Hoşgeldiniz!

İhsan Eliaçık

Girerken Alttan, Çıkarken Üstten - İhsan Eliaçık 01:42
Girerken Alttan, Çıkarken Üstten - İhsan Eliaçık 3.205 izlenme - 7 ay önce İhsan Eliaçık'ın bir Alman'ın Müslüman oluşu ve eski dinine dönmek istemesiyle ilgili anlattığı komik bir öykü.
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet 1 29:27
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet 1 3.279 izlenme - 3 yıl önce Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (1) 28-04-2014
İhsan Eliaçık - Namaz Kılmak Zorunlu Değildir 01:38
İhsan Eliaçık - Namaz Kılmak Zorunlu Değildir 1.636 izlenme - 1 yıl önce Gezici tayfanın imamı İhsan Eliaçık, yine milletin kafasını kırıştırmaya soyundu.. Sünnetten bihaber olan Eliaçık, "Kıldığınız namazlar sizi kurtarmaz" dedi. Devamında ise "Bugün camilerde yapılan ibadet değildir. Kur'an'a göre namaz ibadet değildir. Nüsuk'tur. Yani ritüeldir. Tekrarlanan bir harekettir. Müslümanların bunu yapması istenmiştir. Kitapta da emredilmiştir. Hac gibi, namaz gibi, abdest gibi, oruç gibi ritüeller, menasikler, nüsuklar, tekrar edilen hareketler vardır islamda. Bunlara dinlerde ritüel denir. Ritüellerde sembolizm esastır. Buradan çıkan şeyler ibadettir. Yani camide ritüel icra edersiniz. Oradan bir ilham bir ruh alırsınız. Gidersiniz hayatın içinde ibadet edersiniz." diyerek radikalde çığır açtı.
İhsan Eliaçık'dan Açıklamalar IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir 07:19
İhsan Eliaçık'dan Açıklamalar IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir 1.756 izlenme - 2 yıl önce İhsan Eliaçık gezi olaylarıyla adından bahsettiren bir vatandaş.Kendisi IŞİD adlı terör örgütüne bakıp ateist olanların günahsız olacağını iddia ediyor. Allah'a yüz çevirmenin hiçbir nedeni olamaz bence.IŞİD zaten islamı karalamak için ortaya çıkmış batı destekli bir örgüttür.
İhsan Eliaçık: Tutti Frutti Adnan 06:40
İhsan Eliaçık: Tutti Frutti Adnan 1.874 izlenme - 2 yıl önce İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Adnan Oktar için "Tutti kurutti Adnan ve kedicikleri diye bir program yapsın, gençler de onu seyretsin gece 01:00'den sonra." dedi.İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Adnan Oktar'la ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında sunucunun "Adnan Oktar'ın hareketi gündemde. Bu adamlar ne yapmaya çalışıyorlar" sorusuna yanıt veren Eliaçık, "Bir keresinde baktım kızlar kadınlar dans ediyor. Yani, tutti frutti programı gibi... Öyle yapsın daha iyi. Bu din iman işinden bence vazgeçsin. Tutti kurutti Adnan ve kedicikleri diye bir program yapsın, gençlerde onu seyretsin gece 01:00'den sonra, kırmızı işaretli..." diye yanıt verdi. İşte Eliaçık'ın Adnan Oktar yorumu: "Kendisiyle hiç görüşmüşlüğüm yok. Böyle soru sorulduğu zaman bu ne yapıyor bu neyin nesidir diye sorulduğu zaman ancak bakıyorum. Böyle bir kaç arkadaş da baktı, söyledi. Şimdi burada 3 konu var. 3 konuda yanılıyorlar. Yani, Adnan Oktar, onun yanındakiler, o programı yapanlar, oraya toplananlar, oradan gidenler 3 konuda delalet içindedir.
İhsan Eliaçık - Kurban Kesmek Şaman Kültürüdür 05:00
İhsan Eliaçık - Kurban Kesmek Şaman Kültürüdür 1.168 izlenme - 2 yıl önce İlâhiyatçı Profesör Zekeriya Beyaz'dan sonra kurban kesme konusundaki en tartışmalı ikinci açıklamayı Muhalif İslâmcı yazar İhsan Eliaçık yaptı. Habertürk ekranlarında Pelin Çift'in programına konuk olan Eliaçık, kurban kesmenin Şaman geleneği olduğunu savundu ve şöyle söyledi: “Hacca gitmeyenlerin kurban kesmesine gerek yoktur. İslâm’da 3 mezhebe göre kurban hacca gidenler tarafından yerine getirilir. Sâdece Hanefî mezhebindeki küçük bir gruba göre herkes kurban kesmelidir. Kevser sûresinde namaz kıl, kurban kes dendiği iddia edilir. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tercih ettiği görüş marjinal bir görüştür. Çoğunluğun görüşü benim savunduğum görüştür. Durum amuda kaldırılarak farklı gösteriliyor.
Arka Sokakları Açlarla Dolu Olan Yüksek Binalar Kulelerle Uygar mı Olunur ? 03:36
Arka Sokakları Açlarla Dolu Olan Yüksek Binalar Kulelerle Uygar mı Olunur ? 259 izlenme - 6 ay önce Nerede büyük bina görürseniz şüphelenin. Saygılar.
İhsan Eliaçık - Cennet Ne Meyhanedir Ne Kerhane 02:59
İhsan Eliaçık - Cennet Ne Meyhanedir Ne Kerhane 998 izlenme - 2 yıl önce CNNTürk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular'a katılan Anti-Kapitalist İslamcılar grubunun öncülerinden ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı.
İhsan Eliaçık - Nah Alırsın (Cennette Cinsellik ve Huri Meselesi) 09:27
İhsan Eliaçık - Nah Alırsın (Cennette Cinsellik ve Huri Meselesi) 760 izlenme - 2 yıl önce Hakkında çok konuşulan, yeri geldiğinde de müslümanlar tarafından sıkça istismar edilen cennetteki cinsellik ve huri kavramlarını bir de İhsan Eliaçık'ın ağzından dinliyoruz. Hocamızın özellikle 4:10 daki göndermesini ise takdire şayan..
İhsan Eliaçık Nihat Doğan'a Konuk Oldu 05:16
İhsan Eliaçık Nihat Doğan'a Konuk Oldu 1.208 izlenme - 3 yıl önce Programda Ramazan'dan çok siyasi konular konuşuldu. Sansasyonel açıklamalarıyla tanıdığımız Nihat Doğan Flash TV Ramazan ayı boyunca yayınlanacak yeni progra...
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (2) 32:57
Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (2) 745 izlenme - 3 yıl önce Hakki Yilmaz ve İhsan Eliaçık sohbet (2) 28-04-2014
İhsan Eliaçık Kimdir? 02:06
İhsan Eliaçık Kimdir? 432 izlenme - 1 yıl önce İhsan Eliaçık Biyografi, İhsan Eliaçık Kim, İhsan Eliaçık Kimdir, İhsan Eliaçık Hayatı, İhsan Eliaçık
İhsan Eliaçık- Namaz ibadet değildir 08:04
İhsan Eliaçık- Namaz ibadet değildir 186 izlenme - 1 yıl önce http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Şanlı Türk tarihi, Türkçülük, Turan, Türk Birliği, Tarihe damgasını vuran Türk'ler, Tarihteki Türk imparatorlukları & Devletleri & Hanlıkları, Türkçü Yazarlar ve Eserleri, Türk Destanları, Her Telden Tarih Araştırmaları... Ve Çok Daha Fazlası İçin http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Sitemize Bekleriz... ihsan eliaçık
İhsan Eliaçık ve Erol Yarar ile Zenginlik Tartışması 03:55
İhsan Eliaçık ve Erol Yarar ile Zenginlik Tartışması 500 izlenme - 2 yıl önce Müsiad başkanı Erol Yarar ile İhsan eliaçık'ın zengin olma ve başkasına yardım etme konusunda yaşanan tartışma
Gerçek İslam IŞİD'in Yaptığıdır Diyen Sosyaliste Cevap İhsan Eliaçık 02:08
Gerçek İslam IŞİD'in Yaptığıdır Diyen Sosyaliste Cevap İhsan Eliaçık 471 izlenme - 2 yıl önce Katıldığı bir programda soruları yanıtlayan İhsan Eliaçık islam adına yapıldığı idda edilen katliamlara değiniyor.Ve katilin kimliğine bakılmaz diyerek 'gerçek islam bu' deyip genelleme yapanlara güzel bir cevap veriyor.
İhsan Eliaçık - Vaaz Sahnesi (İtirazım Var) 01:31
İhsan Eliaçık - Vaaz Sahnesi (İtirazım Var) 350 izlenme - 1 yıl önce Serkan Keskin - "itirazım var" filimnden vaaz sahnesi (ihsan eliaçık) “İhtiyaçtan fazla mal haramdır, hırsızlıktır… Altın ve gümüş, yoksullar üzerinde hegemonya kurmak için kullanılıyor… İnfak edilmiyor… Mülkte şirk koşuluyor… Kırkta bir diye bir şey tutturulmuş gidiyor… Komşusu açken tok yatmamak için zengin mahallelerine taşınanlar var… Peki sokaktaki açtan, yoksuldan haberiniz var mı? Bu dinin klasik fıkıh anlayışı, yeryüzünün sokaklarında aç gezen 1 milyar insan için ne diyor? O fıkıh, Ömer’i vuranların, Ebuzer’i çöle gömenlerin, Ali’yi hançerleyenlerin, Hüseyin’i susuz bırakanların, Medine’yi yağmalayarak 900 sahabe kadınına tecavüz edenlerin ve Kabe’yi mancınıkla ateşe verenlerin fıkhıdır. O fıkıhtan bir şey çıkmaz. O, zenginlerin, kodamanların, cariye ve köle sahibi olma peşine düşmüşlerin fıkhıdır. Sultanların, harem ağalarının, zindandan İmam-ı Azam’ın kırbaçtan morarmış cesedini çıkaranların, kırkta bircilerin fıkhıdır… Ebuzer Ğıfari’nin dediği gibi ‘Geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim…’”
Cübbeli Ahmet Hoca 07:58
Cübbeli Ahmet Hoca "İhsan Eliaçık - Reddiyeler 696 izlenme - 3 yıl önce Cübbeli Ahmet Hoca'dan açıklamalar
İtirazım Var Filmi Vaaz 01:31
İtirazım Var Filmi Vaaz 480 izlenme - 2 yıl önce Filmin En Dikkat Çekici Sahnelerinden Birisi Olan Vaaz Sahnesi, İhsan Eliaçık'ın Bir Zamanlar Yaptığı Bir Vaazın Bire Bir Aynısıdır..
Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 00:52
Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 399 izlenme - 2 yıl önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık: "Kafası çalışan, sorgulayan İmam Hatipliler ateist oluyor." dedi.
İhsan Eliaçık - Osmanlı İmparatorluğu'nun Özenilecek Bir Tarafı Yok 06:02
İhsan Eliaçık - Osmanlı İmparatorluğu'nun Özenilecek Bir Tarafı Yok 454 izlenme - 2 yıl önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık, Osmanlı İmparatorluğu'nun uyguladığı birçok yöntemin İslam'a aykırı olduğunu ve Bizans İmparatorluğu'nun bir başka versiyonu olduğunu söyledi.
Bu Şartlarda IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir - İhsan Eliaçık 07:19
Bu Şartlarda IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir - İhsan Eliaçık 553 izlenme - 2 yıl önce İhsan Eliaçık gezi olaylarıyla adından bahsettiren bir vatandaş.Kendisi IŞİD adlı terör örgütüne bakıp ateist olanların günahsız olacağını iddia ediyor. Allah'a yüz çevirmenin hiçbir nedeni olamaz bence.IŞİD zaten islamı karalamak için ortaya çıkmış batı destekli bir örgüttür.
Cemaatler ve Sarı Öküz Hikayesi - İhsan Eliaçık 02:14
Cemaatler ve Sarı Öküz Hikayesi - İhsan Eliaçık 362 izlenme - 2 yıl önce Son günlerdeki olaylara dikkat çeken İhsan Eliaçık bir kısaa ile olayları özetliyor ve: "Devletin dini adalet, mezhebi eşitliktir" diye de ekliyor.
 Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 00:52
Kafası Çalışan İmam Hatipliler Ateist Oluyor 360 izlenme - 2 yıl önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık: "Kafası çalışan, sorgulayan İmam Hatipliler ateist oluyor." dedi.
Mülkiyetin Temelinde Zorbalık Vardır - İhsan Eliaçık 03:05
Mülkiyetin Temelinde Zorbalık Vardır - İhsan Eliaçık 309 izlenme - 2 yıl önce İhsan Eliaçık: "İlk mülkiyetin nasıl ortaya çıktı" ve "Helal yoldan zengin olunabilir mi" gibi sorulara yanıt veriyor.
Anti Kapitalist Müslümanlar'ın Müslümanlığı Eksik - Ömer Tuğrul İnançer 01:17
Anti Kapitalist Müslümanlar'ın Müslümanlığı Eksik - Ömer Tuğrul İnançer 280 izlenme - 2 yıl önce Gezi eylemlerinde gördüğümüz İhsan Eliaçık yönetimindeki AntiKapitalist müslümanlar hakkında bir hocadan ifadeler.
İhsan Eliaçık - Avcılar Yeryüzü Sofrası Konuşması 12:00
İhsan Eliaçık - Avcılar Yeryüzü Sofrası Konuşması 118 izlenme - 1 yıl önce 08/07/14. Bu memlekette mülk sahipleri değişmediyse, hiç bir şey değişmemiştir. Dindar olmak için kindar olmayacaksın, mütevazı olacaksın. Kalleş olmayacaksın konuşmanın özü.
Gezi İmamı da Modaya Uydu  01:27
Gezi İmamı da Modaya Uydu 88 izlenme - 2 yıl önce 'Gezi' imamı da modaya uydu 'Gezi' imamı İhsan Eliaçık, Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği olayda "Saldırganlara terörist demeyin" dedi.
Fikir Adamları İktidarı Eeleştirmezse, İktidar Tiran Olur Diktatör Olur 08:36
Fikir Adamları İktidarı Eeleştirmezse, İktidar Tiran Olur Diktatör Olur 132 izlenme - 2 yıl önce İki gün önce yayınlanan programda ihsan eliaçık dini meseleleri çok iyi anlatmıştı. Bu videoda da fikir adamlarının gücü elinde bulunduranlara karşı her zaman eleştiride bulunmasını ve Hz.Ebubekir bile olsa kendisi eleştireceğini söylüyor.
ihsan Eliaçık - Hayvanlar da Kodu mu Oturtur 09:00
ihsan Eliaçık - Hayvanlar da Kodu mu Oturtur 161 izlenme - 2 yıl önce İhsan hocamız, erkeklik, sünnet, kaba kuvvet ve askerlik üzerine görüşlerini Kur'an a göre açıklıyor. Nisa suresinin tefsirinin bu zamana kadar öğrendiğimizden farklı olduğunu belirtiyor.
NAMAZIN İNSANLIĞA NE FAYDASI VAR DİYEN ALLAHU TEALANIN DÜŞMANI İHSAN ELİAÇIK ATEİST DİNSİZ İMANSIZI 04:18
NAMAZIN İNSANLIĞA NE FAYDASI VAR DİYEN ALLAHU TEALANIN DÜŞMANI İHSAN ELİAÇIK ATEİST DİNSİZ İMANSIZI 37 izlenme - 5 ay önce 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ OLAN HERKESİ VE “BU ZAMANDA YAŞAYAN 8 MİLYAR İNSANIN HEPSİNİ HEM MUAYYEN HEM UMUM HEM SİLSİLE OLARAK TEKFİR EDİYORUM”ASL-İ KAFİR DİYORUM. 1333 SENE İÇİNDE OLAN: TÜM DEVLET’LERE. VE BU ZAMANDAKİ: ( 215’E YAKIN ) DEVLETLERE: “KAFİR DEVLETLER- KÜFÜR HÜKÜMETLER” DİYORUM. VE TÜM HALKINI; “HEM TEK-TEK MUAYYEN OLARAK, HEM UMUM, HEMDE SİLSİLE OLARAK, TAMAMINI TEKFİR EDİYORUM”HEPSİDE: ASL-İ KAFİRDİR. MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİR. HEPSİ: KENDİNİ MÜSLÜMAN ( SANAN ) CEHENNEMLİK İMANSIZLARDIR! 1-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: ALİM’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 2-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: ŞEYH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 3-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: İMAM’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 4-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MÜCTEHİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 5-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: ŞEYHUL İSLAMLARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 6-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MÜFESSİR’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 7-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: CUMHUR ULEMA’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 8-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MUHADDİS’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 9-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: FAKİH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 10-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MÜCEDDİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 11-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: TÜM CEMAAT’LERE TÜM GRUP’LARA TÜM TAİFE’LERE TÜM CİHAD CEPHE’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1-EBU HANİFE: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! 2-MALİKİ: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! 3-AHMED BİN HANBEL: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! 4-ŞAFİİ: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE SÜNNİ İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü SİTTE '6 HADİS KİTABI' KÜTÜB-Ü TİS-A '9 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN: 1-BUHARİ: ASL-İ KAFİRDİR! 2-MUSLİM: ASL-İ KAFİRDİR! 3-TİRMİZİ: ASL-İ KAFİRDİR! 4-EBU DAVUD: ASL-İ KAFİRDİR! 5-NESA-İ: ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ MACE: ASL-İ KAFİRDİR! 7-MUVATTA: İMAM MALİK ASL-İ KAFİRDİR! 8-MÜSNED: AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR! 9-DARİMİ: ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE Şİ-A İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü ERBE-A '4 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN : 1-EL-KAFİ: CAFER MUHAMMED EL-KULEYNİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MEN LA YEHZURUHUL FAKİH: ŞEYH SADIK ASL-İ KAFİRDİR! 3-TEHZİBUL AHKAM: EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EL-İSTİBSARU FİMA UHTİLİFE FİHİ MİNEL EHBAR: EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! NECDİ’LERİN HEPSİ ASL-İ KAFİRDİR. VE BU ZAMANDAKİ "BİZ NECDİ’YİZ BİZ SELEFİ’YİZ BİZ EHLİ SÜNNETİZ" DİYENLERİN HEPSİDE: ASL-İ KAFİRDİR! 1-MUHAMMED BİN ABDULVEHHAB: ASL-İ KAFİRDİR! 2-OĞULLARIDA> TORUNLARIDA> TALEBELERİDE> BABASIDA> DEDESİDE: ASL-İ KAFİRDİR! 3-İBNİ TEYMİYYE: ASL-İ KAFİRDİR! 4-İBNİ KAYYİM EL-CEVZİYYE: ASL-İ KAFİRDİR! 5-ZEHEBİ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ KESİR ASL-İ KAFİRDİR! 7-TABERİ: ASL-İ KAFİRDİR! EN BÜYÜK: HÜCCET-BEYYİNE-DELİL-HİKMET-VAHİY-NAS'DA: 1-KUR-AN'I KERİM'DİR- AYETLERDİR. 2-KUR-AN'I KERİME UYAN SAHİH HADİSLERDİR- SAHİH SÜNNETLERDİR. 3-İCMA-İ ÜMMETİ, 4-KIYAS'I FUKEHA'YI, RED-İNKAR”EDEN: TAM BİR 'MUVAHHİD' MÜSLÜMANDIR