Hoşgeldiniz!

ilter yeşilay

DEDİLER ZAMANLA HEP AZALIRMIŞ SEVGİLER 03:42
DEDİLER ZAMANLA HEP AZALIRMIŞ SEVGİLER 1.026 izlenme - 3 yıl önce Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu Korosu Konseri, Dünya Kadınlar Günü Özel Gecesi, Tayyare Kültür Merkezi Makamı Hicaz, Usûlü Düyek, Sözler İLTER YEŞİLAY, Beste BİLGE ÖZGEN "DEDİLER ZAMANLA HEP AZALIRMIŞ SEVGİLER"
Zeki Müren & Muazzez Abacı - Dediler Zamanla Azalırmış Sevgiler 03:56
Zeki Müren & Muazzez Abacı - Dediler Zamanla Azalırmış Sevgiler 655 izlenme - 3 yıl önce Sözlerini İlter Yeşilay’ın yazdığı bestesini Bilge Özgen’in yaptığı muhteşem eserin Zeki Müren ve Muazzez Abacı yorumu. Şarkının hikayesini İlter Yeşilay söyle anlatıyor: 1990 yılında, henüz yeni evli bir çiftken yaşadığımız ilk kavga üzerine yazmıştım bu şiiri ben. Sevgili eşimle aramızda çıkan ufak bir anlaşmazlığı biraz fazla büyütünce, eşimin beni kırmamak için kapıyı çekip dışarı gitmesi üzerine “hem kendimi hem onu üzdüm” diye o kadar duygulandım ki, anlatamam. Hüzün, korku, pişmanlık ve üzüntü eşimin yokluğunda daha da anlamlı ve belirgin bir hal alınca, aslında insan hayatında küskünlüklerin ne kadar boş ve yararsız olduğunu idrak ettim. O anki duygularımla oturup bu şiiri yazdım ve yatak odamızın kapısına iliştirdim. Dediler zamanla hep azalırmış sevgiler, Olsun, bana seninle geçen yıllarım yeter. Nasıl olsa her şeyin zamanla sonu yok mu? Ömür dediğimiz şey, küsecek kadar çok mu? Dediler ki gün gelir unuturmuş gidenler, Olsun, bana aşk dolu geçen yıllarım yeter. Nasıl olsa her şeyin zamanla sonu yok mu? Ömür dediğimiz şey küsecek kadar çok mu? Eşim eve dönünce şiiri okudu, tabi o da çok duygulandı. Sevgimizin zamanla asla azalmayacağını, aksine her gün bir parça daha çoğalacağını söyledi. Aramızdaki sevgi bu şiirle daha bir katlandı, daha bir çoğaldı adeta. Diyebilirim ki, o günden sonra birbirimizi incitmemeye, kırmamaya, özellikle dargınlık yaratmamaya daha fazla özen gösterdik. Bu şiiri yazdıktan bir kaç gün sonra değerli Bestekâr Bilge Özgen hocama telefonda okudum. O da çok beğendi bir kaç saat sonra beni aradı ve “Şiirinden o kadar etkilendim ki, eve dönerken arabada besteledim bile” dedi. Bizim o günkü kırgınlığımız sadece birkaç saat sürdü ama o günkü duygularımın eseri olan şarkım bestelendiğinden bu yana dillerden hiç düşmedi. İşte bu şarkının hikâyesi böyle.
İlter Yeşilay - Azeri Şiir 02:32
İlter Yeşilay - Azeri Şiir 1.415 izlenme - 9 yıl önce men eşkimden ölürem, sene diyebilmürem... (yanlış yazmış olabilirim, affola)
bayram mecİt/düĞün bİttİ / yorum:selçuk aktaŞ 04:14
bayram mecİt/düĞün bİttİ / yorum:selçuk aktaŞ 1.341 izlenme - 10 yıl önce o gerçekte sen düŞtesİn, baĞirsanda çikmaz sesİn,gelİn oldu prensesİn, uyan gözüm düĞün bİttİİİİİİİİİİİİ...efsane şarkımız kendi düzenlediğim kliple huzurlarınızda..
Bayram Mecit @ Adem Akar / Masal / Şiir&şarkı / Vi 08:44
Bayram Mecit @ Adem Akar / Masal / Şiir&şarkı / Vi 1.182 izlenme - 10 yıl önce sanmayınki bu öykü burada sona erdi....göklerİn sevgİlİsİ dem-İ sİyah ' a...şiir . : yazan seslendİren : bayram mecİt...vokal : adem akar.. fİlm: o kadin..kadın oyuncu: selİn demİratar.«
Sözümdeki Mevlana 06:53
Sözümdeki Mevlana 129 izlenme - 4 yıl önce Söz: İlter Yeşilay beste Ramazan Özyurt