Hoşgeldiniz!

İbrahim Uslu

CHP İzmir'de 31 Çeker 00:34
CHP İzmir'de 31 Çeker 448 izlenme - 2 yıl önce Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye'nin Nabzı programından kısa bir kesit izliyoruz. Yerel seçimlerle ilgili tahminlerini sunan abilerden İbrahim Uslu AKP'nin altı ilçede seçimi kazanacağını iddia ederken Hakan Bayrakçı'nın iddiası ise daha çarpıcı...
Abd'deki Zarrab Davasının Arka Planında Ne Var? - Tarafsız Bölge 27.11.2017 Pazartesi 02:31:45
Abd'deki Zarrab Davasının Arka Planında Ne Var? - Tarafsız Bölge 27.11.2017 Pazartesi 47 izlenme - 2 ay önce İç ve dış siyasette yaşanan tüm gelişmeler Tarafsız Bölge'de masaya yatırıldı. ABD ile ilişkilerde yaşanan gerilim, ABD'deki Reza Zarrab davası, Suriye'de çözüm için atılacak adımlar, siyasetteki ittifaklar ve partilerin 2019 stratejileri… Ahmet Hakan sordu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir, Kamuoyu Araştırmacısı İbrahim Uslu, hukukçular Prof. Dr. Ersan Şen, Uğur Poyraz ve Alaaddin Varol yanıtladı.
Melih Gökçek istifa edecek mi? 00:38
Melih Gökçek istifa edecek mi? 20 izlenme - 4 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan ANAR Araştırma Şirketi Başkanı İbrahim Uslu, Şirin Payzın'ın "Melih Gökçek'in görevden alınacağını düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtladı. Uslu, "Görevden alma olmaz ama istifaya zorlanabilir. Fakat Melih Bey buna direnecek. Bunun sinyallerini veriyor. Ama bu tür parti içi tartışmalardan AK Parti tabanı rahatsız oluyor ve oraya da olumsuz tepkiler veriyor. On puanlık oy kaybında, parti içi tartışmalar, ilk üç nedenden biriydi" dedi.
Türkiye'nin Gündemi - 13 Haziran 2016 01:55:02
Türkiye'nin Gündemi - 13 Haziran 2016 56 izlenme - 2 yıl önce Muhalefetin güvenliği tartışmaları, siyasetteki gerilimin sebepleri, terör sorunu ve Suriye’deki gelişmeler… Didem Arslan Yılmaz soruyor; Güvenlik Politika Uzmanı Mete Yarar, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Kamuoyu araştırmacısı İbrahim Uslu, İstanbul Barosu Eski Başkanı Turgut Kazan ve Hukukçular Derneği Başkanı Mehmet Sarı yanıtlıyor.
Abd'deki Davayla İlgili Türk Toplumu Ne Düşünüyor? 01:40
Abd'deki Davayla İlgili Türk Toplumu Ne Düşünüyor? 2 izlenme - 2 hafta önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında ABD'de görülen ve Hakan Atilla'nın yargılandığı davada jürinin verdiği karar tartışıldı. Programın konuklarından ANAR Araştırma Şirketi Başkanı Dr. İbrahim Uslu, kamuoyunun ABD'deki davayla ilgili yapılan araştırmanın sonuçlarını açıkladı.
İbrahim Uslu: Ohal Seçime Kadar Kalkmaz 01:32
İbrahim Uslu: Ohal Seçime Kadar Kalkmaz 4 izlenme - 3 hafta önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan ANAR Araştırma Şirketi Başkanı İbrahim Uslu, olağanüstü hal'in yakın zaman içerisinde kalkmasının zor olduğunu söyledi. Uslu, "Ben OHAL'in kısa vadede kalkacağını zannetmiyorum. Yani seçime doğru hemen kaldırıp, seçime gitmek gibi bir pragmatizm içerisinde de olmaz. Referandum için de aynı şey söyleniyordu, kaldırılmayıp referanduma gidildi. 2018 içerisinde olacak bir erken seçimin, kesinlikle OHAL koşulları altında olacağını düşünüyorum" dedi.
İbrahim Uslu'dan Seçim Barajı İddiası 01:08
İbrahim Uslu'dan Seçim Barajı İddiası 4 izlenme - 1 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan ANAR Araştırma Şirketi Başkanı İbrahim Uslu, seçim barajının düşmeyeceğini iddia etti. Uslu, "MHP erken seçim sinyali aldığı için bu teklifleri yapmak zorunda kaldı. Barajı düşürelim dedi, o reddedildi. Benim kulislerden aldığım bilgi barajın düşmeyeceği. Ayrıca, MHP'nin ittifakı yasal hale getirme teklifine de AK Parti sıcak bakmıyor" dedi.
Seçmenin Son Gelişmelere Bakışı - Türkiye'nin Gündemi 13.12.2017 Çarşamba 03:03:20
Seçmenin Son Gelişmelere Bakışı - Türkiye'nin Gündemi 13.12.2017 Çarşamba 4 izlenme - 1 ay önce ABD'nin Kudüs kararına Türkiye'nin tepkisi ne olacak? Türkiye-Rusya ilişkileri bölgede etkili olur mu? Reza Zarrab dosyası için kim ne diyor? FETÖ ile mücadelede hangi aşamada? Seçim öncesi partiler arası gerilimler neden arttı? 2019'a kadar hangi partiler ittifak çalışmaları yapacak? Ahu Özyurt seçmenin aklına takılan soruları sordu, konukları Kamuoyu Araştırmacısı Faruk Acar, Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakçı, Kamuoyu Araştırmacısı İbrahim Uslu ve Siyasal İletişim Uzmanı Gülfem Saydan Sanver, Türkiye'nin Gündemi'nde yanıtladı.
Kuzey Irak'ta kim, ne istiyor? - Ne Oluyor? 03.10.2017 Salı 03:23:45
Kuzey Irak'ta kim, ne istiyor? - Ne Oluyor? 03.10.2017 Salı 7 izlenme - 4 ay önce Türkiye ve dünyada neler oluyor? Dış politika nasıl şekilleniyor? Cumhurbaşkanı'nın kuvvet komutanlarına Kuzey Irak için "Her an her şeye hazırlıklı olalım" sözü, Meclis'te yeni yasama yılı çalışmaları ve partilerin yerel seçim hazırlıkları… Şirin Payzın gündemin önemli başlıklarını sordu, konukları siyasetçi-yazar Ufuk Uras, akademisyen Elfin Tataroğlu, gazeteci Turan Kışlakçı, hukukçu Pınar Hacıbektaşoğlu, hukukçu Salim Şen ve ANAR Araştırma Başkanı Dr. İbrahim Uslu 'Ne Oluyor?'da yanıtladı.
Sivillere Muafiyet Maddesi İçin Kim, Ne Diyor? - Türkiye'nin Gündemi 26.12.2017 Salı 02:51:50
Sivillere Muafiyet Maddesi İçin Kim, Ne Diyor? - Türkiye'nin Gündemi 26.12.2017 Salı 1 izlenme - 3 hafta önce Son yayınlanan KHK'lardaki düzenlemeler, ceza muafiyeti ve tek tip kıyafet tartışmaları, erken seçim söylentileri, partiler arası ittifak çalışmaları ve stratejiler... Ahu Özyurt sordu, konukları Yönetim Bilimci Elfin Tataroğlu, Kamuoyu Araştırmacısı Faruk Acar, Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakçı ve Kamuoyu Araştırmacı İbrahim Uslu yanıtladı.
Ne Oluyor   10 Mart 2016 02:22:33
Ne Oluyor 10 Mart 2016 20 izlenme - 2 yıl önce Dokunulmazlıkların kaldırılması ve fezlekeler, yeni Anayasa tartışmaları, Avrupa Birliği ile yapılan mülteci pazarlığı… Şirin Payzın gündemin önemli başlıklarını sordu, Etyen Mahçupyan, Erdem Gül, İbrahim Uslu ve Erdoğan Aydın Ne Oluyor? da tartıştı.
Araştırma Şirketi Genel Müdürü, Analist, Akademisyen Dr. İbrahim Uslu katılımıyla Hayata Dair, 71. B 01:05:03
Araştırma Şirketi Genel Müdürü, Analist, Akademisyen Dr. İbrahim Uslu katılımıyla Hayata Dair, 71. B 17 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/196459/Hayata-Dair/Arastirma-Sirketi-Genel-Muduru-Analist-Akademisyen-Dr-Ibrahim-Uslu-katilimiyla-Hayata-Dair-71-Bolum A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Chp'nin Yürüyüşü Nasıl Tamamlanacak? - Türkiye'nin Gündemi 28.06.2017 Çarşamba 03:41:34
Chp'nin Yürüyüşü Nasıl Tamamlanacak? - Türkiye'nin Gündemi 28.06.2017 Çarşamba 6 izlenme - 7 ay önce CHP'nin Adalet Yürüyüşü 14. gününde devam etti. Yürüyüşe verilen destek ve yapılan protestolar, Türkiye'nin Gündemin'de değerlendirildi. OHAL komisyonu ne zaman çalışmaya başlayacak, kimleri kapsayacak? ABD'nin YPG'ye silah yardımı ve Suriye'deki gelişmeler Türkiye'yi nasıl etkileyecek? Ahu Özyurt gündemin önemli başlıklarını sordu, konukları akademisyen-yazar Doç. Dr. Mehmet Şahin, ANAR Araştırma Başkanı İbrahim Uslu, Türkiye Gazetesi Ankara Haber Koordinatörü Çetiner Çetin, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı ve akademisyen-yazar Prof. Tanju Tosun, Türkiye'nin Gündeminde yanıtladı.
2019'da kimler aday olacak? Türkiye’nin Gündemi 3 Mayıs 2017 Çarşamba 03:11:06
2019'da kimler aday olacak? Türkiye’nin Gündemi 3 Mayıs 2017 Çarşamba 6 izlenme - 9 ay önce Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi’ne, hukukçular Prof. Dr. Bahadır Erdem, Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, kamuoyu araştırmacıları Hakan Bayrakçı ve İbrahim Uslu konuk oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşü, CHP’nin 2019 stratejisi ve siyasetin işleyişinde yaşanacak değişim. Ahu Özyurt sordu, konukları yanıtladı.
İbrahim Uslu OHAL'de ilk kez seçim yapmıyoruz 02:10
İbrahim Uslu OHAL'de ilk kez seçim yapmıyoruz 5 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına Anar Araştırma Şirketi Başkanı İbrahim Uslu konuk oldu. OHAL'de referandum konusunda açıklamalar yapan Uslu, ''OHAL'de biz ilk kez seçim yapmıyoruz. 1990-2003 arasında Doğu'da, Güneydoğu Anadolu'da OHAL uygulaması vardı ve biz orada defalarca seçim yaptık. Hatta sıkı yönetim altında bile Türkiye seçim yapma tecrübesine sahip'' dedi.
Ne Oluyor - 31 Ağustos  Çarşamba - 2016 03:58:32
Ne Oluyor - 31 Ağustos Çarşamba - 2016 11 izlenme - 1 yıl önce FETÖ Operasyonları, artan terör saldırıları ve Fırat Kalkanı Harekatı… Peki Türkiye terörle mücadelesini nasıl devam ettirecek ? Şirin Payzın sordu, önce Metin Külünk ardından Rahim Er, Nedim Şener, Celal Ülgen, Savaş Biçer ve İbrahim Uslu Ne Oluyor’da yanıtladı.
Tarafsız Bölge -  18 Kasım 2015 02:16:52
Tarafsız Bölge - 18 Kasım 2015 12 izlenme - 2 yıl önce Paris’teki IŞİD operasyonu… Almanya’yı harekete geçiren terör alarmı…Meclis’teki yemin krizi...Ahmet Hakan gündemin önemli konularını sordu, Özgür Ünlühisarcıklı, İbrahim Uslu, Aydın Engin, Yaşar Hacısalihoğlu, Hakan Aksay ve Nazif Okumuş Tarafsız Bölge’de tartıştı…
İbrahim Uslu'dan Gladyo hakkında çarpıcı açıklama 02:17
İbrahim Uslu'dan Gladyo hakkında çarpıcı açıklama 4 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programında, Uğur Mumcu suikastının 24 yıldır neden aydınlatılamadığı konusunda konuşan ANAR Araştırma Şirketi Başkanı İbrahim Uslu, "Eğer Gladyo'nuz ile hesaplaşmamışsanız ve Avrupa'nın 1980'de tasfiye ettiği Gladyo'yu hala tasfiye edip etmediğinizden emin değilseniz, bu cinayetleri daha çok konuşursunuz" dedi.
KHK'ları devlet mi çıkarıyor yoksa hükümet mi? 02:19
KHK'ları devlet mi çıkarıyor yoksa hükümet mi? 3 izlenme - 8 ay önce Şirin Payzın'ın sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ne Oluyor? programında partili cumhurbaşkanlığı döneminin neler getireceği ve Türkiye'nin 2019'a nasıl gireceği konuşuldu. Konuklardan ANAR Araştırma Başkanı İbrahim Uslu, OHAL süreci ve KHK'ları değerlendirdi. Uslu, KHK'ların devlet tarafından çıkarıldığını söyleyince Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Somer tepki gösterdi. Somer, "Devlet ve hükümet birbirinden ayrıdır" dedi. Uslu itiraz edince Uslu ve Somer arasında devlet - hükümet tartışması yaşandı.
Ne Oluyor   4 Nisan 2016 02:29:24
Ne Oluyor 4 Nisan 2016 9 izlenme - 2 yıl önce Başbakan’ın Sur ziyareti… Sur’la ilgili yeniden yapılanma planı, Güneydoğu’da devam eden operasyonlar ve yapılacak olan güvenlik zirvesi… Şirin Payzın sordu konukları Prof.Dr. Mesut Yeğen, İbrahim Uslu, Prof.Dr.Erol Katırcıoğlu, Prof.Dr. Mehmet Seyfettin Erol Ve Tarık Çelenk tartıştı..
İbrahim Uslu: Savaş Atmosferi Partilere Oy Kazandırmaz 02:05
İbrahim Uslu: Savaş Atmosferi Partilere Oy Kazandırmaz 1 izlenme - 4 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan ANAR Araştırma Şirketi Başkanı İbrahim Uslu, savaş atmosferinin partilere oy kazandırmayacağını söyledi. Uslu, "Sürekli bir savaş atmosferinde ülkeyi tutmak, bir partiye oy kazandırmaz. Partilere oy kazandıran şeyler daha çok, ekonomik başarılar ya da topluma sunduğu ümitlerdir. İnsanlar o ümide oy verirler" dedi.
Ne Oluyor   25 Şubat 2016 02:36:09
Ne Oluyor 25 Şubat 2016 7 izlenme - 2 yıl önce Anayasa'nın geleceği... Suriye'nin geleceği... Hükümetin yapmak istedikleri... Muhalefetin tepkileri... Şirin Payzın sordu; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bülent Tezcan yanıtladı.. Ardından İbrahim Uslu, Mehmet Seyfettin Erol, Ahmet Kasım Han ve Garo Paylan tartıştı
Akıl Çemberi   13 Ocak 2017 Cuma 03:41:54
Akıl Çemberi 13 Ocak 2017 Cuma 3 izlenme - 1 yıl önce Meclis’te anayasa değişikliği mesaisi sürüyor. Teklif, madde madde Akıl Çemberi’nde tartışıldı. Cumhurbaşkanlığı sistemi devlet yönetiminde ve siyasetin işleyişinde neleri değiştiriyor? Bu süreçte partiler nasıl bir strateji izliyor? Başak Şengül sordu, hukukçular Hüseyin Ersöz, Mehmet Sarı, Selami Öztürk ve kamuoyu araştırmacısı İbrahim Uslu yanıtladı.
Akıl Çemberi -  3 Ağustos 2015 02:48:09
Akıl Çemberi - 3 Ağustos 2015 7 izlenme - 2 yıl önce Artan terör olayları... Koalisyon görüşmeleri... Azınlık hükümeti olasılığı ve çözüm sürecinde gelinen nokta… Başak Şengül gündemin önemli başlıklarını sordu, MHP Milletvekili Uygar Aktan, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, İbrahim Uslu, Prof. Dr. Binnaz Toprak, İhsan Aktaş ve Celattin Can Akıl Çemberi’nde tartışıyor...
İllegal yapılar devlete nasıl sızıyor? 01:57
İllegal yapılar devlete nasıl sızıyor? 1 izlenme - 7 ay önce Şirin Payzın'ın sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ne Oluyor? programında darbe araştırma raporlarına yapılan itirazlar, FETÖ operasyonları ve devam eden davalar, Katar krizi ve yeni yargı paketi masaya yatırıldı. Konuklardan ANAR Başkanı İbrahim Uslu devlet içerisindeki illegal yapıları değerlendirdi. Uslu, "Negatif ayrımcılık yapılmazsa bu yapılar illegal olma eğilimi göstermezler. Bunun yanında devlet sınavlarına girişi olabildiğince objekltif ve şeffaf hale getirmek gerekiyor" diye konuştu.