Hoşgeldiniz!

İhsan Eliaçık

Elektro Gitarlı Dini Program İntrosu 00:42
Elektro Gitarlı Dini Program İntrosu 4.528 izlenme - 10 ay önce İhsan Eliaçık'ın hazırladığı "Din'li Yorum" programının giriş videosu. Henüz iki bölüm yayınlanmış: http://www.youtube.com/channel/UCAUd93mnWtMYUjSFSryS6Ag
Girerken Alttan, Çıkarken Üstten - İhsan Eliaçık 01:42
Girerken Alttan, Çıkarken Üstten - İhsan Eliaçık 3.710 izlenme - 2 yıl önce İhsan Eliaçık'ın bir Alman'ın Müslüman oluşu ve eski dinine dönmek istemesiyle ilgili anlattığı komik bir öykü.
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet 1 29:27
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet 1 3.519 izlenme - 4 yıl önce Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (1) 28-04-2014
İhsan Eliaçık - Namaz Kılmak Zorunlu Değildir 01:38
İhsan Eliaçık - Namaz Kılmak Zorunlu Değildir 3.228 izlenme - 3 yıl önce Gezici tayfanın imamı İhsan Eliaçık, yine milletin kafasını kırıştırmaya soyundu.. Sünnetten bihaber olan Eliaçık, "Kıldığınız namazlar sizi kurtarmaz" dedi. Devamında ise "Bugün camilerde yapılan ibadet değildir. Kur'an'a göre namaz ibadet değildir. Nüsuk'tur. Yani ritüeldir. Tekrarlanan bir harekettir. Müslümanların bunu yapması istenmiştir. Kitapta da emredilmiştir. Hac gibi, namaz gibi, abdest gibi, oruç gibi ritüeller, menasikler, nüsuklar, tekrar edilen hareketler vardır islamda. Bunlara dinlerde ritüel denir. Ritüellerde sembolizm esastır. Buradan çıkan şeyler ibadettir. Yani camide ritüel icra edersiniz. Oradan bir ilham bir ruh alırsınız. Gidersiniz hayatın içinde ibadet edersiniz." diyerek radikalde çığır açtı.
İhsan Eliaçık'dan Açıklamalar IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir 07:19
İhsan Eliaçık'dan Açıklamalar IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir 1.937 izlenme - 4 yıl önce İhsan Eliaçık gezi olaylarıyla adından bahsettiren bir vatandaş.Kendisi IŞİD adlı terör örgütüne bakıp ateist olanların günahsız olacağını iddia ediyor. Allah'a yüz çevirmenin hiçbir nedeni olamaz bence.IŞİD zaten islamı karalamak için ortaya çıkmış batı destekli bir örgüttür.
İhsan Eliaçık: Tutti Frutti Adnan 06:40
İhsan Eliaçık: Tutti Frutti Adnan 2.132 izlenme - 3 yıl önce İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Adnan Oktar için "Tutti kurutti Adnan ve kedicikleri diye bir program yapsın, gençler de onu seyretsin gece 01:00'den sonra." dedi.İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Adnan Oktar'la ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında sunucunun "Adnan Oktar'ın hareketi gündemde. Bu adamlar ne yapmaya çalışıyorlar" sorusuna yanıt veren Eliaçık, "Bir keresinde baktım kızlar kadınlar dans ediyor. Yani, tutti frutti programı gibi... Öyle yapsın daha iyi. Bu din iman işinden bence vazgeçsin. Tutti kurutti Adnan ve kedicikleri diye bir program yapsın, gençlerde onu seyretsin gece 01:00'den sonra, kırmızı işaretli..." diye yanıt verdi. İşte Eliaçık'ın Adnan Oktar yorumu: "Kendisiyle hiç görüşmüşlüğüm yok. Böyle soru sorulduğu zaman bu ne yapıyor bu neyin nesidir diye sorulduğu zaman ancak bakıyorum. Böyle bir kaç arkadaş da baktı, söyledi. Şimdi burada 3 konu var. 3 konuda yanılıyorlar. Yani, Adnan Oktar, onun yanındakiler, o programı yapanlar, oraya toplananlar, oradan gidenler 3 konuda delalet içindedir.
İhsan Eliaçık - Kurban Kesmek Şaman Kültürüdür 05:00
İhsan Eliaçık - Kurban Kesmek Şaman Kültürüdür 1.522 izlenme - 3 yıl önce İlâhiyatçı Profesör Zekeriya Beyaz'dan sonra kurban kesme konusundaki en tartışmalı ikinci açıklamayı Muhalif İslâmcı yazar İhsan Eliaçık yaptı. Habertürk ekranlarında Pelin Çift'in programına konuk olan Eliaçık, kurban kesmenin Şaman geleneği olduğunu savundu ve şöyle söyledi: “Hacca gitmeyenlerin kurban kesmesine gerek yoktur. İslâm’da 3 mezhebe göre kurban hacca gidenler tarafından yerine getirilir. Sâdece Hanefî mezhebindeki küçük bir gruba göre herkes kurban kesmelidir. Kevser sûresinde namaz kıl, kurban kes dendiği iddia edilir. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tercih ettiği görüş marjinal bir görüştür. Çoğunluğun görüşü benim savunduğum görüştür. Durum amuda kaldırılarak farklı gösteriliyor.
İhsan Eliaçık - Nah Alırsın (Cennette Cinsellik ve Huri Meselesi) 09:27
İhsan Eliaçık - Nah Alırsın (Cennette Cinsellik ve Huri Meselesi) 1.168 izlenme - 3 yıl önce Hakkında çok konuşulan, yeri geldiğinde de müslümanlar tarafından sıkça istismar edilen cennetteki cinsellik ve huri kavramlarını bir de İhsan Eliaçık'ın ağzından dinliyoruz. Hocamızın özellikle 4:10 daki göndermesini ise takdire şayan..
İhsan Eliaçık - Cennet Ne Meyhanedir Ne Kerhane 02:59
İhsan Eliaçık - Cennet Ne Meyhanedir Ne Kerhane 1.325 izlenme - 3 yıl önce CNNTürk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular'a katılan Anti-Kapitalist İslamcılar grubunun öncülerinden ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı.
İhsan Eliaçık Nihat Doğan'a Konuk Oldu 05:16
İhsan Eliaçık Nihat Doğan'a Konuk Oldu 1.332 izlenme - 5 yıl önce Programda Ramazan'dan çok siyasi konular konuşuldu. Sansasyonel açıklamalarıyla tanıdığımız Nihat Doğan Flash TV Ramazan ayı boyunca yayınlanacak yeni progra...
İhsan Eliaçık - Vaaz Sahnesi (İtirazım Var) 01:31
İhsan Eliaçık - Vaaz Sahnesi (İtirazım Var) 801 izlenme - 3 yıl önce Serkan Keskin - "itirazım var" filimnden vaaz sahnesi (ihsan eliaçık) “İhtiyaçtan fazla mal haramdır, hırsızlıktır… Altın ve gümüş, yoksullar üzerinde hegemonya kurmak için kullanılıyor… İnfak edilmiyor… Mülkte şirk koşuluyor… Kırkta bir diye bir şey tutturulmuş gidiyor… Komşusu açken tok yatmamak için zengin mahallelerine taşınanlar var… Peki sokaktaki açtan, yoksuldan haberiniz var mı? Bu dinin klasik fıkıh anlayışı, yeryüzünün sokaklarında aç gezen 1 milyar insan için ne diyor? O fıkıh, Ömer’i vuranların, Ebuzer’i çöle gömenlerin, Ali’yi hançerleyenlerin, Hüseyin’i susuz bırakanların, Medine’yi yağmalayarak 900 sahabe kadınına tecavüz edenlerin ve Kabe’yi mancınıkla ateşe verenlerin fıkhıdır. O fıkıhtan bir şey çıkmaz. O, zenginlerin, kodamanların, cariye ve köle sahibi olma peşine düşmüşlerin fıkhıdır. Sultanların, harem ağalarının, zindandan İmam-ı Azam’ın kırbaçtan morarmış cesedini çıkaranların, kırkta bircilerin fıkhıdır… Ebuzer Ğıfari’nin dediği gibi ‘Geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim…’”
İhsan Eliaçık ve Erol Yarar ile Zenginlik Tartışması 03:55
İhsan Eliaçık ve Erol Yarar ile Zenginlik Tartışması 751 izlenme - 3 yıl önce Müsiad başkanı Erol Yarar ile İhsan eliaçık'ın zengin olma ve başkasına yardım etme konusunda yaşanan tartışma
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (2) 32:57
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (2) 794 izlenme - 4 yıl önce Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (2) 28-04-2014
Gerçek İslam IŞİD'in Yaptığıdır Diyen Sosyaliste Cevap İhsan Eliaçık 02:08
Gerçek İslam IŞİD'in Yaptığıdır Diyen Sosyaliste Cevap İhsan Eliaçık 683 izlenme - 3 yıl önce Katıldığı bir programda soruları yanıtlayan İhsan Eliaçık islam adına yapıldığı idda edilen katliamlara değiniyor.Ve katilin kimliğine bakılmaz diyerek 'gerçek islam bu' deyip genelleme yapanlara güzel bir cevap veriyor.
İhsan Eliaçık- Namaz ibadet değildir 08:04
İhsan Eliaçık- Namaz ibadet değildir 275 izlenme - 2 yıl önce http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Şanlı Türk tarihi, Türkçülük, Turan, Türk Birliği, Tarihe damgasını vuran Türk'ler, Tarihteki Türk imparatorlukları & Devletleri & Hanlıkları, Türkçü Yazarlar ve Eserleri, Türk Destanları, Her Telden Tarih Araştırmaları... Ve Çok Daha Fazlası İçin http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Sitemize Bekleriz... ihsan eliaçık
Kayseri'de İhsan Eliaçık'a Saldırı 01:18
Kayseri'de İhsan Eliaçık'a Saldırı 59 izlenme - 5 ay önce Muhalif görüşleriyle bilinen İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Kayseri'de katıldığı kitap fuarında bir grubun saldırısına uğradı. Polislerin güvenlik çemberi oluşturarak koruma çemberi altına aldığı ünlü yazara saldıran bir grup, hakaretlerde bulunarak, yuhaladı.
İhsan Eliaçık Kimdir? 02:06
İhsan Eliaçık Kimdir? 455 izlenme - 3 yıl önce İhsan Eliaçık Biyografi, İhsan Eliaçık Kim, İhsan Eliaçık Kimdir, İhsan Eliaçık Hayatı, İhsan Eliaçık
Arka Sokakları Açlarla Dolu Olan Yüksek Binalar Kulelerle Uygar mı Olunur ? 03:36
Arka Sokakları Açlarla Dolu Olan Yüksek Binalar Kulelerle Uygar mı Olunur ? 291 izlenme - 2 yıl önce Nerede büyük bina görürseniz şüphelenin. Saygılar.
Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 00:52
Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 567 izlenme - 3 yıl önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık: "Kafası çalışan, sorgulayan İmam Hatipliler ateist oluyor." dedi.
Cübbeli Ahmet Hoca 07:58
Cübbeli Ahmet Hoca "İhsan Eliaçık - Reddiyeler 731 izlenme - 4 yıl önce Cübbeli Ahmet Hoca'dan açıklamalar
İhsan Eliaçık: Kafası Çalışan İmam Hatipli Ateist Olur! 10:00
İhsan Eliaçık: Kafası Çalışan İmam Hatipli Ateist Olur! 90 izlenme - 9 ay önce "İmam Hatipler'de okutulan müfredat dinin afyon yüzüdür. Halk diyanet yoluyla uyuşturuluyor, gençlik de İmam Hatip yoluyla uyuşturuluyor." diyen sosyalist ilahiyatçı İhsan Eliaçık'tan İslamcılardan pek duymaya alışık olmadığımız tarzda eleştirilerde bulundu. Balçiçek İlter'in sunduğu programın burada yer almayan ilk kısmında da Eliaçık şehitlik kavramının devlet tarafından kullanıldığını dile getirdi. (Tamamı buradan izlenebilir: http://video.haberturk.com/tv/video/k...) Habertürk'te yer alan haberden: İhsan Eliaçık'a İdris Naim Şahin'in "Şehitlik nasip işidir." açıklaması da soruldu, Eliaçık, mağduriyet ayrı, şehitlik ayrı kavramlardır. Kendisine şehitlik nasip olmuş birisine mağdur denilebilir. Bu mağduriyettir. Belki yanlış politikalar nedeniyle belki askerin hatası nedeniyle ölümler olmuştur. Şehitlik dini bir kavramdır. Dikkatli olunmalı. Dini kavram kullandığımız zaman şehit ve kadermiş gibi davranılıyor. Bunlar uygulanan yanlış politikalar nedeniyle olabilir. Bu tür kavramların kullanılmaması gerekiyor." diye konuştu.
İhsan Eliaçık - Osmanlı İmparatorluğu'nun Özenilecek Bir Tarafı Yok 06:02
İhsan Eliaçık - Osmanlı İmparatorluğu'nun Özenilecek Bir Tarafı Yok 609 izlenme - 3 yıl önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık, Osmanlı İmparatorluğu'nun uyguladığı birçok yöntemin İslam'a aykırı olduğunu ve Bizans İmparatorluğu'nun bir başka versiyonu olduğunu söyledi.
Bu Şartlarda IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir - İhsan Eliaçık 07:19
Bu Şartlarda IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir - İhsan Eliaçık 680 izlenme - 3 yıl önce İhsan Eliaçık gezi olaylarıyla adından bahsettiren bir vatandaş.Kendisi IŞİD adlı terör örgütüne bakıp ateist olanların günahsız olacağını iddia ediyor. Allah'a yüz çevirmenin hiçbir nedeni olamaz bence.IŞİD zaten islamı karalamak için ortaya çıkmış batı destekli bir örgüttür.
Cemaatler ve Sarı Öküz Hikayesi - İhsan Eliaçık 02:14
Cemaatler ve Sarı Öküz Hikayesi - İhsan Eliaçık 520 izlenme - 3 yıl önce Son günlerdeki olaylara dikkat çeken İhsan Eliaçık bir kısaa ile olayları özetliyor ve: "Devletin dini adalet, mezhebi eşitliktir" diye de ekliyor.
Mülkiyetin Temelinde Zorbalık Vardır - İhsan Eliaçık 03:05
Mülkiyetin Temelinde Zorbalık Vardır - İhsan Eliaçık 406 izlenme - 3 yıl önce İhsan Eliaçık: "İlk mülkiyetin nasıl ortaya çıktı" ve "Helal yoldan zengin olunabilir mi" gibi sorulara yanıt veriyor.
 Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 00:52
Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 395 izlenme - 3 yıl önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık: "Kafası çalışan, sorgulayan İmam Hatipliler ateist oluyor." dedi.
Anti Kapitalist Müslümanlar'ın Müslümanlığı Eksik - Ömer Tuğrul İnançer 01:17
Anti Kapitalist Müslümanlar'ın Müslümanlığı Eksik - Ömer Tuğrul İnançer 338 izlenme - 3 yıl önce Gezi eylemlerinde gördüğümüz İhsan Eliaçık yönetimindeki AntiKapitalist müslümanlar hakkında bir hocadan ifadeler.
İhsan Eliaçık - Avcılar Yeryüzü Sofrası Konuşması 12:00
İhsan Eliaçık - Avcılar Yeryüzü Sofrası Konuşması 160 izlenme - 3 yıl önce 08/07/14. Bu memlekette mülk sahipleri değişmediyse, hiç bir şey değişmemiştir. Dindar olmak için kindar olmayacaksın, mütevazı olacaksın. Kalleş olmayacaksın konuşmanın özü.
Gezi İmamı da Modaya Uydu  01:27
Gezi İmamı da Modaya Uydu 124 izlenme - 3 yıl önce 'Gezi' imamı da modaya uydu 'Gezi' imamı İhsan Eliaçık, Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği olayda "Saldırganlara terörist demeyin" dedi.
ihsan Eliaçık - Hayvanlar da Kodu mu Oturtur 09:00
ihsan Eliaçık - Hayvanlar da Kodu mu Oturtur 225 izlenme - 3 yıl önce İhsan hocamız, erkeklik, sünnet, kaba kuvvet ve askerlik üzerine görüşlerini Kur'an a göre açıklıyor. Nisa suresinin tefsirinin bu zamana kadar öğrendiğimizden farklı olduğunu belirtiyor.