Hoşgeldiniz!

İdrar yolu

Penise Kaçan Balık – Candiru 04:56
Penise Kaçan Balık – Candiru 11.001 izlenme - 2 yıl önce Candiru Amazon Nehrinde yaşayan bir tür balıktır,oldukça saydam yapıya sahip olduğu için suyun içerisinde görünme olasılığı çok düşüktür, nehre işeyen insanların penislerinden içeri girerek kan ile beslendiklerinden bu balıklara vampir balıklarda denmektedir.Böyle bir durumda doktor müdahalesi ile çıkarılmazsa ölüme sebebiyet vermektedirler.
idrar yolu problemleri 01:17
idrar yolu problemleri 1.550 izlenme - 9 yıl önce buzagida idrar yolu problemi
Üretra darlığı nasıl tedavi edilir? 02:12
Üretra darlığı nasıl tedavi edilir? 487 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığı nasıl tedavi edilir? Üretra darlıkları yerine, seviyesine, uzunluğuna göre değişir tedaviler. İlk defa bir üretra darlığıyla karşılaştığımızda ilk seçenek üretrotomi intern dediğimiz idrar kanalının endoskopik yöntemle saat 12 hizasında kesilip açılmasıdır. Bu yöntemle % 50 -60 hastada küçük kısa darlıklar kesilip rahatlıkla tedavi edilebilir. Ancak darlık uzunsa ve fibroz dediğimiz kireçlenme dokusu fazla ise kapalı yöntem dediğimiz bu internal üretrotomi yöntemiyle başarı şansı düşüktür. Çoğu kez bunlar nüksedeceklerdir. Kapalı ameliyatlarda internal üretrotominin başarı şansı % 60’ı geçmediği için eğer bir üretra darlığından dolayı bir hastaya bu ameliyat yapılmışsa ve tekrarlamış ise artık bunda ısrar etmemek gerekiyor, kalıcı çözümlere geçmek gerekiyor. Bunların başında da üretroplasta dediğimiz açık ameliyatlar gelir. Bu ameliyatların özelliği deneyimli ellerde ve deneyimli merkezlerde yapılması gerekliliğidir. Bu ameliyatlar birçok meslektaşlarımız tarafından çekinerek yaklaşılmayan ameliyatlardır. Ve bu hastalara da öneri şeklinde getirilmediği için kapalı ameliyatları hastalar ömürleri boyunca defalarca olmaktadır. Halbuki üretroplast dediğimiz bu açık ameliyatlarda başarı şansı ’ın üzerindedir. Bu ameliyatta biz hastayı özel bir pozisyonda testislerin hemen altındaki bölgeden açarak dar olan üretrayı kesip çıkartıyoruz veya ağızdan bir yama alarak dar olan kısma yamayıp kalıcı çözüm elde ediyoruz. Ve hastalarımız bu konuda son derece şanslılar ve kendileri de teşekkürlerini bize iletiyorlar.
İdrar Yolu Enfeksiyonu ve Hamile Kalmak 00:34
İdrar Yolu Enfeksiyonu ve Hamile Kalmak 420 izlenme - 3 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonu hamile kalmayı etkiler mi, hamilelik ve idrar yolları enfeksiyonu arasındaki ilişki nedir Ürolog Opr. Dr. Burçin Tunç anlatıyor.
Üretra darlığı nasıl teşhis edilir? 01:07
Üretra darlığı nasıl teşhis edilir? 262 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığı nasıl teşhis edilir? Teşhiste % 70 hastada aşağı yukarı ilk konuşmada aldığımız bilgilerle % 70 şüpheleniriz. Şüphenin arkasından birtakım testler yaparız. Bunlardan bir tanesi işeme testi dediğimiz üroflometri. Burada tanziksiz, ince, cılız işemeyi gösteren bir işeme eğrisi bize yön verecektir. Arkasından ultrasonografi ve idrar tahlili, idrar kültürü ile mesanenin, böbreklerin ne derece olaya katıldığını görebiliriz. Enfeksiyon var mı yok mu onu görebiliriz. Ve retrograt üretrografi dediğimiz skopi altında yapılan bir filmle darlığın yeri, uzunluğu tespit edilir. Bunun haricinde son olarak endoskopi dediğimiz yöntemle idrar kanallarına girilerek darlığın yeri, büyüklüğü varsa ilk tedavisi aynı anda yapılabilir.
Üretra darlığı nedir? 01:09
Üretra darlığı nedir? 256 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığı nedir? Üretra darlığı hem erkek de hem kadında mesanenin alt tarafında bulunan ve idrar yolunun dışarı açıldığı kanalın herhangi bir şekilde daralmasıdır. En çok erkeklerde gözükür nadiren kadınlarda da gözükür. Darlıkla beraber hastalarda işeme zorluğu, ince tanziksiz kalibresiz işeme, bazen idrar yolundan kan gelmesi mevcuttur. Genellikle bu darlığın hemen öncesinde veya aylar öncesinde hastalarda bir travma öyküsü ata biner tarzda düşme öyküsü bir araç içi kaza veya bir trafik kazası öyküsü mutlaka vardır. Veya bir ürolojik müdahale geçirmiştir. Bu müdahalede sonda takılmıştır veya bir prostat ameliyatı olmuştur. Arkasından bir darlık gelişebilir.
Üretra darlığının belirtileri nelerdir? 00:33
Üretra darlığının belirtileri nelerdir? 102 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığının belirtileri nelerdir? İdrar yolu darlığı olan bir hastada ilk travma anında idrardan kan gelmesi ilk belirtidir. Daha sonra hastalar idrarlarını rahat yapamadıklarını ince, tanziksiz ve cılız işediklerini, mesaneyi tam boşaltamadıklarını ifade ederler.
Üretra darlığının sebepleri nelerdir? 00:22
Üretra darlığının sebepleri nelerdir? 93 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığının sebepleri nelerdir? Bazen taş hastalıkları bazen komşu organ yaralanmaları da darlığa sebep olabilir.
İdrar Yolu Enfeksiyonları Nasıl Tedavi Edilir? 00:40
İdrar Yolu Enfeksiyonları Nasıl Tedavi Edilir? 70 izlenme - 3 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonlarının toplumdan ya da sağlık bakımından kaynaklanıyor olması enfeksiyonun seyrini değiştirir. Toplumdan kaynaklı enfeksiyonların direnci daha düşüktür. Sağlık bakımından kaynaklı enfeksiyonlar daha zor tedavi edilir ve farklı antibiyotikler kullanılmalıdır.
İdrar yolu enfeksiyonları neden olur? 00:42
İdrar yolu enfeksiyonları neden olur? 61 izlenme - 3 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonları genellikle mide-bağırsak sisteminde bulunan bakterilerin idrar yollarına geçmesi sonucu ortaya çıkar.
Muhammed Ali Yeniden Hastanede 00:39
Muhammed Ali Yeniden Hastanede 66 izlenme - 3 yıl önce Efsane boksör Muhammed Ali, idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle ikinci kez hastaneye kaldırıldı........
İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir? 05:34
İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir? 5 izlenme - 5 ay önce Prof. Dr. Haluk Kulaksızoğlu idrar yolu enfeksiyonunun sebeplerini ve almamız gereken önlemleri anlatıyor.
Sağlık Kontrolü   6 Şubat 2016 57:08
Sağlık Kontrolü 6 Şubat 2016 10 izlenme - 2 yıl önce "Sağlık Kontrolü"nde Leyla Ataman alanında uzman doktorlarla; hastalıkları, yeni uygulamaları, tedavideki yenilikleri, ilginç vakaları ve en çok sorulan soruların yanıtlarını ele alıyor. Sağlık Kontrolü’nde bu hafta;Prof.Dr. Cemil Uygur ile idrar yolu hastalıkları,Prof.Dr. Halil Türkoğlu ile soğuk havalarda kalbimizi korumanın yolları,Ve Prof. Dr. Hakan Şentürk ile mide hastalıklarının nedenleri, ayrıntılarıyla ekrana geldi.