Hoşgeldiniz!

ifex

Yangın söndürme helikopteri 00:25
Yangın söndürme helikopteri 2.890 izlenme - 8 yıl önce ifex firecopter en gelişmiş havadan yangına müdahale sistemidir. metropollerdeki yüksek bina yangınları her zaman itfaiyecilerin kabusu haline gelmiştir. 50-60 metre yüksekliğe merdivenle yetişilemediği için yangını kontrol altına almak neredeyse imkansız hale gelmektedir. ulaşılması zor bölgelerde ve ormanlık alanlarda çıkan yangınlara hızla müdahale edebilen ifex firecopter, helikopterler üst kurulu tarafından refere edilmiş çağımızın en gelişmiş havadan müdahale aracıdır.
akaryakıt yangını 00:28
akaryakıt yangını 270 izlenme - 8 yıl önce ifex sırt ünitesi ile akaryakıt yangınlarına köpük uygulaması yapılabilmektedir. şok atışların yarattığı mikro zerrecikler akaryakıtın üzerinde ince bir flim tabakası yaratarak alevlerin oksijenle temasını kesmekte ve yangın kısa sürede söndürülebilmektedir.
araç yangını 00:11
araç yangını 231 izlenme - 8 yıl önce ifex motosiklet sistemleri ile trafiğe takılmadan araç ve mesken yangınlarına çok hızlı müdahale etmek mümkündür. ifex teknolojinde az su kullanıldığı için yangınlar hızlı ve etkili bir şekilde söndürülebilmektedir.
tünel yangınları 00:28
tünel yangınları 177 izlenme - 8 yıl önce Çok büyük bir sorun olan tünel yangınlarına ifex teknolojisiyle müdahale edilebiliyor. şok püskürtme atışlarının yarattığı yüksek ısı emişi sıcaklığı kısa bir sürede düşürebiliyor.
tarihi binaların yangından korunması 00:27
tarihi binaların yangından korunması 232 izlenme - 8 yıl önce ifex dominatör tarihi binlar ve petro kimya tesislerini harici olarak yangınlardan korumak için tasarlanmıştır. her bir atışı 30 litre olan dominatör, yüksek nüfuz etkisi ve soğutma gücüyle uzaktan kumandalı yeni nesil bir söndürme sistemidir.
oda yangını 00:31
oda yangını 171 izlenme - 8 yıl önce ifex teknolojisi ile yangınları söndürmek çocuk oyuncağı. Şok su tüfeği ile yapılan 1 er litrelik şok atışla sayesinde, ortam sıcaklığı kısa sürede düşürülmekte ve yangın merkezine emniyetli bir şekilde ulaşılarak yangın çok az su ile söndürülebilmektedir.ifex 13 litrelik sırt ünitesi ile kapalı alanlarda 1 ton suyun söndürme gücüne eşdeğer uygulama yapılabilmektedir.Bu sayede yüksek su kullanımının yarattığı ikincil yangın hasarlarıda ortadan kalkmaktadır.
akayakıt yangını 01:20
akayakıt yangını 127 izlenme - 8 yıl önce ifex araç üstü sistemleriyle tüm yangın sınıflarına hızlı ve etkili müdahale yapılabilmektedir. bu etkili söndürme sistemi çok az su kullandığı için 1 ton su kapasitesine sahip bir araç yaklaşık 50 ton suyun söndürme gücüne eşdeğer hale gelmektedir.