Hoşgeldiniz!

İdlib

40 Tonluk Bomba Böyle Patlatıldı 01:12
40 Tonluk Bomba Böyle Patlatıldı 13.616 izlenme - 3 yıl önce Suriye'nin İdlib kentinde muhalifler tarafından Esad askerlerinin sığındığı alana yerleştirilen bombanın patlama anı ortaya inanılmaz bir görüntü çıkardı. Dev patlamada 50 Esad askeri hayatını kaybetti.
İlker Başbuğ: İdlib, El Bab'dan daha zor 01:14
İlker Başbuğ: İdlib, El Bab'dan daha zor 47 izlenme - 1 hafta önce Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına, 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ konuk oldu. Türkiye'nin Rusya ile birlikte gerçekleştirdiği İdlib operasyonunun konuşulduğu programda Başbuğ önemli uyarılarda bulundu. Başbuğ, İdlib operasyonunun El Bab'a yapılan operasyondan daha zor olacağını söyledi.
TSK İdlib'e İntikal Görüntülerini Paylaştı 01:58
TSK İdlib'e İntikal Görüntülerini Paylaştı 30 izlenme - 1 hafta önce Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladı. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada "Astana Süreci kapsamında, ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 8 Ekim 2017 tarihinde icrasına başlanan keşif faaliyetleri ile koordineli olarak, 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başlamıştır." açıklaması yapıldı.
Aytuğ Atıcı ile Çetiner Çetin arasında sert Suriye tartışması 02:14
Aytuğ Atıcı ile Çetiner Çetin arasında sert Suriye tartışması 29 izlenme - 1 hafta önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programında Türkiye'nin İdlib operasyonu konuşuldu. Programın konuklarından CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ile Gazeteci Çetiner Çetin arasında Suriye'deki sahayı bilip bilmeme tartışması yaşandı.
Suriye'de Savaş Uçağı Böyle Bombaladı 00:41
Suriye'de Savaş Uçağı Böyle Bombaladı 1.247 izlenme - 3 yıl önce Suriye'nin İdlib kentinde iç savaş durulmuyor...
Türkiye, İdlib Operasyonunu Öne Mi Çekti? 01:11
Türkiye, İdlib Operasyonunu Öne Mi Çekti? 13 izlenme - 1 hafta önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programında Türkiye'nin İdlib operasyonu tartışıldı. Programın konuklarından Gazeteci Çetiner Çetin konuşmasında, Türkiye'nin İdlib operasyonunu öne çektiğini söyledi.
Türkiye-Abd Vize Krizinin Perde Arkası - Ne Oluyor? 10.10.2017 Salı 03:04:19
Türkiye-Abd Vize Krizinin Perde Arkası - Ne Oluyor? 10.10.2017 Salı 14 izlenme - 1 hafta önce ABD ile konsolosluk gerilimi, karşılıklı vize başvurularını askıya alma kararı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib'e girişi ve Türkiye’nin Kuzey Irak tutumu. Şirin Payzın Türkiye’nin dış politikasını sordu, konukları Doç. Dr. Vehbi Baysan, CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, akademisyen Doç. Dr. Yunus Emre, gazeteci Çetiner Çetin, akademisyen Prof. Dr. Fuat Keyman ve yazar Tarık Çelenk 'Ne Oluyor?'da yanıtladı.
Müftülere Nikah Yetkisi 18 Yaş Altı Evlilikleri Kolaylaştırır Mı? - Türkiye'nin Gündemi 17.10.2017 00:39
Müftülere Nikah Yetkisi 18 Yaş Altı Evlilikleri Kolaylaştırır Mı? - Türkiye'nin Gündemi 17.10.2017 4 izlenme - 2 gün önce Türkiye'nin Gündemi'nde müftülere resmi nikah yetkisi yasa tasarısı mercek altına alındı. Kim neden destekliyor, kim neden karşı çıkıyor? Prof. Dr. Kezban Hatemi ve CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer tartıştı. İkinci bölümde ise ABD ile vize krizi, Kerkük’teki gelişmeler ve İdlib operasyonu masaya yatırıldı. Ahu Özyurt sordu, Akademisyen Vahap Coşkun, Hukukçu Prof. Ersan Şen, emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz ve Gazeteci Turan Kışlakçı yanıtladı.
İdlib'te Hava Saldırısı: 10 Ölü, 30 Yaralı 00:25
İdlib'te Hava Saldırısı: 10 Ölü, 30 Yaralı 13 izlenme - 2 hafta önce - İdlib'te hava saldırısı: 10 ölü, 30 yaralıİDLİB - Esad rejiminin İdlib kentinde gerçekleştirdiği hava saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.
40 Ton Patlayıcı Böyle Patlatıldı 01:12
40 Ton Patlayıcı Böyle Patlatıldı 343 izlenme - 3 yıl önce Suriye'nin İdlib kentinde muhalifler askeri merkezi havaya uçurdu. Saldırıda 40 ton patlayıcı kullanıldığı iddia edilirken en az 40 askerin öldüğü belirtildi.
Nevzat Çiçek: Türk Özel Kuvvetleri İdlib'e Girdi 01:17
Nevzat Çiçek: Türk Özel Kuvvetleri İdlib'e Girdi 6 izlenme - 1 hafta önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Türk askerinin İdlib'deki varlığı konuşuldu. Programın konuklarından Gazeteci Nevzat Çiçek canlı yayında, son dakika açıklamasında bulundu. Çiçek, "Şu an özel kuvvetlerimiz İdlib'e girdiler. Sayı çok değil 100-200 arasında bir sayı. İdlib'e Türk askeri girmiş durumda" dedi.
İdlip'te Hayat Normale Döndü 02:10
İdlip'te Hayat Normale Döndü 1 izlenme - 8 saat önce - İdlip'te hayat normale döndüİDLİB - Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'te hayat normale dönmeye başladı.
İdlib'te Yerleşim Yerine Misket Bombalı Saldırı 01:00
İdlib'te Yerleşim Yerine Misket Bombalı Saldırı 97 izlenme - 1 yıl önce Rus ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib'te misket bombasıyla düzenlediği saldırıda 3 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.
Naim Babüroğlu: Süleyman Şah Türbesi'nin çekilmesi hataydı 01:49
Naim Babüroğlu: Süleyman Şah Türbesi'nin çekilmesi hataydı 4 izlenme - 2 hafta önce Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu, CNN TÜRK'te Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında Süleyman Şah Türbesi'nin çekilmesinin stratejik bir hata olduğunu söyledi. Babüroğlu, "Biz orayı emniyete alsaydık o zaman koşullar elverişliydi. IŞİD, DEAŞ vardı. Zayiat vermekten korktuk ama korkmayıp onu 2 tugay kadar bir birlik ile emniyete alsaydık Fırat'ın doğusundaki YPG koridorunu otomatik olarak ikiye bölecektik. Şimdi bölemedik. İkincisi türbenin çepeçevre emniyeti için alan genişletecektik. Belki de büyük bir araziyi ele geçirilecektik. Menbiç de olmayacaktı." dedi.
Ahmet Yavuz: Türkiye 2. Fırat Kalkanı harekatı yapıyor 01:27
Ahmet Yavuz: Türkiye 2. Fırat Kalkanı harekatı yapıyor 2 izlenme - 2 hafta önce CNN TÜRK'te konuk olduğu Türkiye'nin Gündemi programında İdlib operasyonunu değerlendiren emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, "Türkiye 2. Fırat Kalkanı harekatı yapıyor. Bu kendisine tehdit teşkil ettiğini değerlendirdiği ve büyük hatalar sonucu oluşan tabloyu değiştirebilmek maksadıyla Fırat Kalkanı'yla yaptığı hamlenin devamını meşru bir zeminde yapıyor. Çünkü Astana sürecinde çatışmasızlık bölgeleri ön plana çıkartıldı. Onlar bir tanesi İdlib. Türkiye bu bölgede sorumluluk" dedi.
İdlib'te Yerleşim Yerine Saldırı: 11 Ölü 00:55
İdlib'te Yerleşim Yerine Saldırı: 11 Ölü 40 izlenme - 1 yıl önce Suriye'nin İdlib kentindeki Tırmenin beldesine düzenlenen hava saldırısında 11 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı bildirildi.
Barış Doster: Harekat Barzani'ye Mesaj Olarak Da Algılanabilir 03:19
Barış Doster: Harekat Barzani'ye Mesaj Olarak Da Algılanabilir 13 izlenme - 2 hafta önce CNN TÜRK'te Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan Akademisyen-Yazar Doç. Dr. Barış Doster, İdlib operasyonu yorumladı. "25 Eylül'deki Barzani referandumundan sonra yaşanan kafa karışıklıklarına da 'Girer miyiz, giremez miyiz?' sorusuna da bir anlamda yanıttır. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali. Suriye'de böylesi bir askeri hareketlilik, Barzani'ye de bir mesaj anlamına gelebilir." dedi.
Askeri Üssü Böyle Havaya Uçurdular 00:27
Askeri Üssü Böyle Havaya Uçurdular 95 izlenme - 3 yıl önce Suriyeli muhalifler Idlib yakınlarında, üzerinde bir askeri üssün bulunduğu tepenin altına tünel kazarak 60 ton patlayıcı yerleştirerek tepeyi havaya uçurdu. Tepenin bir yanardağ patlaması gibi havaya uçtuğu anlar saniye saniye görüntülendi.
Bakan Bozdağ: 07:31
Bakan Bozdağ: "İdlib'ten Getirilmiş Olan 3 Ceset Üzerinde Adana'da Otopsi Yapıldı. 5 izlenme - 6 ay önce Bakan Bozdağ: "İdlib'ten getirilmiş olan 3 ceset üzerinde Adana'da otopsi yapıldı.
İdlib'teki Saldırı Batman'da Protesto Edildi 01:51
İdlib'teki Saldırı Batman'da Protesto Edildi 5 izlenme - 7 ay önce İdlib'teki saldırı Batman'da protesto edildiBATMAN - Batman'da Demokrasi Platformu üyeleri, Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal saldırıyı protesto etti.
İdlib'deki Kimyasal Saldırıya Büyük Tepki 04:27
İdlib'deki Kimyasal Saldırıya Büyük Tepki 3 izlenme - 7 ay önce İdlib'deki kimyasal saldırıya büyük tepkiBİTLİS - Bitlis Medeniyet Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları (STK), Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal saldırıyı kınadı.
İdlib'teki Kimyasal Saldırıda Hayatını Kaybeden Siviller Gıyabi Cenaze Namazı 03:34
İdlib'teki Kimyasal Saldırıda Hayatını Kaybeden Siviller Gıyabi Cenaze Namazı 3 izlenme - 7 ay önce İdlib'teki kimyasal saldırıda hayatını kaybeden siviller gıyabi cenaze namazıVAN - Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi üyeleri, Suriye'nin Han Şeyhun bölgesine gerçekleştirilen klor gazlı saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.
Varil Bombalarından Sonra Soğukla Mücadele Ediyorlar 01:11
Varil Bombalarından Sonra Soğukla Mücadele Ediyorlar 11 izlenme - 3 yıl önce Rejimin saldırılarından kaçarak Hama ile İdlib arasındaki Abidin bölgesinde kurulan derme çatma çadırlarda yaşayan Suriyeliler, soğuklarla mücadele ediyor.
Üniversiteli Öğrenciler İdlib'teki Katliamı Kınadı 02:43
Üniversiteli Öğrenciler İdlib'teki Katliamı Kınadı 2 izlenme - 6 ay önce Üniversiteli öğrenciler İdlib'teki katliamı kınadı .Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri, Suriye'nin İdlib kentinde kimyasal silahla yapılan saldırıyı kınadı.
Akhisarlı Stk'lar İdlib Saldırısını Kınadı 04:00
Akhisarlı Stk'lar İdlib Saldırısını Kınadı 1 izlenme - 6 ay önce Akhisarlı STK'lar İdlib saldırısını kınadıMANİSA - Akhisar'da sivil toplum kuruluşları, Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal saldırıyı kınadı.
İdlib'de Hayatını Kaybedenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı 01:13
İdlib'de Hayatını Kaybedenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı 1 izlenme - 6 ay önce İdlib'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındıERZURUM - Erzurum'da Suriye'nin İdlib kentine yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.