Hoşgeldiniz!

ihracat

Yerli Malı Haftası - Efe Aydal 05:45
Yerli Malı Haftası - Efe Aydal 3.582 izlenme - 1 yıl önce Ülkemizin geleceği adına oldukça önemli etkinliklerden biri olan Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık tarihleri arasında yapılmaktadır. Ancak ne yazıkki yetercince önem verilmemektedir. Bu da yetmezmiş gibi her geçen gün ithal ürünlere ve yabancı markalara olan ilgi bilinçli ya da bilinçiz olarak sürekli artmaktadır. Efe Aydal bu konuya dikkat çekmek için oldukça güzel bir video hazırlamış. İzliyoruz... Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=ev82c5jQENk Yerli malı, yurdun malı her TÜRK onu kullanmalı!
Almanya, Türkiye'den Daha Az İhracat Yapıyor 00:18
Almanya, Türkiye'den Daha Az İhracat Yapıyor 2.155 izlenme - 2 yıl önce Oğul Barlas artık o an neresi ile düşündüyse ağızından "Almanya, Türkiye'den daha az ihracat yapıyor" lafı çıkıyor. Umarız ne dediğinin farkındadır.
Paranın İzi   20 Ocak 2016 26:36
Paranın İzi 20 Ocak 2016 2.138 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın önde gelen ekonomi merkezleri ve Türkiye'deki gelişmeler Emin Çapa ve Ebru Baki'nin sunumuyla "Paranın İzi"nde ekrana geliyor.
Nevşin Mengü'den Canlı Yayında Gaf 01:00
Nevşin Mengü'den Canlı Yayında Gaf 1.535 izlenme - 3 yıl önce CNN Türk ekranlarının sinirli spikeri Nevşin Mengü önce konuyu hava durumundan açtı ardından da konuyu alakasız bir noktaya kaydırdı ve Manisa ile Denizli'yi ihracat yapan ülkeler arasına soktu.
1952 Yapımı Sömürgeci Devletin Belgeseli ve Türkiye 03:50
1952 Yapımı Sömürgeci Devletin Belgeseli ve Türkiye 925 izlenme - 1 yıl önce Marshall yardımı ile Türkiye'nin ekonomik damarlarını kurutan amerika, operasyon başında hedef ülke Türkiye'nin durumunu videodaki gibi özetlemiş. sonrası zaten malum. iyi seyirler.
Günün Ekonomisi - 1 Eylül 2016 14:14
Günün Ekonomisi - 1 Eylül 2016 1.739 izlenme - 1 yıl önce Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
Kolay İhracat 35:03
Kolay İhracat 850 izlenme - 4 yıl önce Kolay İhracat
24 Ocak Kararları - Süleyman Demirel 01:28
24 Ocak Kararları - Süleyman Demirel 1.506 izlenme - 3 yıl önce Türk ekonomisinin bir diğer dönüm noktası olan 24 ocak kararlarının açıklayan dönemin Başbakanı Süleyman Demirel'in konuşmasıdır. 24 Ocak Kararları'nın ana hatları şu şekildedir: 1. 2,7 oranında devalüasyon yapılarak günlük kur ilanı uygulamasına gidilmiş, 2. Devletin ekonomideki payını küçülten önlemler alınmış,KİT'lerdeki uygulamaya paralel olarak tarım ürünleri destekleme alımları sınırlandırılmış, 3. Gübre, enerji ve ulaştırma dışında sübvansiyonlar kaldırılmış, 4. Dış ticaret serbestleştirilmiş, yabancı sermaye yatırımları teşvik edilmiş, kar transferlerine kolaylık sağlanmış, 5. Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri desteklenmiştir. 6. İthalat kademeli olarak libere edilmiş, ihracat; vergi iadesi, düşük faizli kredi, imalatçı ihracatçılara ithal girdide gümrük muafiyeti, sektörlere göre farklılaşan teşvik sistemi ile teşvik edilmiştir.
Beton Pompaları- Ankara 06:11
Beton Pompaları- Ankara 568 izlenme - 4 yıl önce Beton Pompaları- Ankara 2014-05-16 15:52:11 günü artasmakina kanalına yüklediğim 'Beton Pompaları- Ankara' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kanal/artasmakina kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Trabzonspor'dan Azerbaycan'a milli ihracat 04:08
Trabzonspor'dan Azerbaycan'a milli ihracat 486 izlenme - 2 yıl önce Altyapıda Türk milli takımlarına değişik kategorilerde birçok oyuncu veren Trabzonspor, milli takıma çağrılmayan oyuncuları için Azerbaycan'ın yaptığı teklifi kabul etti.
Bikosoft Crm Exporter Systems - İhracat Yükleme Evraklarının Hazırlanması 40:21
Bikosoft Crm Exporter Systems - İhracat Yükleme Evraklarının Hazırlanması 649 izlenme - 4 yıl önce Bikosoft Crm Exporter System İle İhracat Evraklarınız Tek Tıkla Hazır. ayrıntılı Bilgi İçin : bikosoft Yazılım Ltd www.bikosoft.com - Bilgi@bikosoft.com
Andezit Bazalat İle Yıllık 8 Milyon Dolar Döviz Girdisi Sağlanıyor 01:47
Andezit Bazalat İle Yıllık 8 Milyon Dolar Döviz Girdisi Sağlanıyor 88 izlenme - 8 ay önce Trabzon'dan Rusya ve Gürcistan'a ihraç edilen 'andezit bazalt' taşıyla yurda yıllık yaklaşık 8 milyon dolar döviz girdisi sağlanıyor. Taş ihracatı yapan Şeref Bektaşoğlu, Türkiye'den çok nadir bulunan özellikli taşın deniz suyuna uzun süreli dayanıklılığından dolayı tercih edildiğini belirterek adeta dağları delerek ekmeğini taştan çıkardıklarını söylüyor.
Yalan Dünya İhracat fazlası Orçun 00:52
Yalan Dünya İhracat fazlası Orçun 629 izlenme - 6 yıl önce
Solmaz Akademi Eğitim Katılımcısı Özge Akçay 00:54
Solmaz Akademi Eğitim Katılımcısı Özge Akçay 204 izlenme - 2 yıl önce Dış Ticarete Giriş Eğitimi
Yalan Dünya İhracat Fazlası Orçun 00:52
Yalan Dünya İhracat Fazlası Orçun 276 izlenme - 6 yıl önce Yalan Dünya İhracat Fazlası Orçun
Yalan Dünya 10 Bölüm İhracat Fazlası Orçun 00:52
Yalan Dünya 10 Bölüm İhracat Fazlası Orçun 367 izlenme - 6 yıl önce
Fetö Hayali İhracatları Nasıl Yaptı? 05:03
Fetö Hayali İhracatları Nasıl Yaptı? 19 izlenme - 4 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan Hava Kuvvetleri Savcısı Hakim Albay Dr. Ahmet Zeki Üçok, FETÖ'nün yaptığı hayali ihracatlar hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Üçok, Hakkari Esendere Gümrük Kapısı'nda meydana gelen olayı ve sonrasındaki hayali ihracat operasyonunu tüm detaylarıyla anlattı.
Türkiye'nin Yeni Logosu 01:30
Türkiye'nin Yeni Logosu 109 izlenme - 3 yıl önce Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ihraç edilen Türk mallarının üzerine konulacak olan yeni logoyu tanıttı. TİM, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, Çırağan Palace Kempinski Otel'de Türkiye Markası logosunu ve sloganını tanıttı. Turkey Discover the Potential (Potansiyelini keşfet) slogan olurken, logunun turkuaz renginde olduğu görüldü.
Ukrayna Kuru Çam Kereste İhracatı 03:13
Ukrayna Kuru Çam Kereste İhracatı 178 izlenme - 3 yıl önce SUNRISE Ltd - üretim şirketi. Ukrayna ihracat için yumuşak ağaç işleme. Ukrayna kereste fabrikaları. Ukrayna'dan kurutulmuş çam kereste ihracatı. Türkiye'ye teslim ahşap ürünleri İthalati. Ürünler: - Odunları günlükleri - çam, ladin, meşe, huş, kavak, dişbudak - Ahşap demiryolu traversleri, (kreozot ile taze ve emprenye) - çam, meşe. - Palet üretimi için hasat çam ve ladin - Biçilmiş çam kereste yapımı için (kereste) - taze, kuru (KD 10-18%) - Pencere için çıta çam radyal kesilmiş kereste - Hasat çam bağlamak için kurutun - Kuru tahta marangoz% 8-10 - çam, ladin, meşe, dişbudak, kayın, kızılağaç, huş - Kapı çerçeve, MDF kapı için pervaz - Çam döşeme spliced ve doğal Döşeme, duvar kaplama, ahşap plakalar, süpürgelik, çerçeve kapı, jamb: - parmak rendelenmiş kereste eklemli. - Katı rendelenmiş ağaç: baulk, cant, tahta, çubuk Teklif: Kuru çam ve ladin kereste (KD 8-10%) - $ 200,00 FCA Ukrayna Grage A / B / C - karıştırın. Hiçbir leke, hiçbir çürüme, hiçbir deadwood ve hiçbir solucan delikleri. Asgari parti -. 40-ft konteyner - 45m cu. Teslimat - 20 gün İstanbul, Ankara, Bursa, Gemlik, Gebze, İzmit, İzmir, Ereğli, Zonguldak, Samsun, Ordu, Trabzon, Antalya, Mersin, Eskişehir, Kütahya, İnegöl, Aliağa, Bornova, Akhisar, Manisa, Menemen, Foça: Ukrayna Teslim.
Türk Mallarının Yeni Logosu ve Sloganı 01:30
Türk Mallarının Yeni Logosu ve Sloganı 121 izlenme - 3 yıl önce Türkiye İhracatçılar Meclisi, ihraç edilecek Türk mallarına konulacak yeni logoyu Twitter hesabından tanıttı. Yeni logo 'Turkey discover the potential' (Türkiye potansiyelini keşfet) olacak. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ihraç edilen Türk mallarının üzerine konulacak yeni logoyu düzenlenen törenle tanıttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da beğenisini kazanan Logonun üzerinde İngilizce “Türkiye potansiyelini keşfet” yazıyor. Törende konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatta bundan sonra kullanılacak “Turkey, Discover the Potential” ortak işaret ve markasına ilişkin, “Discover the Potential… Bu bir marka değildir. Marka olan Türkiye’nin kendisidir” dedi. Türk ihracat çevrelerinin bugün doğru bir hamlenin başlangıcını yaptığına dikkati çeken Büyükekşi, şöyle devam etti: “Bu hamleye çok ihtiyacımız var. Bugün, bir dağınıklıktan, bir karmaşadan kurtuluyoruz. Bugün, tüm paydaşlarıyla Türkiye kendisini dünyaya tanıtmak noktasında yeni bir değer kazanıyor. Bugün, bir kez daha hikayemizi dünyaya anlatmak için yeni bir atağa odaklanıyoruz. Bugün Türkiye, ihraç mallarında ve tanıtım materyallerinde kullanacağı, ortak kimlik işareti, alameti farikasını lanse ediyor. Discover the Potential… Bu bir marka değildir. Marka olan Türkiye’nin kendisidir. Turkey… Discover the Potential bir tekliftir. Turkey Discover the Potential’la tüm dünyaya bir teklif yapıyoruz; gel, bu potansiyeli keşfet. Keşfet ve kendine değer kat. Keşfet ve kendini tamamla. Keşfet ki kendini keşfetmiş ol. Keşfet ve zenginleş. Keşfet ki hepimiz kazanalım. Keşfet ki insan medeniyeti zenginleşsin. Keşfet ki hep birlikte mutlu olalım.”
Paris Büyükelçiliği Rezidansında, Türk Modacı Atıl Kutoğlu'nun 03:30
Paris Büyükelçiliği Rezidansında, Türk Modacı Atıl Kutoğlu'nun "Modern Osmanlılar" Defilesi 183 izlenme - 3 yıl önce Paris Büyükelçiliği Rezidansında, Türk modacı Atıl Kutoğlu'nun "Modern Osmanlılar" defilesi Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği Rezidansında, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil ev sahipliğinde ünlü Türk modacı Atıl Kutoğlu'nun "Modern Osmanlılar" adlı defilesi düzenlendi.
Solmaz Akademi Eğitim Katılımcısı Oğuzhan Küçük 00:47
Solmaz Akademi Eğitim Katılımcısı Oğuzhan Küçük 71 izlenme - 2 yıl önce Dış Ticarete Giriş Eğitimi
rus çimentocular gümrük vergisi istiyor 02:09
rus çimentocular gümrük vergisi istiyor 121 izlenme - 8 yıl önce rus çimento şirketleri çimento ihalinde vergi uygulamasının geri getirilmesini istiyorlar.
Simav'dan Avrupa'ya Tekstil İhracatı 03:06
Simav'dan Avrupa'ya Tekstil İhracatı 4 izlenme - 2 ay önce - Simav'dan Avrupa'ya tekstil ihracatı Ağırlıklı olarak bayanların çalıştığı iş yerinde üretilen gömlekler, başta Amerika ve Almanya olmak üzere 42 Avrupa ülkesine ihraç ediliyorKÜTAHYA - Kütahya'nın Simav ilçesinde 3 yıl önce kurulan tekstil atölyesinden, Avrupa'nın 42 ülkesine bir ayda 43...
Cemil Barlas'tan Sosyal Medyayı Sarsan Analiz 00:59
Cemil Barlas'tan Sosyal Medyayı Sarsan Analiz 27 izlenme - 2 yıl önce Yandaş gazetecilerden Cemil Barlas, Almanya'nın ihracat oranlarının Türkiye'den az olduğunu söyledi... Yandaş gazetecilerden Cemil Barlas, Almanya'nın ihracat oranlarının Türkiye'den az olduğunu söyledi. 1 An TV'de yayınlanan Can Ataklı, Cem Küçük ve Cemil Barlas'ın katıldığı 1 Haber 3 Yorum programına Barlas'ın analizi damga vurdu. Daha önce de Suriyelilerin Küresel Isınma nedeniyle zaten kuzeye göç edeceğini söyleyen Barlas bu kez de dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Almanya'nın ihracat oranlarının Türkiye'den az olduğunu söyledi. Barlas, "Türkiye gayri safi milli hasılasının yüzde 30'unu ihraç ediyor. Amerika yüzde 12 ediyor, Almanya bile bizden daha az ihraç ediyor. Aç bak listeye" diyince Can Ataklı da "Ya saçmalama artık" diye yanıt verdi. Barlas'ın verdiği rakamlar abartılı olunca Cem Küçük de araya girerek "Almanya'nın ki biraz farklı ama" ifadeleriyle Barlas'ı düzeltmeye çalıştı. Barlas'ın bu analizi sosyal medyayı da sarstı. Almanya'nın ihracat rakamlarını paylaşan sosyal medya kullanıcıları 2013 yılı ihracat rakamının 1.5 trilyon dolar olduğunu aktardı. Aynı yıl Türkiye'nin ihracat rakamlarının ise 151 milyar dolarda kaldığının altı çizildi.
Türk Traktör Erenler Fabrikası açılışı - Zeybekci ve Koç - 03:05
Türk Traktör Erenler Fabrikası açılışı - Zeybekci ve Koç - 114 izlenme - 4 yıl önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye olarak eğer global bir oyuncu olmak istiyorsak, artık sürdürülebilir bir şekilde hammadde ve enerji geleceğimizi garanti altına almamız gerekiyor" dedi.
Bahadır Özdener: İstihbarat Savaşı 1071'den Beri Sürüyor 00:58
Bahadır Özdener: İstihbarat Savaşı 1071'den Beri Sürüyor 106 izlenme - 4 yıl önce Yıllarca Kurtlar Vadisi'nin senaristliğini yapan Bahadır Özdener, Türkiye gündeminin dizilere nasıl konu edildiğini anlattı.
Başbakan Erdoğan'ın Meşhur Kramponu 3 Günde 3 Bin Sattı 01:48
Başbakan Erdoğan'ın Meşhur Kramponu 3 Günde 3 Bin Sattı 49 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Erdoğan'ın Başakşehir Stadı'nın açılışında giyerek 3 gol birden attığı Lig markalı spor ayakkabıya 3 günde 3 bin sipariş geldi
Mehdi Eker - Rusya'ya İhracatı Artırmaya Yönelik Çalışmalar - Ankara 02:34
Mehdi Eker - Rusya'ya İhracatı Artırmaya Yönelik Çalışmalar - Ankara 33 izlenme - 3 yıl önce ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Rusya'ya ihracatı artırmaya yönelik çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Rusya'nın gıda ithalatına yönelik boykot kararı ve başka pazarlara yönelmesinin Türkiye açısından önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Eker, Türkiye'nin yaklaşık 190 ülkeye 18 milyar dolarlık tarım ürünü sattığını bildirdi. Rusya'ya geçen sene 1,2 milyar dolarlık tarım ve gıda maddeleri ihracatı yapıldığını kaydeden Eker, bu ürünlerin ağırlıklı olarak yaş meyve sebzeden oluştuğunu söyledi. Eker, Türkiye'nin son gelişmeler çerçevesinde hem mevcut pazarlarını kaybetmek istemediğini hem de Rusya'yı kalıcı pazar haline getirmek istediğini vurguladı. Eker, şunları kaydetti: "Rusya'nın yaklaşık 43 milyar dolarlık ithalatı var. Dünyanın önemli gıda ithalatçısı ülkelerinden birisi. Daha önceden ihraç ettiğimiz tarım ürünlerinden kapasitesini artırabileceğimiz ürünler var mı, örneğin yaş meyve sebze ihraç ediyorduk 1,2 milyar dolarlık, bunu daha artırabilir miyiz diye bakıyoruz. Hangi yeni ürünleri ilave edebiliriz? Bunları oluştururken Türkiye'nin bu anlamdaki potansiyeli, kapasite kullanım imkanı ne? Kapasitenin artırılması gerekiyorsa veya potansiyelimizin daha büyük bir kısmını değerlendirmek için bunu uzun vadeli bir bağlantıyla nasıl sağlarız? Meseleye bu manada stratejik bakıyoruz. Orta ve uzun vadeli olarak bakıyoruz. Çok kısa vadeli bakmıyoruz." "Süt ve süt ürünleri ithalatı 4 milyar dolar" Rusya'nın süt ve süt ürünleri ithalatının 4 milyar dolar olduğunu ancak Türkiye'nin bu pastada payının bulunmadığını bildiren Eker, benzer şekilde 227 milyon dolarlık yumurta alımı yapan bu ülkeye bu üründen hiç ihraç edilmediğini bildirdi. Bakan Eker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, yaklaşık 1 milyar dolarlık su ürünleri ithalatı yapan Rusya'ya sadece 28 milyon dolarlık ihracat yapıyor. Rusya'nın beyaz et ithalatı yaklaşık 900 milyon dolar. Biz buraya yaklaşık 2,8 milyon dolarlık beyaz et ihracatı yapmışız. Makarna gibi birtakım ürünler var. Bunların hepsinde Türkiye'nin ürün satabilme potansiyeli var. Mevcut pazarlarımıza herhangi bir zarar gelmeden, mevcut ilişkilerimize zarar vermeden Rusya'ya da satabiliriz. Zeytinyağında 100 milyon dolarlık ithalatı var, Türkiye'den 1,4 milyon dolarlık ürün alıyor. O halde biz diğer bölgelere sattığımıza ilaveten buradan bu ürünler pazarında daha fazla pay alabiliriz." Hayvansal ürünler işleyen tesisler başta olmak üzere et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, beyaz et ile su ürünleri üzerinde durduklarını belirten Eker, Rusya'ya Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan ve ürünleri son derece güvenilir, hijyenik, sağlıklı olan, her türlü sertifikasyona sahip yüksek nitelikte işletmelerin isim ve sayılarını bildirdiklerini söyledi. İhracat yapabilecek firmalar iletildi Eker, 25 balıkçılık, 53 süt ve süt ürünleri, 39 yumurta, 19 kırmızı et ve işlenmiş et ürünleri, 26 kanatlı eti ve et ürünleri olmak üzere toplam 162 firmanın ihracat yapabilecek kalite ve hijyen standardına sahip olduğu Rusya'ya iletildiğini kaydetti. Eker, "Bu sayı değişebilir çünkü Türkiye bu konuda yüksek potansiyele sahip" diye konuştu. İki ülke arasında gıda ve tarım ürünleri alışverişinde prosedürün kolaylaştırılması için çalışmalar yapıldığını anlatan Eker, "Yarın Rusya Federasyonundan bir heyet tekrar Türkiye'ye gelecek. Arkadaşlarımız özellikle hayvansal ürünlerle ilgili konuların detaylarını, prosedürünü onlarla konuşacaklar" diye konuştu. Türkiye'nin payı yüzde 2.7 Rusya'nın ithalat yaptığı ülkeler içerisinde Türkiye'nin payı yüzde 2,7. Rusya'nın boykot kararı aldığı ülkelerden tarımsal ürün ithalatı, toplam ithalatının yüzde 50'ye yakınını oluşturuyor. Türkiye'den bu ülkeye ihracat artışlarının bu yılın son çeyreğinde ve gelecek yıl görülmesi bekleniyor. Türkiye'den, 1 Eylül 2014 itibarıyla 14 kanatlı eti, 3 ileri işlem görmüş kanatlı eti, 19 su ürünleri ile 3 süt ve süt ürünleri tesisi, Rusya'nın ihracat yapabilecek işletmeler listesinde yer alıyor. Türkiye'den Rusya'ya taze meyve sebze ihracatı yapma iznine sahip 341 firma bulunuyor. Rusya Ticaret ve Ekonomi Bakanı'nın gelecek hafta Türkiye'yi ziyaret etmesi, bu ziyaret kapsamında iki ülke teknik heyetlerinin de bir araya gelerek özellikle sağlık sertifikası konusundaki şartları netleştirmeleri bekleniyor. Daha sonraki süreçte Türkiye'den bir heyetin bu ülkeyi ziyaret etmesi de öngörülüyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 Gol Attığı Krampon Yok Satıyor 01:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 Gol Attığı Krampon Yok Satıyor 42 izlenme - 3 yıl önce Erdoğan'ın Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın açılış maçında 3 gol attığı ayakkayı üreten Lig firmanın sahibi Berke İçten "7 ay gibi kısa bir sürede 20 bin satış yaptık" dedi.