Hoşgeldiniz!

iltihap

Sinüzitinden Kurtulan Küçük Kız 02:36
Sinüzitinden Kurtulan Küçük Kız 58.907 izlenme - 2 yıl önce Sinüzit belasını çeken bilir, çok pis birşeydir. Burnu tıkar, nefes almanızı engeller ve iltihaplanma olur. Bu kızımızda deniz suyu sarışımıyla nazal temizlik yapıyor.
İltihap Kapmış Kıl Dönmesi Nasıl Çekilir 03:05
İltihap Kapmış Kıl Dönmesi Nasıl Çekilir 9.200 izlenme - 9 ay önce İltihap kapmış kıl dönmesi ameliyatı nasıl gerçekleştirilir izleyelim. İyi Seyirler.
25 Yıldır Vücuda Hapsolmuş Sivilce 06:17
25 Yıldır Vücuda Hapsolmuş Sivilce 39.318 izlenme - 4 yıl önce Daha çok 25 yıldır sivilceye hapsolmuş vücutta denebilir. Videoyu izlerken bir ara alien sandım.
Örümcek Yarasından İltihap Boşaltma 04:31
Örümcek Yarasından İltihap Boşaltma 5.412 izlenme - 3 yıl önce Batı Indiana'da bilmediği bir örümcek tarafından ısırıldıktan 3-4 gün sonra oluşan iltihabı temizliyor arkadaş.
Kocasının Suratındaki Kisti Sıkan Kadın 01:19
Kocasının Suratındaki Kisti Sıkan Kadın 673 izlenme - 1 yıl önce Khristina Powell isimli kadın eşi Wade'in suratındaki kiste ufak bir kesik açtıktan sonra sıkmaya başladı. Birkaç saniye sonra ise içinden çıkanlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.
Sırtındaki Dev Sivilceyi Patlattıran Adam 01:38
Sırtındaki Dev Sivilceyi Patlattıran Adam 496 izlenme - 1 yıl önce Kadın, eşinin sırtında oluşan dev sivilceyi önce iğne ile delip sonra ise elleriyle sıkmaya başlıyor. Sivilce içinde oluşan iltihap bakın nasıl fışkırmış. (Verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz)
Proloterapi Tedavisinin Etkileri Kalıcı Mı? 00:41
Proloterapi Tedavisinin Etkileri Kalıcı Mı? 676 izlenme - 3 yıl önce Proloterapi tedavisi bir mikropsuz iltihap yaratılması ve vücudun bu bölgeyi doğal olarak tedavi etmesi esasına dayanır. Tedavi sonrasında hastanın kilo almaması, egzersizlerine devam etmesi ve tedavi edilmiş bölgenin yeniden sakatlamaması durumunda tedavinin etkileri uzun ömürlü olur.
Deri İltihapları Nasıl Tedavi Edilir? 00:43
Deri İltihapları Nasıl Tedavi Edilir? 449 izlenme - 3 yıl önce Deri iltihabı nasıl tedavi edilir? Deri iltihapları tedavi edilmezse neler olur? Deri iltihapları ciddi bir hastalığın habercisi olabilir mi?
Beyin İltihabı (Ensefalit) Nedir? 00:27
Beyin İltihabı (Ensefalit) Nedir? 446 izlenme - 3 yıl önce Ensefalit yani beyin iltihabı, beyin dokusunun ani olarak ortaya çıkan iltihaplı bir hastalığıdır. Çoğunlukla beyin zarları iltihabı yani menenjit ile birlikte görülür ve meningoensefalit adını alır. Bazen omurilik de olaya katılır ve meningoensefalomiyelit adını alır. Birincil ensefalit olarak adlandırılan beyin iltihapları virüsün girdiği yerde çoğalması ile karakterize ensefalitlerdir. Postenfeksiyöz ( enfeksiyon sonrası) ve postvaksinel (aşı sonrası) ensefalitler olarak adlandırılan diğer grubu ise bir nedene ikincil olarak gelişmiş ensefalitler oluşturur. Ensefalit etyolojisinde en sık herpes grubu virüsler suçlanmaktadır. Ensefalitin klinik ve laboratuvar bulguları nelerdir? En önemli klinik bulgu bilinç durumundaki değişikliklerdir. Huzursuzluk, saldırganlık, uykuya meyil, yüksek ateş, beyin zarı uyarılmasını düşündüren bulgular, oryantasyon bozukluğu vb benzeri bulgular görülebilir. Lomber ponksiyon denen ve halk arasında belden su almak olarak bilinen yöntemde alınan beyin omurilik sıvısının; basıncı, rengi, hücre sayısı, protein miktarı, şeker düzeyi değerlendirilir. Beyin omurilik sıvısında mikrop üretilmesi, virüsun izole edilmesi gibi yöntemler uygulanır. Bazen beyin biyopsisinde beyin iltihabına neden olan etmeni tespit etmek için beyin biyopsisine gitmek gerekebilir. Ensefalitin tedavisi nasıl yapılmaktadır ? Beyin iltihabına bağlı gelişebilen ve kafa içi basınç artışı durumu olarak adlandırılan klinik durumda antiödem tedavi, beyin iltihabı etyolojisinde en sık suçlanan herpes simplex virüsüne bağlı beyin iltihabında aciklovir tedavisi ve tüm diğer ajanlara bağlı hasta gruplarında da etyolojik nedene bağlı tedayiyle birlikte semptomatik tedavi uygulanır. Beyin iltihapları içinde en iyi prognoz kabakulağa bağlı beyin iltihabında, en yüksek ölüm nedeni ise herpes virüse bağlı beyin iltihabında görülür. Ensefalopati ne demektir? Tedavisi nasıldır? Beyinde iltihabi reaksiyon olmadan ensefaliti andıran bir klinik tablo gelişirse buna ensefalopati adı verilmektedir. Örneğin kurşun zehirlenmesi, reye sendromu vb. Tedavi ensefalopati tablosuna neden olan nedene yönelik olarak yapılmaktadır. Spesifik tedavinin yanında hastanın klinik bulgularına yönelikte tedavi de düzenlenmektedir.
Ter Bezi İltihaplanması 04:19
Ter Bezi İltihaplanması 275 izlenme - 5 yıl önce Ter Bezi İltihaplanması
Kıl dönmesi fenol yöntemiyle nasıl tedavi edilir? 00:57
Kıl dönmesi fenol yöntemiyle nasıl tedavi edilir? 92 izlenme - 3 yıl önce Fenol yönteminde hasta yüzüstü yatırılır, kistin içindeki kıllar ve iltihap temizlenir. Açılan yara fenol ile temizlenir. Bu işlem genellikle küçük olan kistlerde tercih edilir. Ancak nüks etme ihtimali yüksektir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
VÜCUTTAN İLTİHAP ÇIKMASI ABDESTTİ BOZAR MI- - A.Metin Saruhan 01:49
VÜCUTTAN İLTİHAP ÇIKMASI ABDESTTİ BOZAR MI- - A.Metin Saruhan 150 izlenme - 4 yıl önce A.Metin Saruhan Canlı yayın sohbetlerimiz Salı ve Cumartesi akşamları: Saat (TR) 20.30 - 22.00 arasıdır. http://www.asr-isaadet.net Video arşiv. http://www.asr-isaadet.com