Hoşgeldiniz!

ilber

Murat Bardakçı - Kanki Naber? 00:17
Murat Bardakçı - Kanki Naber? 704.813 izlenme - 3 yıl önce Tarihin arka odasının uslanmaz sunucusu Murat Bardakçı ve arka fonda İlber Ortaylı, "Müüüraat".
İlber Ortaylı'nın Serseri Serbest Stilde Çay İçişi 00:31
İlber Ortaylı'nın Serseri Serbest Stilde Çay İçişi 17.316 izlenme - 3 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'in konuğu olan ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın çay keyfi kameralara böyle yansıdı.
İlber Ortaylı'nın Mükemmel İngilizcesi 03:05
İlber Ortaylı'nın Mükemmel İngilizcesi 5.737 izlenme - 2 hafta önce II. Abdülhamid'in Londra'daki fotoğraf koleksiyonu tanıtımına katılan İlber Ortaylı mükemmel İngilizcesiyle mest etti
İlber Ortaylı'nın İlk Aşkı 00:47
İlber Ortaylı'nın İlk Aşkı 19.265 izlenme - 2 ay önce Hakan Çelik'in sunduğu CNN TÜRK'te yayınlanan Hafta Sonu programına Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. İlk aşkını unutmadığını ve hala görüştüğü arkadaşları olduğunu söyleyen Ortaylı, Hakan Çelik'in "Evlilik düşünür müsünüz?" sorusuna ise, "Evlilikle kim uğraşacak?" diye cevap verdi.
İlber Ortaylı : Yatakta Fethedilen Ülke Yok 06:20
İlber Ortaylı : Yatakta Fethedilen Ülke Yok 767 izlenme - 4 saat önce Ünlü tarihçi-yazar İlber Ortaylı, Türkiye'deki çocuk nüfus doğum oranıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bir bölgedeki insanlar hala nüfus artış veya azalış oranlarıyla ilgili tabana kuvvet siyaset yapıyorlar. Şuna da belirteyim; yatakta fethedilen ülke yok diye açıklamada bulundu
İlber Ortaylı'nın Canlı Yayında Kitap Yürütmesi 00:58
İlber Ortaylı'nın Canlı Yayında Kitap Yürütmesi 5.104 izlenme - 1 ay önce İlber Ortaylı hocamız Büşra'yla Tarih Yolculuğu programında gözüne takılan kitabı hafiften araklar gibi hareket yapıyor.Murat Bardakçıda hemen açık ediyor
İlber Ortaylı'nın E-Devlet Değerlendirmesi 01:08
İlber Ortaylı'nın E-Devlet Değerlendirmesi 2.631 izlenme - 2 hafta önce e-Devlet'ten soyağacına bakma akımı yerini şu günlerde başka akımlara bıraksa da akıllarda sorular da bıraktı. Mesela "Neden 18. yüzyıl öncesini göremiyoruz?" Cevabını İlber Ortaylı verdi.
İlber Ortaylı Vikipedi'yi Tavsiye Etmiyorum Demesi 03:39
İlber Ortaylı Vikipedi'yi Tavsiye Etmiyorum Demesi 2.280 izlenme - 4 hafta önce ilber Ortaylı hocamız kütüphane haftasıyla ilgili katıldığı etkinlikten kütüphanecilikle ilgili açıklamalarda bulunmuş.Vikipedi'yle ilgili hiç tavsiye etmiyorum türkçe'sinede hiç güvenmeyin demesi
İlber Ortaylı, Sinirlenip Canlı Yayını Terk Etti. 02:26
İlber Ortaylı, Sinirlenip Canlı Yayını Terk Etti. 14.318 izlenme - 4 ay önce Kiminin çok sevdiği kiminin ise sevmediği Tarih hocamız ilber ortaylı.Şüphesiz ki son yılların en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi durum böyle olunca tarih denilince hemen mikrofonlar ona çeviriliyor fakat hocamız(Alihassan naber lan ?) internetten iki tık tıkla bakılabilecek bilgileri artık kendine sorulup durulmasından rahatsız gibi görünüyor.
İlber Ortaylı : Evlenip Mobilyacı Dükkanı Gezeceğinize Dünyayı Gezin 00:46
İlber Ortaylı : Evlenip Mobilyacı Dükkanı Gezeceğinize Dünyayı Gezin 4.867 izlenme - 3 ay önce Prof. Dr. İlber Ortaylı: "Dünyayı görmeden hiçbir şey ifade edemezsiniz. Mektebi bitirir bitirmez evlenip de mobilyacı dükkanı gezeceğinize, dünyayı gezin derim..."
İlber Ortaylı: Atatürk Ankara'yı Tesadüfi Başkent Yapmadı 02:42
İlber Ortaylı: Atatürk Ankara'yı Tesadüfi Başkent Yapmadı 1.666 izlenme - 4 hafta önce Ankara'nın Etimesgut ilçesi Uluslararası bir sempozyum ve tarihi dokümanların yer aldığı bir sergiye ev sahipliği yaptı. Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği ve Türkiye'den 7 üniversite ile Türk Dünyası'ndan 5 ülkenin akademisyenlerinin katkıları ile gerçekleştirilen Uluslararası Tarihte Etimesgut Sempozyumu'nda, 120 bilim insanı 90 bildiri ile yer aldı. Sempozyumun 'onur konuğu' Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Ankara'nın soysuz bir şehir olmadığını çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yaptığını aynı zamanda Ankara'nın tesadüfen başkent yapılmadığı apaçık ortadadır" diye konuştu. Ortaylı, Ankara'nın tarihine de değindiği konuşmasında, Ankara'nın başkent olmasında tarihi, sosyal, kültürel birçok sebebin yattığını söyledi.
İlber Ortaylı: Türkler Çok Eğitimli Cahil Bir Millettir  04:00
İlber Ortaylı: Türkler Çok Eğitimli Cahil Bir Millettir 2.342 izlenme - 1 ay önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, İstiklal Marşı'nın kabulünün 97'nci yıl anmasında "Türkler yaşadıkları ve yaptıkları tarihi bilmeyen, çok eğitimli cahil bir millettir" diye konuştu.
Aptal İnsanı Bir Yere Kadar Folklor Olarak Seyrediyorum - İlber Ortaylı 01:27
Aptal İnsanı Bir Yere Kadar Folklor Olarak Seyrediyorum - İlber Ortaylı 18.061 izlenme - 1 yıl önce İlber Hoca yolculuk yaparken iki kişiyle sohbete başlar. Bu iki kişiden yaşlı olan Türkleri aşağılayınca ilber hoca durur mu yapıştırmış cevabı..
Ahmet Arslan İlber 02:49
Ahmet Arslan İlber 2.641 izlenme - 2 ay önce video
İlber Ortaylı'nın İlk Aşkı 00:47
İlber Ortaylı'nın İlk Aşkı 3.075 izlenme - 2 ay önce Hakan Çelik'in sunduğu CNN TÜRK'te yayınlanan Hafta Sonu programına Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. İlk aşkını unutmadığını ve hala görüştüğü arkadaşları olduğunu söyleyen Ortaylı, Hakan Çelik'in "Evlilik düşünür müsünüz?" sorusuna ise, "Evlilikle kim uğraşacak?" diye cevap verdi. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..
İlber Ortaylı Canlı Yayında Ünlü Sunucuyu Sana Ne Diyerek Fena Bozdu 01:39
İlber Ortaylı Canlı Yayında Ünlü Sunucuyu Sana Ne Diyerek Fena Bozdu 23.181 izlenme - 2 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, CNN Türk'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuşmalarını kesmesi ve araya giren soruları üzerine sert çıktı. Prof. Ortaylı, Fethullah Gülen'le ilgili geçmişten bilgi ve örnekler verirken Yılmaz'ın Ortaylı'ya "siz hiç Pensilvanya'ya gittiniz mi? Fethullah Gülen'le görüştünüz mü?" diye sorması üzerine ortam gerildi. İlber Ortaylı, "Sana ne, ne yapacaksın gidip gitmediği mi? Bak böyle sorularla bir yere varamayız" diye cevap verdi. Ortaylı'nın sert çıkışları, bu konudan sonra da devam etti.
İlber Ortaylı: Topkapı Tuvalethane Değil 06:30
İlber Ortaylı: Topkapı Tuvalethane Değil 860 izlenme - 4 hafta önce Ünlü tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, İstanbul'daki Topkapı Sarayı'nda tuvalet arayan turistlere, "Topkapı tuvalethane değil. Bin 500 yıldır Ayasofya umumi tuvalethane değil" sözlerini sarf etti
Geç Vakte Sarkan Programda İlber Ortaylı'nın Tepkisi  00:50
Geç Vakte Sarkan Programda İlber Ortaylı'nın Tepkisi 16.884 izlenme - 2 yıl önce Tarihçi İlber Ortaylı CNN TÜRK'te yayımlanan Didem Arslan Yılmaz ile Türkiye'nin Gündemi programının konuğuydu. Konu tarihteki askeri darbelerdi. 2 saati aşkın süren programın sonlarında yorgun düşen Prof. Dr. İlber Ortaylı, son soruya itiraz etti. Ortaylı, "Böyle böyle zikzaklı sabaha kadar oturacağız öyle mi? Ben oturamam kusura bakma, biraz sonra kalkmak zorundayım. Çalışan insanlarız. 2 saati tamamladık kusura bakma, hayat biter laf bitmez" diye tepki gösterdi. Sonrasında konuya ilişkin bir süre daha konuşan Prof. Dr. Ortaylı, çantasını da kucağına alarak, "Burası neresi CNN TÜRK'ün bulunduğu yer, ohooo Rumeli" diyerek eve varmasının neredeyse sabahı bulacağını söyleyerek programı bitird
İlber Ortaylı: Wkipedia’daki Bilgiler Yanlıştır 06:52
İlber Ortaylı: Wkipedia’daki Bilgiler Yanlıştır 1.831 izlenme - 2 ay önce İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide vatandaşlarla bir araya gelen ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Wkipedia’yı yasakladılar, kapatılması belki ayıp bir şey ama oradaki tarih bilgileri yanlıştır” dedi. Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen "1. Dünya Savaşı ve Perspektifinden Ortadoğu" konulu söyleşiye katıldı. Haber sunucusu Buse Biçer’in moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiyi İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve çok sayıda vatandaş ve öğrenci takip etti. Katılımcıların salona sığmadığı söyleşinin açılış konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Doğan, Cumhuriyet’in kurulmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk ve herkese teşekkür ederek, "Bu salonu dolduran bu kadar gencimizi görünce içim ferahladı. Bizim sırtımız yere gelmez. Bizim gençliğimiz bayrağına, tarihine, Cumhuriyet’ine sahip çıktıkça bizim belimiz yere gelmez, bizim bileğimizi kimse yere getiremez. Buraya geldiğiniz için tekrardan hepinize teşekkür ediyorum" dedi. Daha sonra sözü devralan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Buse Biçer’in "Bugünkü Ortadoğu’nun durumu ne olacak?" sorusuna yanıt vererek, "Ortadoğu’daki karışıklıkların sebeplerine 4 asır boyu 1516’dan başlayarak, hemen hemen 1918 yıllarına kadar Musul’daydık. 401 sene bu Ortadoğu elimizdeydi. Bunun bir kısmı el altı elimizdeydi. Açık konuşmak gerekirse orası da pek sakin değildi" diye konuştu. 1. Dünya Savaşı’nda İngilizler’in Ortadoğu’daki hayallerini gerçekleştiremediklerini kaydeden Prof. Dr. Ortaylı, “Bakü’de süren savaşta İngiltere Türkler’in karşısından çekildi. Biz Bakü’ye kimlerle kavga ettik de girdik biliyor musunuz? Kimle girdik, kiminle kavga ettik, karşımızdaki düşman kim? Müttefikimiz Almanlar ile kalkıştık. Bakü’ye girişimiz çok önemli bir şeydir. Bu sene 100. yılı kutlanacak. Bu savaşın sonucunda İngiltere kinlendi tabii. Girdiği Ortadoğu’da istediği eski bir efsaneyi gerçekleştiremedi” şeklinde konuştu. Türkiye’de tarih öğretiminde hataların olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ortaylı, “Türkiye’de tarih öğretimi feci bir haldedir ve Milli Eğitim Bakanlığı bunun sorumluluğunu hiçbir şekilde duymaz. Çünkü öyle bir problemi yok. Başka şeylerden evvel önce tarh öğreteceksiniz. Tabii ki çok detaylı bir tarih öğretemezsiniz, bu mümkün değildir. Ama doğru dürüst tarih öğreteceksin. Ciddi tarih yazmaya teşebbüs Atatürk devrinde olmuştur. Daha sonra bu kesintiye uğramıştır. Bunun nedenleri var, her şeyi dışarıdan aramayın, içeride de problemler var. Öğretmen kafasıyla tarih yazılmaz. Efendim ‘tarih profesörlerine yazdıralım’ diyeceksiniz. Onların da yazdıkları daha iyi değil. Her Türk münevverinin tarih yazımını denemesi gerekir. Elinizdeki telefonlarla tarih öğrenmeye çalışmayın. Böyle elinize alıp bütün gün oynuyorsunuz, buradan tarih ödevi hazırlamaya çalışmayın. Bu Wkipedia’yı yasakladılar, belki kapatılması ayıp bir şeydir ama oradaki tarih bilgileri yanlıştır” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuşmasının ardından katılımcılarının soruları yanıtlandı. Söyleşi, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Buse Biçer’e hediye takdimi ile son buldu.
İmam Hatipler Kapatılsın -   İlber Ortaylı 04:54
İmam Hatipler Kapatılsın - İlber Ortaylı 20.297 izlenme - 2 yıl önce Radikal İslamcı kesimin 60 bine düşürülen imam hatipli sayısını 1 milyona ulaştırdık. Halk imam hatipleri istiyor açıklaması sonrası üstad ilber ortaylı sazı eline alıyor. Günümüz fütürist dünyasi geleceğin teknolojisi üzerine ciddi fikirler ortaya sunup bunu hayata geçirirken, Türkiye'nin 500'lü yıllara duyduğu özlem ve cehaleti hızla ülkeye yayma projesi tam gaz devam ediyor . http://www.bilgiustam.com/gelecegin-teknolojisi-icin-futuristik-tahminler/
İlber Ortaylı: Azeri Diye Bir Millet Yok Stalin Hıyarı Uydurdu' 00:50
İlber Ortaylı: Azeri Diye Bir Millet Yok Stalin Hıyarı Uydurdu' 7.789 izlenme - 8 ay önce Lüleburgaz'da bir etkinliğe katılan tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Sovyetler Birliği'nin liderlerinden Stalin'le ilgili tepki görecek sözler sarf etti. Ortaylı, "Azerbaycan'lı başka, Azeri başka. Türkler arasında Azeri diye bir millet yoktur. Bunu Stalin hıyarı çıkardı. Stalin cahil bir Gürcü'dür. Milliyetlerden anlamaz, felaket bir heriftir" dedi.
İlber Ortaylı 'nın Uykuya Yazması 00:18
İlber Ortaylı 'nın Uykuya Yazması 9.337 izlenme - 11 ay önce İlber Ortaylı katıldığı programın başlangıcında kıvrak bir baş hareketiyle uykuyu def ediyor.
İlber Ortaylı: İran Hiçbir Şekilde Irak ve Suriye Gibi Olmaz 01:43
İlber Ortaylı: İran Hiçbir Şekilde Irak ve Suriye Gibi Olmaz 3.758 izlenme - 4 ay önce İran’da geçtiğimiz günlerde başlayan protestolar hakkında konuşan Prof. Dr. İlber Ortaylı, “İran hiçbir şekilde Irak ve Suriye gibi olmaz" dedi.
Andımız Neden Kaldırıldı - İlber Ortaylı 04:14
Andımız Neden Kaldırıldı - İlber Ortaylı 8.925 izlenme - 1 yıl önce Andımız Neden Kaldırıldığına dair çıkan tartışmalara ek bir yorum İlber Ortaylı hoca tarafından yapılmıştır.
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 35:57
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 27.129 izlenme - 2 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Suriyeliler Geri Dönmeyecek - İlber Ortaylı 06:53
Suriyeliler Geri Dönmeyecek - İlber Ortaylı 5.725 izlenme - 7 ay önce İlber Ortaylı Suriyeliler geri dönmeyeceğini iletti. Ayrıca videonun devamında Amerika'nın ortadoğu planları hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.
Celal Şengör ve İlber Ortaylı Eğlenceli Dakikalar Kolajı 03:37
Celal Şengör ve İlber Ortaylı Eğlenceli Dakikalar Kolajı 18.538 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'nin iki çok önemli değerinin ''Teke Tek'' programındaki eğlenceli dakikaları. Youtube Celal Şengör kanalıdan alıntıdır. Hazırlayan arkadaşın ellerine sağlık.
Gerizekâlı Kız - İlber Ortaylı 01:14
Gerizekâlı Kız - İlber Ortaylı 23.621 izlenme - 2 yıl önce İlber Ortaylı, muhafazakâr basındaki cehâlete veryansın ediyor.
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 02:29
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 5.355 izlenme - 10 ay önce Geçen sene katıldığı bir davette hocamız döktürmüş. Söyledikten sonra bir daha söylemesi için ısrar edilmiş bir daha söylemiş ve yine alkışlar kesilmemiş.
İlber Ortaylı 10 Kasım'da Çok Etkilendiği Olayı Anlattı 01:04
İlber Ortaylı 10 Kasım'da Çok Etkilendiği Olayı Anlattı 3.247 izlenme - 5 ay önce Tarihçi Profesör İlber Ortaylı, FOX yayınında İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79'uncu yılı nedeniyle açıklamalarda bulunan Ortaylı, 9'u 5 geçe yaşananların kendisini fazlasıyla etkilediğini söyledi.