Hoşgeldiniz!

ilk reklam

cem yılmaz'ın gülme krizine sokan ilk reklam filmi 01:35
cem yılmaz'ın gülme krizine sokan ilk reklam filmi 19.347 izlenme - 7 yıl önce
Cem Yılmaz'ın Koparan İlk Reklam Filmi! 01:35
Cem Yılmaz'ın Koparan İlk Reklam Filmi! 4.367 izlenme - 7 yıl önce
Cem Yılmaz - İş Bankası İlk Reklam Filmi 02:12
Cem Yılmaz - İş Bankası İlk Reklam Filmi 733 izlenme - 3 yıl önce Yine bir Cem Yılmaz klasiği olarak bomba bir reklam olmuştur. tek çekim mi anlayamadım, muhtemelen değil, ama kurgusu çok iyi olmuş. ayrıca illa komedi unsuru beklenmemesi gerekir, adam hep güldürecek değil.
Türk Televizyon Tarihinin İlk Reklam Filmi 00:34
Türk Televizyon Tarihinin İlk Reklam Filmi 381 izlenme - 2 yıl önce Günümüzde reklamları hayatımızın her alanında görüyoruz. Özellikle televizyonda birçok kişi çok fazla reklam görmekten şikayetçi. Peki ilk televizyon reklamını hiç merak etmiş miydiniz? Türkiye'nin ilk reklam filmi, meyve suyu üreticisi Meysu için çekilmişti.
Sabah - Süper Gazete! (İlk Reklam)(1984) 00:27
Sabah - Süper Gazete! (İlk Reklam)(1984) 471 izlenme - 3 yıl önce Can Kozanoğlu'nun saygı duyulası deyimiyle "yükselen değerlerin gazetesi" Sabah, 1984 yılında, dönemin tiraj sihirbazı, "türk erkekleri çok rerörerö" gibi haberlerin yaratıcısı Rahmi Turan ve ekibinin, o dönem Yeni Asır'ı İstanbul'a taşıma planları yapan genç girişimci Dinç Bilgin tarafından transferiyle kurulur. İlk yıllarda Günaydın, Tan ayarında daha "hafif" devam etse de, Zafer Mutlu'nun dümene geçmesiyle güçlenir, semirir, neredeyse hükümet kurup başbakan atayacak güce erişir. Bu sırada gazetenin siyasi çizgisi de osiloskop gibi kayar, 80'lerde Özal'a muhalif devam eden gazete, 90'larda yoktan lider devşiren, anti-sosyalist, ölümüne popülist bir çizgiye kayar, 2000'lerde ise seri el değiştirmeler sonucu dümeni azılı hükümet yandaşlığına kırar. Yarattığı plaza medyası kavramıyla, teknolojik atılımlarıyla, halk dili spotları ve manşetleriyle, sayfalarına "legacy-privacy" gibi İngilizce isimler vermesiyle, grev kırıcılığıyla, Salih Memecan'ıyla piyasaya yeni bir soluk getirmiş Sabah'ın lansman reklamı da elbette bunları yansıtan bir sloganla yapılmıştı: "Süper Gazete!" Daha sonraları "öncü, bir numara, türkiye'yiz" gibi kavramlarla megalomanlığın üst noktalarına tırmanacak Sabah'ın reklamını tozlu arşivlerden çıkaran vidivodo'dan retrotv'yi alkışlıyor, yazımızı Cem Karaca'nın meşhur lafı ile bitiriyoruz: "Süper-star, mega-star, Edirne'den sonra kim sıtar?"
Bulova:  İlk Televizyon Reklamı 00:09
Bulova: İlk Televizyon Reklamı 679 izlenme - 3 yıl önce Düzenli televizyon yayınları arasında ilk televizyon reklamı, 1 Temmuz 1941'de New York'ta WNBT Televizyonunda yayınlandı. Ekrana Bulova marka bir saat görüntüsü geldi ve bir spiker bu statik görüntünün üzerine reklam spotu okudu.Bazı haftasonu televizyon programlarının konsepti olan "İlginç Reklamlar" falan hep bundan sonra ortaya çıkmıştır.
Turkcell - İlk Reklam - Seninle Bir Dakika 01:13
Turkcell - İlk Reklam - Seninle Bir Dakika 544 izlenme - 3 yıl önce hatırlarmısınız tugba küçücük bir çocuktu demicem..beni hüzünlendiren ericsson 628..ve turkcellin kampanyaları..100 kontore 10 dk konusulabilen..bir mesajın 2 kontor oldugu zamanlardı..
İş Bankası'nın İlk Reklam Filmi 02:12
İş Bankası'nın İlk Reklam Filmi 464 izlenme - 6 yıl önce İş Bankası, kuruluşunun 88. yılında, ilk reklam filminin gün ışığına çıkmasıyla çifte sevinç yaşıyor.
Sinemanın İlkleri - İlk Reklam Filmleri 04:59
Sinemanın İlkleri - İlk Reklam Filmleri 193 izlenme - 3 yıl önce Sanat, sponsorlar ve reklamlar, tarih boyunca birbirine bağlı olmuştur. Sinema da bunun ışında değildir. Şimdi de sinema tarihindeki ilk reklamları izleyeceğiz. İlk sinema filmi reklamının kuş yemi olması da ilginç bir bilgi.
We All Smoke - Thomas Edison (1897) 00:31
We All Smoke - Thomas Edison (1897) 189 izlenme - 3 yıl önce Yıl 1897. Ampulu icad eden Thomas Edison ileri görüşlülüğünü enflasyonun ve zamların sigaraya olan etkisi üzerinde kullanamamış çektiği reklam filminde yüzlerce sigarayı telef etmiştir. Ben yinede gecelerimizi aydınlattığı için alkışlansın derim.