Hoşgeldiniz!

ikramiye

Galata Köprüsü'ne Kadar Uzanan 61 Milyonluk Kuyruk 02:17
Galata Köprüsü'ne Kadar Uzanan 61 Milyonluk Kuyruk 3.581 izlenme - 4 ay önce Yılbaşı ikramiyesinin 61 Milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’ndeki ünlü piyango bayii Nimet Abla önündeki kuyruk Galata Köprüsü'ne kadar ulaştı.
İşte İddaa'dan 937 Bin Lira Kazanan Adam Bakın Ne Yaptı 01:55
İşte İddaa'dan 937 Bin Lira Kazanan Adam Bakın Ne Yaptı 8.475 izlenme - 4 yıl önce İşte İddaa'dan 937 Bin Lira Kazanan Adam HD
Piyango Bileti Şakası - Çetin Çiftçioğlu 05:45
Piyango Bileti Şakası - Çetin Çiftçioğlu 6.194 izlenme - 1 yıl önce Efsane şakacı Çetin Çiftçioğlu'dan efsane bi şaka daha...Yaşlı amcanın büyük ikramiye çıkan biletini cebe atan Çetin Çiftçioğlu'na hanım ablalar başta olmak üzere vatandaşın tepkisi görülmeye değer.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü İşçilerine İkramiye Pazarlığı Yaptı 04:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü İşçilerine İkramiye Pazarlığı Yaptı 5.827 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsünün son tabliye yerleştirme proğramında tüm işçilere 3000 TL ikramiye alabilmek için dakikalarca pazarlık yaptı.
Döner Parası Ararken Zengin Olduğunu Öğrendi 01:06
Döner Parası Ararken Zengin Olduğunu Öğrendi 606 izlenme - 6 ay önce Artvin’de yerel gazetecilik yapan Mehmet Cihan, bir buçuk ay sonra aldığı bilete büyük ikramiye çıktığını öğrendi. Öğrenir öğrenmez büyük şaşkınlık yaşayan Cihan, "Hiç tanımadıklarım bile artık arıyor"dedi. Artvin’de yerel gazetecilik yapan Mehmet Cihan, 9 Eylül’de Milli Piyango Bileti aldı. Aynı gün yapılan çekilişte 2,5 milyonluk büyük ikramiye aldığı çeyrek bilete çıktı. Toplam 625 bin TL ödül kazanan Cihan, kazandığından habersiz bileti cebine koydu. Yaklaşıp bir buçuk ay sonra aynı zamanda bilet satılan büfeye giden Mehmet Cihan, döner istedi. Cebindeki 20 TL’yi çıkararak hesabı ödeyen Cihan’a büfe sahibi bozuk olup olmadığını sordu. Bozuk para olmadığını söyleyen Cihan, bileti uzatarak amorti çıkmış olabileceğini bununla hesabı ödeyebileceğini söyledi. Büfe sahibi ise biletin numarasını kontrol edince şaşırtan gerçeği ortaya çıkardı. Büfe sahibi Mehmet Cihan’a 625 bin TL’lik büyük ikramiyenin kendisine çıktığın söyledi. Büyük şaşkınlık yaşayan Mehmet Cihan ise, bileti noterde onaylatmak için yeteri parası olmadığı için büfe sahibinden borç aldı. Büyük ikramiye çıkma anını anlatan Mehmet Cihan, "Döner almaya gittim. Bozuk paramız yok dedi. Bilete bakın dedim. Kadının oğlu baktı. Bana "Artık çalışmana gerek yok" dedi. Tasdik için param yoktu büfe sahibinden noterden tasdik için borç aldım. Büfe sahibine teşekkür ediyorum. Daha sonra Ankara’ya gidip işlemleri tamamladım. Bileti 9 Eylül’de almıştım. Tam bir buçuk ay sonrası tesadüf sonucu büyük ikramiye çıktığını öğrendim"dedi. İkramiye çıkınca kendisini çok arayan olduğunu söyleyen Mehmet Cihan, "Çok aradılar. Hiç tanımadığım bir bayan bile aradı. Para isteyen oluyor. Bize ne vereceksin diyorlar. Yemek ısmarlamayı teklif ediyorum. Yemekle mi kandıracaksın bizi diyorlar"dedi. Gelecek planlarını da anlatan Mehmet Cihan, "Artvin’e gideceğim. Kendime ve abime ev alacağım.Para kolay gelmiyor. Panelvan alıp gazetemi dağıtacağım" dedi.
Yılbaşında Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız? 02:54
Yılbaşında Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız? 7.814 izlenme - 5 yıl önce Sokak Röportajları
Büyük İkramiye Mülteciye Çıktı 01:53
Büyük İkramiye Mülteciye Çıktı 2.829 izlenme - 2 yıl önce 8 yıl önce mülteci olarak geldi, 400 bin Euro'luk ikramiyenin sahibi oldu. 35 yaşındaki Senagalli'nin dünyası İspanya'daki noel çekilişinde değişti. Üstelik hayatı değişen bir tek o değil. Şanslı 1600 bilet aynı kasabada satıldı.
Yılbaşında Büyük İkramiye Size Çıkarsa Ne Yaparsınız? - Röportaj 04:53
Yılbaşında Büyük İkramiye Size Çıkarsa Ne Yaparsınız? - Röportaj 1.714 izlenme - 1 yıl önce Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 60 milyon lira olarak belirlendi.Yılbaşında büyük ikramiye çıkarsa vatandaşın planları neler?
55 Milyon Size Çıksa Ne Yaparsınız? - Sokak Röportajı 01:26
55 Milyon Size Çıksa Ne Yaparsınız? - Sokak Röportajı 2.424 izlenme - 2 yıl önce Beyaz Show'da sokaktaki insanlara milli piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi olan 55 Milyon size çıksa ne yaparsınız sorusu sorulmuş.
Ne Kadar Açgözlü Olunabilir? - Sosyal Deney (Türkçe Altyazılı) 03:06
Ne Kadar Açgözlü Olunabilir? - Sosyal Deney (Türkçe Altyazılı) 1.617 izlenme - 2 yıl önce Gerçekleştirilen bir sosyal deneyde insanların ne kadar açgözlü olabileceği böyle gözler önüne seriyor. Kör numarası yapan oyuncu insalığın ne kadar aç gözlü olduğunu bizlere gösteriyor.
55 Milyon Liranın 1 Tona Tekabül Etmesi 02:06
55 Milyon Liranın 1 Tona Tekabül Etmesi 2.490 izlenme - 2 yıl önce Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'nin büyük ikramiyesi 55 milyon lira olarak belirlendi. Toplam ikramiye ise 289 milyon 465 bin lira olacak. Büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verilecek. Tam bilet 50, yarım bilet 25, çeyrek bilet de 12.5 liradan satılacak. Yılbaşı biletleri, 29 Kasım'dan itibaren satışa çıkıyor. 55 milyon liranın tek kişiye çıkması durumunda aylık faizi 400 bin liranın, günlük getirisinin ise 14 bin liranın üzerinde olması bekleniyor. Hele birde büyük ikramiye 50 liralık bankonotlar halinde alınmak istenirse ağırlığı 1 tonu buluyor.
4 Liralık Kuponla 937 Bin TL Kazanan Adam 01:36
4 Liralık Kuponla 937 Bin TL Kazanan Adam 1.715 izlenme - 3 yıl önce 4 lira ile 937 bin lira kazanan arkadaşın fantastik kuponuna sahip olmayı tüm site sakinleri isterdi herhalde,handikaplı oynamanın ne anlama geldiğini bilenlerin sitesi: alkislarlayasiyorum.com
Milli Piyangoya Dava Açmaya Hazırlanıyor 01:37
Milli Piyangoya Dava Açmaya Hazırlanıyor 2.508 izlenme - 3 yıl önce Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin dört talihlisinden birinin sökeli kamyon şoförü 54 yaşındaki Halit Abak olduğu öğrenildi. Bursa'daki bir talihlinin ise milyarderliği 3 saat sürdü. Şimdi Milli Piyango'ya dava açmaya hazırlanıyor.
Sigarayı Bırakana Bir Maaş İkramiye 01:01
Sigarayı Bırakana Bir Maaş İkramiye 377 izlenme - 9 ay önce Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) fabrikaları ziyareti sırasında öğlen arasında olan işçilerle karşılaştı. İşçilerin sigara içtiğini gören Vali Güzeloğlu, fabrika müdürü ile pazarlığa girerek, sigarayı bırakan işçilere bir maaş ikramiye verilmesini istedi.
Milli Piyango Size Çıksa Ne Yaparsınız? - Röportaj 04:36
Milli Piyango Size Çıksa Ne Yaparsınız? - Röportaj 509 izlenme - 1 yıl önce Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 60 milyon TL. Çekiliş kapsamında verilecek toplam ikramiye tutarı 348 milyon 180 bin lira olacak.Peki büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız?
Kredi Çekip Aldığı Bilete 3 Milyon TL Çıktı 01:11
Kredi Çekip Aldığı Bilete 3 Milyon TL Çıktı 939 izlenme - 3 yıl önce Bursa’da yaşayan emekli tır şoförü Ali Coşkun, bankadan 1250 tl kredi çekerek Heykel’de bulunan ptt şubesine gitti ve 100 adet milli piyango bileti aldı. yeni yılın ilk günü biletlerini kontrol eden Coşkun, ilk başta gözlerine inanamadığını ve numarayı bir arkadaşına daha kontrol ettirdiğini söyledi.
Büyük İkramiye Size Vursa Ne Yaparsınız - Tuhaf Sorular 01:31
Büyük İkramiye Size Vursa Ne Yaparsınız - Tuhaf Sorular 691 izlenme - 2 yıl önce Tuhaf olan ve merak edilen soruları sizin için soruyoruz.Mikrofonumuzu , sokağın nabzını ölçmek ve bir kaç kısa soru sormak için uzatıp , tuhaf sorularımıza tuhaf cevaplar alıyoruz. Tuhaf Sorular adı altında olan sokak röportajlarımızı izleyin , aklınıza takılan sorulara başkalarının nasıl cevap verdiğini öğrenin.
Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinde Dağıtılacak İkramiye 01:22
Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinde Dağıtılacak İkramiye 1.194 izlenme - 5 yıl önce 2013 Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekiliş 31 Aralık 2012 Öğle Saatlerinde Çekilmeye Başlayacak. Yılbaşı Çekilişi Sıralı Tam Listesine 1 Ocak 2013'te Beyazgazete.com'dan Ulaşabilirsiniz. Milli Piyango Çekilişlerinde Amorti Genellikle 3 - 7 Ve 8 Numaralarına Çıkıyor. Milli Piyango Çekilişi Trt'den Canlı Olarak Yayınlanacak. Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişinde Toplam 242 Milyon Tl İkramiye Dağıtılacak. Milli Piyango 2012 Yılbaşı Özel Çekilişinde Büyük İkramiye İsabet Eden Biletler İstanbul, İzmir, Adana Ve Isparta'da Satılmıştı. Milli Piyango İdaresi'nin Yılbaşı Özel Çekilişinde Vereceği Ve Şimdiye Kadarki En Büyük İkramiye Olan 45 Milyon Lira Bir Kamu Bankasınca Sergilendi. milli Piyango İdaresi'nin Bu Yıl 45 Milyon Lira Olarak Belirlediği Yılbaşı Özel Çekilişi Büyük İkramiyesi, Zengin-fakir Herkesin Hayallerini Süslüyor. Büyük İkramiye, En Küçük Kağıt Para Olan 5 Liralık 9 Milyon Adet Banknot Haline Getirilip, Uç Uca Eklendiğinde İstanbul'dan Macaristan'a Kadar Uzanıyor. 45 Milyon Liralık Rekor İkramiye, 200 Liralık Banknotlar Halinde 255 Kilo Olarak Hesaplanıyor. 100 Liralık Banknotlar Haline Getirildiğinde İse 45 Milyon Liranın Ağırlığı 500 Kiloya Ulaşıyor. ikramiye, 335 Otomobil Ağırlığında söz Konusu İkramiyenin Ağırlığı, 1 Liralık Madeni Para Olarak Hesaplandığında Da 369 Tonu Buluyor. Ortalama Bir Otomobilin Ağırlığının 1.100 Kilogram Olduğu Göz Önüne Alındığında Bu Da 335 Otomobilin Ağırlığına Denk Geliyor. büyük İkramiye, En Büyük Kağıt Para Olan 200 Liralık 225 Bin Adet Banknot Haline Getirilip, Uç Uca Dizildiğinde Boğaz Köprüsü'nün Yaklaşık 24 Katı Uzunluğuna Erişiyor. En Küçük Kağıt Para Olan 5 Liralık Banknotlardan Oluşursa Da 1.170 Kilometre Uzunluğa Sahip Oluyor. Bu Uzunluk, Adana'nın Seyhan İlçesi İle Edirne Arasındaki Mesafeye Denk Geliyor. Aynı Şekilde 5 Liralık Banknotlar Uç Uca Eklendiğinde İstanbul'dan Macaristan'a Kadar Uzanıyor. 5 Liralık 9 Milyon Banknot Eden 45 Milyon Liralık İkramiye, Yan Yana Dizildiğinde İse 74 Bin 880 Metrekare Alan Oluşturuyor. Büyük İkramiye, 5 Liralık Banknotlar Halinde Yan Yana Dizildiğinde Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın Zeminini 10 Kez Kaplamaya Yetiyor. bitirmeye Ömür Yetmiyor büyük İkramiyeyi Harcayarak Bitirmek De Ayrı Bir Çaba Gerektiriyor. Öyle Ki 45 Milyon Liralık Büyük İkramiye Talihlisi, Hiç Bir Yatırımda Bulunmadan Her Gün Düzenli Olarak 2 Bin Lira Harcama Yapması Halinde Bile İkramiyeyi Ancak 62 Yılda Bitirebilecek. yılbaşı Özel Çekilişinde Verilecek 45 Milyon Lira İle 200 Bin Liralık 225 Ev, 100 Bin Liralık Da 450 Ev Alınabiliyor. Büyük İkramiye İle Ayrıca 68 Bin 182 Adet Cumhuriyet Altını, 272 Bin 727 Adet De Çeyrek Altına Sahip Olunabilecek. faizi Bile Zengin Edecek bu Arada, 45 Milyon Liralık Yılbaşı Özel Çekilişi, Talihlileri Faiziyle Bile Zengin Edecek. 45 Milyon Liranın Bankaya Yatırılması Halinde, Yüzde 8,50 Faiz Üzerinden Yıllık Net Getirisi 3 Milyon 242 Bin Lirayı Buluyor. Bunun Günlük Faizi De 8 Bin 883 Lira Olarak Hesaplanıyor. büyük İkramiyenin 1 Aylık Mevduata Yatırılması Durumunda Da 284 Bin 262 Lira Aylık Net Faiz Elde Edilecek.
Yılbaşı #3 Hediye : Kazı Kazan Yapımı | DIY | Merve SEVİL 05:39
Yılbaşı #3 Hediye : Kazı Kazan Yapımı | DIY | Merve SEVİL 482 izlenme - 2 yıl önce Her gün 1 yeni video serimin 3. videosu. Bu videoda günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız kazı kazan kartı yapımını sizler için kayıt altına aldım. Muhteşem bir hediye fikri! Hızlı abonelik için ; http://goo.gl/tJyMmz Kanalıma ABONE OLmayı lütfen unutmayın :) DETAYLAR AŞAĞIDA. Kullandığım malzemeler ; Gri akrilik boya Bulaşık detarjanı Fırça Tabak Koli bandı Karton kalpler Lila Kutu Alışveriş Kodu : http://www.lilakutu.com/&ref=9m2f... Bana ulaşmak için ; SNAPCHAT : Mervessevil http://www.twitter.com/mervesssevil http://www.instagram.com/mervessevil http://www.izlesene.com/kanal/mervess... Pr & İletişim : mrvsvl@gmail.com Videolarım : Kendin Yap Videoları : https://goo.gl/jzZYWp Makyaj Videoları : https://goo.gl/eRn1TP İnceleme Videoları : https://goo.gl/zZzYcw Saç Modelleri : https://goo.gl/RAx96I VLOG Videoları : https://goo.gl/0U2vix Favoriler : https://goo.gl/B9UnLJ Alışveriş : https://goo.gl/LFwP4k TAG Videoları : https://goo.gl/T2Miq6 Bu video Canon 60D 18-55 mm Lens ile çekilmiştir.
Talihlimizi Arıyoruz (+18 Küfürlü) 00:20
Talihlimizi Arıyoruz (+18 Küfürlü) 867 izlenme - 3 yıl önce Alışveriş merkezinden hediye kazanmışsın. Öyle böyle değil araba ulan bu. Bu nasıl bir cevaptır.
ABD'de 1,6 milyar Dolarlık İkramiye Üç Kişiye Vurdu 01:15
ABD'de 1,6 milyar Dolarlık İkramiye Üç Kişiye Vurdu 304 izlenme - 2 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) haftalardır devreden Powerball isimli şans oyununun rekor ikramiyesi üç eyalette satılan biletlere çıktı. Yetkililer yaklaşık 1,6 milyar dolarlık ikramiyeyi California, Florida ve Tennessee eyaletlerinde satılan en az üç biletin sahibinin kazandığını açıkladı. Büyük ikramiyeyi kazanan kişilerin kimlikleri henüz belli olmadı: "Kazanırsam bu kızla paylaşacağım, ev kredilerimi ödeyeceğim. Okula geri döneceğim. Büyük miktarını da hayır kurumlarına bağışlayacağı… İLGILI HABERLER: http://tr.euronews.com/2016/01/14/abd... euronews: Avrupa'nın en çok izlenen haber kanalı. Üye ol! http://www.youtube.com/subscription_c... euronews şimdi 13 ayrı dilde: https://www.youtube.com/user/euronews... Türkçe: Web sayfası: http://tr.euronews.com/ Facebook: https://www.facebook.com/euronews.tr Twitter: http://twitter.com/euronews_tr
Yılbaşı #6 | 2 Farklı ÇEKİLİŞ ! Youtube ve Instagram (KAPANDI) | Merve SEVİL 02:22
Yılbaşı #6 | 2 Farklı ÇEKİLİŞ ! Youtube ve Instagram (KAPANDI) | Merve SEVİL 425 izlenme - 2 yıl önce KAZANAN BUKET ÇETİN. Her gün 1 yeni video serimin 6. videosu. Hızlı abonelik için ; http://goo.gl/tJyMmz Kanalıma ABONE OLmayı lütfen unutmayın :) DETAYLAR AŞAĞIDA. *Youtube çekilişine katılmak için kanalıma abone olmanız ve bu videonun altına her hangi bir yorum bırakmanız yeterli olacaktır. **Instagram çekilişine katılmak için " mervessevil " kullanıcı adlı instagram hesabımı takip etmeniz ve paylaştığım fixliner fotoğrafını beğenip yorum olarak 2 arkadaşınızı etiketlemek yeterli olacaktır. Hepinizin yeni yılı şimdiden kutlu mutlu olsun. Umarım hayal ettiğiniz tüm güzelliklere kavuşursunuz. Hepinizi çoook seviyorum. İyi ki hayatımdasınız Lila Kutu Alışveriş Kodu : http://www.lilakutu.com/&ref=9m2f... Bana ulaşmak için ; SNAPCHAT : Mervessevil http://www.twitter.com/mervesssevil http://www.instagram.com/mervessevil http://www.izlesene.com/kanal/mervess... Pr & İletişim : mrvsvl@gmail.com Videolarım : Kendin Yap Videoları : https://goo.gl/jzZYWp Makyaj Videoları : https://goo.gl/eRn1TP İnceleme Videoları : https://goo.gl/zZzYcw Saç Modelleri : https://goo.gl/RAx96I VLOG Videoları : https://goo.gl/0U2vix Favoriler : https://goo.gl/B9UnLJ Alışveriş : https://goo.gl/LFwP4k TAG Videoları : https://goo.gl/T2Miq6 Bu video Canon 60D 18-55 mm Lens ile çekilmiştir.
Senelerce Cenabet Dolaşıp Sonra Abdest Alan Dayının Hikayesi 02:37
Senelerce Cenabet Dolaşıp Sonra Abdest Alan Dayının Hikayesi 386 izlenme - 3 yıl önce Tam olarak yaşadıkları şöyle efenim; Frane Selak,74 yaşında emekli öğretmen.Hırvatistan’da yaşıyor.Tam 7 felaketten kurtuldu,dünyanın en şanslı insanı oldu. 1962 : Saraybosna’dan kalkan,Dubronik’e giden trene bindi.Tren raydan çıktı ve birkaç vagon nehre düştü. Buz gibi suda 17 kişi boğuldu.Selak’ın kolu kırıldı ama kurtuldu. 1963 : Zagreb’te DC-8 tipi bir uçağa bindi.Uçak havadayken kapısı açıldı ve Selak aşağı düşen 20 kişiden biriydi.Kazada 19 kişi öldü!Selak saman yığınına düştüğü için yaralı olarak kurtuldu. 1966 : Bindiği otobüs nehre uçtu.4kişi öldü,o birkaç sıyrıkla kurtuldu. 1970 : Otomobiliyle giderken motor alev aldı.Kendini dışarı zor attı,aracın benzin deposu infilak etti. 1973 : Otomobilinde meydana gelen patlamada saçlarının bir bölümünü kaybetti. 1995 : Zagreb sokaklarında otobüs çarptı.Yaralı kurtuldu. 1996 : Otomobil bir virajda Birleşmiş Milletler’e ait kamyonla çarpıştı.Skoda marka otomobiliyle uçuruma uçtu.O bir ağacın üstüne düştü,otomobili yandı. 2003 : Frane Selak,piyangodan 1.3 trilyonluk ikramiye kazandı.Şimdi amacı kazasız belasız yaşamak.
Yılbaşında Büyük İkramiye Çıksa Ne Yaparsınız? - Sokak Röportajları  - 02:54
Yılbaşında Büyük İkramiye Çıksa Ne Yaparsınız? - Sokak Röportajları - 328 izlenme - 3 yıl önce Milli Piyango yıllbaşı çekilişinde büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız? Sorunu cevabı çok da zor olmasa gerek.Zengin olan tüm arkadaşlara benden selam olsun.
Büyük İkramiye Sağlığı Bozar Mı? - Ben Ne Bileyim Yandex Miyim? Reklam Filmi 00:13
Büyük İkramiye Sağlığı Bozar Mı? - Ben Ne Bileyim Yandex Miyim? Reklam Filmi 600 izlenme - 4 yıl önce Büyük ikramiye sağlığı bozar mı? - http://ya.cc/767n Rahat bırak çocuğu, Yandex'le bilgiye anında ulaş! #bennebileyimyandexmiyim
  Piyangodan kazandığı 40 milyon doları bağışladı 00:33
Piyangodan kazandığı 40 milyon doları bağışladı 376 izlenme - 4 yıl önce Kanada’da bir kişi, piyangodan kazandığı 40 milyon dolarlık ikramiyenin tamamını bağışladı. Kanada’nın Calgary kentinde yaşayan Tom Crist adlı vatandaş, iki piyangodan kazandığı toplam 40 milyon dolarlık ikramiyenin tamamını kanser araştırmaları için Calgary Kanser Merkezine bağışladı. Bir anda Kanada’nın ve dünyanın ilgi odağı haline gelen Crist, eşini kanser nedeniyle 2 yıl kadar önce kaybettiğini ve bu paraya ihtiyacı olmadığını söyledi.
İşte 50 Milyon Liralık Büyük İkramiye 00:46
İşte 50 Milyon Liralık Büyük İkramiye 480 izlenme - 3 yıl önce Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişinde vereceği 50 milyon liralık büyük ikramiye görüntülendi. ANKARA - İBRAHİM YILMAZ Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişinde vereceği 50 milyon liralık büyük ikramiye görüntülendi. Büyük ikramiye, 500 bin adet 100 liradan oluşuyor. 1 destenin ağırlığının bin 130 gram olduğu hesaplandığında, 100 liralık 500 deste, 550 kilogram ağırlığa karşılık geliyor. Sözkonusu 100 liralık banknotlar, uç uca eklendiğinde ise 77 kilometre uzunluğa ulaşılıyor. 50 milyon lirayla neler alınır? Büyük ikramiye olan 50 milyon lirayla yaklaşık 90 bin adet Cumhuriyet altını, 178 bin adet yarım altın ve 375 bin adet çeyrek altın alınabiliyor. Söz konusu ikramiye ile dünyanın en pahalı arabası olarak gösterilen ve 7 milyon liralık satış fiyatı olan Lübnan yapımı LykanHyperspot'tan 7, 13 milyon liradan satılan Falcon 2000 uçağından 3 tane alınabiliyor. Ayrıca 250 bin lira değerinde 200 lüks daire, 500 bin lira değerinde 100 villa ya da 10 milyon liradan 5 yalıya sahip olunabiliyor. İkramiye bankaya yatırılmak istendiğinde ise ortalama yüzde 8,7 faiz oranı ile günlük yaklaşık 10 bin lira, aylık 330 bin lira ya da yıllık 4 milyon lira faiz geliri elde edilebiliyor. "Büyük ikramiyeler çeyreğe çıkıyor" Milli Piyango İdaresi tarafından her yılbaşında düzenlenen ''Özel çekiliş'', son 10 yılda 40 kişiyi zengin etti. Milli Piyango İdaresi verilerine göre, bu yıl 50 milyon lira olan büyük ikramiye, son 10 yılda büyük artış gösterdi Büyük ikramiye, 2005 ve 2006 yıllarında 20 milyon lira, 2007 ve 2008 yıllarında 25 milyon lira olmuştu. Bu rakam 2009'da 30 milyon lira, 2010'da 35 milyon lira, 2011'de 40 milyon lira, 2012'de 45 milyon lira, geçen yıl 50 milyon lira olarak belirlenmişti. Çekilişlerde büyük ikramiyelerin tamamı çeyrek bilete çıkarken, 10 yılda 40 kişi büyük ikramiye sayesinde zengin oldu. En şanslı il İstanbul Son 10 yıldır yapılan çekilişlerde dörde bölünen büyük ikramiyeyi en çok kazanan il İstanbul oldu. 14 kez büyük ikramiyeye ortak olan İstanbul'u, 4'er kez ikramiye çıkan Ankara ve Adana ile 3 kez ikramiye çıkan İzmir takip etti. Son 10 yılda yılbaşı çekilişlerinde en çok çıkan rakam ise "3" oldu. Toplam 12 kez çıkan "3" rakamını, 10 kez çıkan "2", 9 kez çıkan "1", 7 kez çıkan "7" ve 6 kez çıkan "4", "5" ve "6" takip etti.
Sokak Röportajları - Yılbaşında Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız? 02:54
Sokak Röportajları - Yılbaşında Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız? 593 izlenme - 5 yıl önce Milli Piyango Yıllbaşı Çekilişinde Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız?
Emrah Loto'yu Tutturursa 02:17
Emrah Loto'yu Tutturursa 434 izlenme - 3 yıl önce Emrah Sefiller filminde tam kaderine isyan ederken lotoyu tutturuyor.Müthiş sevinci ile kırdığı zıplama rekoru ile ve ne genel müdürlüğü olduğu belli olmayan genel müdürlükten aldığı ikramiye ile karşınızda.
Milli Piyango'nun Büyük İkramiyesi Size Çıksa Ne Yaparsınız? - Röportaj 14:15
Milli Piyango'nun Büyük İkramiyesi Size Çıksa Ne Yaparsınız? - Röportaj 42 izlenme - 4 ay önce Asıl soru geliyor Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yapardınız? Herkesin büyük paralar kazanıp büyük hayalleri var peki bunu bir anda gerçekleştirecek piyango biletine denk gelseniz ve ikramiyeyi kazansanız ne yapardınız ?