Hoşgeldiniz!

İlaç Tedavisi Videoları İzle

Vertigo nasıl tedavi edilir? 02:02
Vertigo nasıl tedavi edilir? 115 izlenme - 2 yıl önce Vertigo tedavisi için önce sebebi bulmak gerekiyor. Kulakla ilgili bir neden varsa öncelikle bu durum tedavi ediliyor. Vertigoda ilaç tedavisi uygulanıyor. Kalıcı işitme kayıplarının önüne geçmek için serum tedavisi de yapılabiliyor. Baş hareketiyle ortaya çıkan ve iç kulak kristallerinin yerinden oynamasından kaynaklanan vertigolar çeşitli manevralar yaptırılarak tedavi ediliyor.
Bel Kayması Nasıl Tedavi Edilir? 01:22
Bel Kayması Nasıl Tedavi Edilir? 83 izlenme - 2 yıl önce Bel kayması cerrahi operasyon içermeyen yöntemlerle tedavi edilemez. İlaç tedavisi, fizik tedavi gibi yöntemler sadece beldeki kas dokuları üzerinde etkili. Bel kaymasında iki omur platinle birbirine tutturulur. Böylece sinir sıkışması da engellenmiş olur.
Epilepsi nasıl tedavi edilir? 01:06
Epilepsi nasıl tedavi edilir? 43 izlenme - 2 yıl önce Epilepsi tedavisi yapabilmek için öncelikle kesin tanının koyulması gerekir. Kuşkulu bir durum varsa tanı kesinleşinceye kadar beklenmelidir. Tanı kesinleştikten sonra uzun yıllar süren bir ilaç tedavisine başlanır. İlaç tedavisi yeterli olmuyorsa doz artırılabilir, yeni ilaçlar eklenebilir. Bu da yeterli olmuyorsa cerrahi yönteme başvurulabilir ya da beyin pili takılması önerilebilir.
Hipertansiyon nasıl tedavi edilir? 02:04
Hipertansiyon nasıl tedavi edilir? 18 izlenme - 2 yıl önce Hipertansiyon, uygulanan ilaç tedavisinin yanı sıra yaşam tarzı değişikliklerini de gerektirir. Kilolu hastaların etkili bir tedavi süreci için diyet ve egzersiz yaparak kilo vermeleri gerekir. Tuz tüketimini kontrol altına almak büyük önem taşır.
ALS tedavi edilebilir bir hastalık mı? 00:59
ALS tedavi edilebilir bir hastalık mı? 9 izlenme - 2 yıl önce ALS tedavi edilebilir bir hastalık değil. Bu konuda özellikle yurt dışında çok sayıda çalışma var. Ancak net bir ilaç tedavisi yok. Kullanılan ilaçlar ömür süresini uzatmaya yönelik.
Epilepsi için tedavi yöntemine nasıl karar verilir? 01:27
Epilepsi için tedavi yöntemine nasıl karar verilir? 8 izlenme - 2 yıl önce Epilepsi tedavisine mutlaka ilaçla başlanır. İlaç tedavisine karşı dire ç varsa ve hasta cerrahi operasyona uygun ise cerrahi tedavi yöntemine başvurulabilir. Ancak hasta cerrahi yönteme uygun değilse beyin pili takılabilir.