Hoşgeldiniz!

İdrar Yolu Videoları İzle

Penise Kaçan Balık – Candiru 04:56
Penise Kaçan Balık – Candiru 8.757 izlenme - 1 yıl önce Candiru Amazon Nehrinde yaşayan bir tür balıktır,oldukça saydam yapıya sahip olduğu için suyun içerisinde görünme olasılığı çok düşüktür, nehre işeyen insanların penislerinden içeri girerek kan ile beslendiklerinden bu balıklara vampir balıklarda denmektedir.Böyle bir durumda doktor müdahalesi ile çıkarılmazsa ölüme sebebiyet vermektedirler.
idrar yolu problemleri 01:17
idrar yolu problemleri 1.545 izlenme - 8 yıl önce buzagida idrar yolu problemi
Üretra darlığı nasıl tedavi edilir? 02:12
Üretra darlığı nasıl tedavi edilir? 330 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığı nasıl tedavi edilir? Üretra darlıkları yerine, seviyesine, uzunluğuna göre değişir tedaviler. İlk defa bir üretra darlığıyla karşılaştığımızda ilk seçenek üretrotomi intern dediğimiz idrar kanalının endoskopik yöntemle saat 12 hizasında kesilip açılmasıdır. Bu yöntemle % 50 -60 hastada küçük kısa darlıklar kesilip rahatlıkla tedavi edilebilir. Ancak darlık uzunsa ve fibroz dediğimiz kireçlenme dokusu fazla ise kapalı yöntem dediğimiz bu internal üretrotomi yöntemiyle başarı şansı düşüktür. Çoğu kez bunlar nüksedeceklerdir. Kapalı ameliyatlarda internal üretrotominin başarı şansı % 60’ı geçmediği için eğer bir üretra darlığından dolayı bir hastaya bu ameliyat yapılmışsa ve tekrarlamış ise artık bunda ısrar etmemek gerekiyor, kalıcı çözümlere geçmek gerekiyor. Bunların başında da üretroplasta dediğimiz açık ameliyatlar gelir. Bu ameliyatların özelliği deneyimli ellerde ve deneyimli merkezlerde yapılması gerekliliğidir. Bu ameliyatlar birçok meslektaşlarımız tarafından çekinerek yaklaşılmayan ameliyatlardır. Ve bu hastalara da öneri şeklinde getirilmediği için kapalı ameliyatları hastalar ömürleri boyunca defalarca olmaktadır. Halbuki üretroplast dediğimiz bu açık ameliyatlarda başarı şansı ’ın üzerindedir. Bu ameliyatta biz hastayı özel bir pozisyonda testislerin hemen altındaki bölgeden açarak dar olan üretrayı kesip çıkartıyoruz veya ağızdan bir yama alarak dar olan kısma yamayıp kalıcı çözüm elde ediyoruz. Ve hastalarımız bu konuda son derece şanslılar ve kendileri de teşekkürlerini bize iletiyorlar.
Üretra darlığı nasıl teşhis edilir? 01:07
Üretra darlığı nasıl teşhis edilir? 170 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığı nasıl teşhis edilir? Teşhiste % 70 hastada aşağı yukarı ilk konuşmada aldığımız bilgilerle % 70 şüpheleniriz. Şüphenin arkasından birtakım testler yaparız. Bunlardan bir tanesi işeme testi dediğimiz üroflometri. Burada tanziksiz, ince, cılız işemeyi gösteren bir işeme eğrisi bize yön verecektir. Arkasından ultrasonografi ve idrar tahlili, idrar kültürü ile mesanenin, böbreklerin ne derece olaya katıldığını görebiliriz. Enfeksiyon var mı yok mu onu görebiliriz. Ve retrograt üretrografi dediğimiz skopi altında yapılan bir filmle darlığın yeri, uzunluğu tespit edilir. Bunun haricinde son olarak endoskopi dediğimiz yöntemle idrar kanallarına girilerek darlığın yeri, büyüklüğü varsa ilk tedavisi aynı anda yapılabilir.
Üretra darlığı nedir? 01:09
Üretra darlığı nedir? 197 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığı nedir? Üretra darlığı hem erkek de hem kadında mesanenin alt tarafında bulunan ve idrar yolunun dışarı açıldığı kanalın herhangi bir şekilde daralmasıdır. En çok erkeklerde gözükür nadiren kadınlarda da gözükür. Darlıkla beraber hastalarda işeme zorluğu, ince tanziksiz kalibresiz işeme, bazen idrar yolundan kan gelmesi mevcuttur. Genellikle bu darlığın hemen öncesinde veya aylar öncesinde hastalarda bir travma öyküsü ata biner tarzda düşme öyküsü bir araç içi kaza veya bir trafik kazası öyküsü mutlaka vardır. Veya bir ürolojik müdahale geçirmiştir. Bu müdahalede sonda takılmıştır veya bir prostat ameliyatı olmuştur. Arkasından bir darlık gelişebilir.
İdrar Yolu Enfeksiyonu ve Hamile Kalmak 00:34
İdrar Yolu Enfeksiyonu ve Hamile Kalmak 152 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonu hamile kalmayı etkiler mi, hamilelik ve idrar yolları enfeksiyonu arasındaki ilişki nedir Ürolog Opr. Dr. Burçin Tunç anlatıyor.
Üretra darlığının belirtileri nelerdir? 00:33
Üretra darlığının belirtileri nelerdir? 73 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığının belirtileri nelerdir? İdrar yolu darlığı olan bir hastada ilk travma anında idrardan kan gelmesi ilk belirtidir. Daha sonra hastalar idrarlarını rahat yapamadıklarını ince, tanziksiz ve cılız işediklerini, mesaneyi tam boşaltamadıklarını ifade ederler.
İdrar Yolu Enfeksiyonları Nasıl Tedavi Edilir? 00:40
İdrar Yolu Enfeksiyonları Nasıl Tedavi Edilir? 61 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonlarının toplumdan ya da sağlık bakımından kaynaklanıyor olması enfeksiyonun seyrini değiştirir. Toplumdan kaynaklı enfeksiyonların direnci daha düşüktür. Sağlık bakımından kaynaklı enfeksiyonlar daha zor tedavi edilir ve farklı antibiyotikler kullanılmalıdır.
İdrar yolu enfeksiyonları neden olur? 00:42
İdrar yolu enfeksiyonları neden olur? 58 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonları genellikle mide-bağırsak sisteminde bulunan bakterilerin idrar yollarına geçmesi sonucu ortaya çıkar.
Üretra darlığının sebepleri nelerdir? 00:22
Üretra darlığının sebepleri nelerdir? 69 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Şahin, üretra darlığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. www.hastane.fatih.edu.tr Üretra darlığının sebepleri nelerdir? Bazen taş hastalıkları bazen komşu organ yaralanmaları da darlığa sebep olabilir.
Muhammed Ali Yeniden Hastanede 00:39
Muhammed Ali Yeniden Hastanede 66 izlenme - 2 yıl önce Efsane boksör Muhammed Ali, idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle ikinci kez hastaneye kaldırıldı........
İdrar Yolu Enfeksiyonu Nedenleri 01:09
İdrar Yolu Enfeksiyonu Nedenleri 36 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyo nedir, nedenleri nelerdir, neler yol açar, tanımı ve daha fazlası hakkında tüm bilgileri Üroloji Uzmanı Ürolog Opr. Dr. Burçin Tunç veriyor.
Sistit nedir? 01:02
Sistit nedir? 30 izlenme - 2 yıl önce Sistit, idrar torbasının iltihaplanması sonucu oluşur. Alt idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklanabilir. Bakteriye bağlı olarak oluşan sistit, antibakteriyellerle tedavi edilir. Bazı vajinal akıntılar da sistite sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Vajinal akıntı sistite sebep olur mu? 01:37
Vajinal akıntı sistite sebep olur mu? 20 izlenme - 2 yıl önce Normal vajinal akıntı enfeksiyon içermez. Ancak vajinit, idrar yolu enfeksiyonuna yol açabilir. İdrar tahlili sonucu enfeksiyon teşhis edilmezse sebebin vajinal akıntı olduğu düşünülebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mesane Enfeksiyonu Hakkında 00:49
Mesane Enfeksiyonu Hakkında 18 izlenme - 2 yıl önce DAHA FAZLA TIBBİ VİDEO İÇİN ZİYARET EDİNİZ. http://tibbivideolar.com/ Facebook Sayfamıza Davetlisiniz: https://www.facebook.com/tibbi.video KATEGORİLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR: 1- 112 ACİL AMBULANS VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/112... 2- ACİL TIP TEKNİSENİ VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/aci... 3- ACİL TIP VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/aci... 4- AMELİYATLAR & CERRAHİ : http://tibbivideolar.com/category/ame... 5- ANATOMİ VE FİZYOLOJİ : http://tibbivideolar.com/category/ana... 6- BEBEK VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/beb... 7- BEDEN EGZERSİZLERİ VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/bed... 8- CİNSELLİK VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/cin... 9- DİŞ KLİNİĞİ VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/dis... 10-DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI) : http://tibbivideolar.com/category/diy... 11-DİYET VE SAĞLIKLI BESLEN : http://tibbivideolar.com/category/diy... 12-EKG EĞİTİM VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/aci... 13-GENEL SAĞLIK VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/gen... 14-HASTALIK VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/has... 15-HEMŞİRELİK VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/hem... 16-İLGİNÇ VİDEOLAR : http://tibbivideolar.com/category/ilg... 17-KADAVRA VİDEOLARI +18 : http://tibbivideolar.com/category/kad... 18-KADIN DOĞUM VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/kad... 19-KARDİYOLOJİ VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/kar... 20-KLİNİK BECERİLER : http://tibbivideolar.com/category/kli... 21-KOMİK TIBBİ VİDEOLAR : http://tibbivideolar.com/category/kom... 22-KULAK BURUN BOĞAZ HAST. : http://tibbivideolar.com/category/kul... 23-ONKOLOJİ (KANSER) VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/onk... 24-PARAMEDİK VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/par... 25-PLASTİK CERRAHİ VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/pla... 26-PSİKİYATRİ VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/psi... 27-SAĞLIK BAKANLIĞI VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/sag... 28-SÜNNET VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/sun... 29-TESTLER VE TAHLİLLER : http://tibbivideolar.com/category/tes... 30-TIBBİ BELGESELLER : http://tibbivideolar.com/category/tib... 31-TIBBİ HABERLER : http://tibbivideolar.com/category/tib... 32-TIP EĞİTİMİ VİDEOLARI : http://tibbivideolar.com/category/egi... 33-TRAVMA VE YARALANMA VİDEO : http://tibbivideolar.com/category/tra... 112, acil, ambulans, acil tıp teknisyeni, acil tıp, ameliyat, cerrahi, anatomi, fizyoloji, bebel videoları, egzersizler, cinsellik, beden, dik hekimliği, diş, diyabet, diabet, şeker hastalığı, diyet, sağlık, ekg eğitimi, ekg, elektrokardiyografi, hastalık, hemşire, kadavra, kadın doğum, kardiyoloji, kalp, klinik, poliklinik, komik videolar, kulak burun boğaz, kbb, onkoloji, kanser, kanseri, plastik cerrahi, psikiyatri, sağlık bakanlığı, sünnet, sünnet nasıl yapılır, sünnet nedir, testler, tahliller, tıbbi, belgesel, belgeseller, tıbbi belgeseller, medikal, medikal videolar, haberler, tıp eğitimi, travma, acil, yaralanma
İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilmezse ne gibi sorunlara neden olur? 00:32
İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilmezse ne gibi sorunlara neden olur? 19 izlenme - 2 yıl önce Tedavi edilmeyen idrar yolları enfeksiyonları sonucunda bakteriler kana karışıp organlara ulaşabilir. Hastalık gelişmesi sonucu kişi yoğun bakıma kaldırılabilir ve durumu ciddileşmeye devam ederse enfeksiyon ölümle sonuçlanabilir.
İdrar Yolu Enfeksiyonu Şikayetleri 01:02
İdrar Yolu Enfeksiyonu Şikayetleri 20 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonu şikayetleri nelerdir, idrar yolları enfeksiyonları belirtileri nelerdir Üroloji Uzmanı Ürolog Opr. Dr. Burçin Tunç bilgi veriyor.
En sık rastlanan idrar yolu enfeksiyonları nelerdir? 00:37
En sık rastlanan idrar yolu enfeksiyonları nelerdir? 10 izlenme - 2 yıl önce En sık rastlanan idrar yolu enfeksiyonları arasında koli basili bakterisinin sebep olduğu enfeksiyonlar sayılabilir. Koli basili bakterisi bağırsaklarda bulunduğu gibi kanalizasyon yoluyla da taşınır. Koli basili dışındaki bakteriler bağırsaklarda bulunur.
İdrar Yolu Enfeksiyonu İçin Önlem 01:07
İdrar Yolu Enfeksiyonu İçin Önlem 12 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonundan korunmak için nasıl önlem alınabilir, bol sıvı tüketmek, prostat, böbrek taşı hastalığı varsa tedavi olmak önemli midir Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Burçin Tunç bilgi veriyor.
Sağlık Kontrolü   6 Şubat 2016 57:08
Sağlık Kontrolü 6 Şubat 2016 10 izlenme - 1 yıl önce "Sağlık Kontrolü"nde Leyla Ataman alanında uzman doktorlarla; hastalıkları, yeni uygulamaları, tedavideki yenilikleri, ilginç vakaları ve en çok sorulan soruların yanıtlarını ele alıyor. Sağlık Kontrolü’nde bu hafta;Prof.Dr. Cemil Uygur ile idrar yolu hastalıkları,Prof.Dr. Halil Türkoğlu ile soğuk havalarda kalbimizi korumanın yolları,Ve Prof. Dr. Hakan Şentürk ile mide hastalıklarının nedenleri, ayrıntılarıyla ekrana geldi.
İdrar Yolu Enfeksiyonlarından Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 00:40
İdrar Yolu Enfeksiyonlarından Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 8 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolları enfeksiyonlarından korunmak için hijyen koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Hasta kişilerde sondanın zaman kaybetmeden çıkarılması gerekir.
İdrar Yolu Enfeksiyonları Neden Kadınlarda Daha Fazla Görülür 00:43
İdrar Yolu Enfeksiyonları Neden Kadınlarda Daha Fazla Görülür 7 izlenme - 2 yıl önce İdar yolu enfeksiyonları kadınlarda neden daha sık görülür, kadınların kısa idrar kanalı olması idrar yolları enfeksiyonunun daha fazla görülmesinde etkili midir Ürolog Opr. Dr. Burçin Tunç bilgi veriyor.
Yolu Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir 00:33
Yolu Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir 8 izlenme - 2 yıl önce İdrar yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir, idrar yolları enfeksiyonlarının tedavisi bol sıvı tüketmek ile yapılabilir mi Ürolog Opr. Dr. Burçin Tunç bilgi veriyor.