Hoşgeldiniz!

imece

Türkiye'de Bir Komün Köy - Şey'sizler 25:58
Türkiye'de Bir Komün Köy - Şey'sizler 4.369 izlenme - 2 yıl önce İmece Evi “başka dünya mümkün” diyenlerin buluştuğu bir mekan... İzmir’e yaklaşık 1 saat uzaklıkta, Menemen’in Dumanlıdağ mevkiinde bulunan İmece Evi önce bir ekolojik kamp olarak tasarlanmış. Ancak öyle kalmayıp önce bir çiftliğe ardından öğrenme-öğretme, deneyim aktarma mekanına dönüşmüş. İmece Evi’nin kurucusu İsmail Yenigün’ü bu fikre iten ise farkına vardığı “tutarsızlıklar”. Bunu “ağzımız antikapitalist, komünist, anarşist, sosyalist; ancak yaşantılarımız kapitalist.” Cümlesiyle özetliyor. Kendi elektriğini kendisi üreten, suyunu dağdan getiren, hiçbir kimyasal temizlik malzemesi kullanmayan İmece Evi sakinleri evlerini de geleneksel yöntemlerle inşa ediyor. Saman balyaları, odun veya taşların kullanıldığı evlerde çivi, bazı alet edevat gibi temel malzemelerin dışındaki her şey ya çevreden ya da İzmir’deki bit pazarından veya hurdacılardan ikinci el olarak alınıyor. Buzdolabı yerine kuyuyu, hazır sabun yerine kül suyu ve zeytin yağından ürettikleri sabunları kullanan ev sakinleri ve gönüllüler tarlada, barınak inşaatlarında ve mutfakta dayanışma içerisinde çalışıyorlar.
İsparta Dereboğazı Oturak Alemi 3 09:05
İsparta Dereboğazı Oturak Alemi 3 24.397 izlenme - 9 yıl önce bahri akyüz&recep İmece ak fasille
İsparta Dereboğazı Oturak Alemi 2 05:58
İsparta Dereboğazı Oturak Alemi 2 15.294 izlenme - 9 yıl önce bahri akyüz&recep İmece
Birbirini Yıkayan Hostesler - British Airways 08:10
Birbirini Yıkayan Hostesler - British Airways 3.042 izlenme - 3 yıl önce British Airways taçalışan bu hosteslerin banyoda yaptıklarını youtube'a yüklemeleri ile birlikte 1 saat içinde 1 milyona yakın kişinin izlediğini belirtelim. Ben burdan bi serzenişte bulunmak istiyorum e ablacım hostes olmuşsunuzda paranız mı yok bu ne video kalitesi 6600'la mı çektiniz bu videoyu hd çekim yapan bi telefon alamadınız mı? Ha alamadıysanız yardımcı olabilirm yani
İsparta Dereboğazı Oturak Alemi 1 02:22
İsparta Dereboğazı Oturak Alemi 1 7.520 izlenme - 9 yıl önce adem yavuz&bahri akyüz
Recep İmece 4 Telli Elektro 04:19
Recep İmece 4 Telli Elektro 4.227 izlenme - 8 yıl önce
Recep İmece - Kız Senin Senin 03:58
Recep İmece - Kız Senin Senin 676 izlenme - 3 yıl önce Güller Diyarı Isparta'nın Sanatçılarını Tanıtıyoruz...Isparta 32
Recep İmece - Ak Göğsünde Nokta Nokta Ben Olam 04:56
Recep İmece - Ak Göğsünde Nokta Nokta Ben Olam 426 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Ordu'lu Hanımlar İmece Korosu Yine Yeşerdi Fındık Dalları 01:48
Ordu'lu Hanımlar İmece Korosu Yine Yeşerdi Fındık Dalları 474 izlenme - 6 yıl önce Ev Hanımı, öğrenci, memur, ne olursan ol fark etmez Günde 2 3 saat nette aktif olacak ayda 500 ile 3000 TL arası gelir elde etmek isteyen ciddi ekip arkadaşları aramaktayız. Not İşimizi kesinlikle ürün satmak veya pazarlamak değildir. Ayrıntılar için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. http//internettencaliskazan.net.tc/
Sercan Çapaş... Nurgül İmece....harika Bi Düet 03:13
Sercan Çapaş... Nurgül İmece....harika Bi Düet 1.303 izlenme - 9 yıl önce çok güzel oldu kardeŞİm.................
Recep İmece - Konyalım Yürü 11:35
Recep İmece - Konyalım Yürü 358 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Recep İmece - Hozalı Gelin 05:00
Recep İmece - Hozalı Gelin 353 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Aceleye Getirilen Lahmacun Tanıtımı 01:02
Aceleye Getirilen Lahmacun Tanıtımı 398 izlenme - 3 yıl önce İmam efendinin cuma hutbesi öncesinde alelacele tanıtımını yaptığı cami altı lahmacun pişirme yerini izliyoruz efendim.Ayrıca bunca ablayı sabah programlarının başından kaldırıp böyle yararlı bir işe yardımcı olduğu için imam efendiyi alkışlıyoruz.
Recep İmece - Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık 03:12
Recep İmece - Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık 238 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Türkmenlerde İmece 03:34
Türkmenlerde İmece 253 izlenme - 9 yıl önce
Recep İmece - Kekliği Düz Ovada Avladım 01:09
Recep İmece - Kekliği Düz Ovada Avladım 229 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Recep İmece - İki Büyük Nimetim Var 06:41
Recep İmece - İki Büyük Nimetim Var 215 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Recep İmece - Yayla Yolları 03:36
Recep İmece - Yayla Yolları 164 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Recep İmece - Mektup Yazarım Mektup 02:44
Recep İmece - Mektup Yazarım Mektup 203 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Abdurrahman Tarikçi - Başında Altın Para 03:04
Abdurrahman Tarikçi - Başında Altın Para 130 izlenme - 3 yıl önce Eskiden TRT'de bir nota fazla bassan kabul edilmez iken Abdurrahman Tarikçi ve ekibi, İzzet Altınmeşe'den duyduğumuz "Başında Altın Para" türküsünü içlerinden geldiği gibi yeniden yorumluyor... "Müzik yönetmenliğini Abdurrahman Tarikçi'nin yaptığı "İmece", çalgısında ustalaşmış müzisyenlerin, geleneksel müzikten beslenerek gönüllerinde ve akıllarında bulunan ezgileri ekrana yansıtıyor. Bu yansıma kimi zaman Anadolu geleneksel müziği ile sınırlı kalırken, kimi zaman da dünyanın herhangi bir yerindeki müzikle buluşuyor. Abdurrahman Tarikçi’ye sazlarıyla Ahmet Gökhan Coşkun (Bağlama), Burak Çakır-Veysel Ateş (Perküsyon), Murat Söğüt (Davul), Mustaf Eke (Kaval), Özgür Abbak (Gitar), Tarkan Ergün (Klavye) eşlik ediyor. "
Recep İmece - Ah Yalan Dünyada 02:38
Recep İmece - Ah Yalan Dünyada 96 izlenme - 2 yıl önce Güller Diyarı Isparta'nın Sanatçılarını Tanıtıyoruz...Isparta 32
Selçuk Balcı - Suyun Altında Testi - ( İmece ) 03:07
Selçuk Balcı - Suyun Altında Testi - ( İmece ) 204 izlenme - 5 yıl önce Selçuk Balcı - Suyun Altında Testi - ( İmece )
Recep İmece - Ali Dayı & Sarışın Bomba & Kiraz Dalı 04:49
Recep İmece - Ali Dayı & Sarışın Bomba & Kiraz Dalı 128 izlenme - 3 yıl önce Güller Diyarı Isparta'nın Sanatçılarını Tanıtıyoruz...Isparta 32
Recep İmece - Elektro Bağlama 01:28
Recep İmece - Elektro Bağlama 99 izlenme - 2 yıl önce Güller Diyarı Isparta'nın Sanatçılarını Tanıtıyoruz...Isparta 32
Muş Boğaz Mezrası - İmece Usulü Yol Yapıyorlar 10:37
Muş Boğaz Mezrası - İmece Usulü Yol Yapıyorlar 139 izlenme - 4 yıl önce
Recep İmece - Gımıldan Gımıldan Gımıldanıver 01:30
Recep İmece - Gımıldan Gımıldan Gımıldanıver 73 izlenme - 2 yıl önce Güller Diyarı Isparta'nın Sanatçılarını Tanıtıyoruz...Isparta 32
çalışkan karıncalardan imece !! - 01:31
çalışkan karıncalardan imece !! - 169 izlenme - 9 yıl önce hem güçlüler hemde akıllı
Canım Kardeşim - İmece Şarkısı 01:05
Canım Kardeşim - İmece Şarkısı 28 izlenme - 10 ay önce İki küçük kız kardeş Mine ve ablası Müge’nin sımsıcak, sevgi dolu hikayesine hoş geldiniz. İlkokul öğrencisi olan Müge ve onun kocaman bir hayal dünyasına sahip küçük kardeşi Mine, anneleri Lale Hanım ve babaları Galip Bey’in samimi yaşamlarına evin kedisi Mıncır’ın gözüyle tanıklık ediyoruz. Bu sevgi dolu ve neşeli ailenin tatlı maceralarında bütün çocuklara yer var.
Recep İmece - Dağlar Kızı Reyhan 02:46
Recep İmece - Dağlar Kızı Reyhan 83 izlenme - 3 yıl önce Güller Diyarı Isparta'nın Sanatçılarını Tanıtıyoruz...Isparta 32
Moğollar - Dağ ve Çocuk 04:19
Moğollar - Dağ ve Çocuk 82 izlenme - 3 yıl önce 1970 yılından Anadolu Pop'un ilk örneği. Vokalde; Hard Work, Garip Çoban (PS3 reklam müziği olmuştu) gibi şarkıları da seslendirmiş Aziz Azmet var... Moğolları Moğollar yapan Murat Ses'in şarkıdaki klavye solosu harika.