Hoşgeldiniz!

implant tedavisi

İmplant Diş Ameliyatı Nasıl Yapılır ?  İmplant Diş Ameliyatı  Videoları 01:07
İmplant Diş Ameliyatı Nasıl Yapılır ? İmplant Diş Ameliyatı Videoları 7.932 izlenme - 6 yıl önce
Niçin İmplant Diş Yaptırmalıyız ? Diş İmplant Tedavisi , İmplant Videoları 01:22
Niçin İmplant Diş Yaptırmalıyız ? Diş İmplant Tedavisi , İmplant Videoları 3.038 izlenme - 6 yıl önce
Diş İmplantlarınıntakma Dişlerle Bağlantısı , İmplant Üstü Hareketli Protezler 01:31
Diş İmplantlarınıntakma Dişlerle Bağlantısı , İmplant Üstü Hareketli Protezler 2.624 izlenme - 6 yıl önce
İmplant Diş Ameliyatı Nasıl Yapılır? 01:15
İmplant Diş Ameliyatı Nasıl Yapılır? 175 izlenme - 1 yıl önce İmplant nedir ? Dental implant, eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genellikle titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir ve kemiğe tamamen bağlanır. Küçük bir cerrahi işlemle kemik içine yerleştirilen implant yaklaşık 2-4 ay sonra bağlanma sürecini tamamlar ve bu sürecin sonunda protez yapımına başlanır. Günümüzde implantlar tartışmasız olarak doğal dişe en iyi alternatiftir.
İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır? 02:39
İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır? 137 izlenme - 1 yıl önce İmplant nedir ? Dental implant, eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genellikle titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir ve kemiğe tamamen bağlanır. Küçük bir cerrahi işlemle kemik içine yerleştirilen implant yaklaşık 2-4 ay sonra bağlanma sürecini tamamlar ve bu sürecin sonunda protez yapımına başlanır. Günümüzde implantlar tartışmasız olarak doğal dişe en iyi alternatiftir.
Flepsiz implant tedavisi, (gaytlı) sistem implant amelyatları nedir? - Dt. Hakkı Serdar Ünal 00:53
Flepsiz implant tedavisi, (gaytlı) sistem implant amelyatları nedir? - Dt. Hakkı Serdar Ünal 137 izlenme - 3 yıl önce Gaytlı sistem yani rehberli flepsiz ameliyatlarımızda hastalarııza öncesinden tomografi alınmaktadır. tommografi aldığımız hastalarımızın kemik kalınlığı, boyutları ölçülmektedir. yapılan gaytla hastalarımızın ağzında flepsiz, kanamasız, dikişsiz bir implant ameliyatı söz konusu olur. Dt. Hakkı Serdar Ünal Diş Hekimi Adres: Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon: 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 e-mail: info@dentestetik.com.tr
İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır? 02:30
İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır? 44 izlenme - 1 yıl önce İmplant nedir ? Dental implant, eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genellikle titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir ve kemiğe tamamen bağlanır. Küçük bir cerrahi işlemle kemik içine yerleştirilen implant yaklaşık 2-4 ay sonra bağlanma sürecini tamamlar ve bu sürecin sonunda protez yapımına başlanır. Günümüzde implantlar tartışmasız olarak doğal dişe en iyi alternatiftir.
Bitlis Adsm'de İmplant Tedavisine Başlandı 04:36
Bitlis Adsm'de İmplant Tedavisine Başlandı 22 izlenme - 9 ay önce Bitlis ADSM'de implant tedavisine başlandıBİTLİS - Bitlis Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde ilk defa implant tedavisi yapılmaya başlandı.
İmplant Nedir Nasıl Yapılır? 16:33
İmplant Nedir Nasıl Yapılır? 30 izlenme - 1 yıl önce İmplant nedir ? Dental implant, eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genellikle titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir ve kemiğe tamamen bağlanır. Küçük bir cerrahi işlemle kemik içine yerleştirilen implant yaklaşık 2-4 ay sonra bağlanma sürecini tamamlar ve bu sürecin sonunda protez yapımına başlanır. Günümüzde implantlar tartışmasız olarak doğal dişe en iyi alternatiftir.
İmplant Tedavisi Sonrası Hastanın Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cansın Özgür 01:27
İmplant Tedavisi Sonrası Hastanın Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cansın Özgür 55 izlenme - 6 yıl önce implant tedavisi sonrası hastanın bakımı nasıl olmalıdır? Cansın Özgür
Glokom Hastalığı, Damar Rahatsızlıkları, Böbrek Nakli Ve İmplant - Sağlık Kontrolü 04.11.2017 46:42
Glokom Hastalığı, Damar Rahatsızlıkları, Böbrek Nakli Ve İmplant - Sağlık Kontrolü 04.11.2017 13 izlenme - 6 ay önce Leyla Ataman, Sağlık Kontrolü'nde bu hafta Op. Dr. Ümit Alkan ile glokom hastalığı, Prof. Dr. Melih Us ve Uzm. Dr. Erdur Serin ile kalp-damar rahatsızlıklarında yeni tedaviler, Prof. Dr. Koray Acarlı ile böbrek nakilleri ve Diş Hekimi Yavuz İpçi ile implant tedavisini konuştu.
Sahte İmplant Nedir? 01:37
Sahte İmplant Nedir? 13 izlenme - 1 yıl önce İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir. Bazı durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamalrı ile de implant yapılır ve başarı oranı çok yüksektir.
Dt. A. Doğan Bircan - İmplant Tedavileri 02:32
Dt. A. Doğan Bircan - İmplant Tedavileri 22 izlenme - 2 yıl önce Eksik olan dişlerin yerine getiremediği işlevlerini yapabilmesi için çene kemiğine operasyon ile yerleştirilen yapay diş köküne diş implantı denir. Ciddi sağlık problemi olmayan her hastaya rahatlıkla yapılabilir. Diş implantı için koşullar uygunsa ömür boyu kullanılabilir. Diş implantlarının üzerine sabit porselen diş kaplamaları yapılabildiği gibi hasta tarafından çıkartılabilecek hareketli diş protezleri de yapılabilir. Sizin için uygun olan tedavi seçeneğini diş hekiminiz tedaviye başlamadan önce size anlatacaktır. implantoloji Sert ve orta sert çene kemiği yapısı varsa tedavi 1-2 haftada bitebilirken, zayıf çene kemiği yapısı varsa diş implantı tedavisi 2-5 ay kadar sürebilmektedir. Diş kaybı olan her vakaya; ister tek diş, ister tüm dişlerin eksikliğinde diş implantı uygulanabilir. Diş implantlarının yerleştirildiği çene kemiğinin kalitesi ve diş implantının yerine bağlı olarak bu durum değişebilir. Diş hekiminiz uygun gördüğü takdirde implant üstü diş protezinizi kısa sürede uygulayabilir. Uygun görmediği takdirde ise diş hekiminiz size uygun geçici bir diş protezi yaparak çiğneme fonksiyonunuzu ve diş estetiğinizi hemen sağlayabilir. Diş implantı tedavisi konusunda uzman diş doktorları tarafından yapıldığı zaman tamamen güvenli bir tedavi olur. Diş implantları, doğal dişlerimiz kadar uzun ömürlü sayılmaktadır. Dt. A. Doğan Bircan Diş Hekimi Adres: Fenerbahçe Mah. Fener Kalamış Cad. Oba Apt. No:14 D:5 Kadıköy /İstanbul Telefon: 0216 450 66 99 - 0530 921 81 09 e-mail: dtdoganbircan@gmail.com web: http://www.doganbircan.com facebook.com/A.DoganBircan/ instagram.com/adoganbircan/ twitter.com/adoganbircan
Dt. A. Doğan Bircan - Tam Dişsiz Çenelerde İmplant Tedavisi 02:41
Dt. A. Doğan Bircan - Tam Dişsiz Çenelerde İmplant Tedavisi 22 izlenme - 2 yıl önce Ağzımızda eksik olan dişlerin işlevlerini yerine getirebilmeleri için uygulanan ve çene kemiğine küçük bir cerrahi operasyon ile yerleştirilen yapay diş kökü işlevi gören titanyum vidalara dental implant adı verildiğini söyleyen Diş Hekimi A. Doğan Bircan, “Dental implantlar tek diş eksikliklerinde kullanıldığı gibi çoklu diş eksiklikleri ve tam diş eksikliği durumlarında da kullanılmaktadır. Diş hekimliğinde uygulanan implant tedavilerinde tedavi sürecinin uzun olması dezavantaj gibi görünse de; tedavi sonrasında alınan verimi değerlendirecek olursak eksik dişin tamamlanması gereken durumlarda uygulanan en başarılı, en modern ve en uzun ömürlü tedavi yöntemidir” dedi. Tedavi sürecinin uzun olması implantın kemikle bütünleşme sürecinin 2,5-4 ay aralığında değişmesinden kaynaklandığını anlatan Diş Hekimi A. Doğan Bircan, “İlave olarak kemik desteği sağlanması gereken durumlarda; yani kemiğin dikey boyutunun veya hacminin(kemiğin kalınlığı ve genişliği) eksik olduğu greftleme (kemik tozu ilavesi) uygulamalarında bu süre 6 ila 9 ay arasında değişmektedir. Bu uzun gibi görünen sürelerin sonunda ortaya çıkan sonuç yeterince memnuniyet verici ve yüz güldürücüdür. Diş hekimliğinde uygulanan implant tedavileri birkaç alt sınıfa ayırabilir. Bunlardan ilki tek diş eksikliğinin tamamlandığı durumlardır. Bir diğeri çoklu diş eksikliklerinde birden fazla implanttan faydalanarak implant üzeri yapılan köprü protezleridir. Son olarak da tam diş eksikliklerinde uygulanan implant tedavilerini değerlendirecek olursak; iki farklı yöntem önümüze gelmektedir. Bunlardan birincisi alt ve üst çenede toplam 12-16 adet uygulanacak implantlardan sonra yapılan sabit protezlerdir. İkincisi ise alt ve üst çenelerden her birine yerleştirilecek 2-4 implant sonrası üzerine yapılacak hareketli protezlerdir. Aslında bu protezleri yarı hareketli olarak konumlandırmanın daha doğru olduğu düşünülmektedir. Çünkü halk arasında çıtçıt olarak bilinen hassas tutucular vasıtasıyla protezler implanta sıkı sıkı tutunurlar ve bu sayede hasta ancak istediği takdirde protezi ağzından çıkarabilmektedir. Klasik hareketli protezlerde sıklıkla görülen yemek yerken, esnerken, öksürürken ve konuşurken protezin hareket etmesi tarzı şikayetler bu tedaviyle ortadan kalkmaktadır”. Dt. A. Doğan Bircan Diş Hekimi Adres: Fenerbahçe Mah. Fener Kalamış Cad. Oba Apt. No:14 D:5 Kadıköy /İstanbul Telefon: 0216 450 66 99 - 0530 921 81 09 e-mail: dtdoganbircan@gmail.com web: http://www.doganbircan.com facebook.com/A.DoganBircan/ instagram.com/adoganbircan/ twitter.com/adoganbircan
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT YAPTIRMAK PAHALI BİR İŞLEM MİDİR ? 01:30
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT YAPTIRMAK PAHALI BİR İŞLEM MİDİR ? 28 izlenme - 3 yıl önce İMPLANT YAPTIRMAK PAHALI BİR İŞLEM MİDİR ? Maalesef, evet. Kullanılan tüm malzemenin ithal olması ve sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulması tedavinin fiyatını belirlemektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeniyle DÖVIZ kurlarında gözlenen artışlar da tedavinin maliyetini olumsuz etkilemektedir. Ancak kesin fiyat uzman hekimlerimizin sizi muayene edip, bu tedavi şekli için uygun bir hasta olup olmadığınızı belirlemeleri ve istediğiniz protez şekline göre değişecektir. İmplant yerleştirme işleminin karmaşıklığı ve uzunluğu, hastanın diş sağlığı ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir, ve sonuç büyük bir yatırım olabilir. Buna rağmen 350 hastaya implant yerleştirildikten sonra yapılan bir ankette, hastaların yaptıkları yatırımdan memnun kaldıkları ve gerekirse tekrar memnuniyetle yaptıracakları sonucuna varılmıştır.. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
İmplant hangi durumlarda uygulanamaz ? 00:50
İmplant hangi durumlarda uygulanamaz ? 31 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Mehmet Coşkun diş implantı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. İmplant Hangi Durumlarda Uygulanamaz? İmplantla tek diş eksiğiniz varsa bu bir en ideal çözüm yöntemidir. Diş eksikliğinde köprü yapılarak yine implantla eski dişlerinize kavuşabilirsiniz. Ayrıca ağzınızda hiç diş yoksa burada da yine altı veya sekiz adet implant yapılar köprü şeklinde dişlerinize kavuşabilirsiniz. Bu çok mümkün değilse ekonomik olarak çok mümkün değilse iki veya dört implant yapılarak takıp çıkartmalı protezler uygulanarak yine dişlerinize sağlıklı şekilde kavuşabilirsiniz.
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT UYGULAMALARINDA CERRAHİNİN ROLÜ NEDİR? 01:24
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT UYGULAMALARINDA CERRAHİNİN ROLÜ NEDİR? 25 izlenme - 3 yıl önce İMPLANT UYGULAMALARINDA CERRAHİNİN ROLÜ NEDİR ? İmplant dişhekimliğinde implant ile kemik ilişkisinde büyük başarılar elde edildikçe, özellikle son 10 yıldır, estetik kavramı üzerinde giderek artan bir ilgi söz konusudur. Bu dönemde gelişen ileri cerrahi teknikler, klinisyenlerin estetik bölgelerde çok daha estetik, implant üstü restorasyon yapabilmelerine olanak tanımıştır. İmplant estetiğinde böylece son yıllarda büyük aşamalar kaydedilmiştir. Estetiğin önemli olduğu, çenelerin ön bölgelerinde çalışırken, hastaların yüksek beklenti içinde olmaları ve estetiğin klinisyenler için çok çekici bir konu olması, bu konunun önemini giderek arttırmaktadır. Bu alanda çok sayıda araştırma literatürde yayınlanırken, estetik parametreler hakkında tam bir uzlaşma sağlanamaması ve ayrıca, implantolojide estetik başarısızlıkların düzeltilmesinin çok zor ve hatta bazı durumlarda neredeyse olanaksız olması, implantta estetik kavramı üzerinde çok daha dikkatlice durulmasının gereğini ortaya koymaktadır. Özellikle anterior maksillada başarısız tedaviler, son derece kötü sonuçlara neden olmakta, bazı vakalarda yerleştirilen implantın yerinden çıkartılması(eksplantasyon) ve daha sonrada ileri cerrahi teknikler kullanarak, sert ve yumuşak doku onarımlarını gündeme getirmektedirler. Bu gibi durumların hem hasta açısından, hem de hekim açısından kötü bir tablo ortaya çıkarması, estetik kavramı üzerinde çok daha dikkatli bir çalışma yapılması gereğini ortaya koyar. Estetiğin önemli olduğu bölgelerde çalışmaya, hastanın beklentilerini iyice anlayarak başlamak gerekir. Bu, başarılı bir tedavinin ilk anahtarı ve ilk aşamasıdır. Çok estetik restorasyon beklentisi içinde olan bu grup vakalarda, hekimin başarılı sonuçlar alabilmesi, onun ancak tüm tedavi modelleri hakkında yeterli bir bilgi ve deneyime sahip olması ile mümkündür. Buradan da anlaşılacağı üzere, estetik bölgelerde yapılan tek diş eksikliği, bölümlü dişsizlik ve tam dişsizlik vakaları, içinde ciddi riskler barındıran oldukça zor vakalardır. Yeterli deneyime sahip olmayan klinisyenlerin, bu vakaların rehabilitasyonuna ilk dönemlerinde girişmemeleri daha uygun bir yaklaşım olur. Bugün gelinen noktada, ileri cerrahi tekniklerinin bize sunduğu gelişmiş sert ve yumuşak doku onarımları, implant destekli restorasyonların çok daha estetik olarak yapılabilmelerine olanak tanımaktadır. Konvansiyonel sabit protetik restorasyonlardan bilinen estetik parametreler, implant estetiğinin sonuçları açısından da aynen geçerliliklerini korumaktadır. Örneğin cerrahi yönden bakıldığında, uyumlu dişeti konturları, bozulmamış bir papilin varlığı ve alveolar kretin dışbükey konturu, başarılı bir implant üstü restorasyon için de çok önemli parametrelerdir. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
Diş eti iltihabı nedeniyle dişlerini kaybedenler implanttan nasıl yararlanabilir ? 00:49
Diş eti iltihabı nedeniyle dişlerini kaybedenler implanttan nasıl yararlanabilir ? 30 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Mehmet Coşkun diş eti iltihabı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. Diş Eti İltihabı Nedeniyle Dişlerini Kaybedenler İmplanttan Nasıl Yararlanabilir? Genellikle ağızlarda diş eti iltihabı sonrasında daha ciddi problemlerle diş etinin altında kemiklerde erimeye sebebiyet vermektedir. Bu kemik erimesiyle birlikte dişler sallanmaya başlar. Dolayısıyla dişi destekleyen dokular ağızda kaybolduğundan dolayı bu dişler çektirmek zorunda kalınmaktadır. Eğer dişlerinizin tamamı çekilirse yine ağız içerisinde yaklaşık altı alt çenede üst çenede de sekiz civarı olmak üzere implant yapılarak kayıp olan dişlerinize tekrar kavuşabilirsiniz.
İmplant Tedavisi Kalıcı Mıdır? 00:23
İmplant Tedavisi Kalıcı Mıdır? 10 izlenme - 1 yıl önce Hekimler olarak implantı ömürlük bir tedavi oolarak düşündüklerinin altını çizen Ağabeyoğlu, hastanın da üzerine düşenlerden şöyle bahsetti: "Sağlıklı bir çene kemiği ve diş etine sahip ve günlük bakımını da ihmal etmeyen bir hastaya, deneyimli bir hekimce uygulanan bir implant bir ömür boyu ağızda kalır. İmplantın üzerine yapılan protez dişler normalin üzerinde ekstra bir bakım gerektirmez. Günlük rutin bakımla uzun süre ağızda hiç problem çıkarmadan bunlarla yaşayabilirsiniz."
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT TEDAVİ GÜVENLİ VE UZUN ÖMÜRLÜ MÜDÜR? 00:53
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT TEDAVİ GÜVENLİ VE UZUN ÖMÜRLÜ MÜDÜR? 22 izlenme - 3 yıl önce İMPLANT TEDAVİ GÜVENLİ VE UZUN ÖMÜRLÜ MÜDÜR ? İmplant güvenli bir tedavi yöntemidir. İmplant uygulamasının güvenilirliği onu uygulayacak diş hekiminin bilgi birikimi ve tecrübeleri ile de ilgilidir. İmplantlar çok uzun ömürlüdürler. Hatta birçok marka ömür boyu kullanım garantisi vermektedir. İmplantların uzun ömürlü oldukları günümüzde kabul edilmiş durumdadır. Piyasada 45 – 50 yılı aşkın bir süredir bulunan implant markalarının yanında yeni çıkmış olan implant markaları da vardır. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT NEDİR ? 01:14
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT NEDİR ? 25 izlenme - 3 yıl önce .İMPLANT NEDİR ? İmplant günümüzde doğal dişlere en yakın alternatiftir, İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
İmplant Nedir Zararı Varmıdır ? 00:32
İmplant Nedir Zararı Varmıdır ? 8 izlenme - 1 yıl önce İmplant nedir ? Dental implant, eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genellikle titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir ve kemiğe tamamen bağlanır. Küçük bir cerrahi işlemle kemik içine yerleştirilen implant yaklaşık 2-4 ay sonra bağlanma sürecini tamamlar ve bu sürecin sonunda protez yapımına başlanır. Günümüzde implantlar tartışmasız olarak doğal dişe en iyi alternatiftir.
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - HER HASTAYA İMPLANT UYGULANIR MI ? 01:08
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - HER HASTAYA İMPLANT UYGULANIR MI ? 18 izlenme - 3 yıl önce HER HASTAYA İMPLANT UYGULANIR MI ? Dentalimplantların uygulanabilmesi için çenedeki kemik yapısının buna uygun olması gerekmektedir. Çünkü implantlar belli bir genişliğe ve yüksekliğe sahiptirler. İmplant uygulanacak olan hastanın kemik yapısı da bu implantı taşıyabilecek kadar genişliğe ve yüksekliğe sahip olmalıdır. Hastanın kemik yapısının uygunluğu implant başarısını olumlu yönde etkiler. Eğer ki hastanın kemik eksikliği varsa uygulanacak bazı kemik ekleme( Ogmentasyon) ve yumuşak doku greftleme teknikleri ile hastanın kemik yapısı implant yapılmasına uygun hale getirilebilir. İmplant yaptırmak isteyen vakaların sağlık durumlarında herhangi bir sorun yoksa implant yaptırmanın yaş sınırı yoktur. Ancak çok genç yaştaki vakalarda hastanın ergenlik çağını tamamlamış olması şartı aranmaktadır. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
İmplant yapılmasına engel olan sağlık sorunları nelerdir ? 01:10
İmplant yapılmasına engel olan sağlık sorunları nelerdir ? 21 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Mehmet Coşkun diş implantı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. İmplant Yapılmasına Engel Olan Sağlık Sorunları Nelerdir? İmplantların uzun ömürlü olması öncelikle kaliteli bir implant hastalarımıza öneriyoruz. Piyasada yaklaşık üç yüz çeşit implant var. Bilinmeyen çok fazla marka var. Bunların AR-GE çalışmaları insan çalışmaları hayvan çalışmaları çok ciddi boyutta yapılmadan üretilmiş kaçak yollardan ülkemize giren implantlar var. İmplantı öncelikle kendi sağlılarını düşünerek bilindik markaları uygulamalarını hastalarımıza tavsiye ediyoruz. Bunun yanında implantı eğitimli, deneyimli, tecrübeli hekimlere yatırmalarını ve yapmalarını öneriyoruz. İmplantı yaptırdıktan sonra bunları düzenli olarak kontrollerine hekimlere gitmelerini altı ayda bir hekim ziyaretleri yapmalarını ve günlük temizliklerini, diş fırçalamalarını, ağız bakımlarını hijyenlerini düzenli şekilde yerine getirmelerini, dikkat etmelerini hastalarımaza tavsiye ediyoruz .
İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer? 01:02
İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer? 7 izlenme - 1 yıl önce İmplant nedir ? Dental implant, eksik olan diş veya dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genellikle titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Titanyum doku dostu bir malzemedir ve kemiğe tamamen bağlanır. Küçük bir cerrahi işlemle kemik içine yerleştirilen implant yaklaşık 2-4 ay sonra bağlanma sürecini tamamlar ve bu sürecin sonunda protez yapımına başlanır. Günümüzde implantlar tartışmasız olarak doğal dişe en iyi alternatiftir.
Dental İmplant Nedir? 02:30
Dental İmplant Nedir? 7 izlenme - 1 yıl önce İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İmplant, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. Operasyon lokal anestezi ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilir. Gerekli durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Ancak şunu unutmamak gerekir, implant uygulanabilmesi için, sağlıklı dişetleri ve implantı destekleyecek yeterli kemik yapısının bulunması şarttır.
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT TEDAVİSİNİN SÜRESİ NE KADARDIR? 01:12
DT. AHMET ÜNAL / DİŞ HEKİMİ - İMPLANT TEDAVİSİNİN SÜRESİ NE KADARDIR? 16 izlenme - 3 yıl önce İMPLANT TEDAVİSİNİN SÜRESİ NE KADARDIR ? İmplant tedavisi cerrahi bir operasyonla yapılmaktadır. Eğer yapılacak olan tek bir implant operasyonu ise Bu işlem 10 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir. İmplant tedavisinin süresi yapılacak olan implant sayısına ve hastanın çene kemiğine bağlı olarak yarım saat ile birkaç saat arasında da değişebilir. Cerrahi operasyondan sonra, implant ile kemiğin bürünleşmesi için (osseointegrasyon) 1-3 ay kadar beklenir. İmplant kemikleştikten üzerine oturtulacak olan protezler, birkaç seans da uygulanır. Toplamda 1-4 ay süren implant tedavisi sonucunda hastalar doğal dişe en yakın sonucu elde etmekte ve uzun ömürlü dişlere kavuşmaktadırlar. DENTESTETİK KLİNİĞİ Adres Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:17 Göztepe / İSTANBUL Telefon 90 (216) 356 17 17 / 90 (216) 356 23 23 Faks 90 (216) 356 20 05 E-Posta info@dentestetik.com
İmplant dişlerin kullanım ömrü ne kadardır ? 00:46
İmplant dişlerin kullanım ömrü ne kadardır ? 19 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Mehmet Coşkun diş implantı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. İmplant Dişlerin Kullanım Ömrü Ne Kadardır? İmplant tedavisi en güvenilir tedavilerden birisidir. Yaklaşık ağızda 30-40 senedir uygulanan sistemdir. Ülkemizde her ne kadar 10-15 yıldır biraz artsa da çok uzun yıllardır implant tedavisi tüm dünyada uygulanmaktadır ve bu güne kadar olumsuz herhangi bir geri bildirimi de bulunmamaktadır. Zaten uygulanan implantlar titanyum yüzeyler ve bunlar doku dostu parçalardır. Dolayısıyla alerjik bir reaksiyon, kanser reaksiyonu gibi şeyler yapmamaktadır.
İmplant dişlerin bakımı nasıl yapılır ? 00:46
İmplant dişlerin bakımı nasıl yapılır ? 18 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Mehmet Coşkun diş implantı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. İmplant Dişlerin Bakımı Nasıl Yapılır? İmplant duyularının ağızlarda hastalarımız ağız hijyenine özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Rutin de normal dişlere nasıl bir bakım uyguluyorsa implantlara da öyle bakım uygulamak gerekir. Sadece çevresinde yemek kalıntıları bırakmamak gerekir. Bunun içinde dişleri düzenli biçimde fırçalamak aralarında besin artıkları fazla kalıyorsa ara yüz fırçaları kullanmak diş ipi kullanarak çevresinde yemek artığı bırakmadığımız müddetçe implantlar da hiçbir sorun oluşmayacaktır.
İmplant tedavisinin aşamaları nelerdir ? 00:45
İmplant tedavisinin aşamaları nelerdir ? 17 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Mehmet Coşkun diş implantı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir? İmplant uygulamasına engel olan en büyük sağlık problemleri hastaların baş boyun bölgesindeki hasarlar olabilir. Baş boyun bölgesinde radyoterapi gören hastalar da değişik kan hastalıkları olan yüksek şekeri kontrol edilemeyen diyabet hastalarında implant uygulanamamaktadır. Ama şekerimiz regüle ise iki yüzü geçmiyorsa bu tür hastalarda implant yapılabilmektedir.