Hoşgeldiniz!

İltihap Videoları İzle

Devasa At Sivilcesini Patlatmak 03:06
Devasa At Sivilcesini Patlatmak 28.550 izlenme - 4 ay önce At sivilcesini patlatan adam. Sağlam mide gerektirir!
Sinüzitinden Kurtulan Küçük Kız 02:36
Sinüzitinden Kurtulan Küçük Kız 52.480 izlenme - 6 ay önce Sinüzit belasını çeken bilir, çok pis birşeydir. Burnu tıkar, nefes almanızı engeller ve iltihaplanma olur. Bu kızımızda deniz suyu sarışımıyla nazal temizlik yapıyor.
25 Yıldır Vücuda Hapsolmuş Sivilce 06:17
25 Yıldır Vücuda Hapsolmuş Sivilce 37.379 izlenme - 3 yıl önce Daha çok 25 yıldır sivilceye hapsolmuş vücutta denebilir. Videoyu izlerken bir ara alien sandım.
Devasa Sivilce Patlatımı 04:17
Devasa Sivilce Patlatımı 8.289 izlenme - 2 yıl önce Midesi zayıf olanların izlememesi gereken bu videoda dağ gibi bir sivilcenin patlatılmasını izleyeceksiniz. Fünyeyle patlatılması gereken bir sivilce..
Kocasının Suratındaki Kisti Sıkan Kadın 01:19
Kocasının Suratındaki Kisti Sıkan Kadın 62 izlenme - 2 gün önce Khristina Powell isimli kadın eşi Wade'in suratındaki kiste ufak bir kesik açtıktan sonra sıkmaya başladı. Birkaç saniye sonra ise içinden çıkanlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.
Örümcek Yarasından İltihap Boşaltma 04:31
Örümcek Yarasından İltihap Boşaltma 3.670 izlenme - 2 yıl önce Batı Indiana'da bilmediği bir örümcek tarafından ısırıldıktan 3-4 gün sonra oluşan iltihabı temizliyor arkadaş.
Kulak Kiri Temizliği 02:37
Kulak Kiri Temizliği 3.006 izlenme - 2 yıl önce Buşon halk arasında kulak kiri olarak bilinmektedir. Fransızca bir kelimedir. Kulak kiri ıslak ve kuru olmak üzere iki çeşide sahiptir. Asya kıtasında yaşayanlarda genellikle kuru tipi görülürken, Batı Avrupa da yaşayanlarda ıslak tipi yani yağ oranı fazla olan tipi görülmektedir. Kulak kirinin az üretilmesi enfeksiyon( iltihap ) riskini artırırken, çok üretilmesi tıkaç oluşumu ve buna bağlı kısmi işitme kaybına ve tıkaç arasına biriken materyallerin enfekte olması risklerine neden olmaktadır.
Proloterapi Tedavisinin Etkileri Kalıcı Mı? 00:41
Proloterapi Tedavisinin Etkileri Kalıcı Mı? 519 izlenme - 2 yıl önce Proloterapi tedavisi bir mikropsuz iltihap yaratılması ve vücudun bu bölgeyi doğal olarak tedavi etmesi esasına dayanır. Tedavi sonrasında hastanın kilo almaması, egzersizlerine devam etmesi ve tedavi edilmiş bölgenin yeniden sakatlamaması durumunda tedavinin etkileri uzun ömürlü olur.
Deri İltihapları Nasıl Tedavi Edilir? 00:43
Deri İltihapları Nasıl Tedavi Edilir? 307 izlenme - 1 yıl önce Deri iltihabı nasıl tedavi edilir? Deri iltihapları tedavi edilmezse neler olur? Deri iltihapları ciddi bir hastalığın habercisi olabilir mi?
Beyin İltihabı (Ensefalit) Nedir? 00:27
Beyin İltihabı (Ensefalit) Nedir? 234 izlenme - 1 yıl önce Ensefalit yani beyin iltihabı, beyin dokusunun ani olarak ortaya çıkan iltihaplı bir hastalığıdır. Çoğunlukla beyin zarları iltihabı yani menenjit ile birlikte görülür ve meningoensefalit adını alır. Bazen omurilik de olaya katılır ve meningoensefalomiyelit adını alır. Birincil ensefalit olarak adlandırılan beyin iltihapları virüsün girdiği yerde çoğalması ile karakterize ensefalitlerdir. Postenfeksiyöz ( enfeksiyon sonrası) ve postvaksinel (aşı sonrası) ensefalitler olarak adlandırılan diğer grubu ise bir nedene ikincil olarak gelişmiş ensefalitler oluşturur. Ensefalit etyolojisinde en sık herpes grubu virüsler suçlanmaktadır. Ensefalitin klinik ve laboratuvar bulguları nelerdir? En önemli klinik bulgu bilinç durumundaki değişikliklerdir. Huzursuzluk, saldırganlık, uykuya meyil, yüksek ateş, beyin zarı uyarılmasını düşündüren bulgular, oryantasyon bozukluğu vb benzeri bulgular görülebilir. Lomber ponksiyon denen ve halk arasında belden su almak olarak bilinen yöntemde alınan beyin omurilik sıvısının; basıncı, rengi, hücre sayısı, protein miktarı, şeker düzeyi değerlendirilir. Beyin omurilik sıvısında mikrop üretilmesi, virüsun izole edilmesi gibi yöntemler uygulanır. Bazen beyin biyopsisinde beyin iltihabına neden olan etmeni tespit etmek için beyin biyopsisine gitmek gerekebilir. Ensefalitin tedavisi nasıl yapılmaktadır ? Beyin iltihabına bağlı gelişebilen ve kafa içi basınç artışı durumu olarak adlandırılan klinik durumda antiödem tedavi, beyin iltihabı etyolojisinde en sık suçlanan herpes simplex virüsüne bağlı beyin iltihabında aciklovir tedavisi ve tüm diğer ajanlara bağlı hasta gruplarında da etyolojik nedene bağlı tedayiyle birlikte semptomatik tedavi uygulanır. Beyin iltihapları içinde en iyi prognoz kabakulağa bağlı beyin iltihabında, en yüksek ölüm nedeni ise herpes virüse bağlı beyin iltihabında görülür. Ensefalopati ne demektir? Tedavisi nasıldır? Beyinde iltihabi reaksiyon olmadan ensefaliti andıran bir klinik tablo gelişirse buna ensefalopati adı verilmektedir. Örneğin kurşun zehirlenmesi, reye sendromu vb. Tedavi ensefalopati tablosuna neden olan nedene yönelik olarak yapılmaktadır. Spesifik tedavinin yanında hastanın klinik bulgularına yönelikte tedavi de düzenlenmektedir.
Ter Bezi İltihaplanması 04:19
Ter Bezi İltihaplanması 254 izlenme - 4 yıl önce Ter Bezi İltihaplanması
Kıl dönmesi fenol yöntemiyle nasıl tedavi edilir? 00:57
Kıl dönmesi fenol yöntemiyle nasıl tedavi edilir? 59 izlenme - 1 yıl önce Fenol yönteminde hasta yüzüstü yatırılır, kistin içindeki kıllar ve iltihap temizlenir. Açılan yara fenol ile temizlenir. Bu işlem genellikle küçük olan kistlerde tercih edilir. Ancak nüks etme ihtimali yüksektir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
VÜCUTTAN İLTİHAP ÇIKMASI ABDESTTİ BOZAR MI- - A.Metin Saruhan 01:49
VÜCUTTAN İLTİHAP ÇIKMASI ABDESTTİ BOZAR MI- - A.Metin Saruhan 123 izlenme - 3 yıl önce A.Metin Saruhan Canlı yayın sohbetlerimiz Salı ve Cumartesi akşamları: Saat (TR) 20.30 - 22.00 arasıdır. http://www.asr-isaadet.net Video arşiv. http://www.asr-isaadet.com
Menenjit Nasıl Teşhis Edilir? 01:59
Menenjit Nasıl Teşhis Edilir? 34 izlenme - 1 yıl önce Menenjit belirtileri arasında en önemlileri ateş, mide bulantısı, kusma ve bilinç bulanıklığıdır. Hastada ense sertliği vardır. Yani, hasta düz bir zeminde yatarken ensesinden tutup, çenesini göğsüne değdirmeye çalıştığımızda hasta bunu yapamazsa, ense sertliği var denir. Hastada bu belirtiler olduğunda menenjitten şüphelenilir.
Diz protezi ameliyatı sonrası ne tür komplikasyonlar oluşabilir? 00:45
Diz protezi ameliyatı sonrası ne tür komplikasyonlar oluşabilir? 45 izlenme - 2 yıl önce Diz protezi çok hassas bir ameliyattır. Belli bir süre içinde ideal şekilde tamamlanması hedeflenir ancak en çok korkulan komplikasyon protezin iltihaplanmasıdır. Uygulama sırasında yapılan teknik yanlışlara bağlı olarak da sıkıntılar yaşanabilir. Protez uygulandıktan sonra protez çevresindeki kemiğin kırılması veya bacağı hareket ettiren kasların yırtılması ya da kopması gibi komplikasyonlar gerçekleşebilir.
Safra kesesi iltihabı nasıl teşhis edilir? 00:49
Safra kesesi iltihabı nasıl teşhis edilir? 42 izlenme - 2 yıl önce Safra kesesi iltihabı fizik muayene ve hastanın hikayesinin dinlemesine ek olarak ultrasonografi yolu ile teşhis edilir. Ultrasonografi safra kesesin duvarının kalınlaşması ya da safra kesesinin büyümesi gibi anomalilerin tespit edilmesine yardımcı olur.
Orta kulak iltihabı nasıl tedavi edilir? 01:50
Orta kulak iltihabı nasıl tedavi edilir? 31 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle östaki borusunun açık olmasını sağlamak gerekir. Nezle ilaçları ve burun damlası işe yarayabilir. Duruma göre antibiyotik ve ağrı kesiciler önerilebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Safra kesesi iltihabının belirtileri nelerdir? 00:38
Safra kesesi iltihabının belirtileri nelerdir? 29 izlenme - 2 yıl önce Safra kesesi iltihabının en önemli belirtisi karnın sağ üst tarfında görülen burkma gibi uzun ağrıdır, bu semptoma bulantı ve kusma eklenebilir. Bulguların hepsi aynı anda olmayabilir, hastanın sadece ağrı şikayeti de olabilir.
Safra kesesi iltihabı nasıl tedavi edilir? 00:56
Safra kesesi iltihabı nasıl tedavi edilir? 27 izlenme - 2 yıl önce Erken teşhiste safra kesesi laparoskopi ile alınır, gecikmiş safra kesesi iltihabı teşhisi durumlarında hastaya damar yolu ile sıvı ve antibiyotik verilir ve iltihabın ilerlemesi engellenmeye çalışılır, 3 aylık tedavinin ardından safra kesesinin çıkarılması gerekir.
Bademcik İltihabının Belirtileri Nelerdir? 00:51
Bademcik İltihabının Belirtileri Nelerdir? 20 izlenme - 2 yıl önce Bademcik ameliyatı, boğaz ağrısı ve yutkunma güçlüğüne sebep olur. İltihaplanma kaynaklı ateşlenme söz konusu olabilir. Bademcikleri şişen kişi, nefes alırken ve konuşurken zorluk çekebilir.
Kistik akne nedir? 00:52
Kistik akne nedir? 23 izlenme - 2 yıl önce Kistik akne iltihaplı ve tedaviye daha zor yanıt veren aknelerdir."Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Safra kesesi iltihabının nedenleri nelerdir? 00:50
Safra kesesi iltihabının nedenleri nelerdir? 22 izlenme - 2 yıl önce Safra kesesi iltihabı iki gruba ayrılır, iltihap taşlı ya da taşsız olabilir. Taşsız safra kesesi iltihabı uzun süre yoğun bakımda kalan, uzun açlık çeken ya da yaşı ilerlemiş insanlarda görülür. Taşlı safra kesesi iltihabı taşın ya da taşların safr yolunu tıkaması sonucu akamayan sıvılardan kaynaklanır.
Orta kulak iltihabı nedir? 01:25
Orta kulak iltihabı nedir? 19 izlenme - 2 yıl önce Östaki borusunun tıkanması orta kulakta sıvı birikmesine yol açar. Biriken sıvıya bakteri yerleşmesi durumunda orta kulak örtüsü şişer ve kulak havalanması tamamen bozulur. Orta kulakta hapsolmuş bu ödemli sıvıya ortak kulak iltihabı denir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Orta kulak iltihabının belirtileri nelerdir? 00:47
Orta kulak iltihabının belirtileri nelerdir? 21 izlenme - 2 yıl önce Orta kulak iltihabı, kulak zarının gerilmesine sebep olur. Kulak zarının gerilmesi, şiddetli bir ağrıya yol açar. Uzun süreli nezle söz konusuysa orta kulak iltihabından şüphelenmek gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Orta kulak iltihabı kimlerde sık görülür? 01:53
Orta kulak iltihabı kimlerde sık görülür? 19 izlenme - 2 yıl önce Çocuklarda östaki borusu yatay olduğu için orta kulak iltihabı daha sık görülür. Isı farkı, klimalı ortamlar, aşırı soğuk havaya maruz kalmak, geniz eti şişkinlikleri, alerjik rahatsızlıklar, burun içi enfeksiyonlar ve östaki borusuna zarar verecek şekilde burun temizleme orta kulak iltihabına yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bademcik hangi durumlarda alınmalı? 02:34
Bademcik hangi durumlarda alınmalı? 12 izlenme - 2 yıl önce Bademcik iltihabının çok sık tekrarlaması durumunda bademciklerin alınması gerekir. Bademciklerin çok büyük olması sebebiyle uyku apnesi sorunu yaşayan kişilerin de bademcikleri alınmalıdır. Şiddetli yutma sorunu birçok sağlık sorununa yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Orta kulak iltihabı nasıl teşhis edilir? 01:18
Orta kulak iltihabı nasıl teşhis edilir? 12 izlenme - 2 yıl önce Otoskop veya endoskopla hastanın kulakları incelenir. Kulak zarı bombeleşmiş ve kızarmış bir haldeyse orta kulak iltihabı teşhisi koyulabilir. Uzamış nezle, nezle sonrası kulak ağrısı ve işitme kaybı orta kulak iltihabının önemli belirtilerinden bazılarıdır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Safra kesesi iltihabı tedavi edilmezse ne gibi sorunlar doğurur? 00:41
Safra kesesi iltihabı tedavi edilmezse ne gibi sorunlar doğurur? 9 izlenme - 2 yıl önce Safra kesesi iltihabı tedavi edilmezse safra kesesi duvarının delinmesi ve sıvın karın bölegesine yayılması gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilir.
Orta kulak iltihabının tedavi edilmemesi nelere yol açabilir? 01:45
Orta kulak iltihabının tedavi edilmemesi nelere yol açabilir? 7 izlenme - 2 yıl önce Orta kulak iltihabının tedavi edilmemesi uzun süreli ağrı dolayısıyla yaşam konforunu bozar. Kulak zarında delinmeler meydana gelebilir. Hastalığın kronikleşmesini önlemek gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Orta kulak iltihabından korunmak için nelere dikkat edilmeli? 02:07
Orta kulak iltihabından korunmak için nelere dikkat edilmeli? 5 izlenme - 2 yıl önce Orta kulak iltihabından korunmak için östaki borusunun açık olması sağlanmalı. Bunun için mevcut duruma göre bazı önlemler alınabilir. Örneğin uzun süreli bir nezle söz konusuysa burun damlası kullanmak gerekiyor. Çocukların yanında sigara içilmemesi büyük önem taşıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."