizde ortaya koyduğu tutarsızlığın hesabını ilanihaye veremez. Şunun da bilinmesi gerekir ki adil bir yük paylaşımı olmadan mülteci sorununun çözümü konusunda hedeflerimize erişmemiz söz konusu olmayacaktır." dedi. Türkiye olarak insan merkezli bir anlayışla en başından itibaren sınırları zulümden kaçan herkese açtıklarını ve açmaya devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, "Ülkemize gelenlerin etnik kökenine inancına, mezhebine, meşrebine bakmadan herkese aynı duyarlılıkla yaklaştık. Halihazırda sayıları üç milyonun üzerinde olan Suriyeli ve Iraklı sığınmacıların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bugüne kadar sığınmacılar için faturalı olarak harcadığımız rakam 12 milyar doları aşmış vaziyette. Bir o kadar rakamı da sivil toplum kuruluşlarımız harcamış durumda. Buna karşı tüm dünyadan aldığımız toplam destek sadece 512 milyon dolardır." dedi. Sığınmacıları kamp hayatına mahkum etmek istemediklerini, çadır ve konteyner kentlerle bu süreci devam ettirmek istemediklerini ifade eden Erdoğan, sığınmacıların yaklaşık 300 binin çadır ve konteyner kentlerde misafir edilirken diğerlerinin de değişik şehirlerde evlerde kaldığını dile getirdi.
Pkk Destekçileri ve Nişantaşı Kaşarları Vatandaşlıktan Çıkarılsın 05:16
Pkk Destekçileri ve Nişantaşı Kaşarları Vatandaşlıktan Çıkarılsın 4.113 izlenme - 1 yıl önce Cübbeli Ahmet Hoca son sohbetinde pkk destekçilerinin vatandaşlıktan çıkarılmasını önerdi. Destekliyoruz.
Davutoğlu: Her Makamı Elimin Tersiyle İterim 02:40
Davutoğlu: Her Makamı Elimin Tersiyle İterim 1.211 izlenme - 6 ay önce Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisi ve partisi hakkındaki iddiaları eleştirdi ve "Her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam" ifadelerini kullandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde sosyal medyada kendisine ve partisine yönelik iddialar vardı. Bu iddiaları sert bir dille eleştiren Davutoğlu şunları söyledi: "Biz başka partiler gibi değiliz, biz siyasi menfaat peşinde koşanlardan değiliz. Bizim derdimiz Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmaktır. Biz bunun için bu yüce çatının altındayız. İnandığımız doğrulardan lekesiz, temiz siyasetten geri durmayacağız. Umudunu AK Parti'ye bağlayan milyonlar merak etmesin. Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam. Dünya mazlumlarının tek umudu olan bu ak hareketin zarar görmesine bu ak yürekli kadroların üzülmesine, beise düşmesine asla izin vermem." "SİZLER DÜN BİR DESTAN YAZDINIZ" Davutoğlu, dokunulmazlık görüşmelerinde yaşanan kavgalar üzerinden HDP'yi de eleştirdi ve "Meclis çatısında zorbalığa izin vermeyen AK Parti grubumuzu yürekten tebrik ediyorum. Sizler dün bir destan yazdınız" dedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Davutoğlu, Meclis Anayasa Komisyonu'daki dokunulmazlık görüşmeleri sırasında yaşanan kavgalara değindi. Muhalefeti, yeni anayasa çalışmalarına katkı vermediği gerekçesiyle eleştiren Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Muhalefetin hali ortada, onlardan bir katkı bekleniyoruz. yeni anayasa için tabanlarına verdikleri sözü bile tutmuyorlar. HDP şiddeti savunmaya, TBMM'de uygulamaya çalışıyor. HDP eli kanlı bir örgütün sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Şimdi milletvekillerimize saldırarak pespayeliğin her türlüsünü sergiliyorlar. Kendileri tükenirken siyaseti de tüketme ve Meclis çatısını kavganın, kargaşanın, çözümsüzlüğün adresi gibi gösterme gayreti içindeler. Şundan hiç şüpheniz olmasın; Diyarbakır Ulu Cami'nin kardeşi Bursa Ulu Cami'ni kana bulamak isteyen cani terör örgütünü destekleyen herkese dokunulacaktır, mutlaka dokunulacaktır. Bu maşalara gereken dersi veren Meclis çatısında zorbalığa izin vermeyen AK Parti grubumuzu yürekten tebrik ediyorum. Sizler dün bir destan yazdınız." "SİYASAL ŞİZOFRENİ" Eleştirilerinde CHP ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için de ayrı bir parantez açan Davutoğlu, "CHP ve HDP aynı çabanın içindeler. Siyasetten ümitlerini kesip istikrarsızlıktan medet umar hale gelmişler. Ülkemiz için hiçbir katkı üretmiyorlar. Ana muhalefet partisi bir gün paralel yapıya destek oluyor bir gün hendek kazanlara arkadaşım diyor" diye konuştu. Davutoğlu şöyle devam etti: Partisinden milletvekilleri teröre destek çıkıyor, sesleri çıkmıyor. Kılıçdaroğlu ne zaman konuşsa olumsuz bir dil kullanıyor. Toplumu korkutuyor, ayrıştırıcı bir dil kullanıyor. Bu kadar tutarsızlığın adı siyasal şizofrenidir." Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şöyle: "7 Haziran sonrası AK Parti'nin sonu geldi diye sevinç çığlıklarını hatırlayınız. Biz dik durduk heveslerini kursaklarında bıraktık. Ülkemizin birliğine dirliğine saldırdılar. Bu saldırılara karşı dik durduk, terör örgütlerinin bu ülkeyi esir almasına asla izin vermeyiz. AK Parti'nin milletin iradesinden doğan hareketini engelleme çalışmaları bugün de devam ediyor. Normalde bir araya gelmesi imkansız terör örgütleri bir araya geldi. Bölgenin tek istikrar adası olan Türkiye'yi hedef alıyorlar. Türkiye tüm bu saldırılara cevap verecek güçtedir. Türkiye bu kirli saldırılara hak ettiği cevabı verecek güçtedir. Yaptıkları saldırılar asla yanlarında kalmıyor. Bu hareketin en önemli özelliği yerli ve milli olmasıdır. Bizim bu milletle aramızdaki bağı asla sorgulayamazlar. Eski Türkiye defterini yeniden açmaya çalışan şarlatanların ameliyat girişimlerine pabuç bırakmayız. Türkiye ekonomisini 14 yılda şaha kaldırdık. Ekonomiyi küresel ekonomide yukarılara taşıdık. Ülkemizi daha da kalkındıracak reformaları bir bir hayata geçireceğiz. Türkiye'yi 34 yılın ardından tek haneli enflasyonla biz tanıştırdık. Nisan ayında son 3 yılın en düşük enflasyonu geldi. AK Parti bir ahlak hareketidir, AK Parti bir ortak akıl hareketidir, AK Parti disiplinli bir teşkilatın adıdır, bir misyon hareketidir."
Binali Yıldırım: İçişleri Bakanı Efkan Ala Görevden Ayrıldı 01:04
Binali Yıldırım: İçişleri Bakanı Efkan Ala Görevden Ayrıldı 494 izlenme - 2 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde kabul etti. Başbakan Yıldırım, kabulün ardından kabinede yapılan değişikliğe ilişkin açıklamaya yaptı. Yıldırım, "İçişleri Bakanımız Bursa Milletvekili Efkan Ala'nın istifasıyla boşalan bakanlığa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na da Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu atanmıştır. Kamuoyuna bu bilgileri sunuyorum." diye konuştu. İçişleri Bakanlığı görevini bırakan Efkan Ala'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başbakan Yıldırım, yeni görevlerine atanan bakanlara da başarı dileğinde bulundu.
Mithar Sancar'ın Tahir Elçi Meclis Konuşması 10:38
Mithar Sancar'ın Tahir Elçi Meclis Konuşması 2.542 izlenme - 11 ay önce Hükümetin kurulmasının ardından IŞİD'i bombalayan uçakların düşürüldüğü, gazetecilerin tek tek hapse gönderildiği bu ortamda, Tahir Elçi suikasti kafalarda büyük soru işaretleri bırakacak bir suikaste kurban gitti. Mithar Sancar da Suruç'tan ve Ankara'dan bu yana işleyen ve üstleri örtülmeye çalışılan olaylara dair mecliste önemli sorular sordu.