Hoşgeldiniz!

ilaçlar

İlaçları Kullanmak Allaha İsyan Etmektir Uzak Durun İlaçlardan Haramdır Kullanmayın İlaçlar Zehirdir 04:26
İlaçları Kullanmak Allaha İsyan Etmektir Uzak Durun İlaçlardan Haramdır Kullanmayın İlaçlar Zehirdir 28.458 izlenme - 1 yıl önce DİGAT! ÇOK MÜHİM UYARI: DÜNYE-E'DAKİ TÜM GUR-ENİ KERIYM’LER: TECWİYD ŞİRKİ İLE HARAKE'LENDİRİLEREK, TEHRIYF EDİLMİŞ'TİR! HARF'LER KESİLİYOR, BİÇİLİYOR, YOK SAYI'LIYOR, TAM OKUNMUYOR. TECWİYD ŞİRKİ İLE GUR-ENİ MÜBİYNİ OKU'YANLAR, EL-LEHÜ TEAELEYE WE NEBİY'LERE, RASÜWLE'RE SAWAŞ AÇAN KİMSE'LERDİR TECWİYD'SİZ GUR-ENİ AZİYMİ YALNIZ BU SAHIYFE'DE BULA'BİLİRSİNİZ SAHIYFEM’DEKİ PAYLAŞIM’LARI WİDEO’LARI FOTO’LARI YAZI’LARI NOT’LARI SİTE’LERİ FORUM’LARI WİDEO SAHIYFE’LERİ BEĞENEN KENDİ SAHIYFE’SİNDE PAYLAŞAN ÖNEREN TEWSİYE EDEN BAŞKALARI’NA ETİKET’LİYEN WEYA BUNLARA YORUM YAPAN KİMSE’LERİN İSİM’LERİ FACEBOOKUN SİTE’LERİN TWİTTEREN İNSTAGRAMIN FORUM’LARIN WİDEO SAHIYFE’LERİN SİSTEMİN’DEN DOLAYI GÖRÜNMEKTE’DİR . BU KİŞİ’LERİN SAHIYFE’LERİNDEKİ ŞİRK KÜFÜR HARAEM’LARI RAD İNKE-ER EDİYO’RUM WE BÖYLE BİR İÇERİĞE BENİM PAYLAŞIM’LARIM ÜZERİNDEN ULAŞMA’NIZ HAELİNDE HİÇ’BİR SORUMLU’LUK ASLA KABUL ETMİYO’RUM PAYLAŞ'TIĞIM TÜM WİDEO'LARDA, KONUŞAN'LAR KE-EFİR'DİR. HİÇ BİR WİDEO BANA AİT DEĞİL'DİR. HEPSİ KE-EFİR'LERE AİT'TİR. SADECE 'HAG', DOĞRU, YARAR'LI PAYLAŞIM OLDU'ĞU İÇİN PAYLAŞIYO'RUM. BU KONUŞAN KİŞİ'LERLE AGIYDEM ASLA AYNI DEĞİL'DİR. HEPSİ MÜSLİM DEĞİL'DİR, KE-EFİR'DİR, EBEDİ CEHENEM'LİKLERDİR. . BU WİDEO'LAR SİZ'LER UYANIN DİYE YAYIN'LANIYOR WE GERÇEĞİ GÖRMENİZ İÇİN'DİR. BU SAHIYFE'DE ŞİRK EHLİ'Nİ, İFŞE-E ETME'LERİ, DÜNYE-E'DAKİ HİÇ'BİR SAHIYFE'DE BULAMAZ'SINIZ! BU SAHIYFE: HAGI, İSLE-EMİ, İYME-ENİ, GUR-ENİ KERIYMİ, EYET'LERİ, GERÇEK DİYNİ YAYMAK'TADIR. CENETE GİR'MEK İSTİYOR'SANIZ: MİLETİ İBRAEHİYM'LERDEN OLUN. . EMEK WEREREK, WEGIT ZEME-EN HARCAYARAK, ÖZEN’LE TİTİZ’LİKLE YAZI’NIN RENK’LENDİRİLMİŞ HALİY’LE OKU’YUN, PAYLAŞIN, YAYIN, TEWSİYE EDİN. RENK’Lİ HAELDE OKUR’SANIZ GÖĞSE, GALBE, BEYİNE, AGLE, GÖZE DAHA İYİ, DAHA GÜZEL HITAEB EDER GÖNLÜNÜZ, GALBİ’NİZ, AGLİ’NİZ, GÖZÜNÜZ, GÖĞSÜ’NÜZ AÇILIR. YORULMA’DAN, SIKIL’MADAN, DAHA ÇOK AKICI ŞEKİL’DE, İSTEK’LE OKUR’SUNUZ. AŞAĞI’DAKİ LİNK’LERE TEK TEK TIKLA’YIN BAKIN İNCELE’YİN. . 1.JUST: www.justpaste.it/EL-FE-ETIHATI-1 . 2.JUST: www.justpaste.it/YENI-IYME-EN-ETTIM . 1333 SENE İÇİNDE YER'YÜZÜ TE-ERIYHIN'DE BİR İLK! MİLETİ İBRAEHİYM, İSLE-EM, İYME-EN, GUR-EN ÜZERE BİNE-E EDİLEN SİTE'LERİ WE WİDEO KANAL'LARI, HEPSİNİ TEAGIYB EDİN, HERKESE TEWSİYE EDİN, ÇEKİNME'YİN, KORKMA'YIN, PAYLAŞIN, BEĞENİN. . İYME-EN LE-E İ-LEHE İ-LE-E EL-LEHÜ MÜHAMEDÜ RASÜWLÜ EL-LEHİ. . İSLE-EM MİLETİ İBRAEHİYM KEFER NE-E BİKÜM BİZ SİZİ TEKFİYR ET-TİK EL-LEHÜ EKBER. . 3.İNSTAGRAM: www.instagram.com/tekfiyr2019 . 4.SİTE: www.mileti-ibraehiym.simplesite.com . 5.SİTE: www.gurenihakiym.wordpress.com . 6.SİTE: www.eyet-wehy.tumblr.com . 7.WİDEO: www.izlesene.com/iz/sunethadiys . 8.WİDEO: www.dailymotion.com/gur-en-hadiys . 9.WİDEO: www.tune.pk/suneti-ellehi . 10.WİDEO: www.youtube.com/channel/UCRPtWy-e1058_sTy0UlITDg/about . 11.TWİTTER: www.twitter.com/miletiibraehiym . EL-ŞEYHU MÜHAMED ABDÜ EL-MÜNTEGIM RADIYE EL-LEHÜ ANHÜ.
Şeyi Küçük Diye Eşini Şikayet Eden Muhasebeci Sema Hanım 02:30
Şeyi Küçük Diye Eşini Şikayet Eden Muhasebeci Sema Hanım 24.656 izlenme - 2 yıl önce Eşinin kemeri kısa diye şikayet eden Sema Hanım çareyi büyütücü reklamı ile çözmüş.
Lise Öğrencilerinin Yüzde 5000 Bin Zamlanan İlacı 2 Dolar'a Mal Etmesi 01:30
Lise Öğrencilerinin Yüzde 5000 Bin Zamlanan İlacı 2 Dolar'a Mal Etmesi 3.757 izlenme - 1 yıl önce Avustralya’da bir grup lise öğrencisi, Daraprim adlı ilaca getirilen yüzde 5 binlik zammın ardından kolları sıvadı. Genç öğrenciler özellikle AIDS hastalarının kullandığı ilacın tek hapını 2 Dolar maliyetle üretmeyi başardı. Daraprim, Dünya Sağlık Örgütü’nün Temel İlaçlar Listesi’nde yer alıyor. Ekipteki öğrencilerden Brandon Lee deney sürecinin çok zor geçtiğini anlatıyor: “Çok fazla deneme yanılma süreci oldu. Daraprim’i üretirken hangi birleşenin nasıl tepkiler verdiğini görmememiz için reaksiyonları tekrarlamamız ve farklı reaksiyon ortamları denememiz gerekiyordu. İnişli çıkışlı, bazen sinirlerimizin alt üst olduğu bir süreçti. Lise öğrencisi olduğumuzdan daha geniş kapsamlı kitlelere hitap edebiliyor, halkı anlayabiliyoruz. Bizim gibi sıradan lise öğrencilerinin bile çok ucuz maliyete bu ilacı üretebildiğini göstermiş olduk.” Proje, ilacın zamlanmasının ardından, 2015’te Sydney Üniversitesi tarafından başlatıldı. Öğrencilere yol gösteren öğretim görevlisi Mat Todd şunları söyledi: “Sıtma Açık Kaynak’ adlı projemizde, çoğu çocuk her gün yaklaşık iki bin kişinin hayatını sonlandıran bu korkunç hastalığın tedavisi için çalışmalar yürütüyoruz. Dev ilaç firmalarının başlangıç yöntemlerinden yola çıkarak, bu tür ilaçları geliştirmek için çabalıyoruz.” Turing tıbbi ürünler firmasının sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Martin Shkreli söz konsuu ilacın haklarını geçtiğimiz yıl satın almıştı. Genç girişimci, 62 yıldır piyasada olan ilacın fiyatını bir gecede yüzde 5000’den fazla arttırarak 13,50 Dolar’dan 750 Dolar’a çıkarmış ve ABD’de en nefret edilen adam ilan edilmişti. (imam erikli yorumlarınızı esirgemeyin.
Sertleşmeyi Sağlayan Bitkiler | Erken Boşalmaya Faydalı Bitkiler | Erken Boşalmaya Son 02:45
Sertleşmeyi Sağlayan Bitkiler | Erken Boşalmaya Faydalı Bitkiler | Erken Boşalmaya Son 2.792 izlenme - 3 yıl önce Erken boşalma sorunları ve sertleşme sorunları olanlar için bitkilerden formüller sunuyoruz. Erken boşalan erkekler için tabiat ana mucizevi bitkiler sunmuştur. Erken boşalmaya faydalı bitkiler için çözüm arayanlar ,bu bitkileri araştırdık ve sizlere sunuyoruz…Web Sayfamızda Detayları İnceleyebilirsiniz http://tinyurl.com/sertle-me Erken Boşalmaya Bitkisel Çözüm ve sertleşmeyi sağlayan Sağlayan Bitkisel Karışımlar:,Bal ile mentol karıştırılır, cinsel ilişkiden 3-5 dakika önce penise sürülür. Bu, erkeğin kolay penisinin sertleşmesini ve erken boşalmaya faydalıdır.Yani penise iyi gelen bitkilerdir. Mentolde bulunan ferahlatıcı serinlik ise partnerinizin ilişkiden daha fazla zevk almasını sağla­yacaktır. 200 gr. Bal, 100 gr. dövülmüş turp tohumu ile karıştı­rılır sabah ve akşam birer kahve kaşığı yenilir. Bu karışım erken boşalmayı geciktirecektir ve penise iyi gelecektir. Yaban sümbülü yapraklarından 5-6 tanesini bir bar­dak suda 1-2 dakika kaynatın, biraz soğuduktan sonra için. Bu sizin sinirlerinizi gevşetecek ve rahatlamanızı sağlaya­rak erken boşalmaayı önlemek ve sertleşmeyi sağlayan bitkisel çözüm . Melisa, Sarı kantoron gibi doğal rahatlatıcı bitki çay­larını içerseniz, sinir sisteminiz rahatlar ve daha başarılı bir cinsel temas sağlar ve daha geç boşalırsınız. yani erken boşalmaya son. Bunlar gibi birçok şifalı bitki formülleri vardır. Erken Boşalmaya Bitkisel Çözüm ve erken boşalan erkekler tedavisi sunan bu formüller Kişilere ve kullanım sıklıklarına göre değişik sonuçlar verebilir erken boşalmamak için ve sertleşmeye iyi gelir. Bazı besinlerin karın doyurmanın yanında afrodizyak etkiside bulunuyor. Bazı sebze, meyve ve bitkiler yenildiğinde ruhu ve cinsel isteği besliyor. Bu tür yiyecekler, cinsel isteksizlik­ten ve bazı psikolojik durumlardan kaynaklanan erken boşalma­nın bitkisel tedavisi için faydalıdır.Erken boşalmaya faydalı bitkilerdir ve penise iyi gelen bitkilerdir.Kısacaıs erken boşalmaya son. Sertleşmeyi Sağlayan Bitkiler,Erken Boşalmaya Faydalı Bitkiler,Erken Boşalmaya Son http://youtu.be/r6yZJ5uNsbU http://youtu.be/YnsnxiYv3Hw cinsel gücü artırmanın yolları http://youtu.be/LIGkLEHPO7w gergedan boynuzu faydaları http://youtu.be/-hTxPR3gG5E sertleşmeye bitkisel çözüm
Böbrek taşını eriten veya önleyen ilaçlar var mı? 01:26
Böbrek taşını eriten veya önleyen ilaçlar var mı? 940 izlenme - 2 yıl önce Hiçbir ilaç böbrek taşlarını eritmez. Böbrek taşı oluştuktan sonra taşın kendiliğinden atılması beklenir veya duruma göre kırılması gerekir. Böbrek taşı oluşumu bazı ilaçlarla önlenebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Cinsel Gücü Artırmanın Yolları | Cinsel Güç Nasıl Arttırılır | Bitkisel Performans Artırıcı 02:45
Cinsel Gücü Artırmanın Yolları | Cinsel Güç Nasıl Arttırılır | Bitkisel Performans Artırıcı 1.752 izlenme - 3 yıl önce Cinsel Güç Artırmanın Yolları, Cinselliği Artırmak İçin Ne Yapmalı .Aşağıdaki yazımızı ve videomuzu izlediyseniz Web Sitemizi Ziyarete Bekleriz http://tinyurl.com/qhglj7k Cinsellikte cinsel gücü ve şehveti artırmanın yolları ne kadar önemli olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Erkekler yüz yıllardan beri cinsel güç nasıl artırılır ve cinsel gücüartırıcı ilaçlar ile alakalı çeşitli yöntemler denemiş, bazılarında başarı bazılarında ise istedikleri sonuçları elde edememiştir. Cinsel gücü artırmanın yolları cinsellik için bu kadar önemli ise bu konu hakkında daha fazla bilgilenmeye ne dersiniz..? Bu yazımızda size cinsel performans artırıcı ile alakalı tavsiyeler, cinsellik artırıcı bitkiler,performans artırıcı bitkiler teknikleri ve kadınlarda cinsel isteği artırmak için ne yapmalı ve cinsel gücü artıran haplar ile ilgili detaylı bir anlatım yapacağız. Cinsel Gücü Artırmanın Yolları Neden Önemlidir?Afrodizyak Bitkiler?Cinsel güç artırıcı bitkisel ilaçlar?Cinsel gücü artırıcı şifalı bitkiler Cinsel gücü artırıcı ilaçlar veya bitkiler, sağlıklı bir bünyede bulunan ve seks arzusunun sürekli hareketli olması için oldukça önemli bir konudur. Şimdi bir bayan olarak düşündüğümüzde, eşimizin cinsel anlamda bizi son derece tatmin etmesi hoşumuza gitmez miydi? Bir de tam tersini düşünelim, bir erkek olarak, partnerimiz tarafından sürekli arzulanmak ve sizinle cinsel birliktelik kurmak için akşamı iple çeken bir partneriniz olması gerçektende hoş olmaz mıydı? Evet dediğinizi duyar gibiyim! Fakat işler her zaman istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. cinselliği artırmak için ne yapmalı? cinsel gücü artırmak için ne yapmalı?cinsel gücü ve şehveti artırmanın yolları? Cinsel Gücü Artırmanın Yolları,Cinsel Güç Nasıl Arttırılır, Bitkisel Performans Artırıcı : http://youtu.be/YnsnxiYv3Hw http://youtu.be/LIGkLEHPO7w gergedan boynuzu faydaları http://youtu.be/-hTxPR3gG5E sertleşmeye bitkisel çözüm http://youtu.be/r6yZJ5uNsbU Sertleşmeyi Sağlayan Bitkiler,Erken Boşalmaya Faydalı Bitkiler,Erken Boşalmaya Son
Vücudunuzda İlaçların Nasıl Dağıldığını Merak Etmiş miydiniz? 00:36
Vücudunuzda İlaçların Nasıl Dağıldığını Merak Etmiş miydiniz? 319 izlenme - 2 yıl önce Hemen hemen her durumda düşünmeden kullanılan ilaçların insan bünyesine faydası yadsınamaz. Birçok durumda kullanılan ilaçlar acaba vücudumuzda nasıl dağılıyor? Timelapse olarak hazırlanan videoyu izliyoruz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İğrenç Kaslı Adamın Bozuluşu (Synthol Kullanan Adam) 02:15
İğrenç Kaslı Adamın Bozuluşu (Synthol Kullanan Adam) 328 izlenme - 3 yıl önce Bugün eklenen " Anormal Kas Şişirme İlacı Synthol 2 " videosundan biraz yola çıkarak dolaşırken tercümede dediği gibi gergedan daşak kaslı adamın YOLDAN GEÇEN BİRİYLE yaptığı bile gürüşeni kayettiği video. Önemli not : böyle şeylere özenmeyin , sizlere kimyasal ilaç önerenlerden uzak durun. Etraf çok spor hocası adı altında o.ç dolu. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/252371/anormal-kas-sisirme-ilaci-synthol-2
Her Gün Kullandığınız İlaçların Vücudunuzda Nasıl Dağıldığını Merak Etmiş miydiniz? 00:36
Her Gün Kullandığınız İlaçların Vücudunuzda Nasıl Dağıldığını Merak Etmiş miydiniz? 178 izlenme - 2 yıl önce Hemen hemen her durumda düşünmeden kullanılan ilaçların insan bünyesine faydası yadsınamaz. Birçok durumda kullanılan ilaçlar acaba vücudumuzda nasıl dağılıyor? Timelapse olarak hazırlanan videoyu izliyoruz.
Doktor Mcstuffins ve İlaçlar - Sihirli Fincan 01:56
Doktor Mcstuffins ve İlaçlar - Sihirli Fincan 343 izlenme - 4 yıl önce Kötü Kral'dan Sihirli Fincanı Alabilecek Süper Kuzucuk Ve Süper Maviş Süper Kahramanlar! Müzik, Eğlence, Dans Ve Çok Daha Fazlası İçin Disney Channel Türkiye...
İlaçlar Mikroplara Karşı Kukla 02:01
İlaçlar Mikroplara Karşı Kukla 513 izlenme - 6 yıl önce İlaçlar mikroplara karşı kukla oyunu
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler 01:37
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler 123 izlenme - 1 yıl önce Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler - 10 Doğal Mucizevi Yiyecek!
Depresyon Tedavisinde Kullanılan Antidepresan İlaçlar Kilo Aldırır mı? 01:16
Depresyon Tedavisinde Kullanılan Antidepresan İlaçlar Kilo Aldırır mı? 77 izlenme - 1 yıl önce Depresyon tedavisinde kullanılan antidepresan ilaçlar kilo aldırır mı? Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu, açıkladı...
pH Düşürücü 04:23
pH Düşürücü 264 izlenme - 2 yıl önce ph düşürme yöntemleri, topraktaki ph'nın düşürülmesi, PH nedir ve zararlıları, toprakta en hızlı ve kalıcı olarak ph nasıl düşer, düşürülür, en kaliteli ilaçlar ve gübreler hangileridir, toprağın ph'şını kontrol etmek, kireçli topraklar, aşırı kireçten toprak nasıl arındırılır, İstanbul, Mersin, aksaray, Samsun, İzmir, Adapazarı, Bursa Tarım fuarı, Bilecik, Eskişehir, ankara, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Kaman cevizi, chandler ceviz fidanı, dikimi, ne zaman dikilir, hangi ayda, ceviz fidancısı, güvenilir garantili, toprağın, toprakların ıslahı, sert ve kireçli toprak ph, organik gübre, toprak düzenleyici gübreler, organik madeler, kükürtçe zengin mineraller, kükürt içerikli gübreler, kükürt ne işe yarar, ph düşürmede dekara kaç kg kükürt atılır, Ceviz yetiştiriciliği koCAELİ, İZMİT, gEBZE, Gebze, İDuraklı köyü, düşürme, düşürücü işlemler, düşürme, düşen ph, düşmeyen ve yükselen ph sorunları, PH'sındaki sorunlar, akvaryumda ph düşürmek, ceviz bahçesinde, fidan çukurunda ph ne gibi zararlar verir, ne yapılmalıdır, hangi önlemler tedbirler alınır, kalıcı ve sürekli en ucuz çaresi nedir, discus ph,toprak ph düşürme,ph düşürücü tarım,ph düşürücü nasıl kullanılır,ph düşürücü nedir,ph düşürücü yayıcı yapıştırıcı http://www.cevizyetistiriciligi.net Rekor Gelişim : 0232 364 22 22
Geç boşalma neden kaynaklanır? 02:47
Geç boşalma neden kaynaklanır? 114 izlenme - 2 yıl önce Geç boşalma problemi, ileri yaştaki kişilerde daha fazla görülür. Bazı ilaçların kullanılması da bu soruna yol açabilir. Partnerlerin ilişkileriyle ilgili sorunlar ve cinsel hayatlarının niteliği de geç boşalma sorununun ortaya çıkmasına sebep olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ölülerin Hikayeleri - Marilyn Monroe 46:37
Ölülerin Hikayeleri - Marilyn Monroe 172 izlenme - 3 yıl önce Bu belgesel serisi Discovery tarafından hazırlanıp toplam 6 bölümden oluşmaktadır. Seri, adını tarihe yazdırmış kişilerin gizemli ölümlerini inceliyor.
Ereksiyon sağlayan ilaçlar sperm sayısını etkiler mi? 00:58
Ereksiyon sağlayan ilaçlar sperm sayısını etkiler mi? 106 izlenme - 3 yıl önce Ereksiyon sağlayan ilaçlar sadece cinsel ilişki öncesinde kullanıldıklarında sperm sayısını etkilemez. Ancak uzun süreli kullanımının sperm kalitesi üzerine etkileri bilinmiyor.
Eşref Kolçak: Oğlum Verilen İlaçları Kasıtlı Olarak Almamış 04:49
Eşref Kolçak: Oğlum Verilen İlaçları Kasıtlı Olarak Almamış 20 izlenme - 8 ay önce Sanatçı oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan Yeşil Çam’ın ünlü aktörlerinden Eşref Kolçak, "Doktoru verdikleri ilaçların hiçbirini almadığını söylemişti. Annesinin üzerine yemin ettirerek ilaçlarını almasını söyledim. Ne söylesem benim için hiçbir şey ifade etmez. Kısmet buymuş. Bundan sonraki yaşamımızda tek başımıza kalmış olacağız" dedi.
Kısırlık (4 / 5) 01:01
Kısırlık (4 / 5) 97 izlenme - 4 yıl önce Kısırlık Tedavisi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Savaş Aksoy, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/op-dr-savas-aksoy/24
Yeditepe Oyuncuları - İlaçlar Mikroplara Karşı 03:39
Yeditepe Oyuncuları - İlaçlar Mikroplara Karşı 64 izlenme - 4 yıl önce Yeditepe Oyuncuları Erkan Çelikol - Zülfü Esen Ataşehir - İstanbul İlaçlar Mikroplara Karşı Tamamen Eğitici Müzik...
Ahmet Maranki Kozmetik Murata Şifaa Bulunur ilaçlar 07:22
Ahmet Maranki Kozmetik Murata Şifaa Bulunur ilaçlar 99 izlenme - 6 yıl önce Ahmet Maranki Kozmetik Murata Şifaa Bulunur ilaçlar
İlaçlat Mikroplara Karşı 03:39
İlaçlat Mikroplara Karşı 79 izlenme - 6 yıl önce Müzikli çocuk oyunu
Acil İlaçlar Drone ile Taşınacak 02:19
Acil İlaçlar Drone ile Taşınacak 8 izlenme - 12 ay önce Bursa'da, lise öğrencileri, geliştirdikleri proje ile acil ilaçların insansız hava aracı (drone) ile taşımayı hedefliyor. Eskişehir Atayurt Okulu 11'inci sınıfta eğitim hayatlarına devam eden Uğur Temizson ve Mehmet Arda Deniz, geliştirdikleri yerli hava aracı ile ilaç taşımayı planlıyor. Öğrencilerin, geliştirdikleri bu proje, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının Bursa bölgesi ayağında fizik dalında birinci oldu. Uğur Temizsoy, projenin nasıl oluştuğunu anlattı. Şehirlerde acil ilaçların motorlu kurye ile uzun zamanda ve maliyetli bir şekilde alıcıya ulaştığını söyleyen Uğur Temizsoy, "Ancak tasarladığımız bu droneda GPS sistemi var. Bu sayede biz sadece başlatma komutu veriyoruz. İlaçla birlikte yerden havalanan drone belirlenen koordinata gidiyor ve bir buçuk metre yükseklikten ilacı bırakıp tekrar geri dönüyor" dedi. Projede motorlu kuryenin 20 dakikada ulaştığı yere bu cihazın 5 ila 7 dakika arasında vardığını dile getiren Temizsoy, "Drone şarjlı pillerle çalıştığı için maliyeti de asgariye indirmiş oluyoruz" diye konuştu. Bu yarışmada birinci olmayı beklediklerini belirten Temizsoy, kendi dallarında 15 projenin olduğunu ve hepsinin birbirinden güzel olduğunu söyledi. Proje ortağı Mehmet Arda Deniz ise, "Yarışmada ilk önce adımız okunmadığı için üzüldük. Daha sonra adımızı duyunca heyecanla birbirimize sarıldık. Bu duyguları bize yaşatan TÜBİTAK'a teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
Diyanet'e Soralım: Alkol İçeren İlaçlar Tedavi Amaçlı Kullanılır mı? | Diyanet TV 01:28
Diyanet'e Soralım: Alkol İçeren İlaçlar Tedavi Amaçlı Kullanılır mı? | Diyanet TV 27 izlenme - 4 yıl önce Diyanet'e Soralım Hafta İçi Her Gün Saat 20:00'de Diyanet TV'de... Sorularınız için