Hoşgeldiniz!

iksv

Cesur Tavşanın Sihirli Macerası  Fragman 00:58
Cesur Tavşanın Sihirli Macerası Fragman 3.661 izlenme - 4 yıl önce Esben Toft Jacobsen’in prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan üç boyutlu animasyon filminin ilham kaynağı Yunan mitolojisi ve Kuzey ülkelerinin masalları. Küçük tavşan Johan, babasıyla yaşadığı teknede bir gün yalnız kalır. O sırada, Tüy Kralının Diyarı’nın hayali dünyasında olan annesinden bir yardım çağrısı alır. Cesur küçük tavşan içeri gizli gizli sızarak annesini bulur. Bu hayali dünya, yemyeşil doğası ve çılgın yaratıklarıyla maceralarla dolu, renkli ve büyülü bir yerdir.
Club Sandwich Fragman 01:56
Club Sandwich Fragman 2.350 izlenme - 4 yıl önce Paloma ve bıyıkları yeni terleyen ergen oğlu Hector yaz tatilindedir. Kaldıkları bomboş otele bir aile daha gelir ve Hector bu ailenin kızı Jazmin ile arkadaş olur. Gençler bir kaçamak için fırsat yakalamaya çalışırken, Paloma da birden hayatlarına giren genç kızı kendine rakip kabul eder ve oğlunu kaybedeceği korkusuyla onları yalnız bırakmamak için elinden geleni yapar. Ördek Mevsimi ve Tahoe Gölü’nün yönetmeni Fernando Eimbcke, yeni filminde ergenliğin sancılarını hem gençlerin hem de ebeveynlerin gözünden anlatıyor ve gündelik ayrıntılardan müthiş bir mizah çıkartıyor.
Yüksek Risk Fragman 01:36
Yüksek Risk Fragman 1.627 izlenme - 4 yıl önce Ödüllü psikoterapist Jonathan Asser’ın kaleminden beyaz perdeye uyarlanan Yüksek Risk, A Prophet / Yeraltı Peygamberi’nden sonra çekilen en iyi hapishane filmi olarak görülüyor. Sahiden de, insanın gözünü kırpmadan izlediği, sarsıcı ve hiç beklenmedik olayların ardı ardına geliştiği bu filmde, genç mahkûm Eric’in öyküsünü izliyoruz. Eric genç olmasına rağmen, aşırı şiddete eğiliminden dolayı, yetişkin hükümlülerin kaldığı bir hapishaneye nakledilir. Aynı zamanda babasının da gün doldurduğu bu hapishanede kendini gardiyanlardan koruması, diğer tutuklularla işbirliği yapması ve hatta babasıyla yüzleşmesi gerekecektir. Gelgelelim, onu yok etmeye yemin etmiş birtakım güçler de bu dört duvarın içindedir!
Sivil Fragman 00:40
Sivil Fragman 1.092 izlenme - 4 yıl önce Askerden yeni dönen Emrah, annesiyle birlikte yaşamaktadır. Kimseyle konuşmaz ve tek başına otoban kenarlarında yürür. Çekmecesinde iki mektup saklar. Birisi eski sevgilisi Sevgi’ye askerdeyken yazdığı mektuptur. Diğeriniyse askerdeyken öldürdüğü gerillanın yanında bulmuştur. Emrah mektuptaki adresten gerillanın sevgilisi Zeynep’in evini bulur. Mektubu bırakır ama kâbuslarından kurtulamaz. Amcası, Emrah’a bir gece güvenliği işi bulur. Bütün bir gece küçük bir odada oturmak zorunda olan Emrah’ın iş yerinde yaşadığı sorunlu zamanlar ve gördüğü kâbuslar kafasının daha da bulanmasına yol açar.
İlk Randevu Fragman 02:50
İlk Randevu Fragman 883 izlenme - 4 yıl önce İzleyiciyle ilk kez Toronto Film Festivali’nde buluşan bu sevimli trajikomedi, Tiflis’te yaşayan kırk yaşındaki bir öğretmenin öyküsü. Daha şimdiden başında saç kalmamış ve bu yaşta hâlâ ailesiyle yaşayan Sandro’nun aşk konusunda pek şansı olmadığı ortada. İnternette tanıştığı biriyle yaşadığı felaketin hemen ardından Sandro, tamamen rastlantı eseri, kuaför Manana ile tanışır. Manana, kalbini ilk görüşte fethedecektir, ancak evlidir ve kocası Tengo hapisten yeni çıkmaktadır. Yıllarca süren onca savaş ve yokluğa rağmen, Gürcistan’da bugün bile varlığını sürdüren sıcacık insani ilişkilerden yola çıkan İlk Randevu, tüm insanların samimiyet ve şefkate ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.
Hawaii Fragman 01:43
Hawaii Fragman 657 izlenme - 4 yıl önce Plan B ve Ausente ile uluslararası festivallerde ses getiren Marco Berger’in yeni filmi Hawaii’de cinsel tansiyon inanılmaz yüksek! Eugenio yazlık evinde yeni romanını yazmaya çalışmaktadır. Bir gün iş aramak için kapısına gelen genç, çocukluk arkadaşı Martín çıkar. Martín önce gündelik işlere yardım etmeye başlar, birkaç gün sonra da Eugenio’nun yanına taşınır. İki erkek bir yandan kaçamak şekilde diğerini gözler, diğer yandan gelecek tepkiyi kestiremediğinden aklından geçeni dile getiremez. Berger, ses ve görüntüleri ustalıkla kullanarak bu mütevazı öyküden son derece erotik ve tutku dolu bir film çıkartmış.
Sokak Köpekleri Fragman 01:44
Sokak Köpekleri Fragman 516 izlenme - 4 yıl önce Screening at Brisbane International Film Festival 2013. Book your ticket on: www.biff.com.auAltın Lale Ödüllü Tsai Ming-liang’ın son yıllarda yaptığı en iyi film kabul edilen Sokak Köpekleri, kentli bir peri masalı, umut ve yoksulluğa dair şiirsel bir trajikomedi... Filmin kahramanları olan baba ve iki çocuğunu oluk oluk yağmur altında, Taipei’nin varoşlarından şehir merkezinin sokaklarına doğru izliyoruz. Baba, lüks sitelerin reklamını taşıyan ayaklı bir reklam panosu. Çocuklar ise bedava yiyecek bulmak için AVM’leri, süpermarketleri dolaşıyor. Terk edilmiş binalarda geceliyorlar. Babanın doğumgününde, gizemli bir kadının aralarına katılmasıyla bu kırık aile genişliyor.
Hayat Bir Esintidir Fragman 01:46
Hayat Bir Esintidir Fragman 452 izlenme - 4 yıl önce İçi para dolu bir şilteyi çöpe atıvermişsiniz ve sonra da haber bütün ülkeye yayılmış. Senarist-yönetmen Lance Daly’nin (The Good Doctor ve Kisses) son filmi, kriz ertesi Dublin’de geçen tatlı bir aile komedisi. Filmde, işsiz ve miskin Colm, yeğeni Emma ile el ele verip annesi Nan’ın evinde gizlice esaslı bir bahar temizliğine girişiyor. Sorun şu ki, iki kafadar Nan’ın bir milyon avro’sunu yıllardır sotaladığı yatağı da çöpe atıyor. Colm üstüne bir de radyodan yardım çağrısında bulununca, kısa süre içinde bütün memleket çöplüklere akın edip yatağı aramaya başlıyor.
Polis Memurunun Karısı - Fragman 02:54
Polis Memurunun Karısı - Fragman 385 izlenme - 4 yıl önce Basit bir film bu; bir adam var, bir kadın, bir de çocuk. Küçük bir kentte yaşıyorlar... Genç evliler... Bir aşk meselesi... Bir yandan şefkat, diğer yandan uzaklaşma... Ve derken, karı koca arasında şiddet... Kadın yavaş yavaş çökerken, çocuğunun bu olanlardan kötü etkilenmemesi için elinden ne gelirse yapar. Bergman ve Haneke’nin nefesini hissettiğimiz bu filmde, yeni kurulmuş bir aile gözlerimizin önünde dehşet verici bir biçimde parçalanıyor... Yönetmen Philip Grönig’in 2005 tarihli Into Great Silence adlı unutulmaz belgeselinden sonra ilk uzun metrajlı filmi olan Polis Memurunun Karısı, arzuyu, adına aşk denen, merak denen, mutluluk denen erdemi ve dahi içimizdeki o en karanlık köşeyi mercek altına alan, bölümlü bir dram.
Komiser Fragman 02:12
Komiser Fragman 413 izlenme - 4 yıl önce Günün birinde yaşamınızı alt üst eden bir hata yaparsanız, ne olursa olsun sonucuna katlanmaya hazır olur musunuz? Rus yönetmen Yuri Bykov’un ilk kez Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası’nda izleyici karşısına çıkan ikinci uzun metrajlı filmi bu soru etrafında dolanıyor. Polis komiseri Sergey Sobolev, karısının doğumuna yetişmek için hastaneye doğru yola çıkar. Mutluluktan kendini kaybetmiş bir halde aşırı hız yapınca, bir çocuğa çarpar ve çocuk oracıkta can verir. İşte o anda, yüzbaşının önünde iki seçenek vardır: Ya hapse girecek ya da suçunu gizleyip serbest kalacaktır; fakat, verdiği karar daha büyük felaketlere yol açar.
Hepimizin Sevgilisi Fragman 01:37
Hepimizin Sevgilisi Fragman 310 izlenme - 4 yıl önce Marazlı sinemaseverler, biçare romantikler, Woody Allen’vari diyaloglar, bitmek bilmeyen ölçüsüz içki âlemleri, sigara ardına sigara... Güney Kore yeni dalga sinemasının kahramanlarından yönetmen Hong Sang-soo, bu son çalışmasında bizlere gene bir karakter komedyası sunuyor. Filmde, genç bir kadını ve onun peşinden ayrılmayan üç çaresiz adamı izliyoruz. Amerika’da sinema okumak isteyen Sunhi, Profesör Choi’den kendisi için bir tavsiye mektubu yazmasını rica eder. Bunu başarmak için de, eski sevgilisiyle onun en yakın arkadaşını flört ve ihanetten mürekkep bir keşmekeşin içine çeker. Üç adam olan biteni anlayana dek epey bir zaman geçecektir.
Bakur (Kuzey) - Fragman 02:51
Bakur (Kuzey) - Fragman 190 izlenme - 2 yıl önce Pkk sempatizanlığı yapanların çektiği belgesel film . bakanlık sansür koyup yayınlamadı çok iyi oldu şimdi eylem yapıyorlar sanata darbe oldu diyorlar .
ANA Fragman 00:46
ANA Fragman 228 izlenme - 4 yıl önce Adalet duygusu, hukuk kurallarının salt doğru kabul edilen yazılı metinleriyle sağlanabilir mi? Nazife Ana’nın oğlu Metin, 1993 yılında, henüz 16 yaşındayken, dağa çıkar. 20 yıl haber alamadığı oğlunun yaşamından ümidini kesen Nazife Ana, bir gün oğlunun sağ olduğu ve kendisine ulaşabileceği yönünde haber alır. Örmüş olduğu kazağı çocuğuna ulaştırma girişimi “terör örgütüne yardım ve yataklık” olarak karşılık bulan 77 yaşındaki Nazife Ana’yı, cezaevi süreci beklemektedir.
İçimizdeki Düşman Fragman 02:10
İçimizdeki Düşman Fragman 213 izlenme - 4 yıl önce Atina ve Atinalılar hakkında filmler yapmayı sürdüren Yorgos Tsemberopoulos’un on iki yıl aradan sonra çektiği ilk filmi, Yunan yeni dalgasının en iyi örneklerinden sayılıyor. Yunanistan’ın içinde bulunduğu sosyal ve finansal çöküşün yansımalarını bir ailenin alt üst olan hayatı üzerinden izliyoruz. Karısı ve iki çocuğuyla sıradan bir hayatı ve küçük bir dükkânı olan Kostas Stasinos, bir gece evlerine soyguncuların girmesiyle bir anda şiddetle tanışır. Sakin ve ılımlı mizacı ve siyasal görüşü yaşadığı travmanın ardından baştan başa değişen Kostas, artık adaleti kendi ellerine alacaktır.
Vurgun Fragman 01:55
Vurgun Fragman 203 izlenme - 4 yıl önce Sekiz yıllık sivil polis Chili, belalı bir hırsızlık çetesinin peşinde hayatını riske atmış olsa da, prim alacağı için içi rahattır. Ancak, kendisi de pisliğe bulaşmış olan amiri bu primi ancak bazı kanıtların “kaybolması” şartıyla vereceğini söylediğinde, zaten eline maaş niyetine üç kuruş geçtiğinden, aklının çelinmesi zor olmaz. Görev icabı, nakit para taşıyan bir aracı soymayı planlayan bir çetenin içine sızınca, fırsat bu fırsat bir vurgun yapmayı kafasına koyar. Aksiyon yüklü bu gerilim filmi, yönetmen Donovan Marsh’ın yetenekli oyuncular bulmak için düzenlediği Class Act isimli TV yarışmasını kazanan ve filmde Chili rolünü üstlenen S’dumo Mtshali için tasarlanmış.
Kız Kardeşler Fragman 01:27
Kız Kardeşler Fragman 239 izlenme - 4 yıl önce Altın Lale’li Pablo ve Juan Larraín kardeşlerin yapımcılığını üstlendiği Kız Kardeşler, 1974’te Şili’de gerçekten yaşanmış bir olayı konu alıyor. Filmin başkarakterleri, Altiplano bölgesinde, dağlarda çobanlık yaparak geçimini sağlayan üç kız kardeş. Bu bölgede çobanlık yapmayı yasaklayan yeni bir yasa hayatlarını bütünüyle değiştirmek üzere; zira sürülerini satarak şehre yerleşmeleri ve yeni bir düzen kurmaları neredeyse imkânsız. Üç kadının etraflarını kuşatan zor koşullara karşı verdiği mücadeleyi anlatan film, yakın dönem Şili sinemasından dikta rejimine gönderme yapan örneklerden biri.
Zar Oyunu Klip 02:11
Zar Oyunu Klip 152 izlenme - 4 yıl önce
33. İstanbul Film Festivali Başladı! 02:31
33. İstanbul Film Festivali Başladı! 285 izlenme - 4 yıl önce 33. İstanbul Film Festivali, 05-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ve festival kapsamında 200den fazla filmin gösterimi yapılacak. Gösterimler, Beyoğlu’nda Atlas ve Beyoğlu, Ortaköy’de Feriye, Kadıköy’de Rexx ve Nişantaşı’nda City’s Citylife sinemalarında ve İstanbul Modern ile Pera Müzesi’nin sinema salonlarında gerçekleşecek.
Türkiye'de Caz Cüneyt Sermet Fragman 01:27
Türkiye'de Caz Cüneyt Sermet Fragman 125 izlenme - 4 yıl önce Yönetmen: Batu Akyol
Köpeklerin Tarlası Fragman 01:28
Köpeklerin Tarlası Fragman 113 izlenme - 4 yıl önce Bir adam fayansları kırarak öküzleriyle süpermarketi sürer; Niagara bir katedralin mihrabına dökülür. Bunlar Adam’ın imgelemleridir. Sevgilisini bir araba kazasında kaybeden şair, süpermarkette çalışmak için edebiyat öğretmenliğinden istifa eder. Polonya Devlet Başkanı Lech Kaczynski’nin Rusya’da bir uçak kazasında öldüğü 2010 yılında geçen bu filmde, ulusal trajedi kişisel bir trajediye etki ediyor. İlahi Komedya’dan esinlenen Lech Majewski’nin önceki filmleri Değirmen ve Haç, Cam Dudaklar ve Wojaczek de festivalde gösterilmişti.
Yaza Veda Fragman 01:51
Yaza Veda Fragman 71 izlenme - 4 yıl önce Hospitalité / Konukseverlik’in yönetmeni Koji Fukada’nın çektiği bu Rohmer’vari komedide, arapsaçına dönmüş aşkları ve uçucu yaz günlerini izliyoruz. Filmde, üniversite sınavına hazırlanan lise mezunu Sakuko, teyzesi Mikie’nin kaldığı deniz kenarındaki küçük bir kasabaya gider. Sakuko, teyzesinin arkadaşı Tatsuko, onun babası Ukichi ve felaket sonrası Fukuşima’dan gelen lise çağındaki mülteci Takashi ile arkadaş olur. Ders çalışmak yerine gün boyu o kumsal senin, bu kumsal benim gezer. Ancak, bir gün Takashi’nin kasabada yaptığı nükleer karşıtı konuşmayı dinler ve hayatın ağırlığını bir anda içinde hisseder.
Her Şey Olacağına Varır Fragman 02:13
Her Şey Olacağına Varır Fragman 84 izlenme - 4 yıl önce Ağzından pek bir laf çıkmayan, fazlasıyla içine kapalı Jerónimo, yurtdışından gelen gençlerin kaldığı bir pansiyon işletmektedir. Pansiyonun yeni konuğu Norveçli Sanna ise gettolardaki çocuklar için düzenlenen bir oyunculuk atölyesinde eğitmenlik yapmak için bir süreliğine Şili’dedir. Diğer konuklar tatile çıkınca, Jerónimo ve Sanna evde yalnız kalırlar. Ketum ev sahibi konuğunu giderek takıntı haline getirir ve özel eşyalarını karıştırırken, Sanna da eve beklenmedik bir misafir getirir. Fernando Lavanderos Montero’nun ilk uzun metraj kurmaca filmi, kültürel çatışmalar üzerine mütevazı bir dram.
Afiş Yeni Sezona Sanat Şöleniyle Başladı -  15.09.2017 Cuma 22:48
Afiş Yeni Sezona Sanat Şöleniyle Başladı - 15.09.2017 Cuma 11 izlenme - 4 ay önce Afiş yeni sezona sanat şöleniyle başladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Afiş’e konuk oldu. 15. İstanbul Sanat Bienali’ni ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 45 yılını anlattı. Dünyaca ünlü çağdaş sanatçı Ai Weiwei, İstanbul’daki ilk sergisinin detaylarını ve sanat hayatını Aslı Öymen’e anlattı.
Sakli Dil - Fragman 01:02
Sakli Dil - Fragman 60 izlenme - 4 yıl önce Tanrı kendisine ulaşmak için yüksek bir kule inşa etmeye girişen insanların kibrine kızıp, birbirleri ile anlaşamasınlar diye dilleri yaratmış.
La Voz De Los Silenciados Fragman 01:48
La Voz De Los Silenciados Fragman 49 izlenme - 4 yıl önce La Voz De Los Silenciados Fragman
bu kadar çok film izleyince böyle olur işte! 00:43
bu kadar çok film izleyince böyle olur işte! 67 izlenme - 7 yıl önce çok iyi!
Olagan Haller Fragman 03:20
Olagan Haller Fragman 26 izlenme - 4 yıl önce Munzur Dağları’nın etrafını çepeçevre sardığı küçük bir yerleşim yerinde, Dersim’de doğmuş olan yönetmen Özgür Fındık, çocukluğundan beri dinlediği işkence, zulüm, direniş, katliam, sürgün hikâyelerinden yola çıkıyor. Filmde, 12 Eylül döneminin acılarına eklemlenen sürgün ve kimliksizleştirme, tek tipleştirme hikâyeleri eşliğinde, “dört dağ içinde” kendine özgü inançlarıyla yaşayanlar, sistemli bir asimilasyon politikasının uygulamalarını anlatıyor. Bu politikalar çerçevesinde iki-üç bin Alevi çocuğun ailelerinden alınıp yatılı imam hatip okullarına götürülmesi sürecine de tanık oluyoruz.
Tahribad-ı İsyan Gezizekalılar Acapella İKSV Salon 05:28
Tahribad-ı İsyan Gezizekalılar Acapella İKSV Salon 37 izlenme - 3 yıl önce Sulukulenin ghettolarından hiphop yankılanıyor !
Meçhul Malum Fragman 02:40
Meçhul Malum Fragman 28 izlenme - 4 yıl önce Errol Morris, Venedik’te Altın Aslan için yarışan yeni belgeselinde kamera karşısına Donald Rumsfeld’i oturtuyor. 60’lı yıllarda başlayan siyasi kariyeri boyunca iki ayrı hükümet döneminde (Gerald Ford ve George W. Bush) Savunma Bakanı olarak görev yapan Rumsfeld, yakın dönem Amerikan tarihindeki pek çok önemli gelişmeden şaşırtıcı bir rahatlıkla bahsediyor. Morris’in Robert McNamara ile yaptığı röportajlardan oluşan Oscar’lı 100 Yılın İtirafları’nın izinden giden Meçhul Malum, bazen asap bozucu bazen eğlenceli. Morris’in Rumsfeld’e yönelttiği en vurucu soru ise finalde geliyor.
Ningen Fragman 02:22
Ningen Fragman 21 izlenme - 4 yıl önce Bir varmış bir yokmuş, Tilki ile Rakun, insanın zenginliğini çalmak üzere insan kılığına girmek için iddiaya girmiş. Bugün ise Yönetim Kurulu Başkanı Bay Yoşino şirketi iflastan kurtarmak için büyük baskı altında; aklını kaçırması an meselesi: Acaba onun hayatı bu efsanevi iddiaya bağlı olabilir mi? Bir Japon masalından yola çıkarak şiirsel film diliyle, masal ve alegoriyi bir potada eriten Ningen,izleyiciyi derinden etkileyen, görsel olarak da çarpıcı bir film. Bol ödüllü yönetmen ikili Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin bu ikinci uzun metrajlı çalışması, izleyiciyle ilk kez Toronto Film Festivali’nde buluştu.