Hoşgeldiniz!

İniş Takımları Videoları İzle

İniş Takımları Açılmayınca Gövde Üzerine İndi 00:23
İniş Takımları Açılmayınca Gövde Üzerine İndi 2.874 izlenme - 1 yıl önce Kazakistan'da Astana havaalanında içinde 116 yolcusu bulunan uçağın iniş takımları açılmadı. Bunun üzerine pilot yeniden tırmanışa geçti. Bu hareket havaalanı yetkililerine zaman kazandırmak içindi. Daha sonra havaalanı yetkilileri özel köpük ile alanı kapladı. Uçak 116 yolcu ve beş mürettebat ile yeniden inişe geçti. Uçağın yolcuları büyük panik yaşasada pilotun başarısı ve özel köpük sayesinde facia önlenmiş oldu.
İniş Takımları Açılmayınca 01:10
İniş Takımları Açılmayınca 328 izlenme - 3 yıl önce İran'da iniş takımları açılmayan uçak paniğe sebep oldu.
İniş Takımları Açılmayan Uçak Böyle indi! 05:50
İniş Takımları Açılmayan Uçak Böyle indi! 80 izlenme - 10 ay önce Jetblue Havayolları’nın Washington-Nassau (Bahamalar) seferini yapan uçağı ön iniş takımları açılmayınca burun üstü indi.
Arka İniş Takımları Açılmayan Uçak Piste İnmeyi Başardı 00:47
Arka İniş Takımları Açılmayan Uçak Piste İnmeyi Başardı 193 izlenme - 3 yıl önce Mısırda DHC-5 Buffalo türü uçak inişe geçtiği arka iniş takımları açılmadı. Pilot zorda olsa uçağı piste indirmeyi başardı. Mısırda DHC-5 Buffalo türü uçak inişe geçtiği sırada arka iniş takımları açılmayınca havaalanında hareketli saatler yaşandı. Uçak inişe geçtiği sırada ön iniş takımları açıldı ama arka iniş takımları açılmayınca pilot ön iniş takımları ile iniş yapmak zorunda kaldı. Pilot başarılı bir iniş yaparak uçağı piste indirdi. O anları havaalanında bunun bir kişi anbean görüntüledi. O anları izleyenler ize alkışlar ve ıslıklar eşliğinde pilotu destekledi.
 Adana Havalimanı'nda korku dolu anlar 01:28
Adana Havalimanı'nda korku dolu anlar 261 izlenme - 4 yıl önce Adana Havalimanı'nda iniş takımları açılmayan Cessna 172RG tipi uçak, gövde üzerine çim alana iniş yaptı. Alınan bilgiye göre, Adana Havalimanı'na saat 15.26'da iniş yapmak isteyen bir uçuş okuluna ait Cessna 172RG tipi TC-DUA kuyruk tescilli uçağın iniş takımları açılmadı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekipleri gerekli önlemleri aldıktan sonra iniş takımları açılmayan uçak, saat 15.40'da gövde üzerine çim alana iniş yaptı. Olayda şans eseri kimsenin burnu kanamadı. Bakımdan çıktığı ve test uçuşunda olduğu belirtilen uçakta pilot Mehmet Sertdemirel ve Teknik Müdür Halil Ceylan'ın bulunduğu belirtildi.
Ön İniş Takımları Açılmayan Uçak Tabure Üzerine İndi 03:18
Ön İniş Takımları Açılmayan Uçak Tabure Üzerine İndi 219 izlenme - 3 yıl önce ABD'de pilot yüzbaşı William Mahoney, ön iniş takımları arızalanan savaş uçağı ile bir amfibi hücum gemisinde taburenin üzerine dikey iniş gerçekleştirdi. ABD donanmasına ait USS Bataan amfibi hücum gemisinden havalanan AV-8B Harrier tipi savaş uçağının pilotu yüzbaşı William Mahoney, kalkıştan kısa süre sonra ön iniş takmlarında arıza olduğunu fark edince geminin kontrol kulesiyle iletişime geçti. Geri dönüş yapan Mahoney'in takımları açılmayan uçağının dikey olarak indirilmesine karar verildi. Bu tür arızalar için deniz piyadelerinin ekipmanları arasında bulunan tabure, piste yerleştirildi. Yüzbaşı Mahoney, 22 ton ağırlığındaki jeti, uzun uğraşlar sonucu taburenin üzerine indirmeyi başardı. Öne arka tekerlekleri yerle temas eden uçağın burun kısmı bir iki sıçramanın ardından taburenin üzerine oturdu.
iniş takımları açılmayınca yere çakıldı! 00:21
iniş takımları açılmayınca yere çakıldı! 316 izlenme - 7 yıl önce çok çalışman lazım...
İniş Takımları Açılmayınca Gövde Üzerine İndi 00:35
İniş Takımları Açılmayınca Gövde Üzerine İndi 213 izlenme - 3 yıl önce İran'da iniş takımları açılmayan yolcu uçağı pist dışına inebildi. Uçağın zorunlu inişi kameralara böyle yansıdı. Meşhed kentinden Zahidan'a sefer yapan Aseman Hava Yolları'na ait Fokker 100 tipi yolcu uçağı, Zahidan Havalimanı'na vardığında arka sol tekerinde arıza meydana geldi. Bunun üzerine yakıtının bitmesi için dakikalarca havada kalan uçak, takımları açılmadan havaalanına zorunlu iniş yaptı. Uçak, pilotun maharetiyle pistten çıkarak toprak alanda durabildi. Uçaktaki bazı yolcuların hafif şekilde yaralandığını olayda, yaralılar havalimanında ayaküstü tedavi edilirken, hamile olan iki kadın hastaneye kaldırıldı.
Air Canada Uçağında Büyük Tehlike  00:36
Air Canada Uçağında Büyük Tehlike 15 izlenme - 2 yıl önce Air Canada uçağında büyük tehlike Kanada havayolları Air Canada'nın Toronto'dan Halifax'a giden uçağı, iniş takımları açılmayınca burun ve gövde üzerine inmek zorunda kaldı.