Hoşgeldiniz!

ingilizce konu anlatımı

20- İngilizce Sıra Sayıları 20+ (Ordinal Numbers 20+) 05:10
20- İngilizce Sıra Sayıları 20+ (Ordinal Numbers 20+) 572 izlenme - 2 yıl önce Bu dersimizde 20'den büyük sıra sayılarının İngilizcelerini görüyoruz. 20th twentieth 21st twenty-first 22nd twenty-second 23rd twenty-third 24th twenty-fourth 30th thirtieth 31st thirty-first 40th fortieth 50th fiftieth 60th sixtieth 70th seventieth 80th eightieth 90th ninetieth 100th hundredth Çağrı Hoca ile Bedava İngilizce Ders Videoları.
5- İngilizce Sayılar (1-20) 04:38
5- İngilizce Sayılar (1-20) 363 izlenme - 2 yıl önce Bu dersimizde İngilizce 1'den 20'ye kadar sayıları görüyoruz. 5 dakikalık bu ders videosunda sayıların hem İngilizce yazılışını hem de okunuşunu öğrenebilirsiniz. Çağrı Hoca ile Bedava İngilizce Dersler
İngilizce Sıfatlar Konu Anlatımı #15 10:44
İngilizce Sıfatlar Konu Anlatımı #15 353 izlenme - 1 yıl önce İngilizce Sıfatlar Konu Anlatımı videomda, İngilizcede “adjectives” olarak bilinen sıfatlar konusunu ve sıfatların sıralanmasını anlatıyorum. Bu dersi PDF olarak indirmek ve 'Çeviriyle Öğren' kitabımı satın almak isterseniz www.konuanlatımı.com siteme bakabilirsiniz. Bu videoda İngilizcedeki sıfatları ve sıfatlarla cümle kurmayı öğreneceğiz. Sıfatlar, insanları ve cisimleri niteleyen uzun, kısa, güzel, çirkin gibi kelimeler. Sayılar ve renkler bile birer sıfat.
6 - İngilizce Sayılar 20-100 04:58
6 - İngilizce Sayılar 20-100 272 izlenme - 2 yıl önce Bu dersimizde İngilizce 20'den 100'e kadar sayıları görüyoruz. Sayıların hem nasıl oluşturulduklarını, hem okunuşlarını, hem de Türkçe karşılıklarını bu videoda bulabilirsiniz. Çağrı Hoca ile Bedava İngilizce Dersler
Can Can't Konu Anlatımı Videosu #19 08:58
Can Can't Konu Anlatımı Videosu #19 180 izlenme - 1 yıl önce Can can’t konu anlatımı videomda, İngilizcedeki can ve can’t konusunu öğretiyorum. Bu dersi PDF olarak indirmek ve 'Çeviriyle Öğren' kitabımı satın almak isterseniz www.konuanlatımı.com siteme bakabilirsiniz. Bu dersimizde –ebilmek anlamına gelen can sözcüğünü öğreneceğiz ve ilk defa fiilleri kullanarak cümle kurmaya başlayacağız. Can konusu çok basit bir konu olduğu için fiillerle tanıştığımız bu ilk dersimizde buz kırıcı görevi yapacak.
2 - The Alphabet 2nd Part (Alfabe 2. Bölüm) 02:51
2 - The Alphabet 2nd Part (Alfabe 2. Bölüm) 133 izlenme - 2 yıl önce Bu derste İngiliz alfabesine günlük hayatta kullandığımız örneklerle bakıyoruz. Çağrı Hoca ile bedava İngilizce dersler. Video transcript: Merhaba ikinci dersimizle beraberiz. Bir önceki dersimizde alfabeyi tanımıştık. Şimdi kaldığımız yerden aynı şekilde devam edeceğiz. Size şundan bahsetmek istiyorum. Aslında bu alfabenin okunuşları bize zor gelse de günlük hayatımızda Türkçede bilmeden bilinçsizce çok kullanıyoruz aslında. Hemen örnekler vereceğim, hatırlayacaksınız siz de. Aa biz bunları biliyormuşuz diyeceksiniz. Mesela ADSL kelimesi. Bakın okurken demiştik. A’di bu harf, D, S, L. ADSL. Gördünüz mü? İngiliz alfabesinden bulduk bunu. Başka bir şey, CNBC-e. C, N, B, C. Okey, devam ediyoruz. HSBC. Ne demiştik bu harfimize? H. Yine burada S, B, C. FM radyo. Burada da M. Yine F16 dediğimiz uçaklar. F harfi burada. DJ. D, J. Cep telefonlarımızdaki GPRS. Bakalım. G, P, R, S. Bunların dışında zaten Türkçede olmayan, Q, W, X var. Bunların okunuşlarını hepiniz artık klavyelerinizden vesaire biliyorsunuz. İnternet siteleri zaten www diye başlıyor. Bir de ne vardı? Q. Burada. Başka? NTV veya sadece TV, bakın N burada, T burada, V burada. Örnekleri siz istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Ama dediğim gibi bunları biz aslında İngilizce kısaltmalarda dilimizde kullanıyoruz. Daha fazlasını kendiniz düşününce bulabilirsiniz. Bundan sonra artık İngilizce ile alakalı kısaltma gördüğünüzde, tabela gördüğünüzde bir düşünün bakalım İngiliz alfabesinden mi geliyor bu kısaltma? Nereden geliyor? Böylece çok daha rahat öğrenebilirsiniz. Hoşçakalın.
3 - The Alphabet 3rd Part (Alfabe 3. Bölüm) 03:41
3 - The Alphabet 3rd Part (Alfabe 3. Bölüm) 113 izlenme - 2 yıl önce İngiliz Alfabesi günlük hayatta nerede, nasıl kullanılır? Bu video dersimizde İngiliz alfabesine günlük hayattan kullanım örnekleri bulacaksınız. Çağrı Hoca ile bedava İngilizce dersler.
12- İngilizce Selamlaşma ve Vedalaşma (Greetings & Farewells) 03:15
12- İngilizce Selamlaşma ve Vedalaşma (Greetings & Farewells) 123 izlenme - 2 yıl önce Bu dersimizde İngilizce selamlaşma ve vedalaşmayı öğreniyoruz. Ders içeriği aşağıdaki gibidir: Hello - Merhaba Hi - Selam Good morning - Günaydın Good afternoon - Tünaydın Good evening - İyi akşamlar Good night - İyi geceler Good bye - Hoşçakal Have a nice day - İyi günler Çağrı Hoca ile bedava İngilizce dersler.
1 - The Alphabet (Alfabe) 03:33
1 - The Alphabet (Alfabe) 152 izlenme - 2 yıl önce İngiliz alfabesine kısa bir bakış. Çağrı Hoca ile bedava İngilizce dersler. Video transcript: Merhaba, bu videomuzda size İngiliz alfabesinden bahsedeceğim. Zaman kaybetmeden başlayalım. Başlığımız The Alphabet. Alphabet, Türkçede Alfabe, Antik, Yunan Alfabesinin ilk iki harfi olan alfa ve betadan meydana gelmiş. Türkçede de öyle. Türkçede nasıl alfabenin diğer adı ABC ise, yani alfabenin ilk üç harfi. İngilizcede de alfabenin diğer adı ABC yani İngiliz alfabesinin ilk üç harfidir. Bu bilgiyi verip harflerimizi tanımaya başlayalım. Bütün harflerin önce büyük yazılışını sonra küçük halini yazacağım ve okunuşunu sizinle paylaşacağım. İlk harfimiz A, sırayla sonra B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, ve Z. Bu (zi) diye de okunur, (zed) ve (zi) olmak üzere iki okunuşu vardır. Şimdi sayacak olursanız eğer, İngiliz alfabesinin 26 harften oluştuğunu göreceksiniz. Dikkatinizi bir husus çekmiştir mutlaka. Bizim Türkçede bulunan noktalı harflerimiz İngiliz alfabesinde bulunmamakta, bu yüzden Türk alfabemizde daha fazla harf mevcut. Bunlar ne? Ç, Ğ, Ö, Ü, Ş. Bu harfler İngiliz alfabesinde bulunmuyor. Noktalı olarak "i" var diyeceksiniz, hemen onu izah edeyim. Önemli bir husus. İngiliz alfabesinde büyük yazıyorsanız I, küçük yazıyorsanız i. Başka bir deyişle İngiliz alfabesinde büyük İ, küçük ı olmaz. İlk dersimiz alfabeyi tanımaktı, diğer alfabeyle ilgili derslerimizde görüşmek üzere. Hoşçakalın.
7- İngilizce Sayılar 100'den Trilyona 03:39
7- İngilizce Sayılar 100'den Trilyona 144 izlenme - 2 yıl önce Bu dersimizde 100'den trilyona kadar saymayı öğreniyoruz. Sayıların hem İngilizce okunuşlarını hem de Türkçe anlamlarını görüyoruz. Çağrı Hoca ile Bedava İngilizce Dersler www.cagrihoca.com
Indefinite Pronouns #62 17:43
Indefinite Pronouns #62 119 izlenme - 1 yıl önce Indefinite Pronouns videosunda “belgisiz zamirler” olarak bilinen something, anything, nothing, somebody, anybody gibi kelimeleri anlatıyorum. Bu dersi PDF olarak indirmek ve 'Çeviriyle Öğren' kitabımı satın almak isterseniz www.konuanlatımı.com siteme bakabilirsiniz. something = bir şey anything = bir şey herhangi bir şey everything = her şey nothing = hiçbir şey somebody - someone = birisi anybody - anyone = birisi herhangi biri everybody - everyone = herkes nobody - no one = hiç kimse somewhere = bir yer anywhere = bir yer herhangi bir yer everywhere = her yer nowhere = hiçbir yer
Adverbs Konu Anlatımı #61 17:59
Adverbs Konu Anlatımı #61 103 izlenme - 1 yıl önce Adverbs Konu Anlatımı videomda İngilizce zarfları, yani sonuna –ly takısı alan kelimeleri anlatıyorum. Bu dersi PDF olarak indirmek ve 'Çeviriyle Öğren' kitabımı satın almak isterseniz www.konuanlatımı.com siteme bakabilirsiniz. İlk olarak, zarflar nedir? İngilizcede adverb olarak adlandırılan zarflar, bir cümlenin yüklemine sorulan ne zaman, nasıl, niçin, ne kadar, nereye gibi sorulara verilen yanıtlardır. Bu sorulara verdikleri yanıta göre de yer zarfı, yön zarfı, zaman zarfı, niteleme zarfı, miktar zarfı gibi farklı farklı adlar alırlar.
My Your His Her Its Our Their Konu Anlatımı #2 07:04
My Your His Her Its Our Their Konu Anlatımı #2 29 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda My Your His Her Its Our Their Konu Anlatımı yaparak İngilizce benim, senin, onların gibi aitlik sıfatlarını öğreneceğiz. Bu dersi PDF olarak indirmek ve 'Çeviriyle Öğren' kitabımı satın almak isterseniz www.konuanlatımı.com siteme bakabilirsiniz. Önce bu kelimeleri tanıyalım: my = benim your = senin/sizin our = bizim their= onların his = onun her = onun its = onun