Hoşgeldiniz!

icadı

Her Türlü Tıkanıklığı Açan Mükemmel Alet 00:28
Her Türlü Tıkanıklığı Açan Mükemmel Alet 4.267 izlenme - 8 ay önce Görüntüde Japon'un icadı olan lavobo,banyo ya da nerede bir tıkanma varsa herkes bu aleti kullanacak
Trabzonlunun Yeni İcadı: Bal Döner 03:13
Trabzonlunun Yeni İcadı: Bal Döner 3.934 izlenme - 1 yıl önce Türkiye’nin en çok bal üretilen ili Ordu’da düzenlenen festivalde bal döneri büyük ilgi gördü. Festivale katılanlar döner tezgahından aldıkları balı, dondurma külahlarında afiyetle yediler.
İşte Karedeniz İcadı 01:30
İşte Karedeniz İcadı 14.229 izlenme - 9 yıl önce adını siz koyun
komik türk icadı antalya 00:57
komik türk icadı antalya 11.087 izlenme - 9 yıl önce işte benim şeeefffiiimmmmmmm
Türk İcadı Süper Kazı Makinesi 01:37
Türk İcadı Süper Kazı Makinesi 6.289 izlenme - 2 yıl önce İstenirse oluyor 3, 4 Makinenin yaptığı işi bu makine yapıyor, hem de daha hızlı. Turgutlulu usta Salih Gülsir makineyi geliştirmek için 1,5 yıl üstünde çalıştı. Ortaya bu makine çıktı.
Çinli İcadı Ev Yapımı Uçan Daire 06:24
Çinli İcadı Ev Yapımı Uçan Daire 6.628 izlenme - 5 yıl önce Çinli İcadı Ev Yapımı Uçan Daire
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 01:10
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 10.116 izlenme - 7 yıl önce japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren !
Meskenlerde Kaçak Elektrik Kullanmanın Yöntemleri 00:08
Meskenlerde Kaçak Elektrik Kullanmanın Yöntemleri 12.870 izlenme - 10 yıl önce batmnda kaçak elektrik kontrol sırasında sayacın başını eğerek nasıl kaçak elektrik kullanıldığı
Aşkı Hissedince Açılan Sütyen 01:31
Aşkı Hissedince Açılan Sütyen 4.596 izlenme - 3 yıl önce Japon yapıyor aga! gibi bir girişten sonra sizleri bu süpersonik icadın, olayı tam anlamıyla çok da güzel özetlediği tanıtım videosu ile baş başa bırakıyorum.
Cırt Cırtın İcadı 06:29
Cırt Cırtın İcadı 1.881 izlenme - 1 yıl önce Bu kısa çizgi film serisinden hiç biri sitemizde yok. İcatların hikayelerini anlatıyor. İsviçerli elektrik mühendisi George de Mestral, icadını satmak için yıllarca uğraşmış Sonunda icadını Japonlara satmış. NASA'da uzay araştırmaları için kullanmış.
Hawking: Yapay Zeka İnsanlığın ya En Büyük İcadı ya da Sonu Olur 01:13
Hawking: Yapay Zeka İnsanlığın ya En Büyük İcadı ya da Sonu Olur 1.352 izlenme - 1 yıl önce Ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını ya da kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi. Yapay zekanın insanoğlunun en büyük felaketi olabileceğini belirten Stephen Hawking, düzgün yönetilmedikleri takdirde düşünen makinelerin medeniyetimizin sonunu getirebileceğini belirtti. "YA EN BÜYÜK İCAD, YA DA İNSANLIĞIN SONU" İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nin yeni 'Yapay Zeka Araştırma Merkezi'nin açılışında konuşan ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını yada kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi. "KONTROLSÜZ GELİŞMELERİN KARŞISINDAYIM" Yapay zeka konusunda yaşanan kontrolsüz gelişmelerin karşısında olduğunu belirten Hawking, bu düşünen makinelerin fakirliği ve hastalığı ortadan kaldırmak gibi çığır açıcı yeniliklerin yanı sıra güçlü otonom silahların üretilmesi suretiyle milyonlarca insana diz çöktürebileceğini kaydetti. "İNSAOĞLUNU KÖLELEŞTİREBİLİR" Yapay zekanın alıştığımız ekonomik sistemlerin çöküşünü hızlandıracağını belirten Hawking, düşünen makinelerin gelecekte bir gün kendi iradelerini kazanmaları durumunda bunu insanoğlunun iradesine hakim kılmaya çalışabileceklerini, bir anlamda insaoğlunu köleleştirebileceklerini de ifade etti. Google'ın Deep Mind isimli yapay zekasının bu yılın başlarında dünya Go şampiyonunu alt edebildiğini ve Microsotf'un icat ettiği bir yapay zekanın da insan gibi sesleri tanıyarak ayırt edebilmeyi başardığını belirten Hawking, yapay zeka alanındaki gelişmelerin çok hızla ilerlediğini ifade etti. Profesör Hawking, dünya genelinde yapay zeka gelişmelerine en temkinli yaklaşan şüpheci isimlerden biri. Hawking, bin adet bilim adamıyla birlikte gelecekte yapay zekanın yaratabileceği tehlikelere karşı önlem alınmasını isteyen bir çağrı mektubuna imza atmıştı.
Otomatik Beşik :) 01:05
Otomatik Beşik :) 5.945 izlenme - 9 yıl önce türk icadı
Cem Yılmaz & Paranın İcadı 01:11
Cem Yılmaz & Paranın İcadı 4.302 izlenme - 7 yıl önce cem yılmaz & paranın icadı
Hesap Makinesinin İcadı 05:32
Hesap Makinesinin İcadı 1.310 izlenme - 1 yıl önce Küçük mucit serisi çizgi filmimizde bu gün, Fransız filozof, fizikçi ve matematikçi Balise Paskal'ın, mekanik hesap makinesini icadını öğreniyoruz.
Yurdum İnsanı Ve Müthiş İcadı 01:32
Yurdum İnsanı Ve Müthiş İcadı 4.017 izlenme - 7 yıl önce
Pembe Panter Taş Devri Tekerleğin İcadı 05:55
Pembe Panter Taş Devri Tekerleğin İcadı 2.249 izlenme - 3 yıl önce Pembe Panter Taş Devri Tekerleğin İcadı
Çılgın Mucitler - Kameranın İcadı (1. Gün) 00:45
Çılgın Mucitler - Kameranın İcadı (1. Gün) 1.421 izlenme - 3 yıl önce Merhaba arkadaşlar insanlık bugünden sonra çok değişecek, ilk icadımız görüntü kaydediciyle tanışın...
cep telefonunun icadı koyunları bile etkilemişti 00:31
cep telefonunun icadı koyunları bile etkilemişti 2.436 izlenme - 8 yıl önce çoban ne yapsn ki
türk icadı motobisiklet 01:31
türk icadı motobisiklet 1.711 izlenme - 8 yıl önce işte türk icadı budur
karadeniz İcadı (motor-bisiklet) 01:30
karadeniz İcadı (motor-bisiklet) 1.538 izlenme - 9 yıl önce karadeniz İcadı (motor-bisiklet) helal olsun be bizim türklerdende bu beklenir
Radyonun İcadı ve İlk Radyo Yayını 09:05
Radyonun İcadı ve İlk Radyo Yayını 422 izlenme - 3 yıl önce Radyo, radyo dalgalarının yayılması olayından müzik kutusu olana kadar birçok mucitin uğraşları sonucu birçok aşamadan geçti. İlk zamanlarda radyo dalgaları, dolayısıyla radyo, kıyıdan gemiye haberleşme için kullanıldı. Bu videoda da izleyeceğiniz gibi radyo dalgalarıyla ilk insan sesi ve müzik, dünyanın en büyük anteniyle kıyıdan gemiye gönderildi. Kanada doğumlu Prof. fteginald Aubrey Fes-senden tarafından 24 Aralık 1906 günü Mas-sachussets eyaletinin Brat Rock kentinde bulunan National Electric Signalling Co.’ya ait 140 metre yüksekliğindeki radyo anteni aracılığıyla yapıldı. Program, Fessenden’in bizzat çaldığı Gounod’un “Oh, Kutsal Gece” adlı bestesiyle başladı. Bu keman diniçtisin-den sonca, yine Fessenden bu kez besteyi şar¬kı şeklinde okudu. Daha sonra Hendel’in “Largo” su bir gramofondan çalındı, Yayın, Fessenden’in dinleyicilerinin Noellerini kutla¬ması ile sona erdi. Bu yayın, istasyonun beş millik çevresi içinde bulunan bazı gemilerin telsiz operatörleri tarafından dinlendi. İkinci yayın, yeni yılın arifesinde yapıldı. Bu kez çok daha iyi koşullarla daha iyi bir program su¬nuldu. Batı Hint Adaları’na kadar dinlenen bu program, gerçekten çok beğenildi. Günümüzde, ilk çıktığı zamanlardaki kadar yaygın kullanılmasa da radyo, yaşamımızın bir parçası. Yaşasın radyo.
Türk İcadı Motosiklet 01:30
Türk İcadı Motosiklet 1.231 izlenme - 8 yıl önce
Televizyon Nerede Ne Zaman Nasıl İcat Edildi? 01:03
Televizyon Nerede Ne Zaman Nasıl İcat Edildi? 47 izlenme - 4 ay önce Televizyon Nasıl Bulundu? Televizyonun İcadı Hayatımızın her anını kaplayan ve vazgeçemediğimiz televizyon, birçok bilim adamının katkılarıyla icat edilmiştir. 1800’lerde Alman Paul Gottlieb Nipkow televizyon için ilk mekanik modülü bulmuş ve ilk görüntüleri elde etmeyi başarmıştır. 1907 yılında ise İngiliz bilim adamı Campbell-Swinton ve Rus bilim adamı Boris Rosing mekanik tarayıcı sistemini icat etmiş ve buna ek olarak ışın tüpü ile ilgili çalışmalar yapmışlardır. Bu çalışmalar üzerine 1923 yılında İngiltere’nin Hastings kasabasında John Logie Baird tarafından ilk televizyon icat edilmiştir. İlk olarak lavabo ve bir çay tenekesiyle deneme yapmış daha sonra bisküvi kutusu ve projeksiyon lambası kullanmış, bu düzeneği ise nakış iğneleri ve balmumu ile oluşturmuştur. Ve nihayet 1925 yılında hayalini kurduğu ilk görüntüyü elde ederek televizyonun mucidi olmuştur.
m.ö erkeklerin İlk İcadı 00:29
m.ö erkeklerin İlk İcadı 1.078 izlenme - 9 yıl önce kafamız her zaman dahi planlara çalışıyor :))
Japon İcadı Böylesi Görülmedi 00:18
Japon İcadı Böylesi Görülmedi 1.280 izlenme - 9 yıl önce
Türk İcadı Bazuka 00:43
Türk İcadı Bazuka 588 izlenme - 5 yıl önce Türk İcadı Bazuka
türk icadı park sensörü 00:40
türk icadı park sensörü 635 izlenme - 7 yıl önce
Yılın En İyi İcadı Ödülünü Aldı! 03:52
Yılın En İyi İcadı Ödülünü Aldı! 610 izlenme - 5 yıl önce
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 01:10
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 788 izlenme - 7 yıl önce
türk icadı oyun konsolu 01:00
türk icadı oyun konsolu 543 izlenme - 7 yıl önce türk icadı oyun konsolu