Hoşgeldiniz!

İcadı Videoları İzle

Trabzonlunun Yeni İcadı: Bal Döner 03:13
Trabzonlunun Yeni İcadı: Bal Döner 3.844 izlenme - 6 ay önce Türkiye’nin en çok bal üretilen ili Ordu’da düzenlenen festivalde bal döneri büyük ilgi gördü. Festivale katılanlar döner tezgahından aldıkları balı, dondurma külahlarında afiyetle yediler.
Cırt Cırtın İcadı 06:29
Cırt Cırtın İcadı 1.627 izlenme - 5 ay önce Bu kısa çizgi film serisinden hiç biri sitemizde yok. İcatların hikayelerini anlatıyor. İsviçerli elektrik mühendisi George de Mestral, icadını satmak için yıllarca uğraşmış Sonunda icadını Japonlara satmış. NASA'da uzay araştırmaları için kullanmış.
Hawking: Yapay Zeka İnsanlığın ya En Büyük İcadı ya da Sonu Olur 01:13
Hawking: Yapay Zeka İnsanlığın ya En Büyük İcadı ya da Sonu Olur 1.254 izlenme - 6 ay önce Ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını ya da kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi. Yapay zekanın insanoğlunun en büyük felaketi olabileceğini belirten Stephen Hawking, düzgün yönetilmedikleri takdirde düşünen makinelerin medeniyetimizin sonunu getirebileceğini belirtti. "YA EN BÜYÜK İCAD, YA DA İNSANLIĞIN SONU" İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nin yeni 'Yapay Zeka Araştırma Merkezi'nin açılışında konuşan ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını yada kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi. "KONTROLSÜZ GELİŞMELERİN KARŞISINDAYIM" Yapay zeka konusunda yaşanan kontrolsüz gelişmelerin karşısında olduğunu belirten Hawking, bu düşünen makinelerin fakirliği ve hastalığı ortadan kaldırmak gibi çığır açıcı yeniliklerin yanı sıra güçlü otonom silahların üretilmesi suretiyle milyonlarca insana diz çöktürebileceğini kaydetti. "İNSAOĞLUNU KÖLELEŞTİREBİLİR" Yapay zekanın alıştığımız ekonomik sistemlerin çöküşünü hızlandıracağını belirten Hawking, düşünen makinelerin gelecekte bir gün kendi iradelerini kazanmaları durumunda bunu insanoğlunun iradesine hakim kılmaya çalışabileceklerini, bir anlamda insaoğlunu köleleştirebileceklerini de ifade etti. Google'ın Deep Mind isimli yapay zekasının bu yılın başlarında dünya Go şampiyonunu alt edebildiğini ve Microsotf'un icat ettiği bir yapay zekanın da insan gibi sesleri tanıyarak ayırt edebilmeyi başardığını belirten Hawking, yapay zeka alanındaki gelişmelerin çok hızla ilerlediğini ifade etti. Profesör Hawking, dünya genelinde yapay zeka gelişmelerine en temkinli yaklaşan şüpheci isimlerden biri. Hawking, bin adet bilim adamıyla birlikte gelecekte yapay zekanın yaratabileceği tehlikelere karşı önlem alınmasını isteyen bir çağrı mektubuna imza atmıştı.
İşte Karedeniz İcadı 01:30
İşte Karedeniz İcadı 14.228 izlenme - 8 yıl önce adını siz koyun
Hesap Makinesinin İcadı 05:32
Hesap Makinesinin İcadı 1.142 izlenme - 5 ay önce Küçük mucit serisi çizgi filmimizde bu gün, Fransız filozof, fizikçi ve matematikçi Balise Paskal'ın, mekanik hesap makinesini icadını öğreniyoruz.
komik türk icadı antalya 00:57
komik türk icadı antalya 11.079 izlenme - 8 yıl önce işte benim şeeefffiiimmmmmmm
Türk İcadı Süper Kazı Makinesi 01:37
Türk İcadı Süper Kazı Makinesi 4.610 izlenme - 2 yıl önce İstenirse oluyor 3, 4 Makinenin yaptığı işi bu makine yapıyor, hem de daha hızlı. Turgutlulu usta Salih Gülsir makineyi geliştirmek için 1,5 yıl üstünde çalıştı. Ortaya bu makine çıktı.
Çinli İcadı Ev Yapımı Uçan Daire 06:24
Çinli İcadı Ev Yapımı Uçan Daire 6.517 izlenme - 4 yıl önce Çinli İcadı Ev Yapımı Uçan Daire
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 01:10
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 10.110 izlenme - 6 yıl önce japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren !
Aşkı Hissedince Açılan Sütyen 01:31
Aşkı Hissedince Açılan Sütyen 4.164 izlenme - 2 yıl önce Japon yapıyor aga! gibi bir girişten sonra sizleri bu süpersonik icadın, olayı tam anlamıyla çok da güzel özetlediği tanıtım videosu ile baş başa bırakıyorum.
Meskenlerde Kaçak Elektrik Kullanmanın Yöntemleri 00:08
Meskenlerde Kaçak Elektrik Kullanmanın Yöntemleri 12.378 izlenme - 9 yıl önce batmnda kaçak elektrik kontrol sırasında sayacın başını eğerek nasıl kaçak elektrik kullanıldığı
Otomatik Beşik :) 01:05
Otomatik Beşik :) 5.945 izlenme - 8 yıl önce türk icadı
Cem Yılmaz & Paranın İcadı 01:11
Cem Yılmaz & Paranın İcadı 4.301 izlenme - 6 yıl önce cem yılmaz & paranın icadı
Yurdum İnsanı Ve Müthiş İcadı 01:32
Yurdum İnsanı Ve Müthiş İcadı 4.012 izlenme - 7 yıl önce
Çılgın Mucitler - Kameranın İcadı (1. Gün) 00:45
Çılgın Mucitler - Kameranın İcadı (1. Gün) 1.402 izlenme - 2 yıl önce Merhaba arkadaşlar insanlık bugünden sonra çok değişecek, ilk icadımız görüntü kaydediciyle tanışın...
Pembe Panter Taş Devri Tekerleğin İcadı 05:55
Pembe Panter Taş Devri Tekerleğin İcadı 1.400 izlenme - 2 yıl önce Pembe Panter Taş Devri Tekerleğin İcadı
cep telefonunun icadı koyunları bile etkilemişti 00:31
cep telefonunun icadı koyunları bile etkilemişti 2.435 izlenme - 7 yıl önce çoban ne yapsn ki
türk icadı motobisiklet 01:31
türk icadı motobisiklet 1.710 izlenme - 7 yıl önce işte türk icadı budur
karadeniz İcadı (motor-bisiklet) 01:30
karadeniz İcadı (motor-bisiklet) 1.536 izlenme - 8 yıl önce karadeniz İcadı (motor-bisiklet) helal olsun be bizim türklerdende bu beklenir
Radyonun İcadı ve İlk Radyo Yayını 09:05
Radyonun İcadı ve İlk Radyo Yayını 332 izlenme - 2 yıl önce Radyo, radyo dalgalarının yayılması olayından müzik kutusu olana kadar birçok mucitin uğraşları sonucu birçok aşamadan geçti. İlk zamanlarda radyo dalgaları, dolayısıyla radyo, kıyıdan gemiye haberleşme için kullanıldı. Bu videoda da izleyeceğiniz gibi radyo dalgalarıyla ilk insan sesi ve müzik, dünyanın en büyük anteniyle kıyıdan gemiye gönderildi. Kanada doğumlu Prof. fteginald Aubrey Fes-senden tarafından 24 Aralık 1906 günü Mas-sachussets eyaletinin Brat Rock kentinde bulunan National Electric Signalling Co.’ya ait 140 metre yüksekliğindeki radyo anteni aracılığıyla yapıldı. Program, Fessenden’in bizzat çaldığı Gounod’un “Oh, Kutsal Gece” adlı bestesiyle başladı. Bu keman diniçtisin-den sonca, yine Fessenden bu kez besteyi şar¬kı şeklinde okudu. Daha sonra Hendel’in “Largo” su bir gramofondan çalındı, Yayın, Fessenden’in dinleyicilerinin Noellerini kutla¬ması ile sona erdi. Bu yayın, istasyonun beş millik çevresi içinde bulunan bazı gemilerin telsiz operatörleri tarafından dinlendi. İkinci yayın, yeni yılın arifesinde yapıldı. Bu kez çok daha iyi koşullarla daha iyi bir program su¬nuldu. Batı Hint Adaları’na kadar dinlenen bu program, gerçekten çok beğenildi. Günümüzde, ilk çıktığı zamanlardaki kadar yaygın kullanılmasa da radyo, yaşamımızın bir parçası. Yaşasın radyo.
Türk İcadı Motosiklet 01:30
Türk İcadı Motosiklet 1.229 izlenme - 7 yıl önce
m.ö erkeklerin İlk İcadı 00:29
m.ö erkeklerin İlk İcadı 1.078 izlenme - 8 yıl önce kafamız her zaman dahi planlara çalışıyor :))
Türk İcadı Bazuka 00:43
Türk İcadı Bazuka 585 izlenme - 4 yıl önce Türk İcadı Bazuka
türk icadı park sensörü 00:40
türk icadı park sensörü 630 izlenme - 6 yıl önce
Yılın En İyi İcadı Ödülünü Aldı! 03:52
Yılın En İyi İcadı Ödülünü Aldı! 608 izlenme - 4 yıl önce
Japonlardan Küp Şeklinde Karpuz Üretimi 00:53
Japonlardan Küp Şeklinde Karpuz Üretimi 304 izlenme - 2 yıl önce Yine bir Japon icadı. Çekik gözlü kardeşlerimiz yuvarlak karpuzun nakliye masrafı çok oluyor diye düşünmüşler. Bu nedenle, boyutu bir insan yumruğu kadar olan büyüme aşamasındaki karpuzu sert polikarbonat plastik bir kutunun içine yerleştiriyorlarmış. Bu yöntem sayesinde karpuz büyüdükçe yavaş yavaş içinde bulunduğu kutunun şeklini almaya başlıyormuş. Üstelik karpuzun küp haline gelmesi için herhangi bir genetik müdahele de gerekmiyormuş. İyi seyirler.
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 01:10
japonların son icadı ! durmadan yolcu alan tren ! 787 izlenme - 6 yıl önce
türk icadı oyun konsolu 01:00
türk icadı oyun konsolu 541 izlenme - 6 yıl önce türk icadı oyun konsolu
Dünya'nın En Gereksiz İcadı 01:01
Dünya'nın En Gereksiz İcadı 339 izlenme - 4 yıl önce Dünya'nın En Gereksiz İcadı
çinlilerin yeni ufo icadı 18:51
çinlilerin yeni ufo icadı 432 izlenme - 7 yıl önce çinlilerin yaptığı ufu maketi