Hoşgeldiniz!

Huzuradogru Videoları İzle

fıkıh ilmi nedir 11:51
fıkıh ilmi nedir 651 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette fıkıh ilminin ne olduğu açıklanmaktadır.
dini kitap okumak 11:24
dini kitap okumak 291 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette. dini kitap seçerken çok dikkat edilmesi gerektiği anlatılmakta. güvenilir dini kitapların özellikleri geniş olarak açıklanmaktadır.
allahın rahmetinden ümidi kesmek 11:15
allahın rahmetinden ümidi kesmek 277 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette allahü tel nın rahmetinden ümidi kesmenin insanı küfre götüreceği müminin ümit ve korku havf ve rec arasında olması gerektiği anlatılmaktadır
allahü teala yı sevmek demek kalpte başka sevgi 11:12
allahü teala yı sevmek demek kalpte başka sevgi 196 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette " nazargh-ı ilahi olan kalbte iki sevginin bir arada bulunmaması gerektiği hakikatine göre kalpte allahü teala dan başka sevgi olmaması durumu nasıl elde edilebilir ve b u sevginin kapsamı nedir ? " sorusularına cevap verilmektedir.
İnsanlara Yapılacak En Büyük İyilik Nedir? 11:04
İnsanlara Yapılacak En Büyük İyilik Nedir? 116 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, İyiliğin Dinimizin Emri Olduğu Dünya Ve Ahirette Büyük Seadetlere Vesile Olduğu Özetlenerek, Bir İnsana Yapılacak En Büyük İyiliğin Ne Olduğu Nakillerle Anlatılmaktadır.
orucu bozan şeyler 10:30
orucu bozan şeyler 147 izlenme - 5 yıl önce bu sohbette orucu bozan şeyler geniş olarak anlatılmakta oruç hakkında gerekli bilgileri edinmemenin bu ibadeti boşa çıkaracağı anlatılmaktadır.
çalışıp kendisnin ve ailesinin nafakasını kazanmak 10:31
çalışıp kendisnin ve ailesinin nafakasını kazanmak 102 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette insanın çalışıp kazanması gerektiği peygamberlerinde çalışıp kazandıkları bildirilmekte alın terinin fazileti yanında başkasına yük olup dilenmenin kötülüğü anlatılmaktadır..
receb ayının önemi 09:11
receb ayının önemi 107 izlenme - 6 yıl önce www.huzuradogru.tvbu sohbette receb ayının önemi anlatılmakta bu aya hürmet etmiş olmak için yapılması gerekenler ve bu ayla ilgili müjdeler bildirilmektedir.
evliya kabirlerini ziyaret etmek 10:51
evliya kabirlerini ziyaret etmek 97 izlenme - 6 yıl önce www.huzuradogru.tv
bid'at nedir 11:19
bid'at nedir 71 izlenme - 6 yıl önce www.huzuradogru.tvbid'at nedir
Sonsuzluk Yanında Hiç Olan Ömrü Nasıl Değerlendirmeli ? 10:58
Sonsuzluk Yanında Hiç Olan Ömrü Nasıl Değerlendirmeli ? 66 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, Sonsuzluk Yanında Bir Hiç Olan, Fakat Sonsuz Hayatın Nasıl Olacağını Belirleyen Bu Kısacık Ömrün ( 60,80, 100 Yıl Vs..) Nasıl Değerlendirilmesi Gerektiği, İslam Alimlerinden Nakillerle Anlatılmaktadır.
Kurban Kesenlere Verilen Sevaplar Dile Gelmeyen Sonsuz Ecirler 10:43
Kurban Kesenlere Verilen Sevaplar Dile Gelmeyen Sonsuz Ecirler 73 izlenme - 5 yıl önce www.huzuradogru.tv
Kibirlenmeğe sebep olan şeyler ve kibrin tedavisi 10:05
Kibirlenmeğe sebep olan şeyler ve kibrin tedavisi 47 izlenme - 5 yıl önce Bu sohbette, kibrin kısa bir tarifi yapıldıktan sonra, bu büyük felaketten kurtulmak için sebeplerini bilmek ve islam alimlerinin gösterdiği şekilde hareket etmenin kesin olarak lazım olduğu nakillerle anlatılmaktadır.
allahü tealaya itaat edene dünya hizmetçi olur 10:53
allahü tealaya itaat edene dünya hizmetçi olur 79 izlenme - 6 yıl önce bu bölümde allahü tealaya itaat edenlere dünyanın hizmetçi olacağı insanların sevgi ve saygısını kazanacağı bildirilmektedir.
İmanını Muhafaza Etmek İçin Ne Yapmalı? 10:51
İmanını Muhafaza Etmek İçin Ne Yapmalı? 77 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, İmanın 6 Şartına İnanıp İman Eden Kimsenin, Bunun Yanında İnanması Ve Yapması Gereken Diğer Hususlar Geniş Olarak Açıklanmaktadır.
İman Hususi Bir Nimettir Sözünden Ne Anlamamamız Gerekir? 11:27
İman Hususi Bir Nimettir Sözünden Ne Anlamamamız Gerekir? 54 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, " İman Hususi Bir Nimettir " Sözünün Mânası Geniş Olarak Açıklanmaktadır.
ramazana mübarek gün ve gecelere hürmet etmek ne demektir 10:53
ramazana mübarek gün ve gecelere hürmet etmek ne demektir 55 izlenme - 5 yıl önce bu sohbette ramazana mübarek gecelere hürmet edilmesi gerektiği emrinden maksadın ve muradın ne olduğu nakillerle geniş bir şekilde anlatılmaktadır.
Müslüman olmasa bile dini emirlere uyan kimse, dünyada rahat eder 11:52
Müslüman olmasa bile dini emirlere uyan kimse, dünyada rahat eder 54 izlenme - 3 yıl önce Müslüman olmasa bile dini emirlere uyan kimse, dünyada rahat eder
Din Nakildir : Kafasına Göre Dini İbadetleri Değiştirmek Sapıklıktır! 10:13
Din Nakildir : Kafasına Göre Dini İbadetleri Değiştirmek Sapıklıktır! 40 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, Dinin Nakil Yoluyla Geldiği, Kur’an-ı Kerîmin, Muhammed Aleyhisselama Geldiği, Muhatabın O " Aleyhisselam" Olduğu, İbadetleri Onun " Aleyhisselam" Ve Onun "aleyhisselam" Yolunda Olan Ehl-i Sünnet Alimlerinin Bildirdiği Şekilde Yapmak Gerektiği, Bunu Değiştirmenin İse Dinsizlik Olduğu Nakillerle Anlatılmaktadır.
İnsanlar Uykudadır Ölünce Uyanırlar Hadîs-i Şerifi 10:30
İnsanlar Uykudadır Ölünce Uyanırlar Hadîs-i Şerifi 38 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, "insanlar Uykudadır, Ölünce Uyanırlar" Hadîs-i Şerîfi, Nakillerle Açıklanmaktadır.
dini dünya menfaatlerine alet etmek 10:32
dini dünya menfaatlerine alet etmek 32 izlenme - 5 yıl önce bu sohbette dini dünya çıkarları için kullanmanın kötülüğü ve dünya ve ahirette bu sebeplerden dolayı karşılaşılacak büyük sıkıntılar ve azaplar dile getirilmektedir.